Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

    Четох в една книга, че в САЩ също режима за притежание и носене на оръжие е различен.За носене трябва да се изкарат други курсове.За открито носене се карат съвсем други курсове.Имам някакво съмнение, че на техните курсове наистина се научава нещо за разлика от нашите.

    Коментар


    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
      Четох в една книга, че в САЩ също режима за притежание и носене на оръжие е различен.За носене трябва да се изкарат други курсове.За открито носене се карат съвсем други курсове.Имам някакво съмнение, че на техните курсове наистина се научава нещо за разлика от нашите.
      Всичко е според зависи...

      Началото на месеца, Питсбърг, Пенсилвания:




      Сори за гадната снимка, снимах с телефона. Това дето мътнее на кръста му е едно доста солидно патлаче. Не ги разбирам по марки. Момченцето не беше полицай, беше цивилен.

      В този щат (с изключението на град Филаделфия) разрешително се иска за скрито носене. За открито - законът мълчи, което де факто го прави разрешено.

      Снимката е пример и за друго - в Пенсилвания каските за мотоциклетистите не са задължителни, а пожелателни. Лично го считам за глупост но - това е. Всеки щат си решава. Или по-точно - избирателите във всеки щат

      Говорих с един мотоциклетист на една бензиностанция, единственият който видях с каска. Каза ми "...аз нося просто понеже не искам да си счупя главата. Но не е задължително, и застраховката струва еднакво независимо дали носиш каска или не..." (аз лично се надявах поне застрахователите да ги стимулират да носят).

      Различни места, различни нрави. В Ню Йорк ако те видят с патлак на улицата ще те питат за какво ти е след като те застрелят. Оня ден направиха на решето някакъв надрусан който размахваше кухненски нож в центъра.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        ...Имам някакво съмнение, че на техните курсове наистина се научава нещо за разлика от нашите.
        Научаването на каквито и да е курсове е в пряка зависимост от желанието на научавания да се научава, а не само да присъства. Същото важи не само за курсове, а и за висше образование, например...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
          Научаването на каквито и да е курсове е в пряка зависимост от желанието на научавания да се научава, а не само да присъства. Същото важи не само за курсове, а и за висше образование, например...
          Реципрочно - и от желанието и умението да преподава/учи други хора, умствения багаж и личния опит на преподавателя. Важи както за готварски курсове, така и за висшето образование.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

            Моята лична концепция за режима на оръжие е следната:
            За право на притежаване- чисто съдебно минало, психо, базов курс за боравене. Право на местопребиваване на оръжието - в пределите на твоята собственост- това включва апартамент вили , хасиенди и "временни" обекти- палатки, каравани и прочие. НО до там. Пренасането от место до место, вкл. до стрелбището - в кутийката с отделени пълнители или празен барабан.
            След минимум една година може на базата на това разрешително да кандидатстваш за право на носене. За целта - курс СЪС стриктен изпит, като същия се записва на камера- включително стрелба от различни позиции, със смяна на позиции, с мишени "свой/чужд". В Израел например имат подобен тип изпит. Упражненията за време- балансирано - не за спортни резултати а реално за самоотбрана. На всяко подновяване на тапията - проверовъчен- но на не повече от две години. Демек ако стане нещо бързо може да се намери кой ти е "дал" изпита.... Да видим дали тогава няма да са стриктни изпитващите.
            НО- без "доказана и недоказана необходимост" - защото това е субективизъм.
            Бившите служители- ако искат да носят - същият изпит. Ако не- в къщи в касата.
            И още нещо- изключително ми е дразнещо ограничението за бройки оръжие- още повече, че така или иначе е разрешено носенето само на едно.... Казват какво искат- огнеупорна каса , сот , бункер, квото там... но после да не трябва да ходя да се моля като сополиво циганче защото просто ми се е приискало още едно пищовче.
            Последно редактирано от Mad Dog; 15-08-12, 22:35.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Моята лична концепция за режима на оръжие е следната:
              За право на притежаване- чисто съдебно минало, психо, базов курс за боравене. Право на местопребиваване на оръжието - в пределите на твоята собственост- това включва апартамент вили , хасиенди и "временни" обекти- палатки, каравани и прочие. НО до там. Пренасането от место до место, вкл. до стрелбището - в кутийката с отделени пълнители или празен барабан.
              След минимум една година може на базата на това разрешително да кандидатстваш за право на носене. За целта - курс СЪС стриктен изпит, като същия се записва на камера- включително стрелба от различни позиции, със смяна на позиции, с мишени "свой/чужд". В Израел например имат подобен тип изпит. Упражненията за време- балансирано - не за спортни резултати а реално за самоотбрана. На всяко подновяване на тапията - проверовъчен- но на не повече от две години. Демек ако стане нещо бързо може да се намери кой ти е "дал" изпита.... Да видим дали тогава няма да са стриктни изпитващите.
              НО- без "доказана и недоказана необходимост" - защото това е субективизъм.
              Бившите служители- ако искат да носят - същият изпит. Ако не- в къщи в касата.
              И още нещо- изключително ми е дразнещо ограничението за бройки оръжие- още повече, че така или иначе е разрешено носенето само на едно.... Казват какво искат- огнеупорна каса , сот , бункер, квото там... но после да не трябва да ходя да се моля като сополиво циганче защото просто ми се е приискало още едно пищовче.
              В първата част на поста ти има много истина. Ама тъкмо да ти се зарадвам и каза това против "доказаната необходимост" . Според мен точно тази "доказана необходимост" трябва да я стегнат още малко. Защо да е субективно. Например имаш магазин за диаманти и отговаряш на другите изисквания - е ти доказана. Ама примерно , че някой си е някакъв бизнесмен не е "необходимост" . И без това задължиха отдавна сичко да минава през банките , следователно нема необходимост. За персонална охрана - ами да си 'земат охрана от лицензирани фирми с доказан персонал и доказала се в дейността си. Е така леко по леко и може да изчистят и ония за които ти говори по-нагоре с недокосваните пищови , а и тия дето аз им се дразня - дето няма друга необходимост освен недостатъното им его.
              Все пак темата поне ме накара пак да се замисля за тия "пищовджии" на гол гъз които още се разхождат наоколо.
              Иначе за вкъщи, аз съм да се разреши ако искаш да си го закачиш на пирон над вратата , ама да носиш много тежки последствия ако произлезе нещо заради това - например откраднат, някой се самонарани или нарани друг и т.н... Така и така са му разрешили на някой да си има и влачи оръжие... Дали е у касата или на пирона нема значене. Има значение на КОЙ са издали разрешителното.
              Да не почваме и за хоум дефенса , че съвсем ше се изкриви темата, ама в наще условия не вервам некой да тръгне с огнестрелно да влиза в чужд дом. Па и да влезе съм сигурен ,че в теснотията повечето от нас ще са по-добри с нож под ръка. Аз лично никога не бих гръмнал в панелка с боен пищов например. Па и в къщата май . Па и да го накълцам, а оня да носи огнестрелно нема да има никакъв шанс за превишаване на самоотбрана. А не мисля,че повечето дето ше нахълтват в къщи с пищов например ше се сетят/знаят , че е по-добре да го държиш като от стар филм на 007 а не на некви смешни уивъри или па съвсем като латино бандит . Ама се отплесвам.
              висете отпуснато

              Коментар


              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                За право на притежаване- чисто съдебно минало, психо, базов курс за боравене.
                И възраст. Не разбирам тия които за против оръжията. Ми като са против, няма да си вземат. Какво се бъркат на останалите.

                Коментар


                • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Моята лична концепция за режима на оръжие е следната:
                  За право на притежаване- чисто съдебно минало, психо, базов курс за боравене. Право на местопребиваване на оръжието - в пределите на твоята собственост- това включва апартамент вили , хасиенди и "временни" обекти- палатки, каравани и прочие. НО до там. Пренасането от место до место, вкл. до стрелбището - в кутийката с отделени пълнители или празен барабан.
                  След минимум една година може на базата на това разрешително да кандидатстваш за право на носене. За целта - курс СЪС стриктен изпит, като същия се записва на камера- включително стрелба от различни позиции, със смяна на позиции, с мишени "свой/чужд". В Израел например имат подобен тип изпит. Упражненията за време- балансирано - не за спортни резултати а реално за самоотбрана. На всяко подновяване на тапията - проверовъчен- но на не повече от две години. Демек ако стане нещо бързо може да се намери кой ти е "дал" изпита.... Да видим дали тогава няма да са стриктни изпитващите.
                  НО- без "доказана и недоказана необходимост" - защото това е субективизъм.
                  Бившите служители- ако искат да носят - същият изпит. Ако не- в къщи в касата.
                  И още нещо- изключително ми е дразнещо ограничението за бройки оръжие- още повече, че така или иначе е разрешено носенето само на едно.... Казват какво искат- огнеупорна каса , сот , бункер, квото там... но после да не трябва да ходя да се моля като сополиво циганче защото просто ми се е приискало още едно пищовче.
                  Споделям мнението на Tony33...Да за първата част от твоята концепция..Аз лично съм за по либерален режим за ПРИТЕЖАВАНЕ на оръжие. Все се нагласям да преведа едно матреалче от асоциацията на притежателите на оръжия в америка...Там дават страхотна статистика относно много явления и факти свързано с притежаването на оръжие..Един от тях беше , че при залавянето на престъпник и проведена анкета над 90% от тях за казали , че е нямало да извършат престъплението ако знаят , че собственика има оръжие...
                  По долу в поста си отиваш вече в специализирано обучение...То си изисква и малко "агресия'' ,която пък не е характерна за хора ,които са си взели оръжие за "успокоение"..така , че може да не бъде задължителна...
                  Относно служителите ..аз бих отишъл по далече ...При условие , че са минали обучение /което е минимум/ да им се регистрират "фаловете" при носене и боравене с оръжие и да се освобождават от работа...Бил съм свидетел на куриозни случки в това отношение....При проверка на оръжието и боеприпасите ..се вадят една шепа патрони и се обяснява , че пълнителя паднал зад гардероба......ходим значи с макоровец в кобура без пълнител ..и с пълен джоб патрони...Друг ..нов "академик" от Симеоново..седи и гледа умно макаровеца...5..10 мин..после пита плахо "Колега това ли му е предпазителя???"
                  Та така да обобщя...В едно нормално общество либералния режим за притежаване и носене на оръжие не би трябвало да е проблем...Контрола обаче трябва да е железен....
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                    Защо ми струва,че изместваме темата???

                    Първоначалният замисъл на основната тема е супер, дано да накара много от нас да се замислят, а и не само ние, ами други отговорни фактори в обществото - тези дето си ги избрахме.......къде се отплесвам.... дали някой от управляващите го интересува, с какво си мъчим мозъците тука....при тях всичко е "по протокол"....
                    LZ3YG

                    Коментар


                    • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                      Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                      Защо ми струва,че изместваме темата???

                      Първоначалният замисъл на основната тема е супер, дано да накара много от нас да се замислят, а и не само ние, ами други отговорни фактори в обществото - тези дето си ги избрахме.......къде се отплесвам.... дали някой от управляващите го интересува, с какво си мъчим мозъците тука....при тях всичко е "по протокол"....
                      Отговорните ФАКТОРИ в обществото им дреме на ....знаеш на какво...В тези ситуации си сам....Обаче ти гарантирам , че ще те съдерат ако си извадил оръжие да защитиш себе си или семейството си...Ще се появяват разни прокурори с вид ''снощи много пих..да го..е..ба"...и важно ще обясняват как той активния стрелец не искал чак толкоз да убива ами само малко..а пък ти най хладнокравно си го заковал.....
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                        Преди два часа на 34та и Пето Авеню (на една пряка от службата, аз съм на 34та и 6то) някакъв се е развилнял. Все още липсват детайли, но личното ми мнение е че просто са го застреляли почти навреме (там е входа за туристите за Емпайър Стейт Билдинг и винаги има постоянно полицейско присъствие) и не е имал време да се "изрази" както е искал. Един убит (плюс стрелеца), осем ранени.

                        Точно на мястото където и точно по времето когато минавам с автобуса всеки Божи ден от септември до юни на път за работа след като оставя детето на училище.

                        Да живее лятната ваканция...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                          Новините бяха изпълнени с брейкинги, по този случай.
                          Засега се твърди, че е застрелял 4-ма, преди полицаите да застрелят и него.
                          Въпросът е , ако беше в Пенсилвания, как щяха да се развият събитията и колко щяха да са жертвите ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            ...
                            Въпросът е , ако беше в Пенсилвания, как щяха да се развият събитията и колко щяха да са жертвите ?
                            В строго конкретния случай - може би щеше да е дори по-объркващо и с повече жертви.

                            На конкретното място просто винаги си има дежурни ченгета. Ако половината народ беше извадил патлаци най-малкото нямаше да се разбере кой срещу кого е и щяха да се изпозастрелят, там постоянно е като първомайска манифестация.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                              Интересно.
                              Все сме чували из новините и за подобни случаи в Тексас, и в други щати с традиции в носенето на оръжие. Не е било да стане масова престрелка между доблестните граждани.

                              Коментар


                              • От: Активен стрелец- що е то и готови ли сте за среща с него?

                                В Тексас не вярвам да имат постоянно хиляда души на едно кръстовище, от които минимум половината не говорят английски и са с часова разлика 12 часа понеже вчера са кацнали на летище Кенеди и трябва да разгледат забележителностите и да се снимат на милион и едно места за норматив. И не знаеш за кой в момента е три сутринта и за кой е три следобед, при положение че всъщност е девет сутринта.

                                Казах - "в конкретния случай". Конкретния случай е силно специфичен. Точно там оръжие в джоба нямаше да помогне по никакъв начин. Освен на убития, който се очертава да е бил бивш шеф на убиеца, ако се съди по различните депеши.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X