Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    ....А сега чакам Куздов да довърши действията при активен стрелец ... щото много ги разбира тези неща ...
    За да не те карам повече да тръпнеш в очакване ще ти отговоря и приключвам с тая дивотия. Рецепта няма и няма да има. Ако по щастливо стечение на обстоятелствата службите получат достоверна и навременна информация и реагират адекватно, ще има хепи енд. Ако не... вече знаем. И за да не се повтарям повече, попитай "подготвените" си световни светила в материята от Америка, Европа и Мелмак в колко такива акции са участвали и успешно осуетили кръвопролитието. Ако имаш и ЕДИН положителен отговор, печелиш доживотен почитател и посетител на всичките ви сбирки. Даже ИПСЦ ще почна да тренирам.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #62
      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Куздов, никъде не е ставало дума за рецепта, а за препоръки, които увеличават шансовете за оцеляване! Съгласи се, че един поне малко информиран човек има повече шансове от не информиран такъв... "Въобразяващите" са в отделна група, но за съжаление живеем в такъв свят- който поощрява въобразяването! Бих казал, че цялата сегашна цивилизация се крепи на него... Но ти си бил в "говната" които забъркват "въобразяващите" и знаеш за какво иде реч! Mad Dog в случая не прави нищо лошо - напротив! Мисля, че "въобразяването" е един от проблемите и на форума така, че тази дискусия е полезна...

      Коментар


      • #63
        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Куздов прав си !Колкото и да тренират,колкото и да са подготвени винаги става мазало,това е реалността!Последният случай в Щатите!За неподготвените-или имат инстикта и оцеляват или не ,тук е прав Мартин с твърдението ,че или го имаш тоя инстинкт или не,някои се отключват за правилни действия други не и в основата винаги е "контрол върху страха и самообладание"!Всичко това добре,но има някои които трудно могат да бъдат спрени,като преди много години оня с танка в Щатите!Тоя към коя група е?
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #64
          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Колегата Куздов и прав ...и колегата Марто е прав...и кучето е право...В момента само не можем да постигнем баланса за да се получи дискусията...Не съществува обаче симулация ,която да доведе до максимално реална ситуация...НЯМА симулация ,която да ти отключи инстинкта за самосахранение...При реална обстановка си много учуден от действията си...и много замислен.Тогава ставаш "гърмян заек" във всякакъв смисъл...Да могат да се постигнат няяяякакви базови реакции в правилната посока...но пак повтарям това се учи в казармата /поклон пред командирите ми от военното училище/ Едно време хората се базикаха с военните и с полицаите /не че сега не го правят/ но обучението дори и тогава когато нямаше толкова много сватаджии/SWAT/ ..тактици и прочие...се базираше на едни простички правила трупани със столетия...Калявай духа и физиката си за да си готов...
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #65
            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Я да видя дали ще ми се отдаде да направя един разбор дотука...
            Дискусията по тази тема е изкривена от самото начало, защото не е спазен основният принцип - за да се цени информация се дава тогава, когато се поиска. Иначе не струва и стотинка, колкото и труд и знание, а може би наука стоят зад нея. Очевидно в случая имаме участник, препълнен от знания и реквизити (дипломи, сертификати, удостоверения, статуси и т.н.), който получава порив да сподели (всъщност "сподели" в случая не е съвсем правилната категория) своите безценни (без кавички) знания (щях да пиша "и умения", но засега ще се въздържа) на всички останали (именно на всички, а не на този, който я иска), а се получава гротескна композиция. А гротеската е толкова разнопосочна категория, че дори да е започнала като ценна същност то заради неправилен подход в дискусионната култура (вероятно за съжаление не са на лице съответните дипломи, инструкторски сертификати, удостоверения, статуси и прочие мътилка, ако не - извинявам се) нито очевидно ако не ценната, то поне интересната информация не може да достигне до читателя под форма, която да се реализира. Според мене добре би било водещите преподаватели от Щатите и Европа (да се разбира Светът), подготвяйки дипломирани инструктури със съответните статуси да вземат да им споменат поне (без да им издават удостоверения), че прилагането на готови модели от едни на други етнико-културни общества обикновено не работи и ако искат да са ценени специалисти не трябва да се проявяват като Свидетелите на Йехова, звънейки от врата на врата, за да казват как имаме жизнено важна нужда от тяхната информация и как те са единствените оторизирани да ни я сведат до знание, защото са били обучавани на единственото правилно място в Света. Аз много съжалявам за случаите, когато колегата MadDog, препълнен от желание да бъде полезен провокира ответна негативна реакция, която обикновено е "по принцип", а не "по същество", макар, че има хора, които ги бъркат и не могат да ги отделят като категории.

            Наистина - въпросът не е "дали", а "кога" но практиката показва, че ако си си развил съответните инстинкти, които да ти помогнат да оцелееш - значи не ти трябват дипломи и сертификати за това. Ако си успял да подпомогнеш развитието на подобни инстинкти и в децата си - успял си да им помогнеш дори на хиляди километри от тях.

            Да си купиш 7 пищова за да се защитаваш, а имаш една ръка (в някои филми по две), с която да стреляш си е доста притеснително като емоционално (за да не кажа друго) състояние. И не се безпокойте - оръжиеманите се водят на отчет и "се наблюдават".

            (Сори за дългото и вероятно на моменти неразбираемо писание, но днес сабахлен мисълта ми е малко сложна. На който му е интересно ще я прочете 2-3 пъти за да ме разбере, на който не - да си ме подмине. Писал съм дълго и съм пропуснал последните 3-4 мнения...)
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #66
              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Я да видя дали ще ми се отдаде да направя един разбор дотука...
              Дискусията по тази тема е изкривена от самото начало, защото не е спазен основният принцип - за да се цени информация се дава тогава, когато се поиска. Иначе не струва и стотинка, колкото и труд и знание, а може би наука стоят зад нея. Очевидно в случая имаме участник, препълнен от знания и реквизити (дипломи, сертификати, удостоверения, статуси и т.н.), който получава порив да сподели (всъщност "сподели" в случая не е съвсем правилната категория) своите безценни (без кавички) знания (щях да пиша "и умения", но засега ще се въздържа) на всички останали (именно на всички, а не на този, който я иска), а се получава гротескна композиция. А гротеската е толкова разнопосочна категория, че дори да е започнала като ценна същност то заради неправилен подход в дискусионната култура (вероятно за съжаление не са на лице съответните дипломи, инструкторски сертификати, удостоверения, статуси и прочие мътилка, ако не - извинявам се) нито очевидно ако не ценната, то поне интересната информация не може да достигне до читателя под форма, която да се реализира. Според мене добре би било водещите преподаватели от Щатите и Европа (да се разбира Светът), подготвяйки дипломирани инструктури със съответните статуси да вземат да им споменат поне (без да им издават удостоверения), че прилагането на готови модели от едни на други етнико-културни общества обикновено не работи и ако искат да са ценени специалисти не трябва да се проявяват като Свидетелите на Йехова, звънейки от врата на врата, за да казват как имаме жизнено важна нужда от тяхната информация и как те са единствените оторизирани да ни я сведат до знание, защото са били обучавани на единственото правилно място в Света. Аз много съжалявам за случаите, когато колегата MadDog, препълнен от желание да бъде полезен провокира ответна негативна реакция, която обикновено е "по принцип", а не "по същество", макар, че има хора, които ги бъркат и не могат да ги отделят като категории.

              Наистина - въпросът не е "дали", а "кога" но практиката показва, че ако си си развил съответните инстинкти, които да ти помогнат да оцелееш - значи не ти трябват дипломи и сертификати за това. Ако си успял да подпомогнеш развитието на подобни инстинкти и в децата си - успял си да им помогнеш дори на хиляди километри от тях.

              Да си купиш 7 пищова за да се защитаваш, а имаш една ръка (в някои филми по две), с която да стреляш си е доста притеснително като емоционално (за да не кажа друго) състояние. И не се безпокойте - оръжиеманите се водят на отчет и "се наблюдават".

              (Сори за дългото и вероятно на моменти неразбираемо писание, но днес сабахлен мисълта ми е малко сложна. На който му е интересно ще я прочете 2-3 пъти за да ме разбере, на който не - да си ме подмине. Писал съм дълго и съм пропуснал последните 3-4 мнения...)
              Ето това е едно от най-умните неща които съм чел в този форум, извън техническите раздели и искрено се надявам Mad Dog да го вземе предвид, защото съм абсолютно убеден, че той разполага с адски много интересна и полезна информация... Просто трябва да намери правилната форма да я споделя тук! Кесар, адмирации още веднъж!

              Коментар


              • #67
                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                +1 и от мен адмирация за Цезар.Аз например не знаех какво е активен стрелец,но имам 20 годишен ловен(стрелкови)опит с различни системи и оръжия.Имам ударен гривяк в гнездото от 25 метра с Макарената.Ходя навсякъде с него,...даже и на плажа.Нямам никакво колебание да го използвам за защита на мен и семейството ми срещу всякакви активни и пасивни...съединители.Не ме интересуват последствията,но ако в мола някой извади пищов и застреля,ще го бродирам на секундата...вервайте ми.
                Темата е хубава, но има много невротични и параноични мнения.Иначе повечето е късмет и карма,но се иска и малко подготовка и здрави гащи
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #68
                  От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Мойте 5 стотинки ...
                  Самото даване на име на някой действащ по определен начин, дава и причина за систематизиране на действията и съответно противодействията, които в случая съвсем неадекватно би било да са равни по сила и обратни по посока (освен ако не си някое засилило се дървено топче с маса 100кг и самострели по периферията и липса на вътрешности в центъра на топчето).
                  Да - на всички е ясно, че не знаем кой точно катил ще се хване за пушката или бухалката, както и че няма обща рецепта за действие, гарантираща ти 100% успеваемост. Въпросът тук според мен е зададен преди отговорът, а би трябвало поне в теми като тази, отговорът да се зададе предварително, пък после да се отговаря на допълнителните въпроси. В случая, колегите са казали основните неща, ама са пропуснали най-важното - не привличай вниманието към себе си. Май това, заедно с "прикрий се" и "изнасяй се" е цялата инструкция. Тя обаче може да се усложни в зависимост от ситуацията и от тук да последва коренно противоположната инструкция "хвани го за гушата и стискай, докато мърда и той и ти, пък после ще се разбере правилно ли е било или не.
                  Понеже малко хора ми разбират написаното и се чудят какво точно може би съм искал да напиша, ще дам пример. Всичко горе е ясно - статистиката си е статистика, но в случай, че такъв един чичко се пръкне в началното училище на децата ми (а както за кой ли път по-горе каза, че това са предпочитаните места от такива любители на 7-те пищова) и почне да стреля на посоки, последното което ще ми хрумне е да се покрия и да се изнеса. При положение, че тоя "активист" има избора дали да стреля по мен или по n- на брой ученици от 1-ви и втори клас, ще предпочета да се пробвам с невъоражени ръце да му извия врата, пък било то и 100% обречено на неуспех и провал. Самия факт, че през това време той ще е зает с мен и ще има време да се скрият максимален брой дечица по кюшетата, на мен ми е достатъчен. Да, има вероятност и да не помогне много, но със сигурност няма да се омъгля и да изчезна някъде.
                  Тук идва и протеста на някои от участниците в темата - правилното действие според инструкцията НЕ Е правилно за голяма част от хората тук, които по един или друг начин са учени и са свикнали да са активна страна. Да, ако трябва да обяснявам на децата какво да правят, със сигурност ще е "скрий се и/или бягай", но ако трябва да ти го обяснявам на тебе (все тая кой се възприема като "тебе" в случая), по-вероятно е инструкциите да са други. От опита ми с хората в тоя форум, "активен стрелец" попаднал на сбирка на форума, доста трудно би оцелял повече от 15-тина секунди, което пък (пак по мое лично мнение) е и причина за неразбиране и несъгласието с темата и ползите от нея. Просто форматът на публиката е друг.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #69
                    От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Според мен, последен въпрос в анкета горе дава всички отговори. Аман от празнословие и празни теми!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Юпи, тук не става дума за частни случай - малко по-напред писах за "ако-тата"! Мисля, че и доста надценяваш основната маса във форума! И за "въобразяващите" писах... Естествено е, че в такава ситуация ако детето на някого е до него и поставено под непосредствена заплаха, никакви съвети не важат и дори невъоръжен сигурен съм, че почти всеки родител (без значение на пола) ще прегризе със зъби гърлото на стрелеца ако успее да го докопа... Дали ще е същата реакция на този родител обаче, ако инцидента се случва на 50 или 100 метра от него и той и детето му не са под непосредствена заплаха..?!! Навлизането в частни случаи и отделни сценарии, не допринася с нищо за развитието на темата!
                      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 12-08-12, 12:08.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Точно това и аз казвам - тук тема няма - има прости инструкции и това е. Всичко друго е заигравка с частните случай.
                        П.П. и може би си прав за основната маса - говорех само за тези с които аз се познавам.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #72
                          От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Според мен, последен въпрос в анкета горе дава всички отговори. Аман от празнословие и празни теми!
                          Сибирски, позволи ми този път да не се съглася със теб! У нас страшно много зачестиха въоръжените грабежи и обири, и е въпрос на време някой въоръжен наркоман да се разстреля "на поразия" - на улицата, в магазин или банков клон! Нито населението ни, нито полицията ни имат опит със такива ситуации и изграждането на определени модели на реакция и поведение, биха били от полза...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Според мен, последен въпрос в анкета горе дава всички отговори. Аман от празнословие и празни теми!
                            Съгласен съм напълно въпреки,че в самото начало ми стана интересно. Мислех си, че ще науча нещо ново наистина.
                            А нямам желание да пробвам нито тайландска кухня нито травестит както някой казаха,че било готино. Наистина стана поредната безсмислица. Добре ,че не се засипа съвсем от мнения кой какво оръжие притежава и как стреля от хълбок и събаря 5 стотинки на 200 метра.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #74
                              От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Като каза "въоръжен наркоман" та се сетих за един мой случай. Преди доста години се наложи да поработя като DJ (имам опит) на едни празници. Та случката е следната - застава на дансинга на около 3 метра от мене един пиян и наркотизиран мутрафон, насочва един Мозберг в главата ми, зарежда пушкалото с което, естествено, направи впечатление на около 50 човека на дансинга и още около 200 по масите, ми вика - "тая песен не ми харесва", "и тая песен не ми харесва", "и тая песен не ми харесва"... И така - 30 минути, докато не дойдоха едни негови да го приберат...
                              Това беше малко отклонение...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                                Съгласен съм напълно въпреки,че в самото начало ми стана интересно. Мислех си, че ще науча нещо ново наистина.
                                А нямам желание да пробвам нито тайландска кухня нито травестит както някой казаха,че било готино. Наистина стана поредната безсмислица. Добре ,че не се засипа съвсем от мнения кой какво оръжие притежава и как стреля от хълбок и събаря 5 стотинки на 200 метра.
                                Друг път не бъркай "екзотика" с "готино" още повече когато се говори за неща в които няма нито едно от двете...! Нищо лично, Тони!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X