Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На село ли да оцеляваме или в града - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

    Не видях селяните да го играят супермени по единично. Те са си сплотени общности.
    А че шепа командоси ще тръгнет да ги избиват, е по-филмов сценарии. Дори и да стане, нито може да е толкова масово, нито толкова безпрепятствено и с еднозначен резултат до края.

    Много по-лесно ще е за такива "завоеватели" да ограбят преди другите няколко магазина или складове за храна, вместо да се стрелят с ловните дружинки за компоти и сланина.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • На село ли да оцеляваме или в града - ?

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Как да ти кажа, накратко... четенето е полезно...

      Малките апокалиптични бедствия мисля да не ги разглеждаме... Те само вдигат БВП на съответната държава... (невероятно но факт) Всичко от един мащаб нагоре обаче се отразява на всички... Локално казваш не ни вълнува... А защо...? Ние тук локално нефт си добаваме? А онези които си добиват локално нефт, лекарства локално пак ли си правят...? А ако си добиват на теория и нефи и си правят лекарства значи ли че на същото място и краставици си гледат...? А процесори правят ли си пак там...? Процесорите не били важни ли? Да, да... А новите стругове защо са с ЦПУ? Ама едно време имаше и такива дето е бяха... Всичко едно време беше по-ниско технологично, т.е. много по-заменимо с по-прости средства... Сега всички е сложно, което от своя страна изисква огромни ивестиции за да бъде направен завода който ще го произвежда... Затова примерно дори САЩ в момента не са в състояние да произведат новият модел I-phone... нищо че е "американски" продукт... Той се прави на едно определено място... Колкото и да е куриозно подобен модел е във всичко, че даже важи и за семената за посев... А това пък как ще се оправят "селяните" с това да си гледат храна направо не е и смешно... Ще помоля Краси, той пише тук и е един от големите производите на земеделска продукция в България да влезе и той да Ви го напише... Че само му спира трафопоста и това което в най-добрият случай може да произведе ще нахрани него и семейството му (цитирам го) и то само защото има сериозни знания и подготовка... Иначе всичките му останали оранжерии и площи все едно ги няма...
      За четенето се пошегувах. Но то зависи и какво четеш и как го разбираш де.


      Иначе по ред на примерите. Нефт не си прозвеждаме в някакви смислени количества да ги коментираме, но и нефт не се произвежда на едно място на планетата, а тези хора там от това живеят, та мисля че ще намерим начим да си доставим от незасегнат от бедствие район. Сега на каква цена и колко е друг въпрос. Лекарства основни си произвеждаме, друг е въпроса дали имаме суровините, но има ли нефт би трявало да се оправим. Краставици си отглеждаме и домати и преди сме ги разменяли за нефт, не знам защо сега пак да не го правим. Там за торове, пак ще трябва нефт де. За процесорите, там са трудни нещата, но да кажем, че процесори имаме за няколко години и пак я можем да произведем нещо в това време, я да внесем в размяна за домати и краставици. Въглища и вода виж си имаме и можем с някой лишния да произвеждаме ток примерно. Абе все едно се връщаме едно 30-40 години назад, а тогава населението на България е във пика си.


      Та в заключение, без търговия нещатa ще се върнат много назад, но защо трябва да предположим, че търговията няма да е възможна при някакво локално бедствие? Виж като нефта свърши, там работата е дебела, но пак ще се оправим, но колко ще оцелеят и за колко време е друг върпос. Но и свръшването на нефта, няма да е от днес за утре и доста войни ще го предшестват.
      Последно редактирано от Jimi; 08-01-17, 17:13.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Не видях селяните да го играят супермени по единично. Те са си сплотени общности.
        А че шепа командоси ще тръгнет да ги избиват, е по-филмов сценарии. Дори и да стане, нито може да е толкова масово, нито толкова безпрепятствено и с еднозначен резултат до края.

        Много по-лесно ще е за такива "завоеватели" да ограбят преди другите няколко магазина или складове за храна, вместо да се стрелят с ловните дружинки за компоти и сланина.
        Абсолютно! Тука на село сме сите "братчеди", отделно понеже се знаем прекалено добре и с "братчедите" от съседното село от тях изненади не можем да очакваме.Ако почнат да се разхождат некви момчета с пикапи и картечници работата е отекла това е факт, ама както и колегата спомена зулумите ще почнат първо в големите градове, щото на вас хладилника ви е зареден за 3 дена, нашите тука са за 4 месеца.Та ние мисля имаме поне 2-3 месеца спокойствие, а от големите градове ще е останал само спомен.

        Коментар


        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

          А гостите на село ще ги отстрелвате ли? Роднините на съседите и тях ли? Защото ще дойдат гладни, гладни от града братовчеди, внуци и т.н. Или всички ще станете едно голямо семейство и ще разделите сланината?
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            А гостите на село ще ги отстрелвате ли? Роднините на съседите и тях ли? Защото ще дойдат гладни, гладни от града братовчеди, внуци и т.н. Или всички ще станете едно голямо семейство и ще разделите сланината?

            Те нали в града ще си оцеляват! Майтапа на страна, едва ли пети брадчет ще се върне на село по простата причина че въобще не се познаваме, поне при нас както писах по горе ще се върне я някой студент от чужбина, я някой от строител от Софията, ама те и без това са били в списъка, когато е варена лютеницата.По тоя параграф положението ще е кофти в тия села дето са само пенсионери, при нас тука дето сме си всички на лице на практика няма кой да ни идва на "гости".

            Коментар


            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

              Седя, чета, и малко ми е смешно. Наистина ли си представяте, че вашата сланинa ще е още ваша седмица след големия тряс?! Никoй ли не е виждал гладно животно? Я се замислете какво ще се получи като започне да дими и мирише на печена сланинка? Става мазало, и няма значение кой къде е, складовете за оръжия ще са разграбени, и първия запалил скарата и размирисал махалата, ще е първия дал фира.

              На всички дето "аз ще се бия на собствена територия" им отговарям "аз ще ви думкам с 25x50 оптика и .308 Винчестер от баира над селото, на мене сланинка ми се яде...".

              Рамбо е само филм....
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Рамбо е само филм....
                Според написаното ми се струва, че си го гледал доста пъти!
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                  Отяде ми се сланина нещо!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                    Споко, следа глобалния кабум ще оТцелеят тук таме малки групички след еуфорията от голямото пуцане и пишкомерене през първите няколко месеца. Напред ще тръгнат тия които имат достъп до ресурси.
                    Какви ще са ресурсите зависи от типа кабум. Ако рестарта е много голям и се върнем едно 30 000 години назад ще е важно кой може да гледа прасета и кучета (не друго ми и двете ядат сичко и се угояват добре)

                    Та кви батерии, лаптопи, айсиктири и коне на втория етаж
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                      Весело...

                      Кеп, нали се сещаш, че оптиката отдавна не е някаква привилегия само за супермени? Никой не може да ти гарантира, че докато си дебнеш сланинката през оптиката, някой друг няма да те е издебнал вече.

                      По-интересно ми е друго - тук все още има някакви връзки между града и селото. и все още има хора, които знаят как да засеят и да ожънат, а ако стане много зор - и без трактор и без нафта. Преди 100 или 200 или 300 години, хората не са оцелявали - просто са си живеели, при това не задължително зле. Що така нямам спомени за няколко милиона измрели от глад по нашите земи? За разлика от Ирландия например... или Русия.

                      Ако тока спре принципно - не за два, пет или десет дена - а въобще, без надежда за възстановяване, 30% хора по нашите градове и 3/4 от хората от наистина големите, ще изкукат и изпукат преди да са огладнели наистина.
                      Покрай складовете на едро ще изпукат половината от останалите... или ще се изпукат, все тая. И ще полудеят половината от останалата половина. Или ще се натровят. Или първата плъзнала епидемия ще реши въпроса с пренаселението. Без значение от пощенския код, както каза някой по-горе.
                      Останалите, по един или друг начин - ще се оправят, стига да не опре работата до някоя ледена епоха или супер-пупер-вирус. В който случай, както беше казал Незабравимият: Ще останат само прах и фундаменталисти

                      Между другото, изкарвал съм шест дни без храна, 4 от тях и без вода. Не доброволно, разбира се, не се съм се намразил Та... изкарва се, като няма избор. И който ви каже, че без вода се мре за три дни - да си гледа работата, поне при умерени климатични условия, няма необратими последствия, проверено на собствен г... така де, гръб.

                      П.П. За лекарствата - чудно, как са се оправяли хората преди възникването на фармацевтичната индустрия? И защо ли ми се струва, че може и по-здрави от сега да са били? от 30 години не съм купувал нищо от аптека (освен дамски превръзки и памперси, като ясно, че и двете не са за мен ) и съм си жив все още... Баща ми въобще не знам дали през живота си е пил хапче, а е на 73 и е в отлична форма.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                        Колко дена трябва да е гладувал нормален човек, за да почне да убива безразборно, вместо да помоли нормално?! Избягали каторжници с доживотни и смъртни присъди, не са убивали наред при бягствата си...
                        За да се стигне до престрелки, трябва време, може би половин-един месец. А през това време, все на някой може да му дойде идея как да се мине и без стрелба. Или как да се противодейства на по-добре въоръжените и войнствени... И въобще, щом ще си измисляме нещата, нищо не пречи да допуснем и разни вариации в сценария. Или за господа сървайвълистите, определени сценарии им обезсмислят сегашната "подготовка", та трябва да се разглеждат само вариантите, които им се харесват?!

                        Иначе за умирачката...Не 99, а 100% е сигурна. Въпроса е как ще се живее до тогава - нормално или параноично.
                        Последно редактирано от cecoa1; 08-01-17, 19:08.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Колко дена трябва да е гладувал нормален човек, за да почне да убива безразборно, вместо да помоли нормално?! ....
                          Всъщност, към края на въпросния месец, половината население ще е измряло не от глад, а защото хапчетата за кръвно ще са свършили преди кафето ...
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                            Това което аз разбрах, намеква се че е добре човек да е подготвен за военни действия, запасен с оръжие и готов да почне да убива, и завоюва ресурси за оцеляване, веднага след започване на евентуалния апокалипсис. И това е най-удачния вариант(ако може със съмишленици). А всъщност, такива приказки ми звучат, като оправдание на любителите на военните игри да почнат да стрелят на месо при първа възможност.
                            К'во да чакаме - отборите по Пейнтбол, срещу ловните дружинки?! И това щото им се набива в главите на уж интелигентни хора.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              ...П.П. За лекарствата - чудно, как са се оправяли хората преди възникването на фармацевтичната индустрия?...
                              Ами как, умирали са, преди да им потрябват някакви лекарства. В началото на 20 век средната продължителност на живота в Европа е била около 40 години за мъжете и около 50 за жените, ако се не лъжа
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                                Сериозна тема се получи. Всички кават как няма да стане, но никой не предлага адекватно решение. До тък разбрах, че военните няма да се обединяват и да носят оръжие, а ще се приберат при семействата си да стоят гладни. Военните запаси дето ще им стигнат няма да ги охраняват, а ще ги зарежат щото за какво са им. Полицаите ще започнат да ни пазят. Организираните банди ще са съставени от гладни ловци пияници. НИКОЙ НЯМА ШАНС ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ ЩОТО................................АМ ЕЙ ТЪЙ ПЪК НА. Отписвам се от темата.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X