Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На село ли да оцеляваме или в града - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

    За очакващите Йелоустоун - започнете работа в който и да е в бяла държава АЕЦ и ще са ви решени проблемите,
    като не се отдалечавайте повече от 30км
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

      Ето един разказ от първо лице като тема за размисъл: http://tetradka.eu/publ/obshhestvo/k...grada/2-1-0-71

      Коментар


      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

        На село в някои случаи е в пъти по-сигурно в някои не- толкова. Примерно при бомбардировка никой няма да хаби бомби за всяка керемида. Целят се големите градове. Ако се касае за война де. Ако е природно бедствие май везните клонят към градовете ама пак зависи какво е. Поне на там ще са съсредоточени силите на спасителите.
        Абе много лесно отписахте държавата или части от нея от картинката. Според мен такава анархия няма да продължи дълго и в крайна сметка един или в крайно лош случай няколко властови центъра ще се сформират и от там ще се създаде организация. За глобално бедствие от такива мащаби , че да се заличат всички институции явно оцелелите ще е трудно да срещнат себеподобни щото ще са малко.
        Човечеството преживя Втората Световна Война та не се плаши лесно.
        И това че няма лекарства е проблем на някои които може да умрат , други ще оцелеят. Нефта е по-голям проблем , щото коне и волове няма много ама ще се достави някак си. Няма да е лесно за това дано не става.
        А историята помни времена подобни на тука описаните- разбеснели се шайки и защитаващи се хора- късната Османска империя много хора са загинали , българи още има.

        Коментар


        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Организирах курс....
          И обеща да организираш и още, ако правилно си спомням
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            Според написаното ми се струва, че си го гледал доста пъти!
            Ти започни да печеш сланината, аз останалото го имам под леглото, ще се "разберем"...


            Тефчо, за едно и също говорим. Тресне ли нещо, няма значение кой какво има, само след няколко дни ще е мазало, всеки за себе си. И всички срещу скараджията. Че ще си мерим оптиките тия на баира и тия в селото е ясно. Само дето тия на баира ще превъзхождат тия в селото 100 към 1.
            Забравете за "аз имам", нищо нямате/ме. Всеки който има нещо, автоматично става мишена за останалите. Не случайно ми е интересно дали сте виждали освирепяло от глад животно. Е на това ще се превърнем само след няколко дни глад. И нямащите ще са много повече от имащите. Пък вие правете зимнина и се надявайте...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

              Аз и в тази тема да спомена за идеята от една сървайвалистка книга при катаклизъм да се напусне държавата.Най добре с второ гражданство или имот купен в чужбина, идеята е да не сте част от бежанския поток.
              Щом през ВСВ е имало държави незасегнати от военни действия сигурно и при бъдещи конфликти ще има такива.
              На армията и полицията не трябва да се разчита, защото към момента са крайно демотивирани и неподготвени за подобна ситуация.

              Коментар


              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Аз и в тази тема да спомена за идеята от една сървайвалистка книга при катаклизъм да се напусне държавата.Най добре с второ гражданство или имот купен в чужбина, идеята е да не сте част от бежанския поток.
                Писах, писах и като натиснах "Switch Editor"-ра ми изтри мнението , Няма да го пиша пак!
                Гледайте филма Пътя 2009г. , има доста неща за поука!

                Но да подкрепя колегата traktorist, когато в Турция стана метежът-видях масово присъствие на коли с турски номера в селата по средна гора! Оказва се, по мое наблюдение, че има масово купени къщи от граждани на съседката ни

                И по темата: споделям само малка част от това което написах, най добре (ако трае "тряс" повече от месец) къща (не да се набива на очи) в гората с голям бункер, скатавка със семейството до няколко месеца докато мародерите се поразчистят сами, после прегрупиране с оцелелите-та така! Варианта по романа "патриоти" не ми допада-много бият на очи
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                  Ама чакайте сега. Катаклизма само в една държава ли ще бъде, че се обърках?
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                    надявай се

                    Коментар


                    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Ама чакайте сега. Катаклизма само в една държава ли ще бъде, че се обърках?
                      Аз за това споменах, че се качвам на лодка и се нахам. Никакви нерви да изкарам месеци без никакъв зор. Лодката и сега си стои заредена и готова. Че не е и само една.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                        "...Аз за това споменах, че се качвам на лодка и се нахам. Никакви нерви да изкарам месеци без никакъв зор. Лодката и сега си стои заредена и готова. Че не е и само една...."

                        Писал си го много пъти - да се надяваме да ти свърши работа . Ще положиш началото на НОВИЯ живот . След като уцелееш в ядрената буря и битката м/у останалите оцелели .....
                        Много филми има - от тях си гледал нали ?

                        И по темата - на село имаш (ако си решил) много възможности .
                        Малкото собствено място , при добра аранжировка , предлага - собствен склад , собствено убежище и предвидими последващи действия .

                        Коментар


                        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          "...Аз за това споменах, че се качвам на лодка и се нахам. Никакви нерви да изкарам месеци без никакъв зор. Лодката и сега си стои заредена и готова. Че не е и само една...."

                          Писал си го много пъти - да се надяваме да ти свърши работа . Ще положиш началото на НОВИЯ живот . След като уцелееш в ядрената буря и битката м/у останалите оцелели .....
                          Много филми има - от тях си гледал нали ?

                          И по темата - на село имаш (ако си решил) много възможности .
                          Малкото собствено място , при добра аранжировка , предлага - собствен склад , собствено убежище и предвидими последващи действия .
                          Колега, за какви филми говорим? Аз това работя, редовно изкарваме седмици без да видим бряг. При голям тряс, няма по-безопастно място от средата на океан. И като прибавим възможността да си избираш на кой континент да отидеш... На брега само землянка на затънтено място може да свърши работа. И то докато не запалиш огън да си готвиш. Ако не вярваш, гледай филми...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Колега, за какви филми говорим? Аз това работя, редовно изкарваме седмици без да видим бряг. При голям тряс, няма по-безопастно място от средата на океан. И като прибавим възможността да си избираш на кой континент да отидеш... На брега само землянка на затънтено място може да свърши работа. И то докато не запалиш огън да си готвиш. Ако не вярваш, гледай филми...
                            Два въпроса:
                            1.За да стане това дето говориш , че ще избираш континентите - без Гугъл мапс ще се оправиш ли?
                            2.Как ще си донесете оптиката до нашия баир? С Херкулес или с лодка?

                            Че НИЕ ще оцелеем повече от другите е ясно. Важно е да се сетим като стане "тряс" , че ще ни се "развържат" ръцете да поразчистим около нас!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Два въпроса:
                              1.За да стане това дето говориш , че ще избираш континентите - без Гугъл мапс ще се оправиш ли?
                              2.Как ще си донесете оптиката до нашия баир? С Херкулес или с лодка?

                              Че НИЕ ще оцелеем повече от другите е ясно. Важно е да се сетим като стане "тряс" , че ще ни се "развържат" ръцете да поразчистим около нас!
                              1. Никакъв гугъл не ми трябва за нацелване на континент. Да речем, че голямото тряс ше думне сателитите /това верно ГОЛЯМО тряс ше да е/ и GPSa умре, за да нацелиш континент, ти трябва гол задник. Работи по следния начин:

                              Америка до Европа - караш на север /изгряващото слънце да ти е от дясно/ докато голия ти задник започне да замръзва на стойката 2-4 сутринта. После надясно към изгряващото слънце и гледаш да не ти се стопля задника, защото ще ти умре вятъра.
                              Америка до Австралия- караш с изгряващо слънце от ляво, докато стане топло на голия задник на стойката 2-4 сутринта. Завиваш на дясно и караш към залеза. Гледаш да ти е топло на задника през цялото време.

                              И за други дестинации мога да обясня, ама няма смисъл, идеята е същата. Мусони, пасати и останалите постоянни ветрове няма да се променят. Ако тресне до положение да ги няма тия ветрове, навеждаш се дълбоко, и си целуваш голия задник за сбогом.

                              Хахаха, образно го казвам, да не се обидиш сега!


                              2.Явно не се изразявам добре, доста хора ме разбират грешно. Като казвам "аз" ще си домъкна оптиката, имам в предвид "аз гражданина". Нали се делим на граждани и селяни, едните тъпи /или, от мен да мине, не свикнали да се оправят на село/, пък другите имали склад със сланина. Тия от града ше си домъкнат оптиките, демек аз и такива граждани като мен.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Тия от града ше си домъкнат оптиките, демек аз и такива граждани като мен.
                                Що си мислиш,че и тия със сланината немат оптики?Ако заложат една-две оптики на подходящи места, ше им пуши скарата да ви мами и ще си давате фира гладни.

                                п.п.Ако мазето ми изглежда така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:151.jpg
Прегледи:2
Размер:49.4 КБ
ID:5739888 ще му организирам сериозна охрана от секви гладници.Вервай ми.
                                Последно редактирано от gimax; 09-01-17, 07:22.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X