Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На село ли да оцеляваме или в града - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Ма къде викаш ти е леглото?!? Да не би отвъд голямата вода? Добре де, няма да те питам защо е там! Село или град......

    Отивам за сланина, че нямам и ако решиш ела с блага дума и бутилка вино ще я споделя с теб. Ако ли пък не, вземи си пушкалата, ще те чакам!
    Много лично го приемаш. Въобще нямам в предвид точно тебе. Вече няколко пъти се мъча да обясня, че давам само теоретични примери. Моята пушка е на другия край на света, за мен не се притеснявай. Притеснявай се за милионите около теб, те пушки ще намерят, има от къде.
    В никакъв случай не приканвам към насилие! Просто искам да кажа, че в момента в който се завърти водовъртежа, буклука ще изплува и ще е в центъра. Никакви оръжия няма да свършат работа, гладната тълпа ще унищожи тези които имат. Ако ще селото ви да е укрепено и на майната си.

    Колега, ако един ден се видим, сланината от тебе, от мене останалото на софрата. Аз съм най кроткия тежко въоръжен бъдещ мародер. Хахаха
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Много лично го приемаш. Въобще нямам в предвид точно тебе. Вече няколко пъти се мъча да обясня, че давам само теоретични примери. Моята пушка е на другия край на света, за мен не се притеснявай. Притеснявай се за милионите около теб, те пушки ще намерят, има от къде.
      В никакъв случай не приканвам към насилие! Просто искам да кажа, че в момента в който се завърти водовъртежа, буклука ще изплува и ще е в центъра. Никакви оръжия няма да свършат работа, гладната тълпа ще унищожи тези които имат. Ако ще селото ви да е укрепено и на майната си.

      Колега, ако един ден се видим, сланината от тебе, от мене останалото на софрата. Аз съм най кроткия тежко въоръжен бъдещ мародер. Хахаха
      Не, не го приемам лично и знам, че ако се наложи ще си делкаме сланината, защото ще сме от една страна на барикадата.....Както и знам, че твоето село или град/все тая/, където си избрал да оцеляваш се казва Сан Диего!
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

        Да перифразирам една от основните тези(не моя): Вероятността за оцеляване след края, е правопропорционална на склонността за изоставяне на всичко което ни определя като човешки същества. Всички ценности, всички разбирания, всички табута могат да са пречка пред оцеляването и затова трябва човек да е готов да ги изостави за да оцелее. Това ще е истинския рестарт, истинското връщане до маймуните, че и преди тях... Времето когато канибализма и кръвосмешенията са задоволявали животинските ни нагони.

        А аз питам, ако това е цената, струва ли си да се стреми към оцеляване сегашния Човек?!
        Или някой ще допусне възраждане на човечеството от последователите на унищожаването на сегашния ни морал?! Дали ще стигне времето до следващия "потоп", за още едно слизане от клоните?!
        Не са ли сегашните ни ценности, най-съществения фактор, да се намираме на това ниво на развитие във всички области?!
        Тогава кое трябва да браним на всяка цена - незначителното ни животинско физическо оцеляване, или оцеляването на ценностите ни като хора?
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Тогава кое трябва да браним на всяка цена - незначителното ни животинско физическо оцеляване, или оцеляването на ценностите ни като хора?
          Не знам, не съм сигурен! Ще напиша цитат, по който всеки би могъл да намери източника и да вярва в написаното или не, но препратка няма да давам, за да не се смени темата.
          ".....Вследствие на оскотяващия страх, много невръстни деца и пеленачета са захвърлени от техните майки......."
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Аз съм на мнение, че при криза хората се обединяват за да оцелеят. Ясно, че ще има мародери. От темата разбрах, че мародерите ще са тези с оръжия , да се надяваме, че ще остане някаква форма на армия и полиция да помага в борбата с тях.
            То и сега я няма армията . Пък полицията - те ще са първите мародери . Те и сега са си така - как да стане иначе ?

            Коментар


            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

              Гледам, темата все се върти около бандити, мародери и др. подобни.
              Ако се върнем назад в историята винаги е имало такива и винаги са свършвали по един и същ начин .....
              Защо сега се предполага, че може на има друго развитие, тоест лошите хора да надделеят над добрите!?
              Също в историята има най различни примери за бедствия.
              Най опасни и с най много жертви са бедствията породени от заразни болести. Тук предимство имат малките общности.
              Следват войните мисля. Ако се води война с конвенционални средства, предимството на оцеляване е на големите общности. Ако е ядрена, някои ще загинат веднага, някои скоро след това, единици ще оцелеят, но не е сигурно дали биха искали това.
              И природните бедствия - тук печеливши няма, пропорциите на загубите са еднакви. Но, мисля, че по голямата общност им по добри шансове за въстановяване.

              Коментар


              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Гледам, темата все се върти около бандити, мародери и др. подобни.
                Ако се върнем назад в историята винаги е имало такива и винаги са свършвали по един и същ начин ....
                Именно. Без да издребняваме: Уилям Завоевателя. Рюрик. Темуджин, той същият Чингис Хан. Папа Йоан 23-ти.Йосиф Висарионович Джугашвили. Аспарух, син на Кубрат, ако ще го избиваме на патриотизъм. Почти цялата тайфа другари от оная история на девети/девети/ 44-та. И...ъъъ...Бойко наш насущний, него щях да го забравя, дейбиш
                Последно редактирано от icos; 10-01-17, 02:07.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ....

                  А аз питам, ако това е цената, струва ли си да се стреми към оцеляване сегашния Човек?!
                  Или някой ще допусне възраждане на човечеството от последователите на унищожаването на сегашния ни морал?! Дали ще стигне времето до следващия "потоп", за още едно слизане от клоните?!
                  ...
                  От двата основни вида - отегчени и уплашени до смърт - какво възраждане да очакваш? На клона, докато няма мисъл, всичко е наред.

                  Коментар


                  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                    Много приказка се изприказва за 4 дни, ма нещо не видях снимчици по същество, та ето:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0741A.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5739975

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0742A.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5739976

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0743A.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5739977

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0744A.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5739978

                    Това са малка част от нещата за след "големия тряс". Мисля, че ще стигне за първата седмица, а после, като се разбере на къде отиват нещата или се отправям към "убежището" както го нарича г-н. Ролс или ставам "сирийски бежанец". Естествено не слагам всичко налично щото така.
                    Принципно всичко това си има и друго приложение, но става и за след края на света.

                    П.П. Снимките пак са от гадния ми телефон, но бях отишъл за друга работа горе и щракнах м/у другото.
                    Прикачени файлове
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                      Ракията е малко
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ракията е малко
                        Не е всичката.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ... кое трябва да браним на всяка цена - незначителното ни животинско физическо оцеляване, или оцеляването на ценностите ни като хора?
                          Крайните отговори на този въпрос са довели религиозните войни и варварските нашествия.

                          Коментар


                          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Крайните отговори на този въпрос са довели религиозните войни и варварските нашествия.
                            Не си ме разбрал.
                            Ти лично колко трябва да си гладен, за да застреляш невинен човек?
                            А за да го сготвиш този същия и да го изядеш? (Като готвенето не е задължително)
                            А накрая за да има смисъл, че си оцелял, готов ли си да продължиш човешкия род, ако няма с кой, с кръвните ти роднини? И след две поколения наследниците ще търсят ли алтернативи, дори и да се появят?

                            Вероятно канибала, който държеше дъщеря си под ключ от десетилетия, може да се оправдае с подготовка за след края на света. (Не ми се търси новината с подробности от арестуването му преди години).

                            Това имам предвид - общочовешките морални ценности, а не религията и подобни глупости.

                            И не, че не може в някакъв вариант всички тези действия да станат неизбежни. Но трябва да се направи всичко възможно за да не се стига до там, а стрелянето на месо преди да се пробва всичко друго си е директен избор на най-лошия сценарии.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                              Много добре те разбрах. Свързани са нещата.

                              Коментар


                              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                                А, ако опукаш гада, дето те е нападнал предната вечер и ти, и децата умирате от глад? Ще го подкараш ли отнякъде и къде е разликата?
                                Физическо оцеляване срещу нравствени норми, логика срещу етика. Пак отиваме в дълбокия киреч на хипотезите. Стигнем ли дотам, това означава че всички теории за групи, лидерство, организация... Обществото като понятие, е дало фира. Въпреки това, дори при такава ситуация, двама са повече от един + един.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X