Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Материалите не са всичко. Акъла да го направиш читаво и да поддържаш еднакво качество е скъпото нещо. И да, китайчугите цепят стотинката. Във всичко. За да стигне тук на крайна цена 20 кинта, от завода е излязло на цена 5-10, че и по-малко. В европа, от официален представител на Cree, само диода е 5 кинта минимум, а най-хубавите са към 20.


    Вече доста. Половината китайски. И корейски, и сингапурски, и кви ли не още. Че и български има.

    Ми, не значи. Даже и върху самия диод да пише, пак не значи. А дори и да предположим че наистина е CREE, няма как да знаеш дали е като тия в магазина, или е нечий брак. В китай части се купуват с кофи.


    На теб не ти пречат. На друг не е сигурно.


    Еми и на мен не ми харесват цените. А на новите джипки в магазина пък хич не ми харесват. Такъв е живота. Знам само че ако ми трябва хубав фенер, вече нямам нито времето, нито нервите да правя проби и грешки. Тоест, ще търся нещо, с което да си реша проблема, и понеже от един фенер няма да фалирам, цената ще гледам най-накрая, след като съм се убедил по някакъв начин че въпросния, на който съм се спрял, отговаря на изискванията ми. Дали ще обикалям магазини, или ще чета ревюта и т.н. - няма значение.


    А, не еднакви батерии. Слагат им се батериите, с които се продават, зареждат се със зареджачката, която върви към всеки, и при еднаква тежка експлоатация след примерно година пак се прави същия тест. Защото за тия, дето дават големите кинти освен че е важно как свети като го извадиш от кутията, е важно и как свети след година, две, пет. Важно им е и колко му се е надрала лещата, колко му е омекнала пружината на копчето, колко се е окислил или корозирал и т.н.

    В крайна сметка за всеки влак си има пътници. Лично аз предпочитам когато нещо ми дотрябва и си харесам модел, да гледам цената най-накрая, а не да избирам модела първо по цената. Пари се изкарват. Ама да ме убеждавате че GreatWall е по-добро от Toyota, щото по-евтино - айде нЕма нужда. Едното на старо струва повече от другото в магазина, та сигурно има защо.

    Инатски приказки са това вече! Няма смисъл да продължавам!
    Само последно за сведение 90% от китайските фенери в ибей се предлагат без батерия и зарядно, пък и нали уж обсъждахме и сравнявахме фенери, пък се оказва че ако правим тестове, резултатите им трябва да са зависими от батерии и зарядни!? Ето аз си поръчах китайски фенер, който съм виждал на живо у колега, но за него си поръчах японски батерии в комплект със зарядно! Какъв е проблема? Нали спорехме за качеството на фенерите!?
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Ако сметнеш, че най-голямата 18650 е от порядъка на 3350-3550 ма/ч , тогава е видно що единия свети 6 часа, другия час и половина. А зрително много-много няма разлика. Разликата е веднаж, и то когато най-много ти трябва.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Само последно за сведение 90% от китайските фенери в ибей се предлагат без батерия и зарядно.
        Много ясно. Гони се цена.
        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        , пък и нали уж обсъждахме и сравнявахме фенери, пък се оказва че ако правим тестове, резултатите им трябва да са зависими от батерии и зарядни!?
        Еми защото при някои влизат в комплекта.
        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Ето аз си поръчах китайски фенер, който съм виждал на живо у колега, но за него си поръчах японски батерии в комплект със зарядно! Какъв е проблема? Нали спорехме за качеството на фенерите!?
        А защо не китайски батерии и китайско зарядно? Не са ли по-евтини?

        Колкото до приказките на инат - щом така си рекъл - така да е.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Защитената и именувана батерия е склонна да понесе издевателствата на всяко зарядно и фенер. Незащитената и евтина , но мощна по етикет, в комбина с последните две е равностойно на нервен шофер в мощен автомобил с напукани спирачни маркучи.
          п.п. всички отправни гледни точки се споменават многократно още от началото, даже и подходяща литература
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Аз на тестове не се наемам,нямам времето и оборудването за това.Тестове обаче има правени от кадърни хора,кое колко свети,лумени,дистанция,волтове.......други пък ги тормозят с варене,замразяване,бой и газене.......и за едни определени пари едни определени марки и модели много стават.
            Тестовете ги има пускани в по предни страници.

            И Глок не харесвам,ако имам 500 долара обаче ща или не Глок ще да е.Ако е фенер за 20 кинта няма да е Олайт,че не намирам такива,но и не очаквам от тях кой знае какво,ако е за 80 долара да,ако търся за 300 няма да е Олайт.За това и казах - цифрата и да скачаме от там.Аз примерно не видях смисъл да дам 55 или 60 кинта за фенер 350 лумена след като за 69 има як с 950.Не знам при вас как е,но такива за по 20 кинта или светят нормално,но не държат на бой или ако са от яките са около 100-150 лумена и светене то им куца.

            Аз ги ползвам за едни неща и залагам на определени качества на фенера,друг друго му трябва та всеки луд с номера си.Фенера тук е колко 8 кутии цигари,добри има за по 6 кутии цигари,а тия за по 2-3 кутии за мен не стават ако и такива да се мотат из нас.

            Това е,всеки си преценява,ако правите тестове пуснете някой да се посмеем.


            Айде и батерии 3 Панасоника по 3400 и 5 броя ИгьлТек с Панасоник пак по 3400,пратете ми батерии и да ви дръпна един тест,че аз пари за огнени разни не давам,тия горе по около 20 долара бройката.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А защо не китайски батерии и китайско зарядно? Не са ли по-евтини?
              Тц, не са по-евтини китайските за съжаление в ибей! Дори най-калпавите, сините ултрафайър, в ибей са доста по-скъпи ако се купуват на бройка отколкото по нашите магазини, което пък ме навежда на въпроса, дали проблема с лошото и непостоянно китайско качество на стоките продавани в България не се дължи и на ганьовските шмекерии на нашенските търговци!
              А иначе и телефона ми е китайски HTC , и батерията му е китайска - и какво американска моторола ли да си купя !?
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Тц, не са по-евтини китайските за съжаление в ибей! Дори най-калпавите, сините ултрафайър, в ибей са доста по-скъпи ако се купуват на бройка отколкото по нашите магазини, което пък ме навежда на въпроса, дали проблема с лошото и непостоянно китайско качество на стоките продавани в България не се дължи и на ганьовските шмекерии на нашенските търговци!
                Има го и тоя момент. Както вече написах по-нагоре в темата, нормалния случай тук е да се продава най-евтиното от най-евтиното, за да се сложи най-голямата надценка. По тоя повод от много време преди въобще да търся нещо тук, гледам какво има из интернет и какви са му цените. Защото е имало случаи да внеса нещо от майната си, което със все куриера (обикновено DHL), мито и ДДС да излезе по-евтино че и по-качествено от продаваните тук аналози. Например покрай диодното осветление вкъщи се нагледах на двойни и тройни цени за едно и също. А част от диодите си ги внесох от САЩ - тук никой не можа да ми предложи аналогично качество на аналогична цена.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Спарки, моето УВАЖЕНИЕ. Имам голям респект към теб и познанията ти в редица области, НО
                  - това нещо долу (извинявам се за качеството на снимките, но в гаража само това е налично...) е вероятно най-якото и най-добре направеното фенерче което съм купувал в последните 2-3 години, а вярвай ми взел съм над 20 различни модела, НЕ само китайски.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1396290051272.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5575757

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1396290068546.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5575761

                  По стечение на обстоятелствата от всичките фенери досега, този е първият рефлекторен с Т6 и смея да твърдя че е идеален във всяко едно отношение. Води се водолазен фенер издържащ до 60м. под вода. Има 3 режима на светене - силен/слаб/SOS, но НАЙ–ЯКОТО е че е с памет и всеки път тръгва от режима на който си го оставил и не е необходимо да се блъска човек да ги реди всеки път .
                  Главата е направена от алуминий, като челното стъкло е едно цяло с нея. Корпуса е херметизиран чрез 3 силиконови 0-пръстена, като самия корпус е от пластмаса. Вътре в "леглото" на батерията има алуминийева втулка служеща за разпределянето на топлината. Аа.. и щях да забравя драйвъра е с бобинка и нез нам дали заради него или заради нещо друго фенера свети вече 2 часа с китайски Ултрафайър, на който пише 4200мА, без да има осезаема разлика в силата на светене.
                  - Дори го пробвах в 3м. басайн и държи доволно.

                  Освен режимите, много ми харесва и бялата светлина която излъчва светилото, незнам дали щото е без леща или самия диод си е такъв чешит, ама досега не Т6, който да не ми синее не ми е попадал в ръцете, какво повече би могъл да иска човек за 1 кутия цигари

                  Лека вечер и нека не приемата моя пост за заяждане, просто споделям радостта си ..

                  п.п. и като съм почнал на тема драйвъри, някой да знае дали в Българско продават драйвър за Т6, че чакам тая седмица да дойде диода за къстъм финеря, който мислех да връзвам директно, но сега се убедих че читавия драйвър е незаменим...
                  Последно редактирано от I.Stoyanov; 31-03-14, 20:37.

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    [ATTACH]697452[/ATTACH][ATTACH]697456[/ATTACH]
                    Нямаш думи,как свети а

                    Още едно фенерче,което "слага в джоба",много по-скъпи "оригинали".Да не говорим,че и наистина става за водолазно.

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      Нямаш думи,как свети а

                      Още едно фенерче,което "слага в джоба",много по-скъпи "оригинали".Да не говорим,че и наистина става за водолазно.
                      Сега се замислих дали би имало ефект от рефлектор и лупа, че да го мисля докато не съм затворил къстъма?
                      Последно редактирано от I.Stoyanov; 31-03-14, 21:20.

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                        Нямаш думи,как свети а

                        Още едно фенерче,което "слага в джоба",много по-скъпи "оригинали".Да не говорим,че и наистина става за водолазно.
                        Я го дефинирай това,какво слага в джоба,с кое и как го сравняваш?Свети на стената от 2 метра?Такьв и аз имам.


                        И не е заяждане,а просто нещо обективно искам да видя,а не СЛАГА В ДЖОБА СИ мммммм да.Колко време какви лумени вади знае ли се?И моя свети не 2 часа ми една седмица с една 18650 ма в слабия режим.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Ми то Т6 има с от 2700к, та до 7500К температура, ако помня добре. Какъвто са сложили, така и свети. Като сложат топъл, свети топло. Ама понеже гледат лумените, а не как свети, обикновено слагат високите температури, а те синеят.
                          За драйверчето - снимай го какво е. Може и да разгадаем какъв е чипа.

                          От лупа + рефлектор би имало смисъл ако поглеждайки през лупата се вижда целия рефлектор. Ако не-ефекта ще е по-скоро негативен.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            [QUOTE=sparkybg;2470038
                            За драйверчето - снимай го какво е. Може и да разгадаем какъв е чипа.

                            От лупа + рефлектор би имало смисъл ако поглеждайки през лупата се вижда целия рефлектор. Ако не-ефекта ще е по-скоро негативен.[/QUOTE]

                            - бобинката на драйвъра е залепена с някакъв силикон да самата платка и не може да се види нищо. НО на външен вид са почти идентични.
                            Tук намерих един сайт в който задаваш диода и работните му характеристики и ти извеждат подходящите чипове, има добри идеи ...

                            През лупата се види целия рефлектор при полужение на максимално разпръснат сноп.

                            А иначе, както казах като се прибера ще отида на вилата където е абсолютен мрак и ще понаснимамс апарата различните фенерчета на различни раьзстояния .

                            Поздрави!
                            Последно редактирано от I.Stoyanov; 01-04-14, 09:35.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              http://www.cree.com/~/media/files/cr...g/xlampxml.pdf
                              http://www.fasttech.com/category/161...ts-led-drivers
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Благодаря, знам че има готови но пак ще трябва да го чакам 10-дни пък не ми се разправя. Щеше да го поръчам още когато поръчвах диода, но тогава мислех да е директно на батерията с 1-2ома резистор. Сега омувам да си е с драйвър, но само с 1 режим. Ако не намеря някъде тук ще трябва пак да чакам...

                                п.п. то па ако знаех к'во искам
                                Последно редактирано от I.Stoyanov; 01-04-14, 10:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X