Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ...
    Най-добре се реже с циркуляр с твърдосплавни (видиеви) зъби...
    Да де,ама тоя циркуляр струва колкото няколко зегета.А за тия 50-тина квадрата кофраж дали си чини инвестицията.
    Иначе тоя материал става за доста неща,ама не става за кочина...МногУ ша са лъзга прасето...

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
      Да де,ама тоя циркуляр струва колкото няколко зегета.А за тия 50-тина квадрата кофраж дали си чини инвестицията. ...
      Хората дават и инструменти под наем ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Ами..хората продават и дискчета за флекс такива.
        От две години ползвам (115 мм) и съм много доволен.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Абе, те хората викат и майстори на надник, ама тук явно е друга хавата.
          П.П. Вижте, пак казвам, подкрепям започването на всичко издъно и отначало- ок. Имаш пари, желание, време... супер. За мен, обаче, в случая "Къщата на Ник" трябва първо да се оборудват две- три помещения за нормално пребиваване, включително при зимни условия и тогава да се хващат дейностите "издъно". Мисля, че при правилен подход и план, едното не пречи на другото.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Хората дават и инструменти под наем ...
            У софето да,ама у наше село такивИ екстри нема.А от комшията наемо ти излиза през ... носо.

            П.П.Чужд инструмент винаги се чупи при мене.За това предпочитам да си е мой...

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Моята вече над 10 г. практика на притежател и ползвател на извънградска къща, тип вила, показва, че винаги трябват инструменти.Повечето са от типа които се ползват веднъж годишно.Поне при мен почти всичко без косачката за трева.Аз не съм се разделил с нито един инструмент, и постоянно купувам нови. Под наем ако съм вземал нещо, после съм си купил такова, макар и по-нисък клас.Човек има независимост когато му дойде муза за работа, и не се съобразява със никой и нищо когато инструментите са негови.Поне аз съм от типа, за който подобренията по една къща никога не свършват.И определено парите за инструменти ги давам с голям кеф, и никога не съм съжалявал.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Да де,ама тоя циркуляр струва колкото няколко зегета.А за тия 50-тина квадрата кофраж дали си чини инвестицията.
                Иначе тоя материал става за доста неща,ама не става за кочина...МногУ ша са лъзга прасето...
                Циркулярът не е задължително да бъде настолен, или стационарен, достатъчно добре става и с ръчен, който е на общо-взето същата цена като зеге (прободен трион - да не пита пак Ник за термина ). И по метода с мастара и стягите.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Тези сантиметри над 1,2 и 2,4 отиват в „чапраза“ и първият прав ъгъл (след това се приема, че не се нарушава), при разкроя като разполагаеми се считат именно 1,2Х2,4.
                  Най-добре се реже с циркуляр с твърдосплавни (видиеви) зъби.
                  Да, този материал може да се ползва многократно. Не само за кофраж, повърхността му е достатъчно гладка и е съответно обработена, та може да се почисти без остатък.
                  Имам приятели с подобен циркуляр.
                  Разкроя няма да е проблем. Изпълнението ще бъде външна поръчка.

                  Далеч нямам намерение да купувам всички инструменти.

                  Има неща, които са подходящи за купуване и други, които могат да се възложат на външен изпълнител.
                  Такава операция е разкрояването на плочите гранитогрес на 2 Х 15 см или на 3 Х 10 см за цокли.
                  Е разбира се без дебелината на среза, която вероятно ще отнеме по 2 до 3 мм от страна.
                  Но цоклите ще бъдат дадени за изпълнение на външна голяма машина.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Ти ако им занесеш разкрой, ще ти ги нарежат на професионална машина там откъдето ще ги купиш (да не стане реклама вече де) - 50ст/м сряз. След „раздумка“, може и друго да се споразумеете, пичовете дето работят са и арендатори, та имат тази юрисдикция (сами са си началници).
                    За цокъл средната цена е около 4лв/м и честно казано не става по-добре от „лизгачката“, струва си за камъни.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Абе, Ник... ти ся, като накупиш техниката и си оправиш къщата, после кво ше правиш с тия инструменти и приспособления?
                      В една къща работата никога не свършва и няма излишен инструмент . Казвам го като човек който никога не е живял в апартамент и имаш към момента 2 (две) къщи за поддръжка с тенденция в скоро време тъста да ми тръсне още една . Това не е като в апартамента оправяш си само твоята кутийка и всичко ти е ОК . В къщата от основите до покрива всичко е твоя грижа няма етажна собственост .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Това е така...ама за 5-6 барбекюта в годината и два пъти да се изтегнеш на ливадата, се пречукваш от кеч...и то всичко да изглежда горе-долу добре....и въпреки незаменимите бонуси, като кравата на съседа да ти ближе огледалото на колата рано сутрин...не бих се върнал в апартамент ...доброволно.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Ник давай смело,аз сам си оправих цялата къща(с помощ от приятели естествено)за 5години вече нищо не е паднало.Така че давай смело.

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            ......
                            5. След като всичко е добре изсъхнало, аз бих подмазал с теракол (желателно флекс с истински фибри) за да попълня дупките грубо.
                            Следва Течна гума (Акрофлекс) http://hidroizolaciq-techna-guma.com/?page_id=10 три ръце, като не е задължително да слагаш полиестер, тъй като няма да се ходи директно отгоре.
                            Хидроизолацията да хване и по вертикал стените поне 15 см.
                            Не смятам за абсолютно наложително замазка с наклони преди хидроизолацията, освен при варианта с вътрешно оттичане с воронки (сифони) и водостоци.
                            Кофрираш предния ръб и отливаш.
                            Ето схематично:
                            [ATTACH=CONFIG]696851[/ATTACH]
                            Следва залепване и дюбелиране на фибран на челото, отдолу и евентуално отгоре. На схемата не съм сложил отгоре.
                            Челния фибран го правиш да надстърча, съобразено с височината на заравняващата замазка с наклоните......
                            Възниква ми въпрос за фибрана отгоре. Аз държа терасата да е топлоизолирана от всякъде, за да не обменя температура с околната среда.
                            След като ще лепя фибран отгоре - 20 мм, не е ли по добре да обмажа с лепило за EPS/XPS ?
                            Изобщо след като завърша изчукване и измиване на повърхността на терасата, ще трябва да положа почти 20мм настилка, за да се скрият арматурните железа отгоре.

                            Дали е удачно цялата тази настилка да се прави с лепило за фаянс или лепило за фибран? Или пък да се покрие с бетонно мляко, след това слой бетон - саморазливен и чак след това лепило за фибран, върху което ще се залепи фибрана - 20мм или 10мм.
                            Следва отгоре армировка 2мХ1мХ18мм, която да се замаже с бетнова замазка, която да осигури наклона, следва хидроизолация, следва лепило за гранитогреса + самия гранитогрес.
                            Така ли е - или нещо бъркам ???
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 02-04-14, 19:21.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Помещение ли имаш под терасата?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Подравняването е все едно с какво ще го направиш. Ползвай каквото ти е удобно.
                                Не съм сигурен доколко добре хваща лепилото за плочки върху хидроизолация от този тип.
                                Затова я направи преди замазката с наклоните.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X