Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Термомостовете образуват конденза, това че си ги изолирал добре, не означава , че си премахнал и влагата. Нали все пак дишаш .
    За стените с вар - който иска мога да го заведа и да му покажа конденз върху такава стена.
    На село проблемът с влагата го решават дървата, а не варта. Всъщност и тя става, стига да е негасена.
    Има едно понятие,капилярна влага.Неграмотните опити за термоизолация я довеждат точно там,дето не я искашКонденза е съвсем различно нещо...

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Термомостовете образуват конденза, това че си ги изолирал добре, не означава , че си премахнал и влагата. Нали все пак дишаш .
      За стените с вар - който иска мога да го заведа и да му покажа конденз върху такава стена.
      На село проблемът с влагата го решават дървата, а не варта. Всъщност и тя става, стига да е негасена.
      Има и друга особеност - комините, освен тунели за вертикани щрангове за тръби го играят и вентилационни шахти.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение

        П.С. Е, има и системи за дограма, която има вградени клапи за проветряване, но не съм експлоатирал такива и нямам опит за да си дам мнението.
        Всъщност, става въпрос за вентилационни клапи над стъклопакета. Височината на стъклопакета се намалява с толкова, колкото е нужно за вграждане на клапата. Тя всъщност е над стъклопакета по цялата ширина на рамката от пвц /крило или фикс/. Фирмите я калкулират на линеен метър, но нямам актуално инфо за цени.

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Всъщност, става въпрос за вентилационни клапи над стъклопакета. Височината на стъклопакета се намалява с толкова, колкото е нужно за вграждане на клапата. Тя всъщност е над стъклопакета по цялата ширина на рамката от пвц /крило или фикс/. Фирмите я калкулират на линеен метър, но нямам актуално инфо за цени.
          Всъщност във фирмите за PVC обков се водят ''щори за микровентилация'' и се вграждат дриректно в дограмата.Това съм го виждал единствено на запад и една капандура в работата.А да,познай и какъв е интереса на фирмите към този продукт в България?
          Последно редактирано от tomisagledva4a; 10-01-14, 20:55. Причина: Клавиатура ядяща букви.
          Тома Томов
          Вече с Kia Sportage.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
            ... май никой не видя думата "полибутен" ...
            Видяхме я думата, ама има въпросителни относно полибутиленовите тръби. Първо, излиза, че май не обичат много хлора във водата

            Q.) Does chlorine have an adverse effect on Hep2O pipe?
            A.) Sustained exposure to chlorine above 0.5ppm (parts per million) should be avoided. These conditions do not normally arise in UK potable water supplies. Hep2O is not suitable for use in high chlorine concentration systems - i.e. swimming pools or decorative water features.


            Бел: Това от сайта на производителя
            Нямам представа дали посочената стойност се достига в наши условия, но в София доста често се е случвало водата от чешмата буквално да смърди на хлор ...

            На второ място, тези фитинги, които позволяват бързи връзки без специални инструменти, звучат добре откъм лекота за работа, но въпросът е доколко са надеждни за водопровод, който ще бъде скрит в стената (пода). 50-те години гаранция, дето я давали, дали важи за О-пръстените в съединенията?!?

            И последно, изглежда да е настъпил някакъв мор по сайтовете на БГ фирмите, които в даден момент са предлагали такива продукти, а на сайта на "Сертификация" ЕАД виждам данни за някакви отнети сертификати, каквото и да означава това.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Лично за себе си, без да претендирам за особен интелект, считам системите с вода за недостатъчно ефективни. Според мен, водата трудно се затопля и на по-висока температура от въздуха например. В случая вероятно, ще пробвам да направя система от комини (или въздуховоди) през стаите и по една печка на етаж (след втория може би няма да има нужда).
              А за топлата вода, без замисляне подкрепям бойлерче на дърва (като на колегата с горелката). Банята си става баня и като влезеш с кофичка дърва може да си пееш колкото си искаш (докато свършат дръвцата де), а не на 15 тата минута да трябва да изкачаш всеки път. Естествено бойлера си е включен и към другите мивки (като истински).

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Има и други системи за вода



                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от karviola Преглед на мнение
                  Лично за себе си, без да претендирам за особен интелект, считам системите с вода за недостатъчно ефективни. Според мен, водата трудно се затопля и на по-висока температура от въздуха например. В случая вероятно, ще пробвам да направя система от комини (или въздуховоди) през стаите и по една печка на етаж (след втория може би няма да има нужда).
                  А за топлата вода, без замисляне подкрепям бойлерче на дърва (като на колегата с горелката). Банята си става баня и като влезеш с кофичка дърва може да си пееш колкото си искаш (докато свършат дръвцата де), а не на 15 тата минута да трябва да изкачаш всеки път. Естествено бойлера си е включен и към другите мивки (като истински).
                  Не забравяй, че температурната инертност на водата е и в двете посоки.
                  Краткото използване на отоплителна система с въздуховоди, завинаги ме отказа от нея. Навсякъде има прах и се чувстваш като в някакво риалити - чува се всеки звук от всяко свързано помещение.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Котката ми е доволна от отоплението с въздуховоди и камина на дърва.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0002.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5552735

                    Кучето също си охранява без притеснение от битови проблеми с топлото...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Найка партизан&#10.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5552736

                    Е тази година зимата не е като миналата де.

                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Не забравяй, че температурната инертност на водата е и в двете посоки.
                      Краткото използване на отоплителна система с въздуховоди, завинаги ме отказа от нея. Навсякъде има прах и се чувстваш като в някакво риалити - чува се всеки звук от всяко свързано помещение.
                      Мисля, че водата неслучайно се използва с голям успех в охладителни системи (напр. ядрени реактори), а тук е обратното. Или ако имаш какво да охлаждаш, ще имаш топла вода за да се топлиш, иначе да се топли вода за да се затопля въздух ми се струва по-трудно от само въздух (и тухлчки), а тази прах и сажди не разбрах от къде идват - по мои наблюдения няма повече от нормална печка (може би е някакво неудачно изпълнение)?!
                      Последно редактирано от karviola; 17-01-14, 14:58.

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                        Котката ми е доволна от отоплението с въздуховоди и камина на дърва.

                        [ATTACH=CONFIG]669836[/ATTACH]

                        Кучето също си охранява без притеснение от битови проблеми с топлото...

                        [ATTACH=CONFIG]669839[/ATTACH]

                        Е тази година зимата не е като миналата де.

                        Облеклото на кучето ме шашна. Как чува с тази шапка? Защото кучка-Вълкодавка на жена ми като е с качулка върви само напред, като кон с капаци.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                          Всъщност, става въпрос за вентилационни клапи над стъклопакета. Височината на стъклопакета се намалява с толкова, колкото е нужно за вграждане на клапата. Тя всъщност е над стъклопакета по цялата ширина на рамката от пвц /крило или фикс/. Фирмите я калкулират на линеен метър, но нямам актуално инфо за цени.
                          А някой има ли лични наблюдения от дограма с такива клапи? Че съм на път да поръчвам един куп прозорци, и имам много неприятни спомени от помещения със съвременна дограма, в които въздухът се спарва за нула време при повече от двама души в стаята. У дома 60-годишните дограми се проветряват по естествен път.
                          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Верно,

                            Модерна дограма == влага.
                            Не ососбено успешно лечение чрез полагане на външна /че и вътрешна/ изолация май само увеличава влагата.

                            Има ли решение при съществуваща вече дограма???

                            Без да съм специалист, мисля си дали не може да се подобри естествената вентилация чрез 3-4 старовремски дупки 5-6 мм на всеки прозорец ?

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Аз лично се чувствам отвратително в помещение което е идеално изолирано и идеално херметизирано.
                              Че и ако му лепнеш на стената един климатик си става идеалния инкубатор за бацили и вируси.
                              Струва ми се ,че напоследък се прекалява със тези неща ,и ефекта се обръща във друга форма.
                              Ама предполагам ,че всичко е мислено и сметнато.Ама май маркетинга и рекламата ни пренаредиха бита начина на живот.

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
                                Верно,

                                Модерна дограма == влага.
                                Не ососбено успешно лечение чрез полагане на външна /че и вътрешна/ изолация май само увеличава влагата.

                                Има ли решение при съществуваща вече дограма???

                                Без да съм специалист, мисля си дали не може да се подобри естествената вентилация чрез 3-4 старовремски дупки 5-6 мм на всеки прозорец ?
                                Модерна дограма истинска положена от професионалисти = на много по-малко пари за затопляне и охлаждане на дома и никаква влага!

                                Дограмата трябва да има собствено проветрение + дупки за отичане на конденза и без да съм специалист мога да кажа, че хората които се оплакват от съвременна дограма явно са били измамени за нейното качество и поставяне...
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X