Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейски противогаз ПДЕ 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Армейски противогаз ПДЕ 1

    На мен ми трябват точно 5 минути ако забъркам гипса докато стегне,а видя ли че не става - още 2-3 да се изнеса и да му мислят батковците.Маска не става че ако стане беля - очите заминават.Трябва да е противогаз - да пасва на цялото лице.Иначе амоняк имаме за после.
    Колкото до изтичането на амоняк - към това нямам особени притеснения понеже товарим за час два и се омитаме от завода та едва ли ще стане авария точно тогава,но знае ли човек - както казах може и глуха акула да ми се падне.
    BMW X6

    Коментар


    • #47
      От: Армейски противогаз ПДЕ 1

      Ето две брошури на специализирани индустриални маски и филтри. Това е по-подходящо решение за твоя случай.Prospekt_FilterRD40_bg_OK.pdf9045708_PNStand_bg.doc
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #48
        От: Армейски противогаз ПДЕ 1

        Мда, мощна оферта. Амо то Дрегер си е Ролсройса на дихалките.

        Ето ти и Зебри:
        http://www.zebra-bg.com/products/zas...va_filtri.html

        И дрехи, ако стане голяма беля:
        http://www.zebra-bg.com/products/zas...dstva_LZO.html

        Коментар


        • #49
          От: Армейски противогаз ПДЕ 1

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Ето две брошури на специализирани индустриални маски и филтри. Това е по-подходящо решение за твоя случай.[ATTACH]425674[/ATTACH][ATTACH]425673[/ATTACH]

          Това е истината.
          Не се увличай по профанска логорея и двайсетгодишни мамилки соц. производство!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Армейски противогаз ПДЕ 1

            Ето с това разполагам и на това си доверявам живота в момента.Не е стигало до там да се налага да се спасявам с него.Въпросът ми е като - понеже все някой ден ще се стигне-
            се стигне до там да не го научавам с проба- грешка.Просто защото може да ми е последната грешка.Извинявам се за лошото качество на снимките - от телефона са.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-05_19-56-04_326.jpg
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:5353680Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-03-05_19-55-43_481.jpg
Прегледи:1
Размер:46.2 КБ
ID:5353679
            BMW X6

            Коментар


            • #51
              От: Армейски противогаз ПДЕ 1

              Този противогаз е отдавно не работещ, срок на служба му е просрочен отдавно.

              Коментар


              • #52
                От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                Затова и питам! Взех го преди 2 години от НЗ.Тапата на филтъра си стои и не е махана.Разбира се при необходимост може веднага да е махне.Не знам дали ще работи и това ме притеснява - затова и питам.
                BMW X6

                Коментар


                • #53
                  От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                  А ти можеш ли да си го сложиш?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                    Да разбира се.Нагласен е по мен.Просто не е ползван до момента.За по-малко от 10 секунди го вадя от чантата и ми е на лицето.Като се работи с газ хлор винаги си имаш едно наум и първо за това мислиш - после за друго.Няма проблем при товарене и разтоварване.Няма проблем и при авария в склада или хлораторното.Като се спече работата - правиш каквото можеш.Като не можеш - набиваш му шута в дегазаторната яма и гражданска защита да му се радва после.Най-много ме е страх да не стане беля при транспорта ,че тогава освен двамата които са в камиона - няма кой друг да се оправя.И няма дегазационна яма.

                    Филтърът е ФУ13В или ФУ138
                    и на него е размазано.Мисля че е ФУ13В.Ходи се спокойно с него.Слагал съм го десетина пъти по за 20-30 секунди да го пробвам как става най-бъзо и да си го наглася.Не дрънка и е отлично запазен.Май ще и купя още един нов за всеки случай.
                    Последно редактирано от Вещер; 05-03-12, 19:39.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #55
                      От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                      Що да не може, нали е безразмерен.
                      Значи, ако вътре не трака и не се чува все едно да се сипе пясък, и ако през него се диша без необичайно голямо затруднение - всичко си му е наред. Демек - да не е удрян или мокрен.
                      Тоя филтър трябва да е с ресурс 110 часа. Обаче така няма да можеш да ходиш с него. Обади се да ти дам маркуч, да си го връзваш на кръста.
                      Не разбрах какъв е, ФУ-13...? Размазано е.

                      Не вдянах какво точно общо има между химията и политическите строеве, ама айде ...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        От Е-Сето, аз лично не очаквам нищо, освен ваксина против овчи трипер, на тройна цена. Или там заеш грип, на петорна.
                        Безплатно - само истинска шизофрения, от ендемичната.
                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        ...Не вдянах какво точно общо има между химията и политическите строеве, ама айде ...
                        И аз

                        Вещер, не се занимавай с неща образец от 70 години, изпълнение от 40. Колегата по-горе ти е дал смислени линкове.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                          Едното е отговор на някакъв си въпрос, а другото - дивотия на празно място. Освен ако аффтора не може да каже с колко валентности се различава хлора при социализма, от хлора при демокрастията. Или да посочи различията между Менделеевите таблици на различните политически строеве.
                          Или поне да обясни с какво социалистическите противогази, се различават от капиталистическите.
                          Но видимо и ти си в течение, та ако искаш - ти кажи.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                            И аз

                            Вещер, не се занимавай с неща образец от 70 години, изпълнение от 40. Колегата по-горе ти е дал смислени линкове.
                            За илюстрация - преди три години на полигона в село Црънча, след две CS гранати в помещение 50% от "годните" маймунки пуснаха. Моят тъп капиталистически Scott M95 устиска безпроблемно около 40 минути, че и даже най- нагло си пиех вода от манерката по време на упражнението.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              ... Не разбрах какъв е, ФУ-13...? Размазано е ...

                              Това е противогаз промышленный фильтрующий ФУ-13В, филтрираща кутия му има срок на годност 10 години от дата на производството, написано върху самата кутия. При теб тя е произведена на VII-87 година.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Армейски противогаз ПДЕ 1

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                ...с какво социалистическите противогази, се различават от капиталистическите...
                                Ей, чак сега сгрях за какво е пяната...
                                Изобщо не става въпрос за политическата принадлежност на противогазите, нито за подробности от менделеевите таблици. Става въпрос за соц. производството със присъщите му качество и прецизност, добавени към двайсет (и кусур) годишната давност на произведението (и съм убеден, че е пределно ясно де, `щот точно така си пише).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X