Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
    То тръгнало да става, пък превенция ще търсим. Друго си е да се клюкаме и цвъкаме. Ако вместо да клевети на ченгетата, се поговори със съседа, дали няма да е по-добре?
    Чисто хипотетично - ако съседа ти е започнал да чува гласове и тези гласове му казват да влезе в кварталната детска градина, и да изколи всичко което мърда вътре, какво точно смяташ да му кажеш..?!!

    Коментар


    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      От днес.
      http://offnews.offroad-bulgaria.com/...relba-v-teksas
      Изглежда, че и в Тексас нещо не е точно както трябва.


      Ако се прибереш възкъсничко със сестра си, вместо по-рано с жена си, определено всички ще знаят.

      А виж, ако влязат крадци и разбият вратата - всички ще са спяли и нищо няма да са чули.
      Ами при средна успеваемост двама нещата в Тексас са си доста добре... Ако е вярно че единият е полицай като "жертва" остава един човек. Което е многоооооо добре.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Елементарна превенция няма в България и вече почва да ми се изяснява защо е така! Щото "специалистите" са убедени че няма нужда от такава. Аз лично съм влизал въоръжен в банки, училища, мол, избирателни секции и дори в съдебна зала, в която за да влезна преди това минах през "рамка" която се разпищя разбира се но охранителя погледна с "опитно " око връзката ключове висяща от кръста ми и ми махна да влизам! Е това нормално ли е?! А имам приятел който понякога се разхожда с калашник пъхнат в калъф от тенис ракета на гърба си и разбира се желязото се очертава перфектно през калъфа ама на никой не му прави впечатление поне разрешително да му поиска за проверка! Значи никой не си е направил труда да подбере и обучи хората взимащи заплата за да спират разни пистолероси, обаче дай сега ние да вземем да обучим обикновенните хора, пък ако може и вина да им вменим затова че не са се обучили достатъчно и не умеят сами да пазят семействата си! Пък и тръгнали да ме убеждават че е по-евтино и възможно да се обучи целия народ отколкото да се сложи читава охрана. Глупости, глупости на търкалета!
        За мене тая тема приключи, нито мога нещо полезно да взема от нея, нито пък мога да дам!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          За Тексас имах предвид ей това:
          Обстоятелствата около съдбата му след стрелбата обаче са неясни. Властите крият самоличността му и твърдят, че го издирват. Според местните медии атентаторът е един от починалите трима души.
          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          тръгнали да ме убеждават че е по-евтино и възможно да се обучи целия народ отколкото да се сложи читава охрана. Глупости, глупости на търкалета!
          Определено е по-евтино, възможно и най-вече ефективно, да се обучи целият народ да борави с лично оръжие. Защо няма да стане е ясно, а всичко останало представлява лечение на пневмония с аспирин. Не, че няма смисъл, просто не е истинското.

          Коментар


          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Елементарна превенция няма в България и вече почва да ми се изяснява защо е така! Щото "специалистите" са убедени че няма нужда от такава. Аз лично съм влизал въоръжен в банки, училища, мол, избирателни секции и дори в съдебна зала, в която за да влезна преди това минах през "рамка" която се разпищя разбира се но охранителя погледна с "опитно " око връзката ключове висяща от кръста ми и ми махна да влизам! Е това нормално ли е?! А имам приятел който понякога се разхожда с калашник пъхнат в калъф от тенис ракета на гърба си и разбира се желязото се очертава перфектно през калъфа ама на никой не му прави впечатление поне разрешително да му поиска за проверка! Значи никой не си е направил труда да подбере и обучи хората взимащи заплата за да спират разни пистолероси, обаче дай сега ние да вземем да обучим обикновенните хора, пък ако може и вина да им вменим затова че не са се обучили достатъчно и не умеят сами да пазят семействата си! Пък и тръгнали да ме убеждават че е по-евтино и възможно да се обучи целия народ отколкото да се сложи читава охрана. Глупости, глупости на търкалета!
            За мене тая тема приключи, нито мога нещо полезно да взема от нея, нито пък мога да дам!
            Мисля, че финала на мнението ти казва всичко! Кажи ти как я виждаш елементарната превенция и как се вписва приятеля ти- с калашника в калъф от тенис ракета в нея..?!!

            Коментар


            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              Елементарна превенция няма в България и вече почва да ми се изяснява защо е така! Щото "специалистите" са убедени че няма нужда от такава. Аз лично съм влизал въоръжен в банки, училища, мол, избирателни секции и дори в съдебна зала, в която за да влезна преди това минах през "рамка" която се разпищя разбира се но охранителя погледна с "опитно " око връзката ключове висяща от кръста ми и ми махна да влизам! Е това нормално ли е?! А имам приятел който понякога се разхожда с калашник пъхнат в калъф от тенис ракета на гърба си и разбира се желязото се очертава перфектно през калъфа ама на никой не му прави впечатление поне разрешително да му поиска за проверка! Значи никой не си е направил труда да подбере и обучи хората взимащи заплата за да спират разни пистолероси, обаче дай сега ние да вземем да обучим обикновенните хора, пък ако може и вина да им вменим затова че не са се обучили достатъчно и не умеят сами да пазят семействата си! Пък и тръгнали да ме убеждават че е по-евтино и възможно да се обучи целия народ отколкото да се сложи читава охрана. Глупости, глупости на търкалета!
              За мене тая тема приключи, нито мога нещо полезно да взема от нея, нито пък мога да дам!
              Някой май бъркаме причината и следствието май амм?
              НЯМА такава система в света, която да превентира от подобни случи на 100%, та дори и на 80%. Лично аз не се явявам субект по темата "охрана" а само констатиращ не-възможностите на последната. И тъй като някак не ми е в служебните правомощия да усиля на 300% бдителността на МВР, охранителните фирми, ДАНС, психодиспансера и баба Цонка от втория етаж, предпочитам поне част от гражданите да са запознати с определен проблем и да знаят каква е практиката в другите държави при подобни инциденти. Поради простият факт че не съм нито министър нито главен секретар на МВР това е което мога да направя. Аз лично предлагам щом като искаш читава охрана - да напишеш едно писмо -декларация до Ц.Ц. в което да опишеш каква част от годишните си доходи ще дариш за целта , а така също да декларираш, че нямаш против да бъдеш подлаган на щателна проверка при всяко спиране за проверка на МПС то си , всяко влизане в мол (може да бъде записано изрично и за проверка на вътрешните кухини), а така също да бъдат поставени камери вкл. и вътре в апартамента ти с цел ако в един момент на холната маса си струпал голямо количество оръжие и боеприпаси да дойдат и в рамките на 48 часа да проверят защо и какво мислиш да правиш с тях. Някак изобщо не се замисляте че повишаването на охраната, не е задължително да повиши сигурността но задължително ще намали Вашите права.
              П.П. Също така предлагам да напишеш в писмото декларация, че си напълно съгласен при всяко нарушение на знака "задраскано пищовче" да ти бъде отнето разрешителното за носене и притежаване- щото не знам дали знаеш, че съществува такава санкция по закон? Или не знаеш?
              Последно редактирано от Mad Dog; 14-08-12, 09:53.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Чисто хипотетично - ако съседа ти е започнал да чува гласове и тези гласове му казват да влезе в кварталната детска градина, и да изколи всичко което мърда вътре, какво точно смяташ да му кажеш..?!!
                Чисто хипотетично - ако ти се оплачеш в полицията, какво ще стане?

                Коментар


                • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                  Чисто хипотетично - ако ти се оплачеш в полицията, какво ще стане?
                  Ами има си експерти за тази работа в МВР (психолози) - те би трябвало да знаят какво и как да стане! Ако има предотвратен такъв случай, то това е в следствие на подаден сигнал, а не на предприети охранителни мерки...

                  Коментар


                  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Ами има си експерти за тази работа в МВР (психолози) - те би трябвало да знаят какво и как да стане! Ако има предотвратен такъв случай, то това е в следствие на подаден сигнал, а не на предприети охранителни мерки...
                    Мартине запознат ли си с факта, че в цялото ни МВР имаше само един "обучен" преговарящ и той взе че напусна? Просто те питам дали го знаеш не друго....
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Ами не знам! Но е добре да го знам (поредното нещо за което да чакам "от умрял писмо")... Онзи дето "овладя" ситуацията в Сливен и го разкарваха по медиите като мечка на панаир, какъв се води..?!! Не беше ли нещо като "шеф на институт по психология към МВР"..?!!!

                      Коментар


                      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Ами не знам! Но е добре да го знам (поредното нещо за което да чакам "от умрял писмо")... Онзи дето "овладя" ситуацията в Сливен и го разкарваха по медиите като мечка на панаир, какъв се води..?!! Не беше ли нещо като "шеф на институт по психология към МВР"..?!!!
                        Шеф на института по психология на МВР.... Най-общо казано там има няколко човека , които знаят горе долу как се водят преговори. Които обаче не са в час особено с тактическите действия. По цял свят преговарящите обикновено са бивши "командоси" преминали след това специализирано обучение, а не просто хора с диплома по психология. Ако не ме лъже склерозата имаше един филм с Брус Уйлис където той беше преговарящ. Друг проблем е необходимостта да има такова лице към всеки стециализиран тактически екип- щото кво при ситуация ще чакаме да дойдат ос София или ? А ще има ли време?
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Не знам за един "обучен" преговарящ, но знам, че в у нас престъпниците искат да преговарят с прокурора си. Има една цяла тема, в която става ясно, че никой никога не може да разчита за нищо на нашата полиция. Това е положението. Познавам доста момчета от полицията, все свестни хора, но когато шефа му се обади по телефона и му каже да пусне Кеворк без акт, при положение, че го е спрял пиян на червено със 150км/ч по бул. България, не може да очакваме от него да си гледа работата. Когато бензина му е 10лв на месец за служебния мотор, когато последния курс за обучение по каквото и да било в служебното му развитие е бил в предишния живот и когато мотивацията му за борбата с престъпността възлиза на 500 лв. с които да храни 2 деца, жена и коте... сбъркана система, но факт - на полиция и охрана не може да се разчита за нищо, освен да си превишат правата пред свития човечец и да се наакат пред реален противник. От тук насетне, при положение, че това е ясно на всички, приказки от рода на "не ме учете мен, учете охранителите" ми звучат меко казано безотговорно и наивно. В никой строй досега, включително и в "предишния строй", където всеки втори беше ченге, не е имало пълна защита от "органите" на реда. Ако някой смята, че не му е нужно да има елементарна представа, какво е добре да прави и какво е добре да не прави в определена обстановка, нека не чете. За другите е интересно.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            С всичко съм съгласен, само моля не подценявайте дипломите по психология! Е, голяма част от тях нямат тежест и за това е виновно разбиването и недореформирането на образователната система, но въпреки всичко дипломата по психология + специализации + докторантура + опит в организации (най-вече неправителствени, понеже държавата храни с по 500 лева) за защита на права и за превенции на трафик и подпомагане на пострадали – всичкото това моля не го зачерквайте с лека ръка!

                            Това по повод на казването на MadDog, че не трябват дипломирани психолози, а трябват бивши командоси, които да са минали след това "специализирано обучение". Моите уважения към тактическото обучение и физическите умения "на терен", но не подценявайте академичното хуманитарно образование!

                            В тоя ред на мисли най-добре би било съответните органи (полиция и кой ги знае другите) да имат повече специалисти, които да са на първо място психолози, социолози, философи и чак на второ място "командоси". Защото решението как да се постъпва и тълкуването на дадена ситуация трябва да предхождат и да предопределят грубата сила – независимо колко тренирана, умела и свикнала да мачка е тя.

                            И аз знам отпреди години, че в тази система има много малко психолози и особено в отделни кризисни случаи на насилие това е било огромен проблем. Тоест и да има такива хора, те са много малко, за да покрият нуждата (а другите не са адекватно образовани), а и сигурно са много слабо мотивирани откъм заплата...

                            Коментар


                            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Първоначално публикуван от turin Преглед на мнение
                              С всичко съм съгласен, само моля не подценявайте дипломите по психология! Е, голяма част от тях нямат тежест и за това е виновно разбиването и недореформирането на образователната система, но въпреки всичко дипломата по психология + специализации + докторантура + опит в организации (най-вече неправителствени, понеже държавата храни с по 500 лева) за защита на права и за превенции на трафик и подпомагане на пострадали – всичкото това моля не го зачерквайте с лека ръка!

                              Това по повод на казването на MadDog, че не трябват дипломирани психолози, а трябват бивши командоси, които да са минали след това "специализирано обучение". Моите уважения към тактическото обучение и физическите умения "на терен", но не подценявайте академичното хуманитарно образование!

                              В тоя ред на мисли най-добре би било съответните органи (полиция и кой ги знае другите) да имат повече специалисти, които да са на първо място психолози, социолози, философи и чак на второ място "командоси". Защото решението как да се постъпва и тълкуването на дадена ситуация трябва да предхождат и да предопределят грубата сила – независимо колко тренирана, умела и свикнала да мачка е тя.

                              И аз знам отпреди години, че в тази система има много малко психолози и особено в отделни кризисни случаи на насилие това е било огромен проблем. Тоест и да има такива хора, те са много малко, за да покрият нуждата (а другите не са адекватно образовани), а и сигурно са много слабо мотивирани откъм заплата...
                              Колега, аз самият съм с академично хуманитарно образование- магистър по история....
                              Проблема не е в професионалните умение на психолозите, а в необходимостта от познаването на професионалната специфика при такива операции... Сиреч имаме два варианта- бивш командос преминал специализирана подготовка за преговарящ , или психолог преминал професионална подготовка на "командос". В САЩ е прието първото - у нас може примери и за второто.... за съжаление не много.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Мислех да не пиша повече тук ама явно някой големи неразбирателства и заравяне на глави май цари. Първо за параноята отвъд океана - ами даже да погледнете и в тубата , ще видите как секи втори има някакви абсурдни китове за оцеляване тежащи над 50 кила и винаги имат идеята да носят поне 2 големи автоматични оръжия, 4 пистолета, 7 ножа и поне 1000 парчета амуниции. Нема да коментираме колко пресечки биха издеянили тези "сървайвалисти" ако (недай си боже) се случи некъв катаклизъм. Аз им давам 2. Ама тази параноя и презапасяване с оръжие и лесен достъп до такова във всеки момент може да доведе до появата на следващия "активен". Живях изветсно време отвъд океана и мога спокойно да кажа - "не благодаря". Там ако наистина л@§ната ударят вентилатора те сами ще се избият с тия арсенали и параноя. Та Марто не говорех за надписа на пакет бисквити как се отваря и консумира .
                                Другото - всеки път като кажа нещо против безразборното, безотговорно и притежаване на огнестрелно оръжие в големи количества и "тактиците" скачат - "то може и с нож" . Бре що за тактици. Значи ако някой излезе с нож или с автоматично оръжие нема разлика? И на двамата мога да им скоча с кутия от кола в чорап, колан с голяма катарама, бухалка от спортен магазин..... Незнаех,че разлика нямало...
                                Що ли пък в Тексас най-често се проявяват тия "активните" като там са най-въоръжени и най-бързо ше ги спрат. Едва ли е защото всеки има супер лесен достъп до оръже.....
                                Теорията ,че всеки ако искал да се сдобие с огнестрелно, нямало проблем. Знам ли аз като ходих в Билла последния път не видях. Може па и да са ги изкупили калашите и макаровите. Ше чакаме да заредат. Добре е дотогава, че не съм поредния стрелец и дори и да ме ядоса някой нема кво да извада и най-мноо да си отнеса боя ако се праа на бабаит. За това тихо и приятелски. Без агресия и мъжество.
                                Знам ли , мене никой не може да ме убеди , че неносенето на оръжие вдига престъпността. Аз като гледам държавите където е разрешено имат повече проблеми, поне като честота на събитията (е верно,че и мноо народ там де ,ама и на глава от населението сметнато съм сигурен,че пак ни водят).
                                Още - не съм сигурен и в полезността на такива теми. Само тропане на клавиатури и нищо полезно в крайна сметка не видях. То и като ония със самолетите - гледали такъв филм и "айде да го пробваме". Дали пък такива "тактически" теми не могат да събудят някой "спящ активен" ? Да си попрочете, да се посмее, да бръкне в арсенала и да почне. Проблема с оръжието у нас ( отбелязвам, че не става дума за служебни лица които трябва да притежават и носят) , че всички по-комплексирани си вадят разрешително за да си вдигнат егото. А тези точно са най-опасните. Какаво им пречи да скочат и да накажат останалите заради собствените си комплекси (винаги такива хора обвиняват другите за проблемите си). Де да знам,че като се прибирам от морето и на някой няма да му хареса регистрационната табела на колата ми и да запука...
                                Другата легенда за джипа и колко бил здрав - ами тия дето си вярват да прочетат пак някой учебник по физика и връзката кинетична енергия и пасажер в "здрав" автомобил... Явно не сте удряли даже пън в гората.
                                Знам ли. За себе си мога да гарантирам,че няма да ме срещнете като стрелец. Не нося оръжие, не се снимам с такова, не седя пред огледалото с него и не си вдигам самочувствието, не тренирам бързо вадене и тактическа стрелба, не тренирам бързо снарядаване на пълнители, нямам лазерен мерник и тактическо фенерче. Значи съм балък и страхлив.
                                Ама пък още се усмихвам на мадамите и гледам,че те не зяпат дали съм с кобур и се усмихват. Значи не е наложително да "нося" .
                                Тъпото в цялата работа е, че вместо да бях излязал да си върша работа се занимавам и сега с някакви безсмислени "тактически" писания.... Дано не срещна активен стрелец сега като излизам, че май само късмет и съдба ни пазят в такива случаи .
                                Мир бре хора : ) . Колкото повече се говори и се чете за такива проблеми, толкова по параноични ставаме и е по-голям шанса нещо такова да се случи. То и извънземни може да ни нападнат и зомбита и цигани. Ама па дайте да не излизаме а да се "тактикясваме" .
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X