Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Аз пък на ТЕЦо, трябва да пускам и овлажнител, че влагата пада под 40%!!
    Ти ми напомни за соца, какви овлажнители ползвахме по онова време...

    За младите -прането на радиатора, нямаше перални със сушилни тогава.То и перални нямаше.

    При крайна нужда се спеше и на отворен прозорец и -20 градуса на вън....
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      То мАни другото, но и седят на 80-90% влажност, заради модерните дограми, а тя не трябва да надвишава 60%.
      Как се решава въпроса с повишена влажност при "модерните" дограми ???
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Как се решава въпроса с повишена влажност при "модерните" дограми ???
        По-евтино - с относително често отваряне на прозореца за проветряване; по-скъпо - с рекуперационна система, но както съм казвал много пъти - за това се мисли преди строежа. С наследен готов строеж - по-евтиният вариант върши работа.

        П.С. Е, има и системи за дограма, която има вградени клапи за проветряване, но не съм експлоатирал такива и нямам опит за да си дам мнението.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Как се решава въпроса с повишена влажност при "модерните" дограми ???
          При модерните дограми има и модерни помещения с модерна HVAC.

          На село се решава по стари селски технологии.


          Хайде да поясня. Едно от многото неща е стените да са варосани а не облепени с тапети или боядисани за по лесно с латекс. Старите хора казват _стените дишат !
          Последно редактирано от Жоро Байкушев; 10-01-14, 17:06.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            По-евтино - с относително често отваряне на прозореца за проветряване; по-скъпо - с рекуперационна система, но както съм казвал много пъти - за това се мисли преди строежа. С наследен готов строеж - по-евтиният вариант върши работа.


            За това харесвам Бахамите, постоянна температура и умерен климат...
            В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
            В. Иванов

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              То мАни другото, но и седят на 80-90% влажност, заради модерните дограми, а тя не трябва да надвишава 60%.
              А има ли достъпен метод или уред за измерване влажноста на въздуха в домашни условия? В смисъл на влагомерите по часовникарските витрини може ли да се вярва?

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
                А има ли достъпен метод или уред за измерване влажноста на въздуха в домашни условия?
                Всеки един влагомер става.
                Конрад нямате ли във Варна?

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Как се решава въпроса с повишена влажност при "модерните" дограми ???
                  Аз съм с модерна дограма и няма помен от влага и конденз. Дори слагаме овлажнител за въздуха.
                  Просто си играх доста с термомостовете при изолирането на къщата.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Сега като питах гоогаля - има, Благодаря. Явно трябва да го посетя.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Модерна дограма + отопление с климатици = идеална влажност(50%).

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Аз съм с модерна дограма и няма помен от влага и конденз. Дори слагаме овлажнител за въздуха.
                        Просто си играх доста с термомостовете при изолирането на къщата.
                        Термомостовете образуват конденза, това че си ги изолирал добре, не означава , че си премахнал и влагата. Нали все пак дишаш .
                        За стените с вар - който иска мога да го заведа и да му покажа конденз върху такава стена.
                        На село проблемът с влагата го решават дървата, а не варта. Всъщност и тя става, стига да е негасена.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Как се решава въпроса с повишена влажност при "модерните" дограми ???
                          Caesar-a е описал технологиите, но с две две думи или намаляваш източниците на влага или увеличаваш вентилацията. Тя може и да е принудителна или естествена. Пък дали ще се рекуперира топлината или не, е друг въпрос, който е валиден само за обществени сгради с централни вентилации.

                          Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
                          А има ли достъпен метод или уред за измерване влажноста на въздуха в домашни условия? В смисъл на влагомерите по часовникарските витрини може ли да се вярва?
                          Всеки уред е по-добре от нищо.

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Аз съм с модерна дограма и няма помен от влага и конденз. Дори слагаме овлажнител за въздуха. Просто си играх доста с термомостовете при изолирането на къщата.
                          Това е защото държиш постоянна температура в къщата. Остави я малко да се охлади.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Модерна дограма + отопление с климатици = идеална влажност(50%).
                            Какъв ти е модела на климатика?
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Какъв ти е модела на климатика?
                              Дайкин.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                ...Това е защото държиш постоянна температура в къщата. Остави я малко да се охлади.
                                Постоянната температура е сравнително отскоро, а дограмата и изолацията са от десетина години. Проблем с влагата никога не е имало.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X