Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
    От D2 не е препоръчително да се правят дълги остриета...
    Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
    Всички остриета от Д2 са къси и най вече се ползват за ловни ножове.
    Дали пък е точно така? Става въпрос за средния...нож!


    Напоследък нямах много време за тестове на моето острие от D2/видинската група упорито отказва разходки/, но този уийкенд му спретнах няколко разнородни "задачи" - дялане на сухи букови цепеници, кастрене на рязани клони, и разфасоване на 11 кг. бял амур, гръбнакът му не отстъпва по структура и жилавост на агнешкия/не е моя слука, за жалост. Един съвет към любителите на речна риба - уловената през зимния сезон е най - вкусна!/ В края на деня ножът запази бръснеща острота, без проблясъци по острието, при все, че не съм го жалил. Фото, за жалост, пропуснах да направя. Поздрави!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • От: Моят нож

      Тая тема за D2то е дъвкана много пъти...

      Зима иде

      Коментар


      • От: Моят нож

        От днес съм горд собственик на едно такова:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mission_01.jpg
Прегледи:1
Размер:89.4 КБ
ID:5451910
        Отдавна бях решил да се сдобия с нож на тази фирма и ето на..... Е вярно от стоманените е... Догодина дай боже титаниев.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          От днес съм горд собственик на едно такова:

          Отдавна бях решил да се сдобия с нож на тази фирма и ето на..... Е вярно от стоманените е... Догодина дай боже титаниев.
          Честито ! Не мога да разбера защо Мишън продължават да слагат дръжки от поялници на инъче качествените си остриета За титаниевите досега нищо свястно не съм чул (справка-Лари, Пагода, Нинджата.... ).
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            Честито ! Не мога да разбера защо Мишън продължават да слагат дръжки от поялници на инъче качествените си остриета За титаниевите досега нищо свястно не съм чул (справка-Лари, Пагода, Нинджата.... ).
            Моя е бившият негов..... След тежък и сложен бартер.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Моя е бившият негов..... След тежък и сложен бартер.
              Брях, като знам каква любов беше, наистина ще да са били тежки преговори
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Моят нож

                Малий това изглежда ОГРОМНО бе!!!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Моят нож

                  ОранДжев нож, как да не го придобия.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01665.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5452866
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01666.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5452867
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01667.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5452868
                  Мразя вторичния скос и отривисто се заех да го премахна.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01668.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5452869
                  Всичко е надрано, ожулено и т.н.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01669.jpg
Прегледи:1
Размер:69.3 КБ
ID:5452870
                  С по фините материали се изглаждат нещата.
                  Това са няма и 3 часа труд, но след скоро и около 2 часа ще имам "острие"
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01670.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5452871
                  Конвекса е хомогенен и мисля че ще се подържа лесно,
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01671.jpg
Прегледи:1
Размер:32.1 КБ
ID:5452872
                  Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 10-02-13, 00:54.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Много симпатична ножка! Айде пусни снимки като я завършиш..?
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                      Дали пък е точно така? Става въпрос за средния...нож!


                      Напоследък нямах много време за тестове на моето острие от D2/видинската група упорито отказва разходки/, но този уийкенд му спретнах няколко разнородни "задачи" - дялане на сухи букови цепеници, кастрене на рязани клони, и разфасоване на 11 кг. бял амур, гръбнакът му не отстъпва по структура и жилавост на агнешкия/не е моя слука, за жалост. Един съвет към любителите на речна риба - уловената през зимния сезон е най - вкусна!/ В края на деня ножът запази бръснеща острота, без проблясъци по острието, при все, че не съм го жалил. Фото, за жалост, пропуснах да направя. Поздрави!
                      @dok - понеже обмислям един проект от Д2, дотук ми стана ясно че държи прилично ряз и носи на гнявене, ама да кажеш нещо за заточването, ако си го пробвал вече де. Проекта ще е със сканди, и ми се ще да мога да го точа в полеви условия.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                        Много симпатична ножка! Айде пусни снимки като я завършиш..?
                        Имаш възможност да я видиш на живо в София. Само че чирените са зелени
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          @dok - понеже обмислям един проект от Д2, дотук ми стана ясно че държи прилично ряз и носи на гнявене, ама да кажеш нещо за заточването, ако си го пробвал вече де. Проекта ще е със сканди, и ми се ще да мога да го точа в полеви условия.
                          Привет, боецо! Радвам се, че имам съмишленици за стоманата D2! Не мога да помогна със съвет, щото още не съм го точил, при цялото това тормозене запази ряз. И да знаеш, това което пишат за D2, че колкото и остро да е заточено острието, при рязане има усещане за "ръфане" е "вятър работа" - впива се мазно и злобно! За сканди на 0 не знам как ще е - Тодор ме предупреди, да не прекалявам със сеченето на кокали - все пак е на HRC 61. Сподели малко повече за проекта, please!
                          П.п. Аз как съм се вторачил в един модел на Дозър...ма да се стопли малко времето, че и да ме изгонят от къщи - да опъвна палатката на брега на Дунав/точно на 50м. от дома/ Успех!
                          "Make love, not war!"

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                            Сподели малко повече за проекта, please!
                            Мислиме с един приятел (собственика на "Оцелителния" на бай Сачмо) да си поръчваме копия на ножа на Рей Миърс (нали сме си манекенки ) - предвид че на оригинала му искат 350 паунда...(бай Рей определено е бил преял с гъби, като е ценообразувал)

                            Само дето оригинала е в О1, дето чувам че ръждясва и от втренчен поглед, а аз съм известен мърляч в поддръжката на ножовете си. На него не знам какви са му съображенията, ама и той не ще ръждавейка. От друга страна искаме да е лесен за точене в полеви условия, като ръждавейка. И тук се почна една драма.... Та търсиме компромисен вариант (Д2 е една от опциите) и събираме мнения...
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Enzo Trpper D2 - хич не е добре в сканди
                              Зима иде

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Ми то малко странна дискусия се получи - аз предложих 154 СМ, колегата ме ре-контрира с РВЛ34, кибиците дадоха предложения за 12С27, а за да е пълен гювеча колегата даде предложение и за 14C28N (не съм я и чувал даже). Накрая изникна и Д2. А ножарите в групичката твърдо настояват да не окепазяваме ножа и да си го поръчаме в О1...

                                Та както казах - събираме мнения.... Май накрая ще стане така че аз ще си го поръчам в 154СМ, пък той в РВЛ, ама да видим
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X