Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
    Това за ревютата си мисля, че е леко режисирано.

    Леко режисирано ма зависи кьде го гледаш това ревю,ако е в някой форум на лудите светулки то аз поне им вярвам,а и имат и техниката и мерака и знанията да го пробват поне как свети и колко издьржа.После вече ровя колко е як и какво има фенера.
    Е твоя свети както казваш,но сьс заредени батерии,паднат ли малко и умира та това го тестват разни луди на темата фенери.После му намирам кой го бие и мачка,после го взимам с гаранция някаква и поне няма да го варя,но ми трябва да дьржи на вода го оставям на децата да се изкьпят с него / баси светлинното шоу дето става / и ако устиска сьм аз.

    Това за свестен фенер,за нещо което ми се мота из нас не се втелявам много,но пьк и само ми се мота,стигне ли се до светене пак посягам кьм доброто старо изпитано нещо.Е сега да проверя тоя в колата на жената и сьм сигурен на 80%,че няма да свети,но имам резервни батерии в жабката та не ми се хвьрля фенера,като светне обаче става,виждам си ремька и маслото под капака на колата.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      /джипката е на ~25метра/


      Малко нощни:


      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
        Тоя го взех навремето именно за лов.
        Не казвам че е лош, но за тия 1600 лумена забрави. Единия диод в номинал, ако се пържи на един ват, е между 60 и 80 лумена. Взимаме 70 - това са ти 420 лумена при 6 вата мощност. За да извади 1600 трябва да се пусне на около 30 вата. Средна батерия 18650 е с 2600mAh, която при да речем 3.6 волта съдъра в себе си 3.6*2.6 = 9.36Wh. Понеже са 2 - 18.72Аh. Тоест, при 30 вата мощност ще свети 37 минути. И това е твърде оптимистична сметка - очаквай нещо като 20-25 минути, евентуално, което пак е оптимистична сметка.

        Изобщо - на китайски фенер забравете за мощността и лумените, които пише. Едно от нещата, заради което по подразбиране са си за псуване.

        Диодите на въпросния вече са малко дъртички, между другото. Има такива с над 2 пъти по-голяма ефективност. XM-L, за което е темата, дава доста повече. MK-R стига до 200 лумена на ват при мощност един ват на диод. Тоест - фенер с такива диоди ще ти даде въпросните 1600 лумена съвсем наистина при около 8 вата. И ще свети дълго и напоително. 6 волтовата серия на XM-L е перфектна и за фенер с 2 батерии (с понижаващ драйвер) и за фенер с 1 батерия (с повишаващ драйвер).

        Кой прави фенери с MK-R няма да казвам - сами се сетете.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не казвам че е лош, но за тия 1600 лумена забрави. Единия диод в номинал, ако се пържи на един ват, е между 60 и 80 лумена. Взимаме 70 - това са ти 420 лумена при 6 вата мощност. За да извади 1600 трябва да се пусне на около 30 вата. Средна батерия 18650 е с 2600mAh, която при да речем 3.6 волта съдъра в себе си 3.6*2.6 = 9.36Wh. Понеже са 2 - 18.72Аh. Тоест, при 30 вата мощност ще свети 37 минути. И това е твърде оптимистична сметка - очаквай нещо като 20-25 минути, евентуално, което пак е оптимистична сметка.

          Изобщо - на китайски фенер забравете за мощността и лумените, които пише. Едно от нещата, заради което по подразбиране са си за псуване.

          Диодите на въпросния вече са малко дъртички, между другото. Има такива с над 2 пъти по-голяма ефективност. XM-L, за което е темата, дава доста повече. MK-R стига до 200 лумена на ват при мощност един ват на диод. Тоест - фенер с такива диоди ще ти даде въпросните 1600 лумена съвсем наистина при около 8 вата. И ще свети дълго и напоително. 6 волтовата серия на XM-L е перфектна и за фенер с 2 батерии (с понижаващ драйвер) и за фенер с 1 батерия (с повишаващ драйвер).

          Кой прави фенери с MK-R няма да казвам - сами се сетете.
          Мислех, че поне ти, четеш мненията на участниците в "разговора".Вече- не мисля така...

          Няколко пъти съм споменал, че фенера е на поне 3 години, съответно и диодите-какви са...А тук, съм упоменал--
          Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
          Ако говорим пък за "специализирания" многоточков, дет наистина е над 1000 лумена и дава наистина бяла светлина, и си го ползвам вече над 3 години - аналога на Олайт е поне 7-8 пъти по скъп.

          Разбира се, че в момента има фенери с по-добри диоди....,на много приемливи цени.

          Да пояснявам ли, че не става въпрос за прескъпия Олайт???

          Като спомена MK-R, що не спомена и цена ???
          Последно редактирано от krasimir.n; 06-05-14, 00:38.

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            300 долара 4800 лумена или колко 5 броя М22 на Олайт,това трябва да се пробва,много добре звучи
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
              Мислех, че поне ти, четеш мненията на участниците в "разговора".Вече- не мисля така...

              Няколко пъти съм споменал, че фенера е на поне 3 години, съответно и диодите-какви са...А тук, съм упоменал--
              Е явно не само аз не чета.

              Първоначално публикуван от sparkybg
              Не казвам че е лош, но за тия 1600 лумена забрави. Единия диод в номинал, ако се пържи на един ват, е между 60 и 80 лумена. Взимаме 70 - това са ти 420 лумена при 6 вата мощност. За да извади 1600 трябва да се пусне на около 30 вата. Средна батерия 18650 е с 2600mAh, която при да речем 3.6 волта съдъра в себе си 3.6*2.6 = 9.36Wh. Понеже са 2 - 18.72Аh. Тоест, при 30 вата мощност ще свети 37 минути. И това е твърде оптимистична сметка - очаквай нещо като 20-25 минути, евентуално, което пак е оптимистична сметка.

              Изобщо - на китайски фенер забравете за мощността и лумените, които пише. Едно от нещата, заради което по подразбиране са си за псуване.
              Това цялото, със все простите бакалски сметки, съм го споменал единствено за да кажа за пореден път че това, което пише върху китайски фенер, няма нищо общо с действителността. Почти без изключения. Тоест, ако пазаруваш по това, което четеш, като получиш нещото се оказваш разочарован. За да добиеш представа за реалностите, трябва да делиш поне на 3. Еми несериозно е, и жалко, и смешно. Фенерите им пак щяха да се продават също отлкова добре, ако напишат реалните цифри. Та и жена ми си носи един в чантата - 500 лумена от единствен диод, с 3x1.5V батерийки.

              И поста ми в тая му част важи и за тия на 3 години, и за тия на 3 месеца - повече можеш да вярваш на най-мизерния мангал от маа'лата, отколкото на параметрите на китайски фенер, дадени от производителя и търговеца му.

              Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
              Като спомена MK-R, що не спомена и цена ???
              Споменах MK-R, защото в момента не можеш да намериш китайски фенер с такива. Можеш да намериш само Олайт, или поне аз мога да намеря само такъв. Към днешна дата фенер с диоди под 120 лумена на ват просто не е актуален. Нищо повече. Преди 3 години въпросния фенер е бил ОК. Ама и тогава не е давал 1600 лумена. Давал е примерно 600.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Като потвърждение на думите ми:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_12.JPG
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5585057

                15xCREE XМ-L T6, 18000 лумена.

                За какво са ти фарове в гората с някакви си скромни 2000-3000 лумена - слагаш едно такова на покрива и си светиш с него. А ние балъците си играем с някакви скъпи LED барове и прочие боклуци, вместо да си купим мъдесто китайско фенерче за 35 долара, дето върши същото.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Преди 3 години въпросния фенер е бил ОК. Ама и тогава не е давал 1600 лумена. Давал е примерно 600.
                  Въпросния фенер и сега е ОК . Върши си перфектно "работата" .
                  Виждам,че определено не си имал досег до подобни фенери......,щом ми даваш подобен пример:
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Та и жена ми си носи един в чантата - 500 лумена от единствен диод, с 3x1.5V батерийки.
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  За какво са ти фарове в гората с някакви си скромни 2000-3000 лумена - слагаш едно такова на покрива и си светиш с него. А ние балъците си играем с някакви скъпи LED барове и прочие боклуци, вместо да си купим мъдесто китайско фенерче за 35 долара, дето върши същото.

                  Пак ли трябва да обяснявам, за какво предимно го ползвам........

                  А като спомена за фарове--да, опъва се на повечето нормални .

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                    Виждам,че определено не си имал досег до подобни фенери......,щом ми даваш подобен пример:
                    Подобния пример е онагледяване на абсурдите, написани върху китайските творения. Нищо повече. Това 1-2 нули отгоре за инщо ги нямат.

                    Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                    Пак ли трябва да обяснявам, за какво предимно го ползвам........
                    Пак ли трябва да казвам че никак не ме интересува за какво го ползваш. Не съм казал "фенера е лош". Натъртих само върху писанията за него, и за това че към момента не е актуален като сила на светене за единица мощност.

                    Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                    А като спомена за фарове--да, опъва се на повечето нормални .
                    Да, в мокрите ти сънища.
                    Говоря за обикновени, нормални изправни фарове, в случай че си ме разбрал погрешно. Ще се опъне на 1500 лумена, ако това, дето пишеше върху него имаше нещо общо с реалността, ама то няма. Или ще ми кажеш че и това от моята снимка дава 18 хиляди? Ми сори, ама няма да ти повярвам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Аз нещо друго не мога да разбера: Моя китаец за 15-20 минути работа се стопля доста здраво дори и при ниска външна температура. Той е с 1 диод 3 вата, но и 1 акум. батерия. По спомени измерено през последователно свързан амперметър и сметнато с напрежението мощността е около 2,2-2,3 вата. А при малко по-голям корпус откъм рефлектора какво става с топлината отделяна при 6 такива диода? А при 15?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        При по-голем корпус топлоотдаващата повърнист е по-голяма, съответно е възможна по-голяма мощност. Ако се загледаш в последните снимки, зад рефлектора имат и допълнително оребряване.

                        ...което, да речем до към 7-10 вата ще върши работа. Ама при 30 (колкото трябва да са за да даде въпросния фенер 1600 лумена) след 2-3 минути няма да може да се държи с ръка. Поне на мен прага на търпимост е около 50 градуса. Диодите могат да работят и на 80-100, ако термоконтакта между тях и корпуса е достатъчно добър, ама файдата от ползата при фенер е никаква - няма да можеш да го държиш. Пък и при такава мощност ще свети кратко дори с 2 батерии. Средностатистически лаптоп харчи горе-долу толкова, и с батерия от 6 - 9 елемента изкарва 2-3 часа. Сметката е проста.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Никъде не съм казал, че моя фенер е точно 1600 лумена,(писал съм над 1000).Дал съм линк да покажа фенер,който е при мен от 3 години и е безпроблемен,свети повече от "добре" и е на смешна цена . "Турбо" режима, реално ми е необходим за от 2 до 5 секунди макар ,че съм го ползвал и 15 минути.Реално, при нормално ползване не е необходим - дразнещо силен е.
                          Говорим за фенер от 30 тина долара! Предложи ми "подобен" фенер, който да не е "китайски" и да не е на неколкократно по-висока цена ?
                          Щот,ако ги сравним с фенерче на Олайт за около 80 - 100 лева, фенерчето на Олайт ще изглежда, като извадено от "Зрънчо" (и като вид, и като светене ).

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                            ...писал съм над 1000...
                            Премери му консумацията във въпросния турбо режим и ще го видим поне приблизително колко е след това. Аз съм умерен песимист и за 1000-та лумена.

                            За другото - да си ме видял да коментирам цени? Нито съм казал че китайците са лоши, щото са евтини, нито че Олайта е супер, щото е скъп. Въпросния фенер (твоя) е с драйвър, 2 батерии, няколко диода (което значи по-нисък режим и повече светене за всеки при единица мощност), и на картинка изглежда прилично като качество. Лъжливите надписи са си налични като върху всеки друг китайски фенер. Толкоз.

                            И вече е дъртичък - една смяна на диодите с по-нови ще го направи отново актуален. Може дори МК-R да могат да му се сложат с малка преработка. Не ме разбирай погрешно - никъде не съм казал че е боклук, не става и т.н. Най-малкото не ми е минавал през ръцете за да знам това. Единствено, понеже беше подчертал с червени букви 1600-те му лумена, сметнах за нужно да спомена че на такива надписи категорично не трябва да се вярва. Мери се консумация, мощност, след това по даташита на въпросния диод се гледа колко е реално. Това е начина за реалистична оценка колко свети. Другото е субективно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Премери му консумацията във въпросния турбо режим и ще го видим поне приблизително колко е след това. Аз съм умерен песимист и за 1000-та лумена.

                              За другото - да си ме видял да коментирам цени? Нито съм казал че китайците са лоши, щото са евтини, нито че Олайта е супер, щото е скъп. Въпросния фенер (твоя) е с драйвър, 2 батерии, няколко диода (което значи по-нисък режим и повече светене за всеки при единица мощност), и на картинка изглежда прилично като качество. Лъжливите надписи са си налични като върху всеки друг китайски фенер. Толкоз.

                              И вече е дъртичък - една смяна на диодите с по-нови ще го направи отново актуален. Може дори МК-R да могат да му се сложат с малка преработка. Не ме разбирай погрешно - никъде не съм казал че е боклук, не става и т.н. Най-малкото не ми е минавал през ръцете за да знам това. Единствено, понеже беше подчертал с червени букви 1600-те му лумена, сметнах за нужно да спомена че на такива надписи категорично не трябва да се вярва. Мери се консумация, мощност, след това по даташита на въпросния диод се гледа колко е реално. Това е начина за реалистична оценка колко свети. Другото е субективно.
                              Червените букви,сега ги видях(излязло е, че съм го подчертал) .Така съм ги копнал, от първото което намерих в нета, така са излезнали .Ама преди това, ясно съм го написал-над 1000.Както и да е."Субективното", както казах - е повече от доволно. Въобще не смятам да го "подобрявам". Върши прекрасна работа и без да е "актуален".

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                                Червените букви,сега ги видях(излязло е, че съм го подчертал) .Така съм ги копнал, от първото което намерих в нета, така са излезнали .Ама преди това, ясно съм го написал-над 1000.Както и да е."Субективното", както казах - е повече от доволно. Въобще не смятам да го "подобрявам". Върши прекрасна работа и без да е "актуален".
                                Просто премери консумацията с амперметър и ще можем да намерим истинското светене на диодите при тая мощност, съвсем обективно. Става и с най-простия мултицет за нула време.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X