Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
    ...(1) в Тексас най-често се проявяват тия "активните" ...
    (2) и на глава от населението сметнато съм сигурен,че пак ни водят
    Сигурен ли си за тези две неща?

    Иначе, САЩ са едно много голямо и разнообразно място. Разнообразно по режим на личното оръжие, включително, но също по гъстота на населението, среден доход в дадено населено място, преобладаваща религия и % на малцинствата и какво ли не. Та не винаги е уместно да се говори на едро.

    А че много се говорело - тук се говори на определени места, където можеш да избираш да четеш, слушаш или пък не.

    Според мен пък много се говори за евроатлантически ценности, финансова стабилност и магистрали. Ей от тия приказки няма скриване.

    Коментар


    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Tony 33 ти в периода 1991 -1999 в коя паралелна вселена пребивава? В смисъл тогава НЯМАШЕ по улиците много законно оръжие но пък за сметка на това колко НЕЗАКОННО имаше.... Вчера разправях на Ясен за новата инициатива във Великобритания "Рент-а-гън" - там понеже за да си "пекан" е хубаво да имаш "ютия" или пък просто щото може да ти дотрябва може да си "наемеш" пишов или квото ти душа иска срещу скромен депозит от 2000 паунда и наем между 50 и 250 паунда на ден. Ако го върнеш "неопетнен" си вземаш обратно депозита- иначе си е твоя работа да се отървеш от желязото. Това е във Великобритания където в най близко бъдеще ще въведат ограничителен режим на вилиците и лъжиците, а придобиването и притежаването на късо нарезно оръжие от гражданите е между абсурда и пълния абсурд. Да не говорим че това е "островът на охранителните камери " и т.н. и т.н.
      И казваш в момента те притеснява че някой няма да ти хареса табелата ... ми добре... ще ти кажа защо няма да стреля- щото шанса да го намерят е доста приличен. Ако обаче патлака е незаконен проблема с намирането приключва в близкия язовир.
      Българина винаги е имал, има и ще има оръжие. Дали ще е законно или не - квото дойде.... Лично за мен е по- добре това оръжие да е законно- защото така има отговорност....
      Отделно - каква е гаранцията че няма да изперка я военнослужещ, я полицай? М?
      С тея изказвания ще реша че някой с пищов, три пълнителя "тактическо" фенерче и стратегически нож ти е отмъкнал гаджето....И още страдаш...
      Последно редактирано от Mad Dog; 14-08-12, 15:06.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Е това че Ясен не се беше включил, определено ме притесняваше, ама сега вече наистина мога да се откажа да дискутирам по темата, щото тука разливането на акъл ще достигне величини непосилни за възприемане от моята глава!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          И казваш в момента те притеснява че някой няма да ти хареса табелата ... ми добре... ще ти кажа защо няма да стреля- щото шанса да го намерят е доста приличен. Ако обаче патлака е незаконен проблема с намирането приключва в близкия язовир.
          Ти пък, той човека "сваля гривяк в гнездото му на 25 м с Макарената" та ще се поколебае да пръсне капачките на някой нагъл шоп.......
          Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
          Honda CB 919 Hornet
          0898849413-Светльо
          Кръвна Група: 0+

          Коментар


          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            В Колорадо продажбата на оръжие се е увеличила с 43% в първите дни след стрелбата в киното.Така разбират нещата хората там.
            Поздрав за Тони!
            http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU

            Коментар


            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
              Ти пък, той човека "сваля гривяк в гнездото му на 25 м с Макарената" та ще се поколебае да пръсне капачките на някой нагъл шоп.......
              Бе не го съветвам да опитва, че току виж шопа се съпротивил.....
              В Колорадо продажбата на оръжие се е увеличила с 43% в първите дни след стрелбата в киното.Така разбират нещата хората там.
              Поздрав за Тони!
              http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU
              Е бива ли така- любимата песничка....
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Здравейте на всички, интересна тема се е заформила и след като прочетох доста от мненията, да дам и аз своя принос.


                Първо, само една корекция в превода.


                "GET OUT - Махни се.
                CALL OUT- Обади се
                HIDE OUT- Скрий се.
                KEEP OUT- Стой на страни/заключи се
                TAKE OUT- Евакуирай."


                Последното би трябвало да е "ликвидирай", а не "евакуирай".


                Първо не знаех, че има такъв термин като "активен стрелец". Добре е на новите (или зачестилите) явления да им се дава име,
                да се категоризират, да се анализират, с цел разбиране и контролиране. За да не стават, иначе ситуации, в които "абе, като
                оня, дето гърмял или нещо му станало... ама то у нас си нямаме такива". Мнението, че такива неща у нас не стават също е
                много късогледо. Това, че не чуваш за нещо от медиите не значи, че не става.


                Според мен, не трябва да си от "средите", за да получих информация, погтовка или готов чужд опит. А колкото повече, толкова повече.
                Това само ние да си знаем, а "стадото" само ако има нужда е много погрешен подход. Особено пък ако говорим за превенция. Това е все едно
                човек да вземе да се информира за здравето си едва след като се разболее. А иначе, докторите "знаят"!Така че, не трябва да ти се случи
                да се срещнеш с "активен" стрелец или пистолеро или мутрафон, за да се сетиш, че някакви знания и умения за самосъхранение (имам предвид
                не панически и застрашаващи други невинни околни) са някакъв разумен минимум за човек, който обича да мисли, учи... а не от рода "най-мразим
                да мислим". Сещам се и за вица:
                "Журналист пита минувач "Говори се, че най-сериозният проблем на обществото е невежеството и апатията. Съгласен ли сте?
                Минувач: Не знам и не ме интересува."


                Беше споменато и земетресението и неподготвеността на хората. Днес всъщност чух от очевидец как по време на и след труса, при паническо
                бягане и излизане от блок в Радомир е станал свидетел как едно семейство се евакуира. Майката носи на ръце две деца с видимо усилие и притеснение
                а бащата носи новата плазма, купена дни преди земетресението. Така че, кой какви инстинкти има, направо не мога и да гадая...


                По въпроса за превенцията - да, най-добре да я има, за да не се налагат действия. Но това са много средства и то най-вече в хората. Знания и умения!
                А това дали ще има камери, дали пенсионерите пазачи (щото са по-евтина работна ръка) вършат работа... кел файда, ако няма кой да обработи информацията,
                да подаде сигнал и след това да има кадърни правоохранителни органи, които да не ходят само напред-назад (както се видя на летището в Сарафово), а да
                има някаква мисъл и подготовка в главата им (да не забравяме и физическата подготовка).


                И тъй като темата, доколкото разбрах е с цел да опазим близките или по-слабите (жени, деца), на мен ми беше полезна. Макар и повечето неща да ми се видяха
                логични (опази себе си, подай сигнал, помогни на другите и на органите на реда, и ако няма място за бягство, създай поне проблеми на лошия, току-виж си го
                изненадал(а)!) Зяпачи и паникьори много! Колкото повече знаеш, толкова по-вероятно е, според мен, да успееш да реагираш в помощ на себе си и на останалите,
                отколкото просто да дадеш фира, щото не си искал да ти дават акъл, еле пък за нещо, което не се случва у нас. И дано продължи да не се случва!


                Но имайки предвид колко много българските деца приличат на останалите по-света (защото са изложени на едно и също промиване на мозъците), според мен, опасността
                е съвсем реална. Така че, по-добре да се помислили поне веднъж, "Ами ако..."
                "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
                LZ1NWW
                B(+)

                Коментар


                • Re: От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Привет, по темата: http://offnews.offroad-bulgaria.com/...il-se-strelets .
                  Не позволявайте на адреналина и гордостта ви да управляват мотора, защото всичко става много бързо!

                  Коментар


                  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Отново "активен стрелец" в Тексас, в унииверситет, трето нападение за месеца в САЩ....загинали... невинни и полицай...стрелеца елиминиран от полицаите...това трябва да ни светне лампичката, че рано или късно ще се появи при нас....и тогава отново ще има много изненадани......дано, тези , от които зависят действията на правоохранителните органи при една такава ситуация вече имат в предвид това страшно явление.........
                    LZ3YG

                    Коментар


                    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Мисля че преди години имаше и случай на войник скочил оградата с калашника. Беше теглил откос по кола в която се возеха баща и дъщеричката му, някъде край Перник. Ако не ме лъже паметта беше ги пропуснал по чудо.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                        В Колорадо продажбата на оръжие се е увеличила с 43% в първите дни след стрелбата в киното.Така разбират нещата хората там.
                        Поздрав за Тони!
                        http://www.youtube.com/watch?v=-TC2xTCb_GU
                        Хаха тоя "пасивен" реднек трябва да е илюстрация към статия на Фройд за фалическия символ и пристрастеност .
                        А иначе колко по се стреля и убива по света толкова по-богати стават производителите и търговците на оръжие. За някои трагедия, за други злато. Ама кое е добро и зло за мен е без съмнение..... За останалите - да тренират тактическо "изваждане" и ърбан камуфлаж .
                        Параноя ли му викаха, комплекси за малоценност ли или проста лудост не съм сигурен вече. Тая пуста психология зех да я забравям след 20 години почти .
                        и един поздрав за вас да не остана по-назад .
                        http://www.youtube.com/watch?v=9u6jKV9TPLc

                        има и свят където не се стрелят хората а живеят с любов
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          От много години имам възможност да наблюдавам работата на психолози и психиатри (правя разлика между двете специалности).Не ми хвали нито едните нито другите.
                          Фройд как ще обясни влечението към оръжията на красивите жени?Има много такива занимаващи се с динамична стрелба, Ти на дали знаеш.
                          Тони, имаше тема "За и против оръжието" или нещо такова, да беше се изявявал там.Тук се говори за нещо по различно и притежаването на оръжие не е първопричина за него.

                          Коментар


                          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Тя темата че е психо... психо е.
                            Но нали беше за стрелците психари.....

                            Коментар


                            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                              Дано не срещна активен стрелец сега като излизам, че май само късмет и съдба ни пазят в такива случаи.
                              Ваше право е да направите този избор.

                              Не разбирам обаче защо се сърдите, че има хора, които освен на късмета и съдбата разчитат и на оръжието си да ги опази живи и здрави.

                              Коментар


                              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                                От много години имам възможност да наблюдавам работата на психолози и психиатри (правя разлика между двете специалности).Не ми хвали нито едните нито другите.
                                Фройд как ще обясни влечението към оръжията на красивите жени?Има много такива занимаващи се с динамична стрелба, Ти на дали знаеш.
                                Тони, имаше тема "За и против оръжието" или нещо такова, да беше се изявявал там.Тук се говори за нещо по различно и притежаването на оръжие не е първопричина за него.
                                Вече съвсем да оспамя - ама красиви жени за мен е нормално да имат увлечение към фалически символи
                                А иначе "за и против оръжията" явно пак не съм си бил в БГ като се е разгоряла ами съм скитал някъде без възможност за нет. Ама всяка тема свързана с употреба на оръжия си е донякъде и "за" и "против" . Част от решението и превенцията е. А без превенция нищо няма смисъл....
                                И знам някой работи. Все пак имах и офицерско звание ама го зарязах отдавна . И нарочно не пиша по устав и не ползвам термини. Защото звучи смешно.
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X