Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На село ли да оцеляваме или в града - ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Престъпмисъл.
    Маамудеба
    Е, може и по-прогресивно - Minority report
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #77
      От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Като дойде големия тряс, най силни, организирани и свирепи мародери ще са полицаите и военните. Не задължително в този ред, че сините са повече, но кафявите имат много джепане. Самосиндикални нинджи като мен и доста други подобни познати, просто нямат шанс. За това като Кольо. Като стане ще го мисля.
      Защо ги разглеждаш като отделна част от обществото?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #78
        От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

        Защото Са отделна част от обществото. И последното за което ще мислят е добруването на самото общество.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #79
          От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

          Връщам се от Ивановден и съм пийнал....
          Ако ще оцелявам аз, е едно. Ако трябва да оцелявам с жена и две- три деца е друго. Темата заприличва на "72-часова раница" и "Паметка на мобилизирания".
          Ясно е, че всички сме много корави пичове, някои живеем със спомени, други с надежди...
          Ако все още говорим за оцеляване на големи групи хора, в кризисна ситуация- правилното място е град. Селските умения няма да навредят.
          Ако се стигне до "или аз, или ти" т.е. директна елиминация, с цел оцеляване- селото е за предпочитане.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #80
            От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Защото Са отделна част от обществото. И последното за което ще мислят е добруването на самото общество.
            Интересно - представяш си, че милинцайките и шапкарите заебват майки, бащи, деца приятели и си правят бандички с колегите си?!? Също е интересно защо очакваш, че другите "касти" от обществото ще милеят повече от тях за добруването му?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #81
              От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Интересно - представяш си, че милинцайките и шапкарите заебват майки, бащи, деца приятели и си правят бандички с колегите си?!? Също е интересно защо очакваш, че другите "касти" от обществото ще милеят повече от тях за добруването му?
              Не ми слагай думи в устата. Няма да си заебат семействата със сигурност. Или поне повечето. Да речем, че шапките ще превземат малък град или част от София и там ще им е базата. Малка част тежко въоръжена ще пази семействата и плячката, а останалите ще вилнеят. Родната милиция дето трябва да пази, ще се намърда да речем в Габрово или търново, а защо не и в СТ. Загора и ще бръмчи на същата схема. Разните му там СИК, ТИМ, ВИС, политици ще му търсят колая самосиндикално или в съдружие с другите подобни на тях структури. Силно се надявам да не се стига до там естествено.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #82
                От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                Тарга, да не те разочаровам, ама си много далеч от истината... За да работят заедно едни хора, се иска или организация превъзходаща ги хиляди пъти като възможности и размер (държава ;-) ) която би ги принудила със всичките си начини, модели и средства... Или някой да създаде такава организация... и да принуди другите да изпълняват неговите разпореждание... При това този някой се налага хем да е много умен..., хем да може отлично да разбира и моделира чувствата на другите, хем да разбира от много работи по-малко и т.н. Нещо като Чингиз Хан с втора специалност квантова физика... А такива хора лесно не се намират... и повярвай ми и да ги има, не работят в структурите, които си дал за пример... А и трябва да е достатъчно як, за да може поне в първият момент да има шанс да оцелее... и надвика другите... И ораторски талант също така...

                Не си въобразявайте подобни лесни схеми... По-добре се учете да уважавате другите и си набийте в главите Уважаеми колеги, че 99% от Вас нямат никакви шансове за оцеляване сами или в групите по интереси които много романтично си представяте...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #83
                  От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  ... 99%
                  Изобщо не намирам основания за подобен оптимизъм. С изключение на особено тесния профил кризи, популярни сред традиционните препъри, където може да се говори за оцеляващи извън статистическата грешка.

                  Коментар


                  • #84
                    От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                    Съгласен, нека да е 99.99% и си стискаме ръцете?
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #85
                      От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Съгласен, нека да е 99.99% и си стискаме ръцете?
                      При условието че 9 от 10 от тях оцелеят не по пряка своя заслуга - deal.

                      Коментар


                      • #86
                        От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                        Съгласен, договорихме се...! Към всички останали, препоръчката ми е, четете, интересувайте те се, мислете най-вече... Осъзнаването и разбирането на един проблем е най-важната стъпка към евентуалните възможности за решаването му...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #87
                          От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Тарга, да не те разочаровам, ама си много далеч от истината... За да работят заедно едни хора, се иска или организация превъзходаща ги хиляди пъти като възможности и размер (държава ;-) ) която би ги принудила със всичките си начини, модели и средства... Или някой да създаде такава организация... и да принуди другите да изпълняват неговите разпореждание... При това този някой се налага хем да е много умен..., хем да може отлично да разбира и моделира чувствата на другите, хем да разбира от много работи по-малко и т.н. Нещо като Чингиз Хан с втора специалност квантова физика... А такива хора лесно не се намират... и повярвай ми и да ги има, не работят в структурите, които си дал за пример... А и трябва да е достатъчно як, за да може поне в първият момент да има шанс да оцелее... и надвика другите... И ораторски талант също така...

                          Не си въобразявайте подобни лесни схеми... По-добре се учете да уважавате другите и си набийте в главите Уважаеми колеги, че 99% от Вас нямат никакви шансове за оцеляване сами или в групите по интереси които много романтично си представяте...
                          За да оцелее един човек има нужда от 3 неща - вода, храна и подслон. 99% мисля, че ще оцелеят в първата седмица независимо от кризата, след това вече опираме до намирането и на по късен етап производството на храна, водата и подслона не са чак такъв проблем. Какво маниак по оцеляване има повече от мен например?
                          Какво ще "убие" тези 99% без шанс за оцеляване? Честно казано последното изречение ми е направо смешно.
                          Историята помни кризи, има и в момента, обсади на градове например. Винаги проблема е храната и измирането основно от глад, но след месеци на обсада, и не са 99% жертвите.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #88
                            От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Тарга, да не те разочаровам, ама си много далеч от истината... За да работят заедно едни хора, се иска или организация превъзходаща ги хиляди пъти като възможности и размер (държава ;-) ) която би ги принудила със всичките си начини, модели и средства... Или някой да създаде такава организация... и да принуди другите да изпълняват неговите разпореждание... При това този някой се налага хем да е много умен..., хем да може отлично да разбира и моделира чувствата на другите, хем да разбира от много работи по-малко и т.н. Нещо като Чингиз Хан с втора специалност квантова физика... А такива хора лесно не се намират... и повярвай ми и да ги има, не работят в структурите, които си дал за пример... А и трябва да е достатъчно як, за да може поне в първият момент да има шанс да оцелее... и надвика другите... И ораторски талант също така...

                            Не си въобразявайте подобни лесни схеми... По-добре се учете да уважавате другите и си набийте в главите Уважаеми колеги, че 99% от Вас нямат никакви шансове за оцеляване сами или в групите по интереси които много романтично си представяте...
                            Приемам че не съм прав. Сподели моля, как ти си представяш развитието на бъркотията? Щото е много лесно да се каже- Не си прав.............щото така.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #89
                              От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                              И аз съгласен, че така казано са само думи. Но не мога с писане и кратко да опиша всичко това, което има предвид. От друга страна тук трябва и диалог... Така че, съжалявам... Но в моя защита, декларирам, че подобен опит при това мисля доста успешен вече съм правил. Организирах курс, цял ден лекции и накрая имаше разглеждане на хипотетична, но съвършено реална ситуация почиваща на реални данни... И разглеждане на възможните събития стъпка по стъпка, при това всеки взема отношение и обяснява какво и как би го направил... И накрая всички стигнахме до едно заключение... Интересно беше... Но се налага да се говори дълго и лице в лице... с въпроси и отговори... Впрочем някои хора тогава ми заявиха, че съм променил живота им... не зам дали е така, но във всеки случаи съм спокоен, защото съм сигурен, че съм помогнал да си зададат определени въпроси, а това е едно прекрасно начало...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #90
                                От: На село ли да оцеляваме или в града - ?

                                От какво има нужда човек е вярно, останалото е съвършено невярно...! Нека всеки сам си отговори на този въпрос, като направи следният експеримент:

                                1. Изключва си тока в къщи за седмица.
                                2. Спира си водата в къщи за седмица...
                                3. Яде само каквото има в къщи за седмица.. ( заедно с останалите членове на семейството )

                                4. После да пише тук как е изкарал...

                                На всички яки мъже, които ще ми напишат как могат да изкарат седмица без да ядат..., предлагам да си запишат имената тук, ще им организирам едно демо лятото (лятото че да не дадат фира) през които само три дни без храна ще вършиме сравнително леки неща... Няма много да се напъваме... Ще докладваме тук резултата... с видео... Пробвано е с достатъчно хора и върху себе си също... и Ви моля да не ми обяснявайте, какво сте прочели в Уикипедия, за това колко време можел да изкара някой без храна... ;-) Чел съм го и аз... ;-)
                                Последно редактирано от Венцислав Петров; 08-01-17, 11:23.
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X