Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    А с екипажи от запасняци служили по онова време ще осъмнем в Истанбул Там цената на скрапа е по висока
    Само да има нафта за до там.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
      Само да има нафта за до там.
      Нафта за какво ти е ще форсираме по море на платна
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Абе майтап си правите вие ама..В североизточна България от много време стоят 70 бр. 72-ки. Няма да казвам на каква цена се продават, един път да не се смеете и втори че цената пада та може и да не съм актуален. Та на мой въпрос към човек който търгува военна техника, как така скрападжиите не са ги засмукали до сега, отговорът беше доста интересен- Заради полимера. Каза че и във времето назад няколко мургави са дали фира опитвайки разкостване с резака. В момента в който среза стигне до полимера взрива през среза е зверски. Аз нали като по-неспокойна душа продължавам да питам не става ли по друг начин, механично да се нареже. Отговорът е, ами не се връзва сметката а и транспорта до мястото е по-скъп от танка щото само разрешителното за транспорт на такъв вид техника е мам си джейс като сума. Интересни работи....
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          До колкото имам инфо това се е случило в 9танкова бригада в ГОрнабаня абе тикога ще се явиш лично да миразкашеш някойнеща тазиседица ще стане ли ?
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Абе майтап си правите вие ама..В североизточна България от много време стоят 70 бр. 72-ки. Няма да казвам на каква цена се продават, един път да не се смеете и втори че цената пада та може и да не съм актуален. Та на мой въпрос към човек който търгува военна техника, как така скрападжиите не са ги засмукали до сега, отговорът беше доста интересен- Заради полимера. Каза че и във времето назад няколко мургави са дали фира опитвайки разкостване с резака. В момента в който среза стигне до полимера взрива през среза е зверски. Аз нали като по-неспокойна душа продължавам да питам не става ли по друг начин, механично да се нареже. Отговорът е, ами не се връзва сметката а и транспорта до мястото е по-скъп от танка щото само разрешителното за транспорт на такъв вид техника е мам си джейс като сума. Интересни работи....
            През 83 като новобранци почнахме да учим танка ни показаха всичко на един срязан танк с изключение на бронята. Така и не ни казаха какъв е състава на бронята...многослойна
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Те това има вътре, ама не ме питайте за химическата рецепта и подправките- не ги знам, а и надали някой ще ни ги каже...


              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Еха като видях бетеера 60 пб си спомних за 90 г карах такава машина 1*5 месеца
                Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Те това има вътре, ама не ме питайте за химическата рецепта и подправките- не ги знам, а и надали някой ще ни ги каже...
                  Марките и състава на броневите стомани са известни много отдавна . Въпроса е в точните процентни вариации на някои съставки . Химията на металите е доста сложна и тежка наука особено в частта прахова металургия (синтероване). Майка ми е инженер - химик и доста години си утрепа във вече отдавна ликвидирания институт по металокерамика .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    Незнам...ама тия пичове си поломиха държавата....камък върху камък само е останало в тия 'градове'
                    То това е целта на мероприятието- най-добре въоръжените съседи на Израел да се върнат в каменната ера. В Египет военните овладяха положението, но в Сирия....
                    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Иран им е основния проблем на евреите .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Пак се отплеснахте! Нали щяхме да си разказваме най-разни случки!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Какво да кажа?



                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Школата в Сливница...А каква беше навремето .Аз съм малък и не съм служил, ама разбирате, като си роден във "военен" град как е За три месеца изпуснах казармата.Изчетох цялата тема.Блазе ви за спомените.

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Предистория:
                              Военните няколко пъти ни викаха на преглед идва ми време и на мен за поредната донаборна комисия и влизам, като знам, че някои от моите набори вече са отложени по 2 пъти-аз учих до 12 клас, но бяхме единственото такова СОУ по онези времена.
                              Влизам и преглеждат ме и един от цивилните в комисията ми казва:
                              "Кога искаш да влезнеш да служиш септември или март?"
                              Аз исках да прекарам 2 зими в казармата, а не две лета и се бях подготвил и му отговарям
                              "Тази година септември искам да влезна в казармата."
                              Той без да ме поглежда ми казва записвайки нещо в някаква тетрадка или регистър: "Вашият набор е много голям и в момента ви взимаме с 1 година закъснение, няма къде да те разпределим за септември месец поделенията са пълни!"
                              Аз му отговарям: "Ако ще ме взимате в казарма ме взимайте този септември, че март месец 1994 г. може да ми вземете само цървулите в казармата!!!"
                              Оня рязко вдига поглед и ме изгледа намръщено изпод вежди: "Момче като те викаме ако не дойдеш, се водиш предател и беглец- ОВС-отклонил се от военна служба и за това има затвор!!!"
                              Аз сериозно му отговарям "Абе вие не ме взимайте септември, пък март 1994 г. елате ме намерете в чужбина..."
                              Тоя видя че съм сериозен, задраска нещо в тетрадката и с пораженческо-примирен тон ми казва:"Септември влизаш."
                              =============================================================================

                              Новобранец вече на 10 дни служба -строяват ни сутринта след закуска и развод и старшината пита:"Трябват ми 10 -ма по желание".Четирима -петма новобранеца вдигнаха ръка, другите знаейки старото правило "В казармата по желание и до тоалетната не се ходи" си траем.Да, ама старшинката Носиков загуби търпение и забързо посочи няколко човека и тъкмо си мисля че съм се отървал, той за последен избра мен-Вика ми "Хайде и ти ела къде се спотайваш там в строя..."
                              Строи ни и ходом марш-гледаме насочваме се към порталната врата, вече се радваме че ще излезнем навън да подишаме малко чист "граждански въздух" и да напълним очите облизвайки се на някое младо голокрако гадже...Лигите ни потекоха- вече 10-ти ден не сме виждали жена..."
                              Излизаме от портала, но вместо към града, забокаляме и се насочваме към задната част извън самото поделение към някакви ниски сгради.Стигаме до сградите и Носика вика:"Това е гарнизонното стопанство, тука има една работа да свършим" От една сграда се показа някакъв космясало-брадясало-рошасал екземляр и си поговориха със старшинката.Ида старшината и вика:"3-ма човека бегом към ротата да вземете лопати, кюреци и търнокопи къде що има"След 15-на минути се връщат и старшина вика "За бой"-ние стоим и го гледаме като невинни девици мислейки си "Какъв е тоя забой???Старшината ни вика,;"А бре вие още ли не сте грабнали лопатите бре диваци"(демек новобранци) и докато се усетя всеки грабна по нещо за мен остана един търнокоп(копач) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagesOMGD2J82.jpg
Прегледи:1
Размер:3.0 КБ
ID:5546166 .
                              Тежичък, ма старшината като изрева за втори път го грабнах като топъл ляб...
                              Фатмака ни гледа със задоволство и ни вика отваряйки вратата на една от ниските сгради- "Тук има натрупан много тор, до обяд трябва да го изчистите, че иначе ще ядете когато го изчистите..."Сградата се оказа обор пълна почти до таван с лайна на крави, прасета, овце и всякакви други гледани там животни.
                              Няма как да ви опиша каква смрад беше, но ще отбележа, че лайната бяха толкова твърди, че на една -две прави лопати и една обикновена лопата се счупиха саповете/дръжките в опит да копаят с тях.Аз бях първи с търнокопа/кирката за да "разбия"/"разрохкам" лайната...проблема беше, че бяха на 1.6-1.8 метра от пода и аз не можех да се изправя с кирката и трябва да работя полу клекнал, за да мога да я вдигам иначе нямаше място, защото тавана беше на около 1.2 метра от пода(лайната).Работехме полуклекнали, докато "свалим'50-60 см от повърхностния слой...
                              За гадините в лайната които се разбягваха няма да споменавам...По едно време сложихме и противогЪзи за да можем да дишаме, но и с тях беше една...
                              Разбира се не смогнахме да изчистим "Авгиевите обори" за обях и обядвахме в 16'00 часа, "усмъртявайки" гарнизонната столова с миризма на л@йна ...
                              Михме се след това кубинките си михме, уж се къпахме с баки стоплена вода, но въшкарниците старите-непрани усмърдяни - 3 дни от цялата новобранска рота се носеше "ухание", а в строя на новобранската рота тези които не бяха идвали да копаят гледаха, да не попадат зад такъв който е копал л@йната ...
                              ------------

                              Вече на 8 месеца служба-строили са ни на плаца, а той е огромен това с червената стрелка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Казанлък3.jpg
Прегледи:1
Размер:261.0 КБ
ID:5546176, ние след физическа и строева сме строени в долният десен ъгъл на плаца.Ротният нещо "опява" ние "чешем конете" и се правим, че слушаме умърлушено гледайки в асфалта.По едно време до мен достига някакъв аромат-чудя се, мозъкът ми и той, паметта ми и тя се чуди какъв точно е и в един момент се сещат, че това е "аромата" на жена-женски парфюм.Не, не е възможно в казармата жени няма-дори в стола имаше готвачи и войници, а счетоводителките бяха някакви дърти чавки на по над 55 години.Започвам да се оглеждам като див нерез и съм готов всеки момент да "завия" на глас- виждам, че в другият край до плаца на улицата/алеята покрай плаца ходи някаква униформа и в един момент осъзнавам, че това е руса жена в униформа и парфюма е нейният...втренчих се към нея дано дрехите и покриват по -малка част от тялото и да се вижда някъде повече гола кожата...Цялата рота се даваше равнение по нея и поемаше аромата й на парфюм надигайки се на пръсти в строя към нейната посока и "отдавайки й чест" със всички глави които имаме мислено я събличахме.Първата жена офицер(младши лейтенант) в армията която видяхме и помирисахме-бяхме готови цялата рота да я олижем гола...и я помирисахме на повече от 200 метра от нас .
                              Това е първият и последен път когато "засякох" жена с носа си от поне 200 метра ...


                              Имам още много такива спомени, но за днес толкова...
                              Последно редактирано от Justif; 15-12-13, 20:31.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Това къде е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X