Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Любо, послушай хората и не окепазявай хубавото острие

    Айде чирени от микарта иди-доди, ама остриенцето направо си нашепва "...кожена кания, кожена кания..". Заслушай се и ще видиш че съм прав

    офтопик - исках да пазарувам от тебе тия дни, ама нещо сайта не е активен май, да не си го зарязал бизнеса ? За суровина говоря, не за готови плетки

    П.П.С. И другия път не си качвай складовите наличности на снимка в нет-а
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Ех тия кожи ... нека обясня по просто тогава. За мен кукрито е повече от да кажем поредния нож.. Зарекъл съм се че някой ден ще имам истинско Непалско кукри, правено там от някоя стара Гурка ... До тогава ще си играя с по извратени играчки . Зарекъл съм се че канията на този ще е кайдекс и това си е ...
      За нещо от тоя сорт си мисля )
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc1736es3.jpg
Прегледи:1
Размер:115.5 КБ
ID:5425390
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • От: Моят нож

        Аааа, дроп-даун белт лууп - от тва по тактиКУУЛ нема накъде Ако му барнеш и една каишка за бедрото - Марчинко ще се разплаче от яд че той не се е сетил първи

        Тва на майтап де. Що кат те кефи пласмасата - лошо нема, на вкус и на цвет...
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Да постна и аз моето кукри...Имам го от непалец в знак на благодарност и уважение... Не съм спец по тези ножове . Ножа си работи..като ножНатиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0669.jpg
Прегледи:1
Размер:143.7 КБ
ID:5425398
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Да постна и аз моето кукри...Имам го от непалец в знак на благодарност и уважение... Не съм спец по тези ножове . Ножа си работи..като нож[ATTACH=CONFIG]514109[/ATTACH]
            Измъкни и онез двенките де!И ако има чалъмец изкарай го на кадро с един дюлгерски метър или там какъвто ти се намира в близост,да видим как е на размер,че мисля да кова това лято едно таквоз оружие.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Да постна и аз моето кукри...Имам го от непалец в знак на благодарност и уважение... Не съм спец по тези ножове . Ножа си работи..като нож
              Видимо работен нож, да си го ползваш със здраве! Пиновете сменявани ли са, че не мога да се сетя за мястото на "Ин и Ян" в непалската култура/трябва да попрочета!/?
              "Make love, not war!"

              Коментар


              • От: Моят нож

                duvi, слагай си кайдекса. И аз като теб мисля.
                Кожа може и да са ползвали хиляди години, ама ако си седим на едно и също нещо само щото така си е било винаги, де го прогреса?
                Аз също харесвам майсторски ножове с дървени дръжки и кожени кании. Ама някак си никак не ги свързвам с използваеми работни. Това си е за колекция във витрината.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Пожеланите снимки с метъра и мястото където стоят малките джаджи Не знам дали нещо е сменяно. Мога само да кажа , че неговия нож който е нещо като отличителен белег /на гурките в британската армия/ беше по голям от този с около 10 см. Носи го отзад затъкнат в колана. Няма тези "Инг и Янг". Неговият изглеждаше по "работен" /и ръжда малко си имаше/ от този който ми подари. Джуджавките едното си го използват като малко ножче а другото като брус...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0671.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5425446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0672.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5425447
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                    ... И аз като теб мисля.
                    ...майсторски ножове с дървени дръжки и кожени кании. ... някак си никак не ги свързвам с използваеми работни. Това си е за колекция във витрината.
                    Ами този не претендира да е майсторска работа, но също е кован, с дървена дръжка, кожена кания, и определено е работен, проверено многократно! Темата за колекцията не искам да я засягам.

                    Поздрави!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      На първо четене изглежда като изваден от чекмеджето в кухнята

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-18_11-24-43_591.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5425683

                      На второ четене - пак си изглежда като кухненски нож

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-11-18_11-25-25_988.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5425684

                      Така вече си изглежда като Bravo 1,5 S35VN
                      Прикачени файлове
                      Зима иде

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        На първо четене изглежда като изваден от чекмеджето в кухнята

                        [ATTACH=CONFIG]514608[/ATTACH]

                        На второ четене - пак си изглежда като кухненски нож

                        [ATTACH=CONFIG]514609[/ATTACH]

                        Така вече си изглежда като Bravo 1,5 S35VN
                        Когато някой ме пита за универсален нож ще му пускам този линк. Обожавам практичните ножове!
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Когато някой ме пита за универсален нож ще му пускам този линк. Обожавам практичните ножове!

                          В оригинал, ножът изглежда малко по- различно:





                          аз, обаче, държах да е full hight convex grind и да няма "рампата" отгоре. Получи се Ножът от горните снимки, но не изглежда толкова брутален като оригинала.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                            В оригинал, ножът изглежда малко по- различно:





                            аз, обаче, държах да е full hight convex grind и да няма "рампата" отгоре. Получи се Ножът от горните снимки, но не изглежда толкова брутален като оригинала.
                            Основното предназначение на ножа е да служи режейки. Аз напоследък започнах да се разочаровам от прехвалени марки. От прехвалване си купих Мора 2010. Опитах се да си отворя консерва царевица на гьола и се прецака. Ония дни го дадох на Бат Пепо да ми го наточи и той явно бая си е поиграл, защото стана прекрасно. Нарочно започнах да го ползвам всеки ден, за да го проверя в боя. Рязане само и единствено на зеленчуци за салата, плодове, мръвки (без сурово месо кокали), хляб и т.н. Никакви екстремни натоварвания и една седмица след това качеството на ряз-а чувствително спадна. Аман от декоративни ножове с фасон и претенции. Имам един аджамийско направен нож от "казанлъшка стомана" (хабера си нямам каква е), който го точа веднъж на 2 години и не ме е подвел нито за секунда, а не е като да не е бил експлоатиран - и консерви, и клони, и ровене в почвата и какво ли не...
                            Както и да е - със здраве да си го ползваш!
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Брях, мине не мине време и изскача по някой нож с който се цепят камъни, развиват се болтове и се заточва веднъж на високосна година, ей така за здраве а не защото се е изтъпил....
                              При тестовете за издръжливост на ряз и заточка всеки път резултатите са смешни сравнени с някой "прехвалени марки" но тва обикновено се дължи лош късмет, лошо време и лоши погледи.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                                Брях, мине не мине време и изскача по някой нож с който се цепят камъни, развиват се болтове и се заточва веднъж на високосна година, ей така за здраве а не защото се е изтъпил....
                                При тестовете за издръжливост на ряз и заточка всеки път резултатите са смешни сравнени с някой "прехвалени марки" но тва обикновено се дължи лош късмет, лошо време и лоши погледи.
                                Само факти - нищо повече. Аз не съм разбирач на ножове, а прост ползвател. Аз не мога да точа ножове, но това не ми пречи да разбера, кога един нож вече не реже както се очаква от него и ходя при човек с умения и оборудване да го направи. Като съпоставя времето за ползване с честотата на посещение при точилар - нещата се изясняват за моя начин на ползване и толкоз. А това да взема да робувам на един нож, дето трябва да му светя, само и единствено щото бил някаква марка и да не го ползвам - не съм аз този.
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X