Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    За тези ножове Ви препоръчвам: http://lansky.com/index.php/products...ife-sharpener/

    или подобно. Не се изисква кой знае какви умения, става бързо и вероятността да си повредите ножовете не е голяма... Резултатът мисля ще е напълно задоволителен, не струва и много пари...
    Ха, тия сладури от Амазон не искат да го доставят до тук . Ножове може, точила не може.... Кофти, явно ще се търси друг вариант. Този дали става? Питам, защото го има в България и цената му е същата?
    Последно редактирано от NovemberCharlie; 26-11-12, 14:29.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Става, даже отлично!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Става, даже отлично!
        Поръчано. Пристига утре!
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Инструкциите за употреба на точилото са малко объркващи. По този повод имам един въпрос. На колко градуса да точа ножовете кухненските ножове и на колко Мора 2000? В упътването дават едностепенно заточване (на 20 или 25 градуса) и двустепенно - първо на 20 и после на 25. Питам, защото тук видях, че кухненските се точат на 20 градуса , а ножовета за "аутдор" употреба на 25.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Моят нож

            Аз всичко точа на 20градуса, включително и брадвите.Първо на сивите пръчици, после на белите.Ако ъгълът е по-голям просто не държа острието вертикално, а леко го накланям колкото аз преценя.
            Дупчиците за 25градуса, които кръстосват пръчиците просто не са ми удобни и не ги ползвам.Не знам колко е правилно, но ми се получава.В тубата има клипчета за работа с това точило.
            Успех.

            Коментар


            • От: Моят нож

              Тъкмо пристигна. Отзад пише, че кухненските (месарски, за белене и филетиране) се точат на 20 градуса, а другите (за обща употреба, ловни, аудоорс...) на 25, включително и така наречения "шефс найф". Довечера ги почвам...Клипчетата в "тубата" ги изгледах още снощи.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Толкова бързо? Браво! Започни,ако искаш от някой по-простичък нож,с не толкова дълго острие,за да усетиш принципа на работа.И най-важното - не бързай,полекичка и ще стане...
                Успех!
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Благодаря на всички за съветите!
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    Инструкциите за употреба на точилото са малко объркващи. По този повод имам един въпрос. На колко градуса да точа ножовете кухненските ножове и на колко Мора 2000? В упътването дават едностепенно заточване (на 20 или 25 градуса) и двустепенно - първо на 20 и после на 25. Питам, защото тук видях, че кухненските се точат на 20 градуса , а ножовета за "аутдор" употреба на 25.
                    Честита придобивка.

                    Кухненските как намериш за добре, според преценка, дебело ли е самото острие, тънко ли е, какво се реже с тях. Вземи някой евтин нож и пробвай, да видиш кое как и добре ли става, какъв е резултата.
                    Мората си има скос, поне в задната час, един вид зададен ъгъл, по принцип ляга хоризонтално по зададения ъгъл и се търка, но говорим за плоска диамантина/камък. С тая точилка незнам дали ще стане , (ако става на въпрос за лански с пръчките) виж ако искаш да й сменяш ъгъла на заточка със сигурност ще стане. Но пък хубавото на тея пръчици е че може на ръка да се точат разни по-завъртяни остриета.


                    Аз съм наумил да си взема някакви комби водни камъни. Грубо като цена излизат колкото диамантите, всъщност ако сравняваме фините диаманти и подобни камъни, вторите са сякаш по-евтини , но зависи и от марката.

                    Не че не се справям с dia-sharp fine и водни шкурки 1500 2000 и едно трупче с кожа и паста

                    Ето и едно клипче


                    Нямах много време за по-продължително дялкане, ама колко толко. Ножчето бръсне с лекота, но правих опит да видя как се вижда бръсненето на клипчето, трудна работа, пък и не ме бива много много. Та затова тест с цигарена хартийка.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Браво! Следващата стъпка е със тоалетна хартия,пробвай.
                      Успех!
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                        Ето и едно клипче
                        Е баш Томито на "дедо Юка" не е за такъв тест, щото с него трябва да одялаш един кашон такива трупчета, та да промени ряза, и да има нужда от заточване! То със всяко сканди заточено прилично острие бая дялане можеш да сътвориш, въпрос на желание. То и заточването е въпрос на желание - някои си точат остриетата да бръснат на "контра", авджиите - да оправят по няколко прасета, а за мен е достатъчно фино да ми нареже мезето, и да ми одялка няколко клечки за шишове, докато си гледам хвърлените въдици! Поздрави!
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Две убавини от Найфцентъра
                          Spyderco Large Lum Chinese - дължина на острието 95 mm, стомана VG-10, ръкохватка G-10, тегло 123г.
                          Zero Tolerance 0561 - дължина на острието 95 mm, стомана Elmax, ръкохватка G-10 и титан, тегло 164 г.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04901.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5431151

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04902.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5431152

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04922.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5431153

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04926.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5431154

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04932.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5431155

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04933.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5431159

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04934.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5431163

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04936.jpg
Прегледи:1
Размер:86.8 КБ
ID:5431164

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04950.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5431168

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04954.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5431169

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04956.jpg
Прегледи:2
Размер:137.6 КБ
ID:5431170
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            ЗТ-то кефи максимално !
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04948.jpg
Прегледи:2
Размер:211.8 КБ
ID:5431181

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04949.jpg
Прегледи:1
Размер:227.8 КБ
ID:5431187

                              И една не моя но любима снимка ...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177017_10151254612524153_811761514_o.jpg
Прегледи:2
Размер:136.6 КБ
ID:5431188
                              Прикачени файлове
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                                Честита придобивка.

                                Кухненските как намериш за добре, според преценка, дебело ли е самото острие, тънко ли е, какво се реже с тях. Вземи някой евтин нож и пробвай, да видиш кое как и добре ли става, какъв е резултата.
                                Мората си има скос, поне в задната час, един вид зададен ъгъл, по принцип ляга хоризонтално по зададения ъгъл и се търка, но говорим за плоска диамантина/камък. С тая точилка незнам дали ще стане , (ако става на въпрос за лански с пръчките) виж ако искаш да й сменяш ъгъла на заточка със сигурност ще стане. Но пък хубавото на тея пръчици е че може на ръка да се точат разни по-завъртяни остриета.


                                Аз съм наумил да си взема някакви комби водни камъни. Грубо като цена излизат колкото диамантите, всъщност ако сравняваме фините диаманти и подобни камъни, вторите са сякаш по-евтини , но зависи и от марката.

                                Не че не се справям с dia-sharp fine и водни шкурки 1500 2000 и едно трупче с кожа и паста

                                Ето и едно клипче


                                Нямах много време за по-продължително дялкане, ама колко толко. Ножчето бръсне с лекота, но правих опит да видя как се вижда бръсненето на клипчето, трудна работа, пък и не ме бива много много. Та затова тест с цигарена хартийка.
                                Справих се с кухненските - всички на 20 градуса, шеф-ножа на 25. При него се наложи доста търкане, защото явно бях прецакал ъгъла с другото точило. Имам още един въпрос . Задължително ли трябва да издърпвам от точилото към мен ножа или може и да го бутам срещу точилото? Или трябва един път в едната посока, а после в другата?
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X