Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на фенер за ежедневно носене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на фенер за ежедневно носене.

    Напоследък все по често се замислям да сменя старото фенерче с нещо по-ново. Работата ми позволява да си играя с доста играчки и да си светкам и тн... но някой път много големия избор играе лошата шега да не може човек да се спре на точно конкретен модел. Би ми било интересно, а предполагам и за други хора повече от вас да покажат какво ползват като EDC фенерче. Интересно ще ми е да знам какво ви харесва и какво не или пък какво вие бихте искали да имате и защо. За момента съм на кантар дали да не отнеса един Феникс PD32 Ultimate.. но се чудя дали няма нещо по интересно от него...
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

  • #2
    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

    Аз съм с "Gerber Firecracker". Метален ..достатачно солиден ..компактен към 9,5см. Една батерия 2А. Не помня кога съм я сложил. Място за "сиджимка" Прди бях с Маглайт с две батерии ..ама си беше голям Към него имам лента за носене на глава /става като челник/ + аксесоар с магнит който позволява да се "лепи" към метал.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

      Какво е EDC?
      Извинявам се за тъпия въпрос но не разбрах за какво ще се ползва тоя фенер.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

        Не си ли чел темата за Еври Дей Кери? Демек ко носиш всеки ден със себе си... конкретно фенера от тая тема е за носене постоянно. И аз искам, обаче мноого скъпи това убавите, а калпавите ги убивам лесно. Нещо междиноо ми се ще да намеря, нооо за сега не попадам.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

          Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
          Напоследък все по често се замислям да сменя старото фенерче с нещо по-ново. Работата ми позволява да си играя с доста играчки и да си светкам и тн... но някой път много големия избор играе лошата шега да не може човек да се спре на точно конкретен модел. Би ми било интересно, а предполагам и за други хора повече от вас да покажат какво ползват като EDC фенерче. Интересно ще ми е да знам какво ви харесва и какво не или пък какво вие бихте искали да имате и защо. За момента съм на кантар дали да не отнеса един Феникс PD32 Ultimate.. но се чудя дали няма нещо по интересно от него...
          За Феникс PD32 нямам забележки,за една година ежедневно носене. Вижте и по новият модел, Фенер Fenix PD32 XM-L T6 740 и за членове на форума има оферта с намаление. Снимка https://picasaweb.google.com/1061173...55438732279010

          Коментар


          • #6
            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

            Има китайски за 5 лева които светят по-добре от Шурфайър за 200 лева и имат доста дълъг живот.

            Ползвал съм над 30 фенера, военно изпълнение, няма да ги изброявам всичките. В момента съм с :


            1. В момента нося това, мини варианта със светодиод, 4 цвята, водоустойчив и много евтин, имам зелен и черен, мини и нормалния вариант. Ежедневно нося мини-то.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:military-flashlight-thumb9732843.jpg
Прегледи:1
Размер:17.3 КБ
ID:5469462


            Плюс това: свети в два цвята - бяло и червено, има 3 вида светлини - фокусирани, разпръснати лъчи и двете комбинирано + червено. Водоустойчив и дурако устойчив. Много евтин.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HDL33AODE.png
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5469463


            Последните ми бяха тези:

            Този е един от щатните за американската армия. Много скъп със скъпи батерии, прехвален. Едва ли не като е шурфайър и е Господ на фенерите.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SureFire_G2.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5469464


            Този е щатния за Бг армията. Четири цвята със по 4 степени на светене на всеки цвят + мигане + ИР. Не подлежи на ремонт ако се счупи, програмите на свеетене се управляват от един изплют чип на една малка платка. от 6 фенера за 1 месец 5 заминаха.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2279.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5469465

            Спирам до тук, щото ме мързи.
            Последно редактирано от The Back Bone; 08-04-13, 23:43.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #7
              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

              Оллайт - имам три - или Т 20 или Т 25 - което ти е по на сърце. Минах през Феникс и за в бъдеще , ако си сменя някой от Олайтите ще е или за друг Оллайт или за Шуърфайр (повече защото си я обичам тая фирма де).
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #8
                От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Има китайски за 5 лева които светят по-добре от Шурфайър за 200 лева и имат доста дълъг живот.
                Митак - не е баш така- фенерите са ми една от маниите и постепенно почнах да разбирам повечко от тях. Евтините китйки нямат драйвер на диода - и съответно първоначално светят мноу яко, но изпомпват батериите в пъти по бързо от един читав фенер. А аз ползвам - независимо зали за R 123 или за АА само литиеви батерии.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                  Е аз пък от Шурфайър не съм доволен. Има без известни фирми, които доставят за американската армия и имат в пъти по-евтини фенери на същото, че и на по-добро качество.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Е аз пък от Шурфайър не съм доволен. Има без известни фирми, които доставят за американската армия и имат в пъти по-евтини фенери на същото, че и на по-добро качество.
                    Ами аз так стигнах до Оллайт. Навремето бях пълен маниак на Шуърфайър- имах 6PN, Центурион и един Нитролон, но примерно Центуриона след като му изгоря крушката го разкарах. Дълго време исках малък и мощен ЛЕД фенер за ежедневно носене. Пробвах Феникс..... не са лоши , но както устанивх послъгват и за силата на светене и за живота на батериите . После си взех ей така за проба едно Т 20 с идеята че до няколко месеца ще си купя един Авиатор на шуър и ще забравя за китаеца. И е с мен вече 3 та година..... А за Стримлатите на БА- там не знам какъв е проблема- същите са на въоръжение при американците..... Явно понеже се взе баш първата серия нещо не е баш.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                      Стримлатите на БА- там не знам какъв е проблема- същите са на въоръжение при американците
                      Ми и аз не знам къде е проблема. Имах 6 чисто нови, с опаковките, аз ги отворих в БГ преди за заминем първия път. Още в Бг 5 сдадоха багажа. Водеха ми се на 150 лева. В американските Пи Екс-и са по 75 долара и братята са много доволни.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        Ми и аз не знам къде е проблема. Имах 6 чисто нови, с опаковките, аз ги отворих в БГ преди за заминем първия път. Още в Бг 5 сдадоха багажа. Водеха ми се на 150 лева. В американските Пи Екс-и са по 75 долара и братята са много доволни.
                        А с други батерии пробвахте ли преди да ги обявите за сдали багажа? Че ми докараха 10 тина бройки , на които бяха паднали оригиналните батерии (доставяни са 2007 ма ) а евтините Тошиби не "палят" електрониката.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                          Разбира се, че ги пробвахме. Евтините батерии не ми палят светодиода на нито един фенер, понеже светодиода е със чип и хване ли пад на напрежение и изключва, по този начин пази батериите. Работя по принцип само с енергайзер които си купих като бях в САЩ, имам алкални и акумулаторни. В интерес на истината след един брифинг по сигурността на летище Кандахар, казаха че изтощен енергайзер дава по-силен ток и чисто нови китайски. И се оказа вярно. Ток на късо на китайските нови около1.2 ампера, ток на късо на умрял безвъзвратно енергайзер - 2 ампера! Имам случай тръгвам от БГ и при поставяне в раницата фенера се включва. Слизам в Инджирлик - фенера свети, тръгвам за Баку, слизам там фенера пак свети, кацам в Кабул, фенера свети...не е реклама на енергайзер, просто лични тестове.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                            Жена ми си носи на ключодържателя китаец от битака с СР123 и още някакъв друг китаец с няколко светодиода с ААА батерии. Аз не нося, но в автомобила имам къмпинг светодиодна лампа с 60 диода, ако нещо се наложи на път да ми потрябва.
                            Редовно ползвам фенерчето на телефона като се прибирам от гости на село, защото уличното осветление е кът.

                            За тези фенерчета които се ползват от дъжд на вятър важни са батериите да не се скапят.


                            Какъв е смисъла винаги да мъкнеш един куп неща, които с години няма да ти потрябват?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на фенер за ежедневно носене.

                              Какъв е смисъла винаги да мъкнеш един куп неща, които с години няма да ти потрябват?
                              По законите на Мърфи ако го носиш, няма да ти потрябва, ако не го носиш - със сигурност ще ти трябва. Майтапа на страна, но малко фенерче човек трябва да има. За в колата е задължително.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X