Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Възниква ми въпрос за фибрана отгоре. Аз държа терасата да е топлоизолирана от всякъде, за да не обменя температура с околната среда.
    След като ще лепя фибран отгоре - 20 мм, не е ли по добре да обмажа с лепило за EPS/XP..
    Така ли е - или нещо бъркам ???
    Всичко, което е ХПС е достатъчно влагоустойчиво, то си е достатъчна хидроизолация. Бетонконтакт, изравнителна замазка(колкото по-тънка, толкова по-добре), ако отдолу има помещение следва пародифузно фолио с повдигнати и отворени бордове( да може да диша), ХПС поне 2см.(ако има възможности по- добре по-тънки замазки и поне 5см. ХПС), ако има с нут и перо, по тях обмазан с битумна хидроизолация, да легне плътно(лепено на гребен),
    ,т.е. т.н. обърнат покрив, и после както каза-армирана и тънка с последващи финишни покрития .
    Последно редактирано от veskov; 02-04-14, 22:13.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Един въпрос към дюлгерите: В днешно време пенобетон може ли да се "прави" на място?
      Не само, че може, но е и за предпочитане, когато се търсят предимствата му. Аз лично предпочитам полистирол-бетонът. Усвоявах една такава технология преди години... Не за производство на блокчета, а за изливане в система тип "постоянен кофраж".
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Гледам, че продават EPS на топчета, в чували от 1 кубически метър.
        Как ли се прави замазка с това чудо ? И дали е ефективна за топлоизолация ?
        Перлита също ме интересува.
        Както и всяка друга замазка. Всички възможни варианти при които вкарваш недвижещ се въздух в бетони и циментови смеси са "ефективни". Някои реално, други..... душевно. Въпроса е какво като коефициент на топлопроводимост искаш да постигнеш.
        Иначе някои герои на социалистическия труд произвеждаха циментови блокчета с такива топчета. Подобна е и ситуацията с перлита. За да го сравниш с XPS ще трябва да влизаш на четири крака в стаите. Някои технологии загубиха адекватност в последните години.
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Аз лично предпочитам полистирол-бетонът. Усвоявах една такава технология преди години....
          Минах и аз по този път... но навреме ме посъветваха да си я ....оставя тази "технология" в ония години...
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Гледам, че продават EPS на топчета, в чували от 1 кубически метър.
            Как ли се прави замазка с това чудо ? И дали е ефективна за топлоизолация ?
            Перлита също ме интересува.
            За такъв тип замазка ползвай керамзит. ЕПС топчетата за да ги разпределиш в обема на замазката ще трябва да ползваш един много рядък полимер (не му помня името) въпреки земновлажният характер на разтвора. Иначе и перлита и ЕПС изплуват отгоре. Освен това не можеш да го загладиш както трябва.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
              Минах и аз по този път... но навреме ме посъветваха да си я ....оставя тази "технология" в ония години...
              А, защо? Много си е готина технологията. Просто две от машините не ми бяха по силите. А и полимера имаше само един несигурен доставчик, иначе беше без пари. Освен това не знам как би звучала за жилищни помещения, но за индустриално приложение си е супер.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Като съотношение цена/плътност/здравина не е ли най-доброто? за плътности под 400кг/м3
                За тези плътности съдържа само цимент и органичен пенообразувател.
                Технологията май беше немска, но най много се ползва в Русия. Доколкото знам основно за големи по размер и с ниска товароносимост подове. Действително като цена не ми е известно да има по евтин вариант. Като топлопроводимост е с коефициента на строителния гипс.
                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Мисля, че темата беше създадена с цел сравнително безболезненото преминаване на Ник от градски начин на живот към селски такъв. Забивайки пръст в проблемите на напуканото арматурно табло, не решаваме проблемите с окачването, двигателя и изядените от ръжда подове. Темата ми заприличва на разпивка на строителни инженери след участие на "Стройко" в НДК (ако още го има това изложение, де). Е, ако паралелно с окапващите ръбове на терасите Ник решава "бекстейдж" и проблемите с покриви, дограми, сервизни помещения и прочее, моля да бъда извинен.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Гледам, че продават EPS на топчета, в чували от 1 кубически метър.
                    Как ли се прави замазка с това чудо ? И дали е ефективна за топлоизолация ?
                    Перлита също ме интересува.
                    Прави се ....по-дебелжка.Аз лично от това се отказах, а и няма нужда.Замазка имам да правя само на третия етаж, втория се отоплява и практически такива неща не са ми нужни.Тази зима, без врати и без изолация на покрива, температурата варираше м/у 11 и 17 градуса, само от топлината от долния етаж.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      С риск да бъда оплют, ще ти кажа, че всичко, което си замислил е едно голямо набутване на пари без никакъв осезаем ефект. Освен чисто визуален може би. Тъщата живее в подобна къща, макар и етаж и половина. Няма тераси. Направихме външна изолация, щото през зимата на 2 метра от печката беше не повече от 15 градуса, а като угасне отиваше на 5. Ефектът от изолацията беше ... никаъв. Пак си е толкова, щото като казвах да залепим фибран и на тавана, никой не ме послуша. Просто в тоя хамбар всяка една стена се явява външна и топлината се губи отвсякъде. И ако не гори постоянно печка вътре си е клинч. Та ти си се огледал в терасата. Ми не, няма да се стопли къщата, ако ще и един камион фибран да струпаш отгоре. Само ще похарчиш куп пари за излишни дейности. Оправи я тая тъпа тераса колкото да изглежда прилично и да не ти подлива вода вътре и останалите пари инвестирай в една читава изолация на една стая и санитарно помещение с хубаво кюмбе. Щото в края на краищата точно това ще ползваш. Иначе евала за ентусиазма, ма според мен движиш в грешна посока.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        ...Е, ако паралелно с окапващите ръбове на терасите Ник решава "бекстейдж" и проблемите с покриви, дограми, сервизни помещения и прочее, моля да бъда извинен.
                        Последната седмица, всеки ден карам по едно ремарке 700 кг с материали до къщата. Чувалчетата надхвърлиха 100, плочите са 70 квадрата, утре пак ще мъкна материали. От Неделя смятам да съм там постоянно, има добър НЕТ, така че ще продължа да се съветвам.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          ....Ефектът от изолацията беше ... никаъв. .....
                          Колко дебел EPS залепихте на тъщата за изолация ? 2,3,5 см ???
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Видно е на последната снимка,колко малко цимент има в ''бетона''на терасата.С тези големи камъни в него,явно е правен на ръка по комшийски,с приятели и т.н.Спестили са от цимента.Не се вижда добре,как е закрепен и парапета,сигурно се клати на тази му дължина,дори и да е захванат за арматурата.След като се премахне,разрушеното от времето,до здраво...парапета ще ''виси''...така по снимките е трудно да се прецени.Ще е нужен и добър и точен кофраж,като този нарисуван от колегата ''Хънтара'',още малко желязо,пясък,цимент,мозайка/филц/ по дребен,обилно намокряне...и терасата е готова.После...както си реши собственика...плочки,гранитогрес...Като първа плоча,не е необходима външната и изолация,да се наблегне,със спестените пари ...на изолацията на пода в стаите...Поздрави!А забравих,кофража от чамови дъски,по лесно се кове и формова със най просто,зеге,трион...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Колко дебел EPS залепихте на тъщата за изолация ? 2,3,5 см ???
                              5 см., стените са от тухла 4-ка и бяха измазани, с двойна дървена дограма, доста добре уплътнена. Изолацията я направихме както трябва, ама не помогна особено за топлото. За сравнение, купих една кирпичена колиба и без никаква изолация като напаля печката след половин час вътре ходиш по тениска и няма нужда нощем да ставаш да подклаждаш огъня. Достатъчна е жарта да държи приятно топло. Пак е на 2 етажа и се обитава втория, т.е. всичко що е стена е външно.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Нещо не е така....след изолация трябва да има подобрение.

                                П.С. 'най-дебела' изолация се пада на тавана....по сметки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X