Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    И да има е незначително и недостатъчно за да се чувства човек комфортно. Подозирам, че при Ник ефекта ще е подобен въпреки хвърлените средства и труд. А ако се престарае с опаковането освен останалите екстри ще се уреди и с мухъл и конденз по стените.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      И да има е незначително и недостатъчно за да се чувства човек комфортно. Подозирам, че при Ник ефекта ще е подобен въпреки хвърлените средства и труд. А ако се престарае с опаковането освен останалите екстри ще се уреди и с мухъл и конденз по стените.
      Дори и да възникне мухъл и конденз, поне ще имаме документиран резултат на строго определени действия, които са обсъдени надъло и нашироко в една тема. Така да се каже " Не правете като тях, да не станете за смях ! " .
      Изчетох доста за изолацията. В мен остана впечатление, че дебелината на изолацията при редовно експлоатирана къща трябва да е:
      Разликата между най-ниските /високите/ среднодневни температури Т(ext), които се достигат в годината за повече от 3 дни и температурата, която ще се поддържа в къщата T(int) в мм. Тоест дебелината L

      L mm = [ Т(int) - T(ext) ]. Тоест по абсолютна стойност.

      Времето за изстиване е друга бира. Сега тръгвам да мъкнаматериали.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Дори и да възникне мухъл и конденз, поне ще имаме документиран резултат на строго определени действия, които са обсъдени надъло и нашироко в една тема. Така да се каже " Не правете като тях, да не станете за смях ! " .Изчетох доста за изолацията. В мен остана впечатление, че дебелината на изолацията при редовно експлоатирана къща трябва да е:Разликата между най-ниските /високите/ среднодневни температури Т(ext), които се достигат в годината за повече от 3 дни и температурата, която ще се поддържа в къщата T(int) в мм. Тоест дебелината LL mm = [ Т(int) - T(ext) ]. Тоест по абсолютна стойност.Времето за изстиване е друга бира. Сега тръгвам да мъкнаматериали.
        Може ли малко по-подробно и ако може примерче с цифрички.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Да рискувам и аз едно оплюване....
          Мисля , че за да не наподобяваме седянка, обсъждането на топлоизолацията на конкретната къща следва да става вече с нейната си конкретика.Опитвате се да правите решение по част "Енергийна ефективност",без изходните данни.
          Още в началото писах , че това е едно комплексно решение, зависещо от доста фактори.И липсата или наличието на достатъчно пари не е най-важният-което е и пряко свързано с бъдещото наличие на пари за експлоатация.
          Вместо да се гадае относно мазета, състав на стенни, подови и покривни пакети,климатична зона,ориентация на сградата и т.н. си мисля че има два нормални подхода.
          Ако тук ще се прави това решение, собственика предоставя изходните данни/т.е. приема Форума за опитен проектант/консултант/.Под такъв обикновено не се разбира ползвател на една вила, кирпичена къща , подобна на коментираната сграда,човек джуркал стиропор/перлит или каквото и да е. Но който се наема да дава решения тук, да го прави като колегата-със схеми и детайли.Аз лично,без изходни данни не се наемам да разсъждавам.
          Или си намира такъв специалист, проучва конкретната сграда и желанията на собственика,изготвя оптимално решение .Вече ако собственика реши да го изложи тук за коментари , е негово решение.
          От практиката-понеже сградата не е нова,/подозирам че и не всички данни са известни/ такива решения е по-добре да изготвят съвместно от проектанта и опитно техническо лице-строителен практик/ а не специалист по риторика. Ако има нужда , ще обясня допълнително защо.
          В момента, и аз се обърквам от откъслечно инфо, толкова разнопосочни мнения и гадателства,въпреки че ежедневно се решават подобни предизвикателства.
          П.п.Ник ,ако въпросните лица случайно нямат мазоли, това не е порок в случая.

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Може ли малко по-подробно и ако може примерче с цифрички.
            Аха !
            Примъкнах днешните 750 кг - толкоз е допустимият товар на ремаркето по спецификация и вече се върнах.
            Сега да разясня за емпиричната формула касаеща дебелината на използвания EPS.
            Ако имате къща в България където за три или повече дни среднодневната температура може да падне до - 10 градуса, а искате да поддържате вътре в къщата температура +20 , тогава предполагаемото покритие е 30мм.
            Ако имате във Финландия, съответно тези температури са -30 и +20, тогава EPS - 50 mm. Ако имате в Абу Даби, където среднодневната е +50, а искате да поддържате +20 - тогава EPS = 30mm.
            Останалото натрупване на дебелини, разбира се влияе върху крайния резултат, но с удвояване на дебелината например постигате четвърт ефект.
            Тоест ако увеличите дебелината два пъти за първия пример - 60мм, термоизолацията на къщата ще се увеличи с 1.25, спрямо дебелина 30мм.
            Това е формулата, която си измислих след прочитане на 3 статии по въпроса - не рекламни.
            Не съм специалист и изобщо не препоръчвам на никой да се съобразява с нея - освен мен.

            П.С. - абе сега гледам, че формулата ми май не е математически вярна, извинете, щото бързах сутринта.
            Трябва да я поправя.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 03-04-14, 13:35.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Дори и да възникне мухъл и конденз, поне ще имаме документиран резултат на строго определени действия, които са обсъдени надъло и нашироко в една тема. Така да се каже " Не правете като тях, да не станете за смях ! " ...
              Охооо, вече приемаш и ролята на пилот- изпитател на експериментални проекти... Аз пък смятам преди да си хвърля 20- годишната пералня, да я разглобя надлежно, със снимков материал на нагреватели, маркучи и прочее и да покажа какво се е случило без ползуването на никакви омекотители на водата за това време. Дори ми изкристализира заглавие на тема "Реклама и практика или Разбивачи на митове"... Та, може да се срещнем и там.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                ... "Реклама и практика или Разбивачи на митове"... ...
                За мен и подобен тип люде, би било интересно.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Почнал си вече да мъкнеш материали, значи имаш план как и в какъв ред да се случват нещата- в смисъл 1-во това, после онова, 3-то друго, 4-то нещо дребно и т.н.... Я го нахвърляй тук (поредността на дейностите) щото имам съмнения, че ще объркаш някъде нещо и ще си усложниш ненужно живота. В последните страници се обсъждат изолации и настилки на тераси и дебелина на стиропора- неща които не са най-важните, не и сега.

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    За това лято планът за действие се запазва.
                    Топлоизолация, покрив, санитарни помещения, отопление.
                    Термоизолацията, обаче иска първо да се оправят терасите. Защото ако налепя стените, след това плочките, ще трябва да започват от външната мазилка на изолационното покритие.

                    Към всичко това се добави само блиндиране на къщата. Несанкционирано проникване в къщата в мое отсъствие, трябва да отнема около 30 минути и да изисква носене на специфични инструменти. Така силно ще бъде стеснен кръгът на потенциалните обирджии. За сега не искам да се спирам на тази част и да я разисквам по понятни причини .
                    Ето го плана.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                      Почнал си вече да мъкнеш материали, значи имаш план как и в какъв ред да се случват нещата- в смисъл 1-во това, после онова, 3-то друго, 4-то нещо дребно и т.н.... Я го нахвърляй тук (поредността на дейностите) щото имам съмнения, че ще объркаш някъде нещо и ще си усложниш ненужно живота. В последните страници се обсъждат изолации и настилки на тераси и дебелина на стиропора- неща които не са най-важните, не и сега.
                      То и аз не разбрах защо се зачесаха терасите, след като студа дето ще го вкарат в къщата е минимален? И несъпоставим с този дето ще влезе през стени, прозорци и врати. От към мазета и към тавани също е по-важно какво да се прави.

                      п.с. Ник, ако искаш да стане наистина добре, съвета ми е да не се доверяваш много на форума. Потърси квалифицирана помощ, тука сме предимно аматьори безпарични. Ама това, дето ги онождаме гяволите докато фъркат, си е поредната приказка на маса!!
                      Това го казвам от опит с ремонти на над 20 различни имота по света и у нас. Повярвай; качествен ремонт на нещо готово в повечето случаи стува повече отколкото да се вдигне на гола поляна.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        ... Ник, ако искаш да стане наистина добре, съвета ми е да не се доверяваш много на форума. ...
                        Напротив, интересува ме мнението на форума, както и какво можем да постигнем, като акъл.
                        Ако исках да ми го правят майстори, въобще нямаше да се пише тук.
                        За мен обсъждането и самостоятелното изпълнение са по-интересни, отколкото рахатлък на готово.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
                          В....Спестили са от цимента.Не се вижда добре,как е закрепен и парапета,сигурно се клати на тази му дължина,дори и да е захванат за арматурата.След като се премахне,разрушеното от времето,до здраво...парапета ще ''виси''...така по снимките е трудно да се прецени.....
                          Абсолютно вярно. Парапетите се клатят решително, още сега преди почистването. Ето някои снимки от терасата на трети етаж.
                          В посока Запад.

                          В посока Изток.

                          Ъглите отблизо.
                          Ъгъл Запад преден.

                          Ъгъл Изток преден.

                          Поглед отвън.

                          Среда на терасата.

                          Детаил за ерозия в средата на парапета.

                          Резервна височина за полагане на настилки - 80 мм.

                          Ъглите отвътре.



                          Вътрешно място за замазка на плоча. - 100 мм.

                          Това е всичко, комай
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Вътре си по-добре с нивото.
                            Отвънка, критично.
                            Даже и с 2см фибран.

                            Ако ще сменяш тая дограма, защо регулираш нивото по нея?
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Вътре си по-добре с нивото.
                              Отвънка, критично.
                              Даже и с 2см фибран.

                              Ако ще сменяш тая дограма, защо регулираш нивото по нея?
                              Да ще сменям дограмата. Затова исках да покажа, че имам 10 сантиметра след смяна на дограмата.
                              И аз се замислям за 10 мм фибран, дебелина на горната термоизолация.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Нормално! Предполагам, къщата е била необитема доста време.
                                Това са признаци срещани при двадесет-тридесет годишни постройки. Построена във времето когато вече "можеше" а материали и знания... нямаше много. "Обрушването" на бетона не винаги означава, че е некачествен. Има два основни фактора които водят до това състояние. Първият е замръзването. Южните тераси без странично заслоняване натрупват сняг. През слънчевите дни настъпва топене и последващо замръзване през нощта. Долната част на пръсканата мазилка също е компрометирана по тази причина.
                                Вторият фактор е вибрациите. Или по-скоро липсата на такива. Бетона има интересната особеност да старее и да се рони в конструкции които не са подложени на вибрации предизвикани от нормална употреба. Загледай се някога в съседни къщи с еднакви конструкции. Необитаемата е винаги "обрушена", а в обитаемата бетона е като нов. Конструктивно според мен нямаш проблем. С укрепването на парапета нещата са лесни и не са въобще за коментар.
                                Интересно ми е само притеснението ти относно детайла "стена под" на терасата което те кара да започнеш изграждането му отдолу нагоре . Нали не си представяш да направиш цокъл от плочките на терасата който да остане под външната изолация!
                                Последно редактирано от D.Dimitrov; 03-04-14, 20:20. Причина: Допълнение
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X