Обява

Свий
Няма добавени обяви.

самозащита на семейството сега и в бъдеще

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

    А кво ги прайте с лопатата ( нали не ги биете)
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #92
      От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      А кво ги прайте с лопатата ( нали не ги биете)
      С лопатата ринат сняг.... по графика за блока. Социализирани са вече.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • #93
        От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        С лопатата ринат сняг.... по графика за блока. Социализирани са вече.
        Много си педагогичен
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #94
          От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Тва както и да е.
          Темата е сериозна и аз доста мисля доста по въпроса.Дори разигравам мислено сценарии.
          Чета законовите разпоредби,разговарям с Косаджиите.
          Има доста свобода на действие в правоимащия при строго спазване на закона.
          Неизбежната самоотбрана си я има и си действа.Кой как си е негова работа.Стига да свърши работа.Пресен пример с нападната магазинерка от някакъв сириец.Ако се чете между редовете-юнака е бил порядъчно респектиран и задържан до идване на органите-ето така трябва да се действа.Ако бяха превишени параметрите на самоотбрана завършваща със смърт на нападателя филма щеше да е друг.

          И аз си разиграван сценарии. И от бачкането знам- Мърфи е мръсна гад. По тая причина съм свел всриантите до минимум- започва да разбива металната врата, аз звъня на ченгетата, местя дивана напреки и го чакам. Мине ли през вратата преди да дойдат униформените, значи има нещо много по-голямо от колкото му събират джобовете. В момента в който и двата му крака стъпят в тесния коридор използвам каквото имам докато стои вертикален. После вадя специализираната военна аптечка /половин сак/ и се мъча да му прибера карантиите докато дойдат докторите.
          Идея нямам да се оправям с лопати и чорапи. Аз това не го мога.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #95
            От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

            И по темата за защитата на дома и семейството. Според моето скромно мнение за притежаването на оръжие (да се разбира в рачмките на дома) трябва да има отделен режим- за носенето- друг. Както и по- нагторе написах- вади се текста за "доказана необходимост " от закона и готово. НО за носене- там държа на сериозните стандарти при подбора.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #96
              От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

              20ти калибър-само за у дома?
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #97
                От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                Произволен калибър у дома. Някой като влезе и не съм го канил- да му е мислил преди да влиза.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #98
                  От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  И по темата за защитата на дома и семейството. Според моето скромно мнение за притежаването на оръжие (да се разбира в рачмките на дома) трябва да има отделен режим- за носенето- друг. Както и по- нагторе написах- вади се текста за "доказана необходимост " от закона и готово. НО за носене- там държа на сериозните стандарти при подбора.
                  Това е правилното но нали знаеш че никога няма да се приеме тук.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #99
                    От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Произволен калибър у дома. Някой като влезе и не съм го канил- да му е мислил преди да влиза.
                    Бе произволен ама брат ми с половината инвентар не може да се завърти в коридора. Около мене пък само картонени стени... Пък и миличката с тия миниятурни ръчички... Ще ви щракна една снимка след малко.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Това е правилното но нали знаеш че никога няма да се приеме тук.
                      Защото няма "обществен интерес" да се приеме. Прекалено много истерични лелки има които испитват страх от оръжие.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Защото няма "обществен интерес" да се приеме. Прекалено много истерични лелки има които испитват страх от оръжие.
                        И някои други чичковци. Затова го ограничих , като "за в къщи".Има си обяснение (не визирам теб).
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                          Ако се измисли някакъв начин да се минира вратата? Няма ли да е по-добре? Ето една идея,за работещите в сферата на оръжията. Разработка на "умна мина". Яко кинти ще паднат... залагаш... и ако не си от семейството те изпарява направо. К'во си играете с тия детски играчки? Може и да се усложни още повече,за кефа на семейството,което е инсталирало камери във автономното селище за да анализира ситуацията. Примерно,ако нападателя е черен,мината да гърми по-силно и пр...,ако са 3-ма отнася и верандата на комшийте за всеки случай...

                          Коментар


                          • От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                            Прав си , докато ти се не случи (не дай бог). После и да псуваш може
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                              Явно не сте чели темата за пиперецаголям пропуск.

                              Мини има ма с пиперец,представете си един клин от който хвьрчи пипер като го настьпиш,хвьрчи вертикално и те цели по мустака.Това ще е идеално за миниране на втория етаж да речем ако нямаш деца.Сьщото вьв формата на пищялка се слага пред вратата,отваряш,тя натиска "педала" и пьрво те стряска теб,а после и мен,че като кацаш да сьм буден.


                              Имаше и тема за 20ти гладко,до 30 метра все тая с какво го пердашиш,дали 20 или 12 все тая,шанса му да танцува пак е почти никакьв ако го треснеш от крьста на горе



                              Това с идеята за в Къщи е голяма тработа,ония ден спорих с една кифла Ма за какво ми е,да взема да грьмна някой……….патица,лебед един вид,кой те кара да го ползваш?Да го имаш за да си увеличиш шанса ДА ма никой не те клеца да стреляш с него,не го вади вьобще.Само дето като почнат да ти ритат вратата много бьрзо кацаш на правилната клонка.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 03-12-13, 22:39.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5543201

                                Понеже съм сигурен, че на някои хора ще им дойдат разни идеи след тази тема, ето ви нещо за размисъл-

                                Желязото в ръкана на жена ми е Зиг P220 в калибър .45аср. Освен че едва стига спусъка ами и трудно го държи, аз се нагласям с телефона да я снимам и след 3 секунди "оф, хайде че ми тежи!". Да не говорим, че със сухи ръце не може да го зареди. Сестра ми и тъщата на брата- и те, нищо че са с по-големи ръце. За стрелба с това желязо още не съм я пробвал, ама си представям как ще си направи цицина /после и сз ще имам няколко, хахаха/...

                                Та внимателската с престараването!

                                За протокола- моичката си има друго желязо закуоено след много добри съвети получени тук. Това на снимката е мое /всяка жаба, гьола.../.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X