Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски противогаз ПДЕ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

    Зле съм с военната тактика. Хвана ме отмяната на службата и ....тия неща съм ги изпуснал и на теория, и на практика. Имам спомен обаче от едно лакиране на паркет с реактивен лак и такъв противогаз-три филтъра докато мина пода в цялата стая, което е двайсетина квадрата. Уж бяха "нови", т.е. запечатани стари военни резерви, ама...умряха доста бързо и едва ли като нови ще да са карали повече.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

      Капацитетът на филтъра на противогаза СИЛНО зависи от природата на веществата, които ще филтрира.

      Коментар


      • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

        Ама чакайте малко. Кой какво е правил и виждал и т.н. и колко можел да стои... Освен практика, си има и теория все пак.Всичко си има някакви срокове, зависещи от много неща и всичко се изчислява там по едни формули записани черно на бяло по разни таблици. Аз съм изкарал по една година с общовойсковия /слончето/ и ПЛДЕ /урко/ и нормативите са различни - за първия например 2 часа, за втория 50 минути ли бяха, 60... Някой разбра ли нещо? Щото съм забравил подробностите, хаха.Много важен фактор за времето което можеш да прекараш вътре е т.нар. вредна зона - обем между лицето и маската който лека-полека се запълва с издишан въздух /въглероден двуокис/ и всяко нещо си има край.
        Тука на работа имаме едни комшии, работят понякога с пясъкоструй. Работниците си ползват стари противогази и нямат никакви грижи, това го наблюдавам от години. Техните са граждански - като общовойсковия, същата шлем-маска, но с по-малък цилиндричен дихател, който се завива директно. Явно все още е достатъчен като противопрахов филтър. Значи тия противогази 90-та година ги раздадоха в нашия град на населението /за бебетата дадоха камери/, нашите за семейството аз съм ги получавал и след като са стояли през цялото време в шкафа у дома, маските все още са напълно годни за експлоатация. Понякога показвам на малките как се слага и правят и те по 2-3 проби, за спорта.
        Това с 5тях процента азбест в картончето в дихателя е смешно. Преди години азбест имаше навсякъде и кво от това, че и още го има в изобилие.

        Коментар


        • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

          "Хобота" има в двата си края един размер резба, просто от едната страна е вътрешна, от другата външна. И малките филтри могат да се завият на хобота, но могат и директно на маската. Поне при мен са така-филтър може и да се носи в чанта (с хобот), може и директно на маската
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:664766229_w640_h640_unfire01.ru_gp5.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:5797810
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

            [QUOTE/]Това с 5тях процента азбест в картончето в дихателя е смешно. Преди години азбест имаше навсякъде и кво от това, че и още го има в изобилие. [QUOTE]
            Смешно е ако не може да се вдиша този азбест, не знам как са устроени филтрите отвътре, затова и попитах тук. При ненарушен филтър който не е разкъсан или смачкан дали може да се вдиша?

            Коментар


            • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

              Какво намерих в гаража

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                Днес си поръчах полумаска Sundstrom с филтър за прах, няколко предфилтъра и химически филтър ABEK1. Дано да върши работа този филтър толкова колкото противогаза поне. Направи ми впечатление, че дори и търговците не са много запознати с номенклатурата на филтрите и това кой за какво е, че се наложи да гледам от една брошура на 3М. Според вас правилно ли е подбран филтъра(с четирите цвята е)

                Коментар


                • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                  Първоначално публикуван от rreessoo Преглед на мнение
                  [QUOTE/]
                  Смешно е ако не може да се вдиша този азбест, не знам как са устроени филтрите отвътре, затова и попитах тук. При ненарушен филтър който не е разкъсан или смачкан дали може да се вдиша?
                  Споко бе човек, тва е правено за война, наше производство и многократно е преосигурено! Ако се съхранява по правилата изкарва десетилетия. В казармата /85 г./ ни дадоха нови, прогонваш маската по размер, сглабяш и караш месеци или две години с него! Единствена поддръжка е след занятие да се избърше маската вътре от потта /разяжда гумата и лепи/, особено металната част и два или три пъти сме ги стъргали и боядисвали точно там. Скачане върху тях, падане, хвърляне в камиона и после изсипване на плаца, лежане върху тях /че да не си направо на земята/ и накрая хлорпикрин в палатката и пак държи. Най-важно е маската да ти е плътно по главата. Атакувал съм N-ската височина с мощен вик Ура /имам даже и "Отлично!" по тоя повод/ знаеш ли какво засмукване съм му правил!? Маската е много здрава /става за прашки, ама не дамски/, само един-два пъти съм виждал някой да я скъса и то при темеператури под -10, 15 градуса и неправилно боравене. Ако му имаше нещо, досега мен да ме е нямало. Па ти като работиш, предполагам си дишаш нормално или най-много леко учестено?
                  Иначе споменах за домашните ми наличности. Ей ви малко мои снимки, преди повече от две години ги бях правил за Бушкрафт форума, всичко си е както на снимките, само ние сме малко по-големи. Това съм го получавал 90-та година от тогавашната Гражданска отбрана, оттогава си ги съхранявам в шкаф у дома. Вижда се кога е произведено



                  Има дихатели с различни филтри /според отровите/, на нас ни раздадоха и по един за хлор. Тия дихатели НЕ предпазват от въглероден окис, за него си трябва хопкалитов патрон, който се навива пред дихателя!



                  За служебни цели лично аз не бих препоръчал толкова стари дихатели, но като противопрахова защита бих си го ползвал с чиста съвест. За тренировки също. Това е jordanova junior на занятие по ЗОМП /защита от оръжие за масово поразяване/. Втори номер й идва малко големичък /тия гънки са недопустими - увеличават вредната зона!/, но по-важни са действията и уменията, за навици не можем да говорим.

                  Коментар


                  • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                    Я па съм гледАл как ЗаКаПеЧето претака служебен бензин през филтър на противогаз-"хоботник" - идеално се обезцветяваше от разните Таатови (поклон!) маркери и ставаше за часНата му "Шкода". Старшинката ползваше обелки от картофи и успяваше да му намАли интензитета на маркера само. Ма туй с обелките беше по-голема врътня.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                      Еейй, ама у тая вашта застава все с конкурс сте били събирани Потенциални бъдещи народни артисти
                      Тоя сршинка требе да е същия дето бил викал, че сме стреляли по майки с малки дечица? Умен, умеен...
                      Колко литра бензин минава през филтъра на слончето? Като литри на час, приблизително. И не ми казвай, че после гадното ЗаКаПеЧе ти е давало точно на тебе да тичаш с тоя противогаз

                      Коментар


                      • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                        ...
                        Колко литра бензин минава през филтъра на слончето? Като литри на час, приблизително.
                        Около литър на час. За целта се организира да капе. Половината се изпарява ама нали е краден.

                        Коментар


                        • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                          Е що не изчака Гагичът да ни светне!? Толко сладко си ги нареждаме... При тях на заставата - убеден съм - за по-малко от час ЗаКаПеЧето е прекарвало поне туба и половина... Тея беха магьосници

                          Коментар


                          • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                            Повече от литър на час течеше по моЙ наблюдениЙ. Но филтрите не бяха като тия на картинките горе, а нещо като бутилка от уЙски - заоблено, но паралелепипедно по форма, с извивка, уж да ти пасва на бедрото , над което носиш чантата с филтъра.

                            P.S. И-и-и-и доста гоУеми беА тез филтЕри - нещо като триесе на дваесе санта им беше ламаринената кОтия.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              P.S. И-и-и-и доста гоУеми беА тез филтЕри - нещо като триесе на дваесе санта им беше ламаринената кОтия.
                              Нящо пудобну (ама и с "ергономическа извивка" както съм писАл по-горе):

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Изолирующий_противогаз_ИП-5.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5797821
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                                Шменти капели. Горивата разказват играта на активния въглен. Колите имат филтър с активен въглен, който задържа изпаренията от резервоара. Сменял съм го по причина, че някак беше успяло да влезе гориво в него. Тотална щета- компютъра забиваше грешка на въпросния филтър, а цената беше леко неприятна...
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X