Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Моите уважения за схемите.
    Пак казвам , че трябва да се установят отклоненията , и съответно оттам начините за пълнежи.
    Иначе за хидроизолацията : това е вид презастраховка , от сгрешена технология при полагане на греса и фугирането му/конкретно за външни тераси/. Т.е. не е задължителна при правилни такива.Ако някой не е сигурен в себе си или работника,избора на материали и детайли,по-добре да се изпълни.
    Топлоизолацията също не е необходима като топлозащита челно или отгоре.Ако се ползва за изправяне на криви равнини -вече си заслужава разхода.На термомоста тераса-вътрешна плоча не му е необходима защита на цялата ширина на терасата.
    Мраморизираните варовици неслучайно си се казват варовици. Слагат се за външни условия, но не по тераси. Мястото им е най-много за подпрозоречни плотове, или шапка на парапет , но под козирка.Вече над 15 год. им наблюдавам експлоатацията , когато още се водеха варовик от кариерата в с.Румянцево.Имат си едни микропукнатини ,които се напиват с вода и при недостатъчна регулярна грижа започват да се нацепват видимо и т.н. Опита показва , че човек ще се сети да си пребоядиса оградата повече , отколкото да се занимава с камъните. Гранитен детайл е малко по-скъп от този варовик , но няма грижа с поддръжката му.
    Всичко това , ако няма бордове.
    Както обикновено , решението опира до умения и разходи-сегашни и бъдещи.

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Варовика е порьозен и лапа мръсотия в дълбочина като за световно. Мраморът също е варовик...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Уффф... Утре ще снимам прагове от варовик на външна тераса поне от 6 години.
        В Италия всички тераси се изпълняваха с борд от травертино, което е още по-пориозно от варовика.
        Само дето тук не познават цените и травертиното струва няколко стотин процента по-скъпо от там.
        Само пример:
        Праг (борд) от травертино с размери 20/100/3см струваше 3 евро.
        Продават си се с готови откапващи улеи и от двете страни, независимо дали се ползват.
        Съгласен съм за гранита и порфирита, но там отиваме на други цени, които са излишен лукс (поне според мен) за тераса. Особено с такива размери.
        Праг с размери 20/100 и стандартните 2см дебелина, без откапващ канал и радиус в предната част, ще струва десетина лева, до 15.
        Гранита?
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Благодаря за схемите на Тигър Ловеца.
          Ще се възползвам максимално от тях.
          Най ми хареса "откапващия ъглов профил".
          Не подозирах, че има такъв.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
            ..Иначе за хидроизолацията : това е вид презастраховка , от сгрешена технология при полагане на греса и фугирането му/конкретно за външни тераси/. Т.е. не е задължителна при правилни такива.Ако някой не е сигурен в себе си или работника,избора на материали и детайли,по-добре да се изпълни....
            Точно такъв е моя случай.
            Нямам опит, но ще се уча.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              ...Мраморът също е варовик...
              Е айде сега, то като белината ще стане. Мраморът си е мрамор, варовикът си е варовик. Да кажеш, че и двете са калциев карбонат - бива.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                След толкова мнения трябва да сме успели да те пообъркаме.
                Но хубавата новина е, че има вероятност всичко това да ти е необходимо чак..... на есен. Да не кажа догодина!
                От снимките останах с впечатление, че терасата на първия етаж е "транспортен коридор" към помещенията. И ако действително е така, самата мисъл, че за всички останали процеси вътре ще трябва да си я "тъпчеш"...... е леко плашеща!
                Аз лично съм привърженик на по друг подход. Отгоре надолу и от вътре на вън. За покрива каза, че ти е рано. Добре. То като температури май и за други процеси не е съвсем подходящо.
                Та в този ред на мисли.... дали да не помислиш за поизхвърляне на всичко ненужно? Къртене, разместване и все такива пренебрегвани в началото и ужасно пречещи после неща.
                Генерално,.... да си изясниш картинката с чукчето и къртача. Да си направиш необходимите приспособления за работа. Да си доуточниш списъка с дейности и нужни основни материали.... и така.
                Иначе, и аз първо за собствено удоволствие почвам от "правенето на нещо"..... та те разбирам за плочките.
                Ако стане.... добре! И куража ми ще е пораснал до небето!
                Ама ако се запъна..... всичките ми страхове как ще се оправям с тая "прогимназия" се утрояват. А като си "потанцувам" с къртача.... и после.... няма на къде!
                Новосъздадената ситуация не оставя място за много чуденки и питанки!

                П.П. В дворчето имаш ли място за палатки? Да вземем да спретнем нагледно едно сървайвърче с "градивни" елементи.
                Хем ще си имаш помощници, хем охрана. Полезен "фитнес" в "почивна" зона.
                Тъй като гледам, джипка с ремарке, инструменти и десетина дена ги имаш от мене.
                А за "режийните".... не се безпокой! Навсякъде си ходя с ракията и мезето!
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Е айде сега, то като белината ще стане. Мраморът си е мрамор, варовикът си е варовик. Да кажеш, че и двете са калциев карбонат - бива.
                  Тъй е - едното е кола, другото автомобил. По-важно е поведението му по време на експлоатация. Аз мрамор и всякакви други варовици особено за облицовъчни функции категорично не препоръчвам.
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Цезаре, имам три тераси на които челата им са от мрамор, пълнежа е мрамор и някаква мозайка, и цоклите също са мраморни.Вече тридесет години няма никакви проблеми с терасите, макар и откапването да не е сполучливо и да подлизва по малко.Това предстои да бъде решено с монтаж на допълнителен откапващ профил.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Уффф... Утре ще снимам прагове от варовик на външна тераса поне от 6 години.
                      В Италия всички тераси се изпълняваха с борд от травертино, което е още по-пориозно от варовика.
                      Само дето тук не познават цените и травертиното струва няколко стотин процента по-скъпо от там.
                      Само пример:
                      Праг (борд) от травертино с размери 20/100/3см струваше 3 евро.
                      Продават си се с готови откапващи улеи и от двете страни, независимо дали се ползват.
                      Съгласен съм за гранита и порфирита, но там отиваме на други цени, които са излишен лукс (поне според мен) за тераса. Особено с такива размери.
                      Праг с размери 20/100 и стандартните 2см дебелина, без откапващ канал и радиус в предната част, ще струва десетина лева, до 15.
                      Гранита?
                      Тук въпроса не е до снимки , защото мога да направя такива на много места и доста повече години-и поддържан и неподдържан камък.Обясних какво и защо се случва. Сега,ако собственика може да си позволи лукса да се занимава с варовика на това място поне 2 пъти годишно,ок.Иначе може да очаква пукнатини и оцветявания/замърсявания. А от птиците какво се случва с киселите им фекалии.Сигурно знаеш ,че и автобоя не може да им издържи дълго време.
                      Подпрозоречен плот с указаните размери от варовик монтирах последно преди 2 месеца.Доставната цена по спомен бе около 17 лв/м.л. с водобрана и фасет/без импрегниране/. За гранита- има и по 60-70 лв/м2,смятай нататък за м.л.Не съм купувал съвсем скоро линеен гранитен елемент.
                      Писал съм къде може в София да се провери на място/със сигурност има и други места/.Разликата ще е в порядъка на 30-50 %.
                      И ако парите са водещи-без камъни и ред оформящи процедури.За трети път казвам-най-балансираното решение е един добре направен мозаечен борд/под борд да се разбира монолитен комплект от чело, с долна водобранна част и горен елемент около 10 см. над ниво грес ,ширина 12-15. С една операция пълниш,изправяш, решаваш водооткапващи и водоспиращи проблеми и имаш завършен вид,без грижи за поддръжка. Четири надлъжни армировки и напречни фиби ,калъп от рендосани дъски,няма да са никакъв проблем си мисля за изпълнение.
                      Прибираш си атмосферните води във водосточни тръби, а не ги оставяш да се леят отвисоко по тротоари и долни тераси ,където пораждат следващите проблеми.

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Цезаре, имам три тераси на които челата им са от мрамор, пълнежа е мрамор и някаква мозайка, и цоклите също са мраморни.Вече тридесет години няма никакви проблеми с терасите, макар и откапването да не е сполучливо и да подлизва по малко.Това предстои да бъде решено с монтаж на допълнителен откапващ профил.
                        И аз имам една вила, където почти всичко отвън е с мрамор - тераси, цокли и т.н. За беда 1-2 квадрата бяха артисали и ги бяхме прибрали на сухо място. Като сравнявам тези, които са на атмосферни влияния и тези, които не са... Тези отвън са така набити с мръсотия с годините въпреки повърхностните запечатки, че.... Това чудо няма нито почистване (защото е в дълбочина) нито нищо. Отвратителна работа. Всичко написано си е мое мнение и не ангажирам никого с него.
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          И аз имам една вила, където почти всичко отвън е с мрамор - тераси, цокли и т.н. За беда 1-2 квадрата бяха артисали и ги бяхме прибрали на сухо място. Като сравнявам тези, които са на атмосферни влияния и тези, които не са... Тези отвън са така набити с мръсотия с годините въпреки повърхностните запечатки, че.... Това чудо няма нито почистване (защото е в дълбочина) нито нищо. Отвратителна работа. Всичко написано си е мое мнение и не ангажирам никого с него.
                          А да, за мръсотията си прав, мрамора си поема мръсотия, особено гадно се получава с мазнини.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            А да, за мръсотията си прав, мрамора си поема мръсотия, особено гадно се получава с мазнини.
                            И ръжди...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Има два вида резачки за плочи.
                              1 Вид - работи на принципа на стъклореза - повърхността се наранява с твърд режещ връх на инструмента механично - след което се отчупва.
                              2 Вид - работи с диамантен диск, разположен отгоре или отдолу на плочата.

                              Съществува мнение, че 1 вид е подходящ за дебелина до 7 мм. За по-големи дебелини трябва да се ползва 2 ри вид.
                              Съществува и обратното мнение.
                              Много важно е че 1 вид работи без прах, но пък дава повече брак при рязане.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                То май не става само с единия. Има местенца на които първия вариант прави "некрасив" срез и няма да ти върши работа. Особено при закръгления. Има значение и опита на режещия. Ако си решил да се пробваш сам виж на някое парченце да ли ще ти е забавно. Ако ли пък някой друг ще се занимава то тогава проблема е негов. И по принцип, за да не те хвърляме в приключения споделяй кое искаш сам да си направиш. Има неща които за жалост на схема изглеждат лесни, но поради липсата на опит и детайлно описание на последователност на процеса са доста.... тегави. Гарантирано не искам да те лишим от чара на случката!
                                Последно редактирано от D.Dimitrov; 31-03-14, 09:57. Причина: Калпав правопис
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X