Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски противогаз ПДЕ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Я малко да разясните аз съм работил с дробоструи и бяха с метални дроби.Хората работеха със защитни костюми. При тях каква е драмата?
    Частиците боя примерно? )))
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Хм. По- скоро : въпрос на гледна точка .

      Интересни дотолкова , че "войнишкия" рипаше одма и не подбираше ни рускини , ни шведкини , ни полякини на "Слънчака".
      Това дет` се вика - от социална гледна точка .

      ..от политическа гледна точка : бяха зловещи времена.
      Мхм, само дето по времето кога ти е рипал войнишкия ич и идея си нямал за нищо зловещо. То ако ти е било толко зловещо на слънчака, едва ли е щел дати рипа и войнишкия.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

        Първоначално публикуван от deyan_h
        Частиците боя примерно? )))
        Това се ползваше на необработени повърхности. При бластиране на гол метал питам?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение

          В пясъка няма нищо отровно, токсично и пр. В случая противогазите са просто прахова маска и всъщност излишен дискомфорт за целите, които постигат.
          За пореден път не ме цитираш коректно!
          Написал съм това, в пост 108 :

          ...Тука на работа имаме едни комшии, работят понякога с пясъкоструй. Работниците си ползват стари противогази и нямат никакви грижи, това го наблюдавам от години. Техните са граждански - като общовойсковия, същата шлем-маска, но с по-малък цилиндричен дихател, който се завива директно. Явно все още е достатъчен като противопрахов филтър. Значи тия противогази 90-та година ги раздадоха в нашия град на населението...

          Та значии, сега малко по-обстоятелствено.
          Фирмата е в строителния бранш от десетилетия, стабилна е и не е сиромашка. Пичовете дето работят на машината са професионалисти. Поне от 5-6 години съм ги наблюдавал внимателно десетки пъти. Спазват си техниката на безопасност, по двама са, почивки, работно облекло, как си трябва. Два компресора Магирус-Дойц. Никога не съм ги виждал с нещо друго противопрахово освен с все същите цивилни противогази - дето са произведени през 70-те и ни ги раздадоха в началото на 90-те, на миналия век. Самата шлем-маска, ако е подбрана добре, не знам дали може да се постигне нещо по-сигурно от нея. А комбинацията с малкия дихател, който се завива директно на нея, прави дишането много по-леко, отколко с общовойсковия. По-надолу, в пост 113, допълнително съм уточнил, че аз лично също бих си ги ползвал като противопрахова защита с чиста съвест, в състоянието в което се намират. А пък със съответен нов дихател и за съответните по-опасни работи. Това го казвам от позицията на приличния опит който имам с такива вещи.

          Коментар


          • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            За пореден път не ме цитираш коректно!
            Аз пък не мога да разбера какво ще да е това: "коректно" по твоите критерии. Не съм слагал нищо в текста, не съм махал нищо. Цитирал съм фразата, върху която коментирам - нищо повече.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Искам да кажа, че никога не съм имал Москвич. Това за начало.
              Но маркирана нафта на далавера ако почерпите, няма да ви откажа едни стотина литра...примерно
              Червената я спряха преди 2 години Вече няма дизелово гово Б 5 за промишлени нужди с намалена акцизна ставка .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                Сега е синьо, доколкото знам...ама съм изостанал с материала-не следя промените по нормативните актове. Ако не е моторно гориво или за отопление, може да се освободи от акциз.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Сега е синьо, доколкото знам...ама съм изостанал с материала-не следя промените по нормативните актове. Ако не е моторно гориво или за отопление, може да се освободи от акциз.
                  До колкото знам в синьо го индикират за корабите . В момента можеш да си караш с каквото ти изпадне независимо дали е индикирано или не защото няма орган който да го контролира на пътя .
                  Последно редактирано от sek.1; 17-09-18, 04:48.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                    Орган има - Агенция Митници. Това че те не са се пренапрегнали да контролират е друга тема.

                    Коментар


                    • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                      Трудна работа евентуално съвместно с КАТ . После трябва да докажат че въобще знам как въпросното гориво се е оказало в моя резервоар Те за това минаха на по лесния вариант спряха горивото с намалена акцизна ставка за промишлени нужди . Сега в завода за горелките зареждаме обикновен дизел Б 5 .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Трудна работа евентуално съвместно с КАТ . После трябва да докажат че въобще знам как въпросното гориво се е оказало в моя резервоар
                        Мммммне. АМ могат да те проверяват и самостоятелно. И въобще нямат амбицията да разследват как - самото наличие на гориво с неправилната маркировка е административно нарушение.

                        Е да де, ако изобщо проверяват.

                        Коментар


                        • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Мммммне. АМ могат да те проверяват и самостоятелно. И въобще нямат амбицията да разследват как - самото наличие на гориво с неправилната маркировка е административно нарушение.

                          Е да де, ако изобщо проверяват.
                          Чувал съм че за спирането на червеното гориво се е намесил лично Б.Б митниците въобще не са искали да го спират защото то е източник на доста приходи Освен това в агенция митници имаше цели отдели дето следеха ГПСите на цистерните с маркирано гориво .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                            С новия закон за горивата, който не знам дали влезе вече в сила, автомобилите може да се зареждат с гориво единствено от съоръжения, трайно прикрепени към земята. Т.е. дори да ти свърши горивото на пътя и да имаш две туби нафта, не можеш да ги сипеш в резервоара на място. Ако те видят ченгетата, ще извикат мобилна група на митниците. За самите туби пък трябва да имаш документ за произход. Разбирай-касовата бележка от бензиностанцията. Тук също една особеност-за 20 литра ти трябва бележка за 20 литра. Не да си сипал на една сметка 60 в колата и 20 в туба. Ако пък куките те видят да точиш, за да дадеш на някого, направо може да те приберат и митниците ще те третират като незаконна бензиностанция, понеже извършваш зареждане на МПС с гориво без да си търговки обект.
                            Това нещо всичкото го гласуваха в парламента, но имаше период до влизането в сила и не знам дали е влязло.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              С новия закон за горивата, който не знам дали влезе вече в сила, автомобилите може да се зареждат с гориво единствено от съоръжения, трайно прикрепени към земята. Т.е. дори да ти свърши горивото на пътя и да имаш две туби нафта, не можеш да ги сипеш в резервоара на място. Ако те видят ченгетата, ще извикат мобилна група на митниците. За самите туби пък трябва да имаш документ за произход. Разбирай-касовата бележка от бензиностанцията. Тук също една особеност-за 20 литра ти трябва бележка за 20 литра. Не да си сипал на една сметка 60 в колата и 20 в туба. Ако пък куките те видят да точиш, за да дадеш на някого, направо може да те приберат и митниците ще те третират като незаконна бензиностанция, понеже извършваш зареждане на МПС с гориво без да си търговки обект.
                              Това нещо всичкото го гласуваха в парламента, но имаше период до влизането в сила и не знам дали е влязло.
                              Глупав и на практика неприложим закон . То няма какво да се учудваме управлява ни ГЕРБ. Когато Цветанов беше министър на вътрешните работи искаше със закон да забранят продажбата на бензин в туби за да спрат палежите на коли .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Глупав и на практика неприложим закон . То няма какво да се учудваме управлява ни ГЕРБ. Когато Цветанов беше министър на вътрешните работи искаше със закон да забранят продажбата на бензин в туби за да спрат палежите на коли .
                                От гледна точка на Ушев (и Цветанов като най-Ушев) е напълно приложим.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X