Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    А кухненските ножове с какво заточване са? Fissler Nippon са, ако има значение.
    Ето какво казват Fissler за заточване на ножовете
    Sharpening systems
    Fissler recommends using a sharpening steel to sharpen your knives. Hold it out at arm's length from your body. To sharpen, draw the blade over the entire length of the sharpening steel several times, from the handle to the tip, on both sides of the blade. When doing so, the knife should be vertical and at an angle of 20° to the sharpening steel

    Може би за домашни потреби това е достатъчно...
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Моят нож

      Това за което иде реч в написаното на български му се казва масат. Незаменим е в месарската индустрия, при разни "масовки" и т.н. Позволява с няколко движения, да направите по острието на ножа, т.н. микрозъби, те също толкова бързо се износват, (отчупват) но пък с още няколко движения пак се възстановяват. Затова и месарските (транжорни) ножове се износват много бързо и се сменят често... Познават се по типичната линия, която се появява след седмица две работа... Масата е приложим само за ножове от "мека" стомана с които се реже месо предимно... В никакъв случай не пробвайте с него да наточите кухненски нож с висока твърдост, само ще го повредите...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • От: Моят нож

        Добре, де има ли нямчи на си наточа ножовете в къщи? Проблемът е, че не са евтини, т.е. не е добра идея да се уча на тях, а се ползват всеки ден, които прави носенето им на точилар трудно. До колко точилата, състоящи се от 3 ролки с различна едрина, са подходящи?
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
          До колко точилата, състоящи се от 3 ролки с различна едрина, са подходящи?
          Доколкото те устройва резултата от ползването им. Лично за мен николко.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Добре, де има ли нямчи на си наточа ножовете в къщи? Проблемът е, че не са евтини, т.е. не е добра идея да се уча на тях, а се ползват всеки ден, които прави носенето им на точилар трудно. До колко точилата, състоящи се от 3 ролки с различна едрина, са подходящи?


            Със сигурност има, като на първо време трябва да е ясно какви точно са ножовете, каква е стоманата и за какво ще се ползват...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Добре, де има ли нямчи на си наточа ножовете в къщи? Проблемът е, че не са евтини, т.е. не е добра идея да се уча на тях, а се ползват всеки ден, които прави носенето им на точилар трудно. До колко точилата, състоящи се от 3 ролки с различна едрина, са подходящи?
              А и всяко точене отнема по много материал от острието...
              Зима иде

              Коментар


              • От: Моят нож

                ...и с каква част от спестявянията си,си готов да се разделиш в името на тази кауза...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  ...и с каква част от спестявянията си,си готов да се разделиш в името на тази кауза...
                  Аз имам два комбинирани камъка Norton за около 200 лв ( http://www2.knifecenter.com/item/NOI...e-Coarse-Combo ; http://www2.knifecenter.com/item/NO2...so-Razor-Stone ) , а също и 2 пръчки тиролит за 5 лв ( http://www.tyrolit.com/page.cfm?vpat...ericpageid=484 )
                  Ама рядко ми идва музата за Нортъните, че си иска време и нагласа за тая работа. Та май по-често използвам евтиния тиролит. Така че и за 5 лв може човек да си точи кухненските ножове....

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Ножовете са кухненски Fissler Nippon. Не искам да пускам линкове, защото са търговски сайтове.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      За тези ножове Ви препоръчвам: http://lansky.com/index.php/products...ife-sharpener/

                      или подобно. Не се изисква кой знае какви умения, става бързо и вероятността да си повредите ножовете не е голяма... Резултатът мисля ще е напълно задоволителен, не струва и много пари...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        За тези ножове Ви препоръчвам: http://lansky.com/index.php/products...ife-sharpener/

                        или подобно. Не се изисква кой знае какви умения, става бързо и вероятността да си повредите ножовете не е голяма... Резултатът мисля ще е напълно задоволителен, не струва и много пари...
                        Аз ползвам подобно точило на Лански(както казах по горе) и съм предоволен.Бих добавил езно парче "каиш" и малко паста отгоре.От време на време измивам пръчиците с гъба и веро, защото остават някакви следи по тях.

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Намерих си швейцарския нож зад бюрото и направих едно сравнително ревю на английски за двата джобни мултитула:



                          Ето и клипчето на borisgp как точи до бръснене Leatherman- а ми:

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            Бре-е-ей...бръснИ...Ейваллах!
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Не по повод на мултитуловете, а за да дам пример по отношение на основният критерии, който често се цитира като най-основен - именно "да бръсне", най-отговорно заявявам, че мога да наточа всяко обикновено парче желязо, арматурно, шина и прочие до степен да бръсне... Няма значение нито състава, нито нищо друго, без да се закалява и прочие... Уверявам всички, невярващи, че те самите могат да ги направят, нито е трудно нито изисква някакви страхотни умения...

                              Съвсем друг е въпросът, че така наточеното желязо особен смисъл в качеството си на режещ инструмент няма...С други думи, кажат ли ви "страхотен нож" - може да бръсне, питайте дали може и други работи, по-присъщи за нож...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Това с точенето до бръснач е някаква суетня, но си е кеф да го направиш толкова остър и като го извадиш да резнеш нещо, той минава като през нищо
                                Бая се упражнявах, но все още не успявам да го направя остър като Боби..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X