Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На село ли да оцеляваме или в града - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Зависи на какво викате голям кабум
    Ако е война, избухване на вулкан или скъсване на язовирна стена - то това не е оцеляване

    Аз изобщо говоря след събития които са изтрили цивилизацията.
    като например 10 вулкана наведнъж? Щото горе-долу толкова са достатъчни, за да скрият Европа (или който и да е друг континент) за някоя и друга година. А 50? Или на Гълфстрийм да му спрат тока? и си отиваме като динозаврите, с все подготовката
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Зависи на какво викате голям кабум
      Ако е война, избухване на вулкан или скъсване на язовирна стена - то това не е оцеляване

      Аз изобщо говоря след събития които са изтрили цивилизацията.
      Точно!Значи трябва да се наблегне на Ноев ковчег.А не на пушкалата.Или каде да се скриеш докато всичко отмине.И после какво?
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

        Колеги, хайде за да вкараме темата в някакви рамки на адекватна дискусия и да въведем няколко условности в които да обсъждаме добри практики.

        1. Временен проблем: ~ 10 дни.
        2. По-сериозен временен проблем: ~ 30 дни
        3. Сериозен проблем: ~ 90 дни

        В условието се счита, че все пак все още имаме държави, които работят по възстановяването на централизирания ред.
        Над това вече работата е доста, доста дебела и е за отделна тема в стил "Преживях края, сега как да оцелея?".
        Дела трябват, а не думи.

        Коментар


        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

          Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
          Колеги, хайде за да вкараме темата в някакви рамки на адекватна дискусия и да въведем няколко условности в които да обсъждаме добри практики.

          1. Временен проблем: ~ 10 дни.
          2. По-сериозен временен проблем: ~ 30 дни
          3. Сериозен проблем: ~ 90 дни

          В условието се счита, че все пак все още имаме държави, които работят по възстановяването на централизирания ред.
          Над това вече работата е доста, доста дебела и е за отделна тема в стил "Преживях края, сега как да оцелея?".
          Аз съм "ЗА". При невярно, неточно и/или непълно зададено условие, започват филмите.
          По подозрително еднакъв начин и "Паметката на мобилизирания", и "72- часовата раница", и още дузина теми, избиват на соло- сървайвър, с пушка нарамо. Е, с леки лирични отклонения към "Домашна пастърма и суджуци". Поне терминът "оцелявам" трябва да е ясен, понеже и той си има нюанси.
          Аз не се наемам да оцелея със семейството си, независим, изолиран, без нищо на вход и на изход от останалата част на света, насело... дори при сегашните обстоятелства, без катаклизъм. Принципно, шансовете при всякакви условия са на страната на групата. Колкото по- голяма и по- добре организирана, толкова по- добре. Лидерството и авторитетите са неделима част от тази група, но е така.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

            А пък за мен най-забавното е, че даже и без криза, а само дискусията за нея, доведе планове за стреляне, бесене и други "миролюбиви" методи за съжителство. Което на практика показва, колко дълго едно село ще е обединено в криза и ловната дружинка ще следва една линия, преди да почнат да се пуцат едни други.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

              Аз изобщо говоря след събития които са изтрили цивилизацията.
              Тази хипотеза също ми е интересна, но при това положение в темата трябва да останат двама или трима човека които все пак могат да кажат нещо смислено.

              П.п. Всъщност не съм сигурен дали за цяла България ще се съберат двама трима такива. Без да броя проф. Михаил Константинов, разбира се

              Коментар


              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
                Колеги, хайде за да вкараме темата в някакви рамки на адекватна дискусия и да въведем няколко условности в които да обсъждаме добри практики.

                1. Временен проблем: ~ 10 дни.
                2. По-сериозен временен проблем: ~ 30 дни
                3. Сериозен проблем: ~ 90 дни

                В условието се счита, че все пак все още имаме държави, които работят по възстановяването на централизирания ред.
                Над това вече работата е доста, доста дебела и е за отделна тема в стил "Преживях края, сега как да оцелея?".
                Проблемът е, че е трудно да се прецени(колко ще продължи проблема). Следователно е нужна инвестиция в информационна мрежа/агентура/свои хора чрез които да се оцени реално ситуацията.

                Всички в Сараево са мислели, че няма война, а просто някой изперкал е застрелял протестираща. Пък после се получила >1300 дни обсада.
                Последно редактирано от DBRS; 09-01-17, 19:03.
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Ти започни да печеш сланината, аз останалото го имам под леглото, ще се "разберем"...
                  Ма къде викаш ти е леглото?!? Да не би отвъд голямата вода? Добре де, няма да те питам защо е там! Село или град......

                  Отивам за сланина, че нямам и ако решиш ела с блага дума и бутилка вино ще я споделя с теб. Ако ли пък не, вземи си пушкалата, ще те чакам!
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                    Аз съм на мнение, че при криза хората се обединяват за да оцелеят. Ясно, че ще има мародери. От темата разбрах, че мародерите ще са тези с оръжия , да се надяваме, че ще остане някаква форма на армия и полиция да помага в борбата с тях.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                      При криза, някои хора могат повече и се държат по-смислено отколкото иначе. Други - наопаки.

                      За армията и полицията - както провърви.

                      Коментар


                      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        При криза, някои хора могат повече и се държат по-смислено отколкото иначе. Други - наопаки.

                        За армията и полицията - както провърви.
                        Неможещите стават по-послушни и се опитват да помагат с каквото могат и както им кажат.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                          Неможещите стават по-послушни и се опитват да помагат с каквото могат и както им кажат.
                          Аз познавам неможещи от другия вид. Това за по-малки кризи де.

                          Коментар


                          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Аз съм на мнение, че при криза хората се обединяват за да оцелеят. Ясно, че ще има мародери. От темата разбрах, че мародерите ще са тези с оръжия , да се надяваме, че ще остане някаква форма на армия и полиция да помага в борбата с тях.
                            Като че ли много от пишещите тук предпочитат да се наредят на страната на мародерите и затова се виждат като вземащи наготово храната на селяните с оръжие пък и без.Затворете си буркани и консерви бе хора,може дори и в града,дори и от високоинтелектуалци и свръхвъоръжени!
                            П.С не е към Иван.
                            Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 09-01-17, 19:39.
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                              Да конкретизирам - тези които се запасяват с оръжия. Другите - ловци и с по един пистолет за самозащита май няма да са проблем (мародери).
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Аз съм на мнение, че при криза хората се обединяват за да оцелеят........
                                Да и аз мисля, че шанса да оцелеем е по-голям, ако се обединим. Смятам, че всеки Човек е устроен така, че да помага на ближния.....
                                Всеки спасител знае, че давещия докопа ли го няма да го пусне, но отива да го спасява нали?

                                При криза се справя по-добре този, който се панира по-трудно....
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X