Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Големи напъни, голямо чудо темата да се превърне в рекламна на олайт!

    И бензбосе, нещо тотално си се объркал относно това за което си ползвам фенерите! За колата фенер не ми трябва да си ровя из багажника щото си има плафон, работещ. Но работата ми е такава че ползвам фенер в пъти повече от средностатистическия собственник на олайт пишещ в тоя форум. Е водолаз не съм, та не ми е нужно фенера ми да издържа на гмуркания нито в солена нито в сладка вода. С дъжда и при изпускане в река китайчетата се справят. Има и такива за гмуркане но не ме интересуват. Тебе ако те интересуват, сигурен съм че китайците шипват и до САЩ, та пробвай.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Големи напъни, голямо чудо темата да се превърне в рекламна на олайт!

      Тебе ако те интересуват, сигурен съм че китайците шипват и до САЩ, та пробвай.
      Интересува ме да работи,че ми зависи и живота и бачкането от това,а дали е Олайт или Китаец от евтинките ми е все тая,номера е да бачка.Да де ама ако искаш да ти снимам 15 броя с по 5 идеи по-добри от Китайците на които не вярвам?Или да ми пратиш кой искаш Китаец пьк да ти снимам какво го чака и колко ще ми издраска?Не ме боли да пробвам след като зад него чакат 2-3 от много добрите.

      А за напьн не знам,опит само
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        НЕкои хора предпочитат да дадат парите и да си свършат работа от първия път и за няколко дни, вместо да чакат месеци и да я свършат от 10-я опит, псувайки през това време.
        Е моята работа пък не е като на НЕкоите хора и искренно се надявам да не свърши за няколко дни, а да продължи поне още 11 годинки (толкова имам до пенсия). Та през това време фенерите при мене ще са консуматив и ще си ги купувам от местния магазин веднага за по 15лв. или пък ако не съм на зор ще почакам доставка от китай за няколко лева по-евтино или за конкретен модел дето го няма в магазина или на пазара в Сандански. За това пък на цената на един олайт мога да си позволя да пробвам 10 модела китайчета и така жизнения ми опит да стане в пъти по-голям от този на собсвеника на олайта!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          А запитвал ли си се дали на някои хора не им излиза по-евтино вместо да пробва n пъти евтинийката, да купи направо нещо доказано, което ако евентуално не работи според очакванията дори да може да върне на петата минута, вместо да изхвърли в кошчето.

          Ако всичко китайско вършеше това, което се твърди че върши, отдавна на пазара да не е останало нищо друго освен китайски евтинийки. А китайските евтинийки, шумно рекламирани от теб, представляват диод за 5 кинта (стига да не е гепен от кофите за боклук на производителя), сложен по недоклатен начин в недоклатено тяло, с оптика с очеизвадно ниско качество. През ръцете ми са минали 3-4 такива, колегите са си купували още толкова, и не видях ни един, в който да не намериш повод за попържване на разни китайски роднини на производителя. То и едно време с фенерите с батерия от 4.5 волта, светещи като фас, но за сметка на това рядко повече от 20 минути, някои хора вършеха работа. Ама това не ги прави върха на сладоледа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            За това пък на цената на един олайт мога да си позволя да пробвам 10 модела китайчета и така жизнения ми опит да стане в пъти по-голям от този на собсвеника на олайта!
            Обогатяване на жизнения опит с икономийки? За това има не една и две приказки до какво води.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              И при мен са консуматив,номера е,че като те хване кривото и близкия магазин е на 2000 километра и познай дали искам да разчитам на Китаец и кога мога да си го купя.
              Да споменавам ли,че в много случаи това е льча с който ще те тьрся ако се изрьсиш у водата вечер?Стои в кокпита на лодката,там сльнце,сол,вода,а последния пьт нафта и антифриз за нищо ги нямаме.Е налага се с него да качвам и ремьк по някой пьт или да го ползвам за лост ма да не се е раждал фенер.

              А представи си го по следния начин - подхождаш с нещо на цената на 5 Ферарита и имаш един шанс да го навреш у гаража,трябва да видиш гаража кьде е и да гледаш кьде ти вьрви нещото.Няма драснато,драскотина е колко корекомска Лада,последния пьт за рязане на вьже за 20 минутки водолаза все 250 кинта или 3 броя фенери от истинските.


              Нещо сме на различни струни,аз имам фенери и за 5 кинта и за 100,тия за 100 вьршат работа на тия за 5,обратното обаче нещо не го виждам в тьмницата.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Пьк и дьржи на откат,до момента на какво да сьм го вьрзал да го рита все му е издраскало.Дай един китаец да го омотам малко,ако издьржи половин пьлнител от кьсите пак добре.После ще му мина с коя кола кажеш / препорьчвам кьсия,че е 350 кила по-лек от дьлгите /на тиквата и да видим.

                Като се замислиш можеш да вземеш и фенер за 300 долара който вьрши почти сьщото което и фенера за 100 или поне за мен е така.От моя СКРОМЕН опит с фенерчета разни ти казвам,че фенер под 40 кинта все още не ми е устискал,сьщия такьв е двойно и тройно по-слаб от фенер с цена 30% по-висока та от тая гледна точка си направо на далавера.
                Последно редактирано от BENZBOSS; 27-03-14, 20:20.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Суджук от три лева килото НЕМА.Разбрах го по трудния начин,след като купих два кашона фенерчета от 5 до 40 лева,и все нещо им куца си взех един ТК35 от една известна марка и филма свърши.Сега не ми се налага да влача по два фенера за резерва в планината а и батерийте държат а и светлина има..

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Повтаряте всичко, което е изписано още на четвърта страница от темата: http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post2396496
                    Не знам кое не стана ясно още в началото на темата - има си маркови, които са с определено качество и струват едни пари, които според мен са доста пресилени, но това си е мое мнение. Има и евтини с друго качество и не струват почти нищо. Който има нужда от сигурност си плаща. Който го ползва да пикае в градината не плаща. Купува си за 20лв, като се скапе - нов и напред. Тук се отваряха, запояваха, поръчваха нови... занимавка (това да се брои за плюс).

                    Та докато се връщах назад видях това:
                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Малко е късно. Вече са поръчани. А пък като препоръчваше да не купуваме ...fire, препоръча друга марка за 500+ лв фенерчето, та нямаше кой да ти обърне внимание. Идат 4, ще видим колко са брак.
                    Мисля и четирите си работят. Има 2 малки при мен, единия тръгна с удар и оттогава си работи, въпреки уверението, че от удар ще спре Аз от край време уважавам техниката, която тръгва с удар - забелязал съм, че е дуракоустойчива
                    След като пратих двата на edin_lyd (които мисля, че още работят, ама той да си каже) харесах малко по-големия, който му пратих и си поръчах и за мен, та и той работи. От 5 фенера до тук брак 0%. Аз 5 батерии дотук съм пробвал и петте работят, при edin_lyd има 2 и те работят - 0% брак.

                    Пък и светят ако някой е забравил: http://www.offroad-bulgaria.com/show...06#post2399606
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...10#post2438810

                    Вторият линк, мисля потвърждава това: http://www.offroad-bulgaria.com/show...49#post2396649
                    Последно редактирано от silverfox; 27-03-14, 23:01.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Струва ми се,че повечето от противниците на китайското, са ги пазарували единствено от битаците в България.Там наистина се продават големи боклуци.За да го продават на 10-15 лв,познайте на колко ги взимат...Това се отнася и за батериите и за фенерчетата.Имал съм такива.
                      Имам 2 фенера поръчани от мен, директно от Китай(единия съм го показал по напред в темата).Споменах и, че прехваления Олайт и сега(след 3 години) нямат фенер, дето да свети така и да не струва поне 5 пъти по-скъпо...
                      Колегата, по горе пита, за определен фенер(TrustFire z3), дали е свестен..За тия пари си е направо прекрасен(на светене са почти еднакви с Олайта).
                      Може би затова веднага му се предложи(убеден съм,че е напълно случайно)- прекия конкурент Олайт, струващ 5 пъти повече.

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        А запитвал ли си се дали на някои хора не им излиза по-евтино вместо да пробва n пъти евтинийката, да купи направо нещо доказано, което ако евентуално не работи според очакванията дори да може да върне на петата минута, вместо да изхвърли в кошчето.
                        Спарки, аз не пробвам, аз ползвам! В момента имам 2 съвсем различни модела ползвам ги и двата! Поръчал съм си и трети пак съвсем различен модел, ще го ползвам и него! Къде са твоите доказаните, къде да ги видя на живо как светят, за какви 5 минути ми говориш??? За 5 минути мога да скокна до магазина отсреща, да си избера измежду 10 модела който ми хареса наживо и да си го купя на цена под надницата ми! А прехвалените ви трябва да ги харесвам по картинка (или по форумни лакърдии и хвалби), да го поръчвам по нета и ще го видя наживо как свети чак когато съм се набутал вече със сума по-голяма от годишния данък на 3 етажната ми къща!

                        Ако всичко китайско вършеше това, което се твърди че върши, отдавна на пазара да не е останало нищо друго освен китайски евтинийки.
                        Ми то като гледам, натам върви света, само дето не всичко китайско е евтинийки!

                        А китайските евтинийки, шумно рекламирани от теб
                        Можеш ли да цитираш мой пост, в който споменавам конкретни марки и модели, та ме обвиняваш че рекламирам? Май ме бъркаш с олайтаджиите!

                        , представляват диод за 5 кинта (стига да не е гепен от кофите за боклук на производителя), сложен по недоклатен начин в недоклатено тяло, с оптика с очеизвадно ниско качество. През ръцете ми са минали 3-4 такива, колегите са си купували още толкова, и не видях ни един, в който да не намериш повод за попържване на разни китайски роднини на производителя.
                        Клатени, недоклатени, не ги разбирам, аз ги ползвам и съм доволен, колегите ми също ги ползват и са доволни, гледам и от тука пишештите оплакващите са 2-3-ма (единия си ти). А за попържането, аз мога да си намеря повод за попържане за всичко от човек произведено и от Господ също, ама това не бива да е мерило за качество!

                        То и едно време с фенерите с батерия от 4.5 волта, светещи като фас, но за сметка на това рядко повече от 20 минути, някои хора вършеха работа. Ама това не ги прави върха на сладоледа.
                        Ако намекваш че евтините светят недостатъчно или слабо, предлагам да направим експерименти разни разнообразни!

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        И при мен са консуматив,номера е,че като те хване кривото и близкия магазин е на 2000 километра и познай дали искам да разчитам на Китаец и кога мога да си го купя.
                        Да споменавам ли,че в много случаи това е льча с който ще те тьрся ако се изрьсиш у водата вечер?Стои в кокпита на лодката,там сльнце,сол,вода,а последния пьт нафта и антифриз за нищо ги нямаме.Е налага се с него да качвам и ремьк по някой пьт или да го ползвам за лост ма да не се е раждал фенер.

                        А представи си го по следния начин - подхождаш с нещо на цената на 5 Ферарита и имаш един шанс да го навреш у гаража,трябва да видиш гаража кьде е и да гледаш кьде ти вьрви нещото.Няма драснато,драскотина е колко корекомска Лада,последния пьт за рязане на вьже за 20 минутки водолаза все 250 кинта или 3 броя фенери от истинските.


                        Нещо сме на различни струни,аз имам фенери и за 5 кинта и за 100,тия за 100 вьршат работа на тия за 5,обратното обаче нещо не го виждам в тьмницата.
                        Босе, айде па ти вземи се сопри вече! Като ти чете човек темите за оръжие, ще си рече че живееш в Афганистан или поне ивицата Газа! Като ти чета тука писанията и си те представям плуващ пред яхта струваща колкото 5 ферарита, в едната ръка държиш фенер (олайт разбира се), в зъбите въжето, с което дърпаш яхтата (да не се замота на витлата), а третата ръка ти е в готовност на дръжката на пистолета, сакън да не изкокнат некои надрусани мексиканци отнекъде! А докато си вадя един доматен колец измежду зъбите, се чудя, толкоз ли не можаха на тая яхта струваща колкото 5 ферарита, барем едно фарче да и боцнат, та се налага с джобно фенерче (макар и олайт) да си светиш, паркирайки я!?!?
                        Верно сме на различни струни, ама съвсем различни! Почти колкото са ни различни и континентите и доходите и всичко останало!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                          Струва ми се,че повечето от противниците на китайското, са ги пазарували единствено от битаците в България.
                          Грешно ти се струва. И от битацте, и от eBay, и от DX, и от Aliexpress. 2 дребосъка имам вкъщи, купувани от тук, един ми се мъдри в джипката за зор заман. Единия от трите пак е с Cree, което не му пречи да е същото говно като останалите. Я ще хлътне някое копче, я ще трабва да го посъветвам с няколко удара, за да започне да свети, я други неща от сорта. Колеги си поръчваха - имаше и по-читави от мойте, ама пак като си поиграеш с някой не ти трябват повече от 2 минути за да му намериш дразнещ кусур.

                          На мен от фенера не ми зависи живота, ползвам крайно рядко, и по тая причина нямам и марков и не смятам скоро да купувам. Ако ми дотрябва обаче, най-малкото ще е нещо, дето искам предварително да пипна, или да изчета достатъчно мнения на ползватели, тестове и т.н. Смятам че доста от четящите в тая тема ме познават достатъчно, па макар и виртуално, за да са наясно че на марки никак не робувам. Ако някой успее да ме убеди в качествата на китаеца, нищо няма да ми попречи да си купя китаец - в крайна сметка и аз не бера кинтите по дърветата в парка. Само дето скромния ми опит до сега показва друго. Поради същата причина отдавна приключих със всякакви съвеТски возила. Уж евтини, уж вървят и прочие, ама всеки ден ти късат нервичките и току се завреш в някоя дупка да човъркаш нещо, белким стане автомобил. Ми не става, за съжаление.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Ако намекваш че евтините светят недостатъчно или слабо, предлагам да направим експерименти разни разнообразни!
                            Не, не твърдя. Твърдя единствено че са евтини, икономисано е всичко възможно, някой ги е правил в някой гараж и в вложил вътре каквото е успял да намери, и от там всичките им проблеми. Което значи като минимум 3-4 опита, със все чакането между тях и псуването, докато попаднеш на нещо дето не е съвсем пълен боклук. Както споменах в предния си пост - те и жигулките вървяха някога, ама вече никой не ги ще. Масово в тукашните магазини, където можеш да пипнеш и пробваш, се продават възможно най-евтините и нискокачествени въпбще. Както и с всичко друго китайско впрочем.

                            И да, кажи-речи каквото и да правиш, все има начин да минеш и с китайски. Зер баба ти все със светодиоден фенер си е светила.

                            Пак да натъртя - Олайт нито продавам, нито имам, нито се каня да имам. Не ми трябва. Фенер ми трябва 2 пъти в годината за по 5 минути. Вадя китаеца от жабката, млатвам го 2 пъти в най-твърдия наличен предмет наоколо, започва да свети и си свършвам работа. Просто никой не може да ме убеди че е върха на сладоледа. Силата на светене не е всичко, а само една от характеристиките. И често пъти другите могат да се окажат по-важни.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Големи хора, а си ги мерите като децата...
                              Просто условията при които ползваме фенерите са безкрайно различни, както и стандартите на живот....Едно е да си на хиляди мили от магазина, друго на няколко часа до края на нощта /сигурен съм, че колегата Сл. Даскалов си носи, както и аз някаква резервна светулка/. Та от там и бемислените дебати...И на мен ми се налага да влизам в тъмни помещения, както и да работя нощем и изборът ми е феникс LD 10, който ми е постоянно на колна, челник Силва рейнджър когато може + кутийка от олайт с четири резервни батерии АА и китаец за 25 лева с батерия 18650 + още две в кутийка от олайт. В избора си съм се старал да се придържам към един вид батерии, които да се използват в приборите с които работя.

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                Добре де,сори,баФ ги у Фераритата,да не са 5 ми 10 да са,6.3 милиона лодка я пращат с 200 000 свещи фенерче което свети само напред пък искат да я паркирам с гьзь първо.Толко ли не могат не ги знам,карам Кво дадат и светя с каквото има,като няма си купувам светилник.

                                Даскалов вземи се върни да видиш на какъв въпрос отговарям и не се святкай,взех втори защото изгубих работния,избор имам,50 долара горница не ме бъркат много ма на,пак такъв избрах,толко ми акъла.

                                За Афганистан не,не е чак толкова кофти за живот тук,но факта,че ако спре единия мога да забода друг на същата стойка си беше сериозен наклон на фенера.Ако имам 5 кви да е честно да ти кажа и толкова работа биха свършили при определени условия,тия кви да е си играят децата с тях у ваната.

                                Идейка - пишете си цифрата като питате нещо,че следващия път ще препоръчам Олайта с 2500 лумена за 5 пъти повече пари.От Китай дирекшьн
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X