Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски противогаз ПДЕ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой дали може да сподели "лесен" начин за премахване на талка от вътрешността на противогаза?
    42

    Коментар


    • siem
      siem коментира
      Редактиране на коментар
      Бе май беше с навлажнен памук, ма със спирт ли, с хладка вода ли??? Баш не помня!

    • BulAf
      BulAf коментира
      Редактиране на коментар
      Измиване с вода на чешмата, ако е упорит - и със сапун ;-)

  • Е така те! Част от моята „колекция“. Интересуват ме ТТ даннитена филтрите.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • И аз имам някакви запаси,като режа азбест ,ги ползвам ,тук синовете ми си играят ..Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200317_191501.jpg Прегледи:0 Размер:316.7 КБ ID:6574303
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Нали знаете че филтрите на тия противогази имат работен живот 2-3 часа, и в самия филтър има азбест?!

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
          Нали знаете че филтрите на тия противогази имат работен живот 2-3 часа, и в самия филтър има азбест?!
          Не , не знаем . Ма и ние колкото и вие знаете

          ... и като има азбест ? Нещо сатистика за умрелите от наличието му ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • Любенов
            Любенов коментира
            Редактиране на коментар
            Само споделям бе другарю ОЗ от химическите войски, никъде не съм написал че някой е умрял от нещо. Статистики може да си намериш и сам, ако ти е трудно бъди по учтив ще намерим!

          • Vlado_Ts
            Vlado_Ts коментира
            Редактиране на коментар
            Е аре намерете , на мен ми е трудно .

        • Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
          Нали знаете че филтрите на тия противогази имат работен живот 2-3 часа, и в самия филтър има азбест?!
          А ти знаеш ли какво става като изтече "живота" на филтъра?
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • Съвременните филтри, които са за работа с бои, лакове, разтворители и т.н. имат време на работа 1-1,5 часа и съхранение 5 години. Тези за хлор имат около 20 минути работа.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Това е химически филтър. Според СЗО размерът на коронавируса варира между 0,06 и 0,14 микорна.

            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              аз може да не съм много на ти с английския , но ясно виждам в текста: protective filter provides respiratory protection against ........bacteria, viruses ...... est

            • santaclash
              santaclash коментира
              Редактиране на коментар
              Срещу някои вируси пази. Те вирусите не са еднакви по размер. Това съм чел, че е помогнало доста при епидемията от Ебола- вирусът е някакъв много тлъст

          • Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
            Нали знаете че филтрите на тия противогази имат работен живот 2-3 часа, ...
            В случай, че се използват за защита от ...

            Не мисля, че това е приложимо за бацили. Колко ще предпазват, зависи от това какъв живот има съответният вирус.

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Умряхте от страх...

              Не знам дали вируса ще ви нанесе някаква вреда, ама психическото натоварване от страха-със сигурност.
              Споко бе, няма да умрете от вируса, не и сега.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • siem
                siem коментира
                Редактиране на коментар
                Ти кат си толкова смел що се не пишеш доброволец у Пирогов?

              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Първо, щото съм на 360 км от Пирогов. Някои живеем и в гадната провинция, представи си.
                Второ-и да ми беше до гъза-нямам време, имам си достатъчно много мои си занимания. Сега почти не де, ама след няколко дни се започва, и няма даже да се прибирам с града...
                Трето-не знам дали се вземат доброволци на този етап. Ако се вземат, и горните две условия отговарят-като нищо мога да се пиша. Няма да ми е сефте.

                Тогава вече и аз ще слагам маски, защитни облекла, противогази и каквото там трябва. Защото там се работи наистина в рискова среда..

                Обаче в ежедневието да си приготвям противогаза-няма да стане. То даже и маска нямам, никаква, да не говорим за противогаз.

            • В техническите данни на дихатели и филтри изрично трябва да е упоменато и бактериологична защита.ПЛДЕ им дават официално да 50 минути в концентрирана среда на БОВ ,зарин ,иприт и др.ефективни и при бактериална среда за много по-дълъг период от време.Въобще не може да става въпрос за съмнение ,сравнено с обикновенните лекарски маски,мас6ите от топливо ,та ако щеш и распираторите.Противогаза ще си свърши работата ,по -добре работата от тия маски,освен ако не е умрел филтъра в некой бояджийски цех.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • Я да питам аз пак нещо.
                Допустимо и смислено ли е да се дезинфекцират филтрите посредством натопяване във ваничка чист спирт и след това изчакване спирта да се изпари?
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Какви са филтрите, хартиени?

                • siem
                  siem коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не.
                  1ви слой едра мрежа
                  2ри някаква синтетична вата
                  3ти памучен плат (по скоро американ) с два слоя ситна мрежа.
                  Би трябвало да може, но не съм сигурен.

                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Прал съм подобни, по-скоро след някое изпиране филтрират ама по като едро сито

              • Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                Я да питам аз пак нещо.
                Допустимо и смислено ли е да се дезинфекцират филтрите посредством натопяване във ваничка чист спирт и след това изчакване спирта да се изпари?
                Как ще го оставяш да се изпари? Жив зян!

                Изсмуква се до сухо, та и да има нЕкой вирус оживел да се збатише.

                Коментар


                • siem
                  siem коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ееее нема да го смуча. Турам на фейса и ще го издишам.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X