Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Аз също съм карал казарма и то в Елхово кашишкия полк 82-84 година ,тогава трите км сутрешна физзарядка ги нямах за нищо и 7 те км марш на скок до Трънково. Нищо ,че бях артилерист.
    кутиите за 7.63х 39 не съм ги броил ,кеф беше да отваряме големите зелени кутии с голямата отварачка,нищо че втората година имах зачислен ПМ.С него по малко. А снарядите сигурно имат един камион.Казармата е точно закаляване на волята. Дори това да вършиш неприятни занимания ,осъзнавайки полезността и необходимостта.
    На никого не е приятно да пълзи в калта и отгоре да вали сняг ,ама като засвисти отгоре не те пита дали е приятно. Дано никога не се случва тези умения да потрябват.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      Вие нещо бъркате. Задължителна военна служба трябва да има. За да не стават сополиви келеши. Аз съм карал казарма, не задължителна военна служба. 3 патрона на единична и 6 на автоматична. За целия период. Но пък "това борче до утре да е зелено"- всеки ден. Интересно, при фронтална вражеска атака, с баданарките ли ше ги плашим? Казарма...
      Не връщай времето назад. Швейцарската казарма няма нищо общо с комунистическата, а именно швейцарската обсъждаме в момента.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Куче знам че им взеха патроните а и мислех че това за велосипеда е отпаднало ама явно не е. бил съм в няколко швейцарски семейства и нямаше някой да не е член на стрелкови клуб, а в едното, изявени пацифисти само невръстните внучета не бяха.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Не връщай времето назад. Швейцарската казарма няма нищо общо с комунистическата, а именно швейцарската обсъждаме в момента.
          Те имат военно обучение защото ги обучават на военни науки. Ние имахме казарма- облечени във въшкарника общи работници.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Куче знам че им взеха патроните а и мислех че това за велосипеда е отпаднало ама явно не е. бил съм в няколко швейцарски семейства и нямаше някой да не е член на стрелкови клуб, а в едното, изявени пацифисти само невръстните внучета не бяха.
            Както и по- наголе написах- в Швейцария стрелбата не е национален спорт, а национална религия- и примерно ето такава гледка е напълно обичайна:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:swiss-girls-with-guns.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5520391
            Девойчета на велосипеди отиват на турнир по стрелба. Найс а?

            Цитирал съм го мисля и преди:
            „Дълг на всеки мъж е да поддържа постоянно своето оръжие в добро състояние, и постоянно да се упражнява на местното стрелбище в стрелба от легнало положение и от колене. За да стреляте точно, не трябва да стреляте бързо, а да дърпате спусъка бавно с разум и добра преценка, като помните, че победител е онзи, на когото му остава поне още един патрон в пълнителя. Спусъкът се дърпа само тогава, когато целта ще бъде улучена. Трябва да стреляте по-точно от врага и по-умело да използвате местността.”
            Военен наръчник, раздаден на всеки швейцарски гражданин през 1933.
            Последно редактирано от Mad Dog; 23-09-13, 16:35.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Найс- и двете колелета са с багажник и ластик на него. Ааа, или друго трябва да гледаме...!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Вие нещо бъркате. Задължителна военна служба трябва да има. За да не стават сополиви келеши. Аз съм карал казарма, не задължителна военна служба. 3 патрона на единична и 6 на автоматична. За целия период. Но пък "това борче до утре да е зелено"- всеки ден. Интересно, при фронтална вражеска атака, с баданарките ли ше ги плашим? Казарма...
                Пропуснал си (сигурно от скромност) да отчетеш, че освен всичко друго си заякнал като Кинг Конг и Тарзан в едно.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Пропуснал си (сигурно от скромност) да отчетеш, че освен всичко друго си заякнал като Кинг Конг и Тарзан в едно.
                  А да, ядях директно пред хладилника прав. Това след уволнението де. И вдигнах няколко килца на правилните места. И от тогава си пия кафето студено. И шльокавица пропих.
                  Имаше си добрите моменти, не ме разбирайте грешно. Нямам нищо против военните, татенце не стана генерал само защото мама не го пуснала да ходи да завършва генералщабната академия /или там каквото му се викало/. Просто по мое време беше "като няма патрони, има баданарки, давай!" Доста безмислено май.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Не знам що ма все ми се струва,че рота Швейцарски пионерки остро ше ни нафлякат 2 роти Български младежи от тия зализаните пред всяко кафе.

                    За майтап някой да пусне една тьрсачка на странен език - защо никой не напада Швейцария.Това е като преди Втората Световна,за чий да нападаме Щатите като там зад всяко стрькче трева има по една пушка,това от гледната точка на Японците.И как няма като това е в конституцията на второ място.Не е задьлжителна службата ма жена ми на седмица изтрещя повече патрони колко аз за повече от година и половина в нашата казарма.Е ако се срещнем в някоя гора малко сложно ще и дойде ако реша да я таковам,стрелям де ма това отделно.Ако и застане зализан младеж от кекавите му е отвяла плявата еле с 38+
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Ами ако сте стреляли с пистолет, само единия пълнител побира повече от изстреляните от мен патрони за цялата казарма. Дано сте стреляли с револвер, там шансовете са ми големи... Ама я я питай дръвчета може ли та варосва, щото аз мога от Газката в движение...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Преареждам аз,6 патрона ма по няколко пьти.

                        Варосването не знам как ще е,тя и тая кака горе с голямото черно дупе може да не прави разлика от вар и брашно ма ако ме гепи на канадска или на стрелба има да викам Тьй Вярно
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Механик водач- понеже е преди всичко механик - дори в родната наборна армия това беше най- често "професионалист"-сержант.
                          Ако може да поправя, във времената , които служех/1981-1983/ ,това е бе по-скоро изключение.Най -много кемафът на комбата или в редки случаи ротният кемаф.Дори и в тези случаи те си имаха дубльори,наборни войници, за излизане по тревога.
                          Имаше инструктор механик-водачи в школите ,които бяха свръхсрочнослужащи ,ама бяха големи "канапи" и скатавки!
                          Все гледаха да икономисат стотина литра нафта на ден за да има за нафтовата печка/тогава личните дизелови автомобили бяха голяма рядкост!/
                          Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                          Пламен Златарев 0888 66 03 18

                          Коментар


                          • Re: Спомени на танкистите.

                            Военна подготовка е едно нещо за което съм ЗА, против съм обаче стария режим на казарма, общо взето военната ми подготовка може да се събере в 3 месеца и то 3 защото в школата учехме и то не малко. Извън тези 3 месеца основното занимание на войника беше да се занимава с какви ли не простотии - от сорта на, да изчистиш тревата на плаца с джобно ножче, да лъскаш коридорите с вакса за да скърцат и да ги полираш с вълнен парцал, да боядисваш брезичките бели, да буташ агрегата да пали на скорост и т.н. Това не беше военно обучение - а някаква пародия и загуба на време. А да си призная аз карах много и имам доста километри изминат с танка, но имам набори които си останаха с 20 тина км зад гърба. Мерачи който не са виждали щатен изтрел и т.н.

                            Механик - водач - това е да си механик на машината и след това водач - службата е тежка, но в БА бяхме чистачи.

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              .............да изциклиш паркета на спалното с пробити кутии от консерви,а самото то е било физкултурен салон строен от Немците.После ходиш само по пьтечките за да не цапаш.В сьщото време до нас беше кютека в Сьрбия,а ние боядисваме в зелено с прьскачката увяхнали борчета.

                              Да обяснявам ли как новобранец забрави един прозорец отворен,Януари "лек" польх на вятьра,обьрна 3 тройни прозореца и стьклата им се забиха в отсрещната стена.Старото с 3 одеала и един дюшек,младите вьлци на глутница около печката прави и така 2 месеца.На финала падна част от тавана над печката та най-накрая ни изселиха.

                              3 месеца,на кой му дреме,пушките заключени стоят сакьн да не се нарани някой вьрзан ма как се пали печка и как се подьржа кюнеца червен на 2 метра всеки научи.Ако ни запукат 3 каки от ония с Лястовиците и има да се чудим за какво сме били там.

                              и амо това да беше
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Демек си пишеш за служба в БА през 90-те? Е, тогава нещата са ясни. Я да чуем как са служили момчета в БНА? Щото аз несъм служил по разбираемите причини в българската армия, и при нас нещата не са били точно такива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X