Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата на Ник Николов.

    Хехехе... май никой не видя думата "полибутен" Аре весело изкарване и който оцелее утре ще ограмотяваме по нЕкои технологии...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • От: Къщата на Ник Николов.

      Е видяхме я, ама като не съм запознат какво да кажа... Сподели с неуките. Иначе пластмаси бол - PE, HDPE, LDPE, PPR, PVC, PP, ABS и т.н. Всяко с приложенията си, а това са малка част от видовете, химията не ми е силна страна. Весело посрещане, утре ще следя темата да се огрямотя с новите технологии.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • От: Къщата на Ник Николов.

        Кво измисляте не мога да разбера?
        Медта не е подходяща за хранително вкусовата промишленост.
        Най добре е хромникел,обаче поради липса на такъв хората са измислили полипропилена.
        Слагаш си такива и готово.Има си изолация и не са скъпи.Почти не се цепят.
        Башка дето ще си вземеш една лепачка и ще си ги направиш сам.
        За уточнение, че цената на труда е повече от цената на тръбите и елементите.
        Ама вас май пари не ви бъркат,така че ............успех !

        Коментар


        • От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
          Кво измисляте не мога да разбера?
          Медта не е подходяща за хранително вкусовата промишленост.
          Най добре е хромникел,обаче поради липса на такъв хората са измислили полипропилена.
          Слагаш си такива и готово.Има си изолация и не са скъпи.Почти не се цепят.
          Башка дето ще си вземеш една лепачка и ще си ги направиш сам.
          За уточнение, че цената на труда е повече от цената на тръбите и елементите.
          Ама вас май пари не ви бъркат,така че ............успех !
          И аз тва разправям, ама като ми каже някой медната тръба била вечна...няма вечни неща, вярното е, че хром-никела е най дълговечен, ама струва едни пари повече от медта. Полипропилен съм накичил много, ама не ми е любим, но пък е евтин, и всеки е майстор там, даже ел.техниците.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: Къщата на Ник Николов.

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            САКЪН!!!...Мляспласите на над 10-15г. вече отиват към скрап.
            Пука ми ! То и аз на мойта възраст /58г/, колко мислиш ми е остатъчния експлотационен срок ?
            Живи и здрави де и Честита Нова Година !

            Разбира се, няма да слагам зазидани тръби, а всичко в шахта от гипскартон и там още някакви водоустойчиви изолации.
            Предполагам, че има изяснена технология, в крак с новото строителство.
            Ще прочетем, ще видим. Пък и някой колега ще подскаже тук във форума.
            Затова предпочитам написаното тук, пред живи съвети - може някой друг да прочете, да направи справка.
            Инак ако дойде майстор, той те вкарва в собствен "филм" - адекватен на личния му опит.
            Което не винаги е най-добро.
            Последно редактирано от Nik Nikolov; 01-01-14, 12:31.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Къщата на Ник Николов.

              Ник, преди 14 години купих една недовършена къща в Ржана, "каменна палатка" - според мнението на жена ми. За едно лято и една малка торба пари я довършихме. Отклонението от водопровода до водомера е от пластм. черна тръба на 1 метър дълбочина. Разгъвката в сградата е външна (в масивни каменни стени не можах да я вкопая ), от 3-слойните тръби. Монтират се на ръка. Предимство при тях е, че винаги можеш да си правиш каквито ти скимне доработки. Имам 4 мивки и 2 WC с душове. Но навсякъде има спирателни кранове с кранче за източване. Така можеш да пускаш вода само там, където има нужда. Къщата през зимата не се отоплява (когато ходя там на лов, спя в полярен спален чувал). До сега нямам случай на спукана тръба или бойлер.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • От: Къщата на Ник Николов.

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Не съм 100% сигурен, но доколкото знам медта отделя отровни елементи във водата. Затова и старите медни съдове са се калайдисвали.
                Абсолютно прав си ! Водата , течаща по медни тръби е абсолютно негодна за пиене, като най-силно изразената ѝ токсичност е върху бъбреците!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Къщата на Ник Николов.

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Абсолютно прав си ! Водата , течаща по медни тръби е абсолютно негодна за пиене, като най-силно изразената ѝ токсичност е върху бъбреците!
                  Не че не е вярно ама и на черното дробче "добре" действа медното йонче!
                  Нямаше да пиша ама отговарям на първото адекватно мнение по подтемата за тръбите.
                  Иначе по главната ташак тема съм се отказал.....Софианци могат само да ходят да ядат и да пият по селски къщи и като свърши празника да си тръгнат-за друго не ги търси...просто не го могат и знаят!
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Абсолютно прав си ! Водата , течаща по медни тръби е абсолютно негодна за пиене, като най-силно изразената ѝ токсичност е върху бъбреците!
                    Някакви изследвания/документи по въпроса?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Някакви изследвания/документи по въпроса?
                      В бедната Ю.АФРИКА позват само медни-

                      Коментар


                      • От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от mario6 Преглед на мнение
                        В бедната Ю.АФРИКА позват само медни-
                        Те и в бедната северна европа пак така. Аз просто питам има ли правени изследвания със съответните публикации? Просто ми е любопитно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Къщата на Ник Николов.

                          Аз имам меден водопровод в къщи може би 7 години вече.

                          Сега разбрах, че е вреден. Колко ли живот ми остава

                          Коментар


                          • От: Къщата на Ник Николов.

                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            Аз имам меден водопровод в къщи може би 7 години вече.

                            Сега разбрах, че е вреден. Колко ли живот ми остава
                            Колкото каже оня отгоре.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Къщата на Ник Николов.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Те и в бедната северна европа пак така. Аз просто питам има ли правени изследвания със съответните публикации? Просто ми е любопитно.
                              Не знам ,но тръбите които захранваха СФ от яз.Бели Искър бяха медни и преди 10 г ги извадиха сложиха едни френски а медните ги предадоха в Надин голяма далавера

                              Коментар


                              • От: Къщата на Ник Николов.

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Те и в бедната северна европа пак така. Аз просто питам има ли правени изследвания със съответните публикации? Просто ми е любопитно.
                                Щом Австрийци и Германци /за други нямам преки наблюдения/ не са си изскубали 100-200годишни бакърени инсталации, едва ли ще се намерят подобни публикации.
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Plumbing#Materials

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X