Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят нож

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моят нож

    Нищо лично, колега, но кое му е интересното?! Ножове, които не се продават, от стомани, с твърдост на ...алпака, пък били те и тактически! В една друга тема имаше много оригинална "идея" за ..."тактикъл - командосията и сървайвъл - батонинга...", но не я намирам, за да я цитирам дословно. За мен това са безсмислици.
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • От: Моят нож

      Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
      В една друга тема имаше много оригинална "идея" за ..."тактикъл - командосията и сървайвъл - батонинга...", но не я намирам, за да я цитирам дословно. За мен това са безсмислици.
      Предполагам имаш предвид подписа ми ?

      Иначе и на мен ми е интересно - реално в армията/полицията ползват ли се подобни страшилки ? 52 роквела, но за сметка на това секви видове рикърви, серетации, антибликови покрития, ум да ти зайде.....

      П.С. Сега се загледах - твърдоста я дават в HRS, за пръв път чувам подобна мерна единица, досега само роквел и бринел съм срещал ?
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Моят нож

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        ...Иначе и на мен ми е интересно - реално в армията/полицията ползват ли се подобни страшилки ?...
        Ползват щика от АК и ножа на дневалния.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • От: Моят нож

          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
          Нищо лично, колега, но кое му е интересното?! Ножове, които не се продават, от стомани, с твърдост на ...алпака, пък били те и тактически! В една друга тема имаше много оригинална "идея" за ..."тактикъл - командосията и сървайвъл - батонинга...", но не я намирам, за да я цитирам дословно. За мен това са безсмислици.
          Аз и не претендирам, че съм знаещ, защото не съм. Но най-вече "Шайтана" ми хвана окото. Най-малкото са красиви.
          Лопата - друг солдата!!!

          Коментар


          • От: Моят нож

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Предполагам имаш предвид подписа ми ?... Сега се загледах - твърдоста я дават в HRS, за пръв път чувам подобна мерна единица, досега само роквел и бринел съм срещал ?
            Привет, точно подписът ти имах в предвид, но бях забравил къде съм срещал този "бисер" - рядко заключение ме е кефело толкова!/сега ще ми скочат феновете на тактикъл - мактикъл изпълненията/.! HRC си е твърдостта по Рокуел - Hardness Rockwell, oбъркал си една буква, и 52 ми се вижда...

            Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
            Аз и не претендирам, че съм знаещ, защото не съм. Но най-вече "Шайтана" ми хвана окото. Най-малкото са красиви.
            Не исках да те засегна, колега, щом те кефят такива бойни ножове - ОК, руснаците си имат поговорка за това. Със здраве!
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • От: Моят нож

              Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
              Привет, точно подписът ти имах в предвид, но бях забравил къде съм срещал този "бисер" - рядко заключение ме е кефело толкова!/сега ще ми скочат феновете на тактикъл - мактикъл изпълненията/.! HRC си е твърдостта по Рокуел - Hardness Rockwell, oбъркал си една буква, и 52 ми се вижда...
              Мерси

              Във втората половина на страницата (от Взмах-3 надолу), твърдоста я дават в HRS. Предполагам, правописна грешка.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Моят нож

                Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                Привет, точно подписът ти имах в предвид, но бях забравил къде съм срещал този "бисер" - рядко заключение ме е кефело толкова!/сега ще ми скочат феновете на тактикъл - мактикъл изпълненията/.! HRC си е твърдостта по Рокуел - Hardness Rockwell, oбъркал си една буква, и 52 ми се вижда...



                Не исках да те засегна, колега, щом те кефят такива бойни ножове - ОК, руснаците си имат поговорка за това. Със здраве!
                Не си ме засегнал, напротив. Да не ти тежи на душата.
                Лопата - друг солдата!!!

                Коментар


                • От: Моят нож

                  Buck / Hood Punk
                  Концепцията и дизайна на ножа са разработени от покойния експерт по оцеляване и любител на ножовете Рон Худ съвместно с фирмата "Бък", но производството на ножа започна фактически след внезапната му смърт през юни 2011 г.


                  Още щом видях този нож си го харесах - и като визия, и в памет на Рон Худ, чиито поредици "Woodmaster", "Cave cooking" и т.н. много харесвам.


                  Накратко за ножа:
                  Острие - стомана 5160 (карбонова), закалена на 57-59 HRC (режещия ръб и гърба), с прахово покритие за допълнителна антикорозионна защита.
                  Дължина на острието - 14,3 см. (5 5/8 инча)
                  Дебелина - 4,7 мм (0.18 инча)
                  Тегло - 7,4 унции. (209.8 гр) самия нож и 13,1 унции. (371,4 гр) с канията. Т.е. е доста лек.

                  Система за намаляване на ударните натоварвания (Shock Mitigation System - SMS), интегрирана в дръжката, за да се намали шока и загуба на енергия при сечене и цепене. Чирени от микарта, които могат да се свалят (и острието да се прикрепи като връх на копие).
                  Включва multi-function/M.O.L.L.E. съвместима найлонова кания с джоб отпред. Канията може да се нагласява за високо или ниско носене. Интересното при канията е, че освен ремъчето с копче има шнур, който се затяга и също държи дръжката. В долната част има шнур за привързване към бедрото.

                  Коментар


                  • От: Моят нож

                    Привет, ножомани! От доста време замислям да сменя старото Bahco като риболовен нож, и понеже напоследък се заглеждам по ламинирани стомани, реших да си поръчам такова острие. Спрях се на Helle Fjellman, купих нож с това острие/скоро ще му направя ревю/, но се оказа, че с коремчестия си профил не е баш за тая работа. Ново търсене, уговорки с майстор, и днес - финал!
                    Острие - Mora laminated steel от KnivesWorld - 110мм./майстора твърди, че ръждясва - предстои проверка/
                    Дръжка - гард - неръждаем, елша, импрегнирана с масла/шарката е невероятна, фотото е лошо!/, финиша забравих какъв е.
                    Кания - фински тип, семпла, работна - 3мм. телешки бокс, ножа влиза доволно плътно, без вложка.
                    Последните две, дело на Тинко - бири за майстора!

                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • От: Моят нож

                      Бързам да се поправя, и да не Ви заблуждавам:
                      Laminated steel (L)
                      This steel grade is unique to knives from Mora of Sweden. The core of the blade is of high carbon steel surrounded by a softer alloyed steel layer. A high hardness (HRC 61) can be achieved through hardening, resulting in a knife blade with superior toughness, cutting edge retention and thereby maximum sharpness and long life. The blade can also be bent into a predetermined shape.
                      С други думи, Тинко е прав, ламината на Mora ръждясва, т.е. не става за "рибарски" нож!
                      Старият Bahco си остава в раницата, а новата Mora ще реже мръвки против ръждясване!
                      Дано съм бил полезен!
                      "Make love, not war!"

                      Коментар


                      • От: Моят нож

                        Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                        Острие - Mora laminated steel от KnivesWorld - 110мм./майстора твърди, че ръждясва - предстои проверка/
                        Дръжка - гард - неръждаем, елша, импрегнирана с масла/шарката е невероятна, фотото е лошо!/, финиша забравих какъв е.
                        Кания - фински тип, семпла, работна - 3мм. телешки бокс, ножа влиза доволно плътно, без вложка.
                        Последните две, дело на Тинко - бири за майстора!
                        Честито! Ножчето е страхотно, а дръжката от елша с тази шарка наистина е невероятна. Канията малко ми е странна, особено за "фински тип". Материалът изглежда добър, но не трябваше ли да е малко по-оформен по острието на ножа и по дръжката? А и окачването какво е, че не се вижда на снимката?
                        Поздрави!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Моят нож

                          Като сме започнали да се хвалим,та и аз да се похваля.
                          Този нож си го направих сам.Само е закален от професионалист понеже не разполагам със собствена камера.
                          Канията също е мое произвидение.
                          Стоманата е неръждавейка 13x40

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08352.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5408583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08222.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5408570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08221.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5408569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08220.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5408568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08218.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5408566Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08219.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5408567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08261.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5408571Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08262.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5408572Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08263.jpg
Прегледи:1
Размер:145.3 КБ
ID:5408573Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08343.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5408574Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08344.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5408575Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08345.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5408576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08346.jpg
Прегледи:1
Размер:94.5 КБ
ID:5408577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08347.jpg
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5408578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08348.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5408579Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08349.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5408580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08350.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5408581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08351.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5408582.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08353.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5408584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08354.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5408585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08356.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5408587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08355.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5408586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08363.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5408591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08362.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5408590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08361.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5408589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08366.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5408594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08365.jpg
Прегледи:1
Размер:112.5 КБ
ID:5408593Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08364.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5408592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08357.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5408588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08617.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5408602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08610.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5408595Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08614.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5408599Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08615.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5408600Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08616.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5408601Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08612.jpg
Прегледи:1
Размер:36.3 КБ
ID:5408597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08613.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5408598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08611.jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5408596
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-09-12, 06:53.

                          Коментар


                          • От: Моят нож

                            @dok_vd - Честита нова ножка ! Лично аз не съм фен на остриетата на Мора, но фладера на дръжката ми напълни окото. Със здраве да си я ползваш

                            @Алекс Маринов - съдейки по всичко - канията е с високо окачване (подгънато ухо на задния край). Аз лично бях малко скептичен към подобен род кании, но миналата година поръчвах нож за подарък на един приятел, и канията (и дръжката) я барна iivetsa - идеална се получи, вкл. плътно лягане на ножа със "заключващ" механизъм. Та от тогава си преразгледах сериозно мнението за подобни кании.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Моят нож

                              Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                              Честито!... не трябваше ли да е малко по-оформен по острието на ножа и по дръжката? А и окачването какво е, че не се вижда на снимката?
                              Поздрави!
                              Благодаря, Сашо, страшна оса е - много е резливо, веднага го назначих за "главен мезеджия"! Окачването на канията е това

                              Исках работна, максимално опростена кания, сигурно ако бях писал на майстора по - конкретно, щеше да се постарае повече! Бъди здрав!
                              П.п.@ Windwаrrior - привет, писали сме по едно и също време! И аз не съм голям фен на Mora, еле пък сега, като разбрах, че ламината им ръждясва. Аз си знам, че истината е VG - 1 - San Maj steel, но рекох да спестя някой лев! Абе и Helle не са лоши, но при Ясо няма голям избор.
                              Последно редактирано от dok_vd; 18-09-12, 21:43.
                              "Make love, not war!"

                              Коментар


                              • От: Моят нож

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

                                ...........................................................
                                @Алекс Маринов - съдейки по всичко - канията е с високо окачване (подгънато ухо на задния край). Аз лично бях малко скептичен към подобен род кании, но миналата година поръчвах нож за подарък на един приятел, и канията (и дръжката) я барна iivetsa - идеална се получи, вкл. плътно лягане на ножа със "заключващ" механизъм. Та от тогава си преразгледах сериозно мнението за подобни кании.
                                Явно не е с високото окачване, или поне не с това, което аз очаквах да видя. Дали заради условието за "работна, максимално опростена кания", или заради нещо друго, но това с високото окачване е спестено. Жалко!
                                Но въпреки това ножът е страхотен с този фладер на дръжката, а и надявам се с това ламинатното острие, да ти служи дълго и "вярно".
                                Поздрави!
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X