Обява

Свий
Няма добавени обяви.

самозащита на семейството сега и в бъдеще

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • самозащита на семейството сега и в бъдеще

    Моля някой да сподели в БГ как е възможно човек да се сдобие законно с оръжие за защита законно.
    Пушка, пистолет, , възможно ли е или само с разрешително, и самото разрешително свързано ли е с някакви неудобства .
    И защо според вас е така ?
    То всичко може би е ясно, май си давам сам отговор , но ако всяко семейство има огнестрлно оръжие да ли България ще е такава каквато си я знаем, или щеше да има повече справедливост поради една или друга причина или не......
    Последно редактирано от ozidi; 01-12-13, 01:45.

  • #2
    От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

    Проблема не е толкова в придобиването му.
    'Неудобствата' са от използването му...
    В БГ законите защитават престъпника. И се получават едни казуси 'ама то това, че крадеца е нападнал с брадва бабата не е причина да се използва оръжие - бабата е трябвало да е каратистка и да го обезвреди без дори да му нанесе сининка'...
    Виж какво става дори с един полицай, който изпълнява служебните си задължения:
    http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1863753
    И развитието след това (ако случайно си си помислил, че 'полицая ще се измъкне', или пък случайно ще го поощрят:
    http://shum.bg/index.php?item=90168
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

      Помисли за други методи колега, оръжието би създало по скоро проблеми
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

        България не е такава защото народа не притежава оръжие, България е такава защото народа не притежава ... /останалото ми е в подписа/.
        Не целя да обидя никого, аз съм част от българския народ /тая, избягалата част/.

        За оръжие за самозащита- че ти и с точилка да го цапардосаш по главата, пак ще има да търкаш някой нар. Е, ако си "някой"...
        Законите са такива, защото на ония не им изнася да има силна полиция. Свързано е с първата част от "България не/притежава.

        Аз съм ЗА притежаване на оръжие.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

          Във връзка със заглавието на темата и съобразно законите в Република България и методите на действие на Министерство на правосъдието (тук визирам следствие, прокаратура и съд) и на база личния и професионалния ми опит, горещо Ви препоръчвам да си избиете от главата самозащита с КНО. Методи има много. Като за начало най-важното е ако попаднете в конфликт или ситуация, която да довете до конфликт е да не проявявате агресия и да избегнете по всеки един възможен начин дадения конфликт. Дори и със леки загуби от Ваша страна. Агресията поражда агресия и процеса е лавинообразен, а във всеки един конфликт, макар и да има "победител" и двете страни "губят". Дано ме разбирате правилно. Най-добре при самозащита да се използват помощни средства. Горещо препоръчвам спрей, изпитан, доказан и тестван, не само от цивилни и не само на "улицата". Приличен спрей е на цена малко под 30 лева а ефекта е гарантиран на 100%. Има много помощни средства - батони, бухалки, електрошокове, но имайте предвид, че доста често ефекта може да се обърне върху Вас, ако нямате сериозна подготовка и опит с боравенето им. Аз лично предпочитам сапун пъхнат в чорап.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #6
            От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

            Спрей за боя от къса-първа дистанция,голям шок за нападателя и остава белязан за дълго време,ацетоновите спрейове се почистват трудно и пресни,по-сигурни са от всички други/става и спрей за палене на дизели,но и ползвателя е под риск/,удобни са за използване от хора без подготовка в личната самозащита,на мене по ми допада душене до "царството на сънищата" .За средна и по-голяма дистанция съм се подготвил с лък за свободна употреба и целиш ниско в краката,разрешено от закона оръжие ,не е нужно да използваш огнестрелно,може и арбалет въпрос на предпочитания.Не е лошо да има бърз монтаж на прожектор за по-голяма яснота на изпълнението нощем.Каквото и да е средството трябва да се използва без афект и с максимална отговорност,да не говориме,че трябва да е в случай когато нямаш време за друга реакция и възможности.Успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
              ... Аз лично предпочитам сапун пъхнат в чорап.
              Би ли обяснил за какво и как използваш сапуна, пъхнат в чорап?
              www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
              0898777327

              Коментар


              • #8
                От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                Пак се почнаха глупостите в тая тема.Сапуни,дезодоранти и т.н.
                Това да не е муха да го гоня с Мухозола.
                Решил ли е да влиза в моята собственост и да заплашва мен и семейството ми то аз нося лична отговорност най-малкото пред себе си да направя всичко възможно те да бъдат предпазени.И не не смятам,че това срещу мен е човек и има човешки права.Той е загубил същите тръгвайки по пътя довел го до моят дом и заплашвайки ме със грабеж,телесна повреда или недай Боже убийство.
                Пък вие ми разправяте за сапуни без да се обиждате.Не върви.
                Лично мнение!
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                  Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                  Пак се почнаха глупостите в тая тема.Сапуни,дезодоранти и т.н.
                  Това да не е муха да го гоня с Мухозола.
                  Решил ли е да влиза в моята собственост и да заплашва мен и семейството ми то аз нося лична отговорност най-малкото пред себе си да направя всичко възможно те да бъдат предпазени.И не не смятам,че това срещу мен е човек и има човешки права.Той е загубил същите тръгвайки по пътя довел го до моят дом и заплашвайки ме със грабеж,телесна повреда или недай Боже убийство.
                  Пък вие ми разправяте за сапуни без да се обиждате.Не върви.
                  Лично мнение!
                  Еми Колега това са алтернативни подръчни методи за самозащита от много специалисти са препоръчителни и ефикасни,включително и това със сапуна и въобще всичко подръчно ,което обаче ще остави нападателя дори оскатен ,но жив,по-малко неприятности за теб.Иначе си направи ,ако искаш и контейнери с домашен напалм/не молотов/ и унищожавай нападателите в радиус,а можеш да си купиш и Ак ,ако искаш па макар и незаконен.По горното не са глупости поинтересувай се тук таме и ще видиш от много неща има полза и ефективност!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                    Би ли обяснил за какво и как използваш сапуна, пъхнат в чорап?
                    Използва се за самозащита (бой). Боли много. Носи се лесно. Работи се лесно. Изглежда смешно, нали? Уверявам Ви, не е така.

                    Това да не е муха да го гоня с Мухозола.
                    Тук колега грешите много. Убеден съм, че предубеждението Ви към спрейовете не е на база личен опит. Съветвам Ви да изпробвате върху вас. Тогава ще си промените мнението. Специално за спрейовете има тема с доста подробна и компетентна информация, имам във вид на мъгла, струя и пяна. Новите спрейове позволяват видимо и лесно прицелване посредством оцветената дтруя, сравнително добра дистанция и устойчивост на лек ветрец.

                    Решил ли е да влиза в моята собственост и да заплашва мен и семейството ми то аз нося лична отговорност най-малкото пред себе си да направя всичко възможно те да бъдат предпазени.И не не смятам,че това срещу мен е човек и има човешки права.Той е загубил същите тръгвайки по пътя довел го до моят дом и заплашвайки ме със грабеж,телесна повреда или недай Боже убийство.
                    Пък вие ми разправяте за сапуни без да се обиждате.Не върви.
                    Лично мнение!
                    Така, това е вярно, принципно. По пътя на логиката сте абсолютно прав. Но живеем в България. Това, че някой нарушава закона, не ни дава право и ние да го нарушаваме и да се приравняваме стях. Кой какво ще използва и направи в реална ситуация е доста далеч от нещата написани тук, поради обясними причини. Но ако недай си боже стане нещо и Вие с защити семейството си (което се очаква от Вас) с КНО, последствията за Вас няма да са добри. А след като влезете в затвора, кое ще спре роднините за застреляните апаши да посетят семейството Ви? Тогава кой ще ги пази? Трябва да се мисли в дългосрочен план. Все пак не сме в САЩ или в Пакистан.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #11
                      От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      .....Все пак не сме в САЩ или в Пакистан.
                      Аз разбирам същността на темата така: Защо не сме САЩ или Пакистан.
                      Защо крадеца има право да използва каквото намери за удобно, а нападнатия няма право на самозащита.....по закон.
                      Защо като ти заплашват семейството, трябва да чакаш да видиш какъв меч ще извади бандита и да търсиш по къс от неговия, за да е законно.

                      Сапун.
                      Да оставя на жената 2-3 различни сапуна и да и обясня как се ползва и какъв точно чорап да вземе?
                      Ми тя е 50 кила. Дали ще успее?
                      Всички ли трябва да знаят карате? И бабите?
                      Ай сиктир и държавата.


                      ПП Знае ли някой колко налог взимат дебелосерковците от крадците?
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Аз разбирам същността на темата така: Защо не сме САЩ или Пакистан.
                        Защо крадеца има право да използва каквото намери за удобно, а нападнатия няма право на самозащита.....по закон.
                        Защо като ти заплашват семейството, трябва да чакаш да видиш какъв меч ще извади бандита и да търсиш по къс от неговия, за да е законно.

                        Сапун.
                        Да оставя на жената 2-3 различни сапуна и да и обясня как се ползва и какъв точно чорап да вземе?
                        Ми тя е 50 кила. Дали ще успее?
                        Всички ли трябва да знаят карате? И бабите?
                        Ай сиктир и държавата.


                        ПП Знае ли някой колко налог взимат дебелосерковците от крадците?
                        Напълно съгласен с теб!

                        Коментар


                        • #13
                          От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          .....

                          ПП Знае ли някой колко налог взимат дебелосерковците от крадците?
                          Не ще да е много - в една гилдия са, все пак.

                          Коментар


                          • #14
                            От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                            Аз разбирам същността на темата така: Защо не сме САЩ или Пакистан.
                            Разбирам Ви напълно, но.... И аз искам да живея на тиихо и спокойно място със законово право да се защитя, а не да хвърлям боб сутрин дали ще отида навреме на работа щото незнам дали колата ми не са я откраднали или не са ми източили нафтата.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #15
                              От: самозащита на семейството сега и в бъдеще

                              Първо му даваш сапуна да се изкъпе щото после като го влачиш към трапа ще ти намирисва!
                              Пък най-добре журналя да не научават!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X