Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Спомени на танкистите.

    Не ни даваха да вадим акумулаторите през десантния, вадехме ги само през бойния, гадно е и обкновенно гащеризона ти отива в кофата защото е почти невъзможно да не протече някой акумулатор.

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Лесно спи ли ти се и прав спиш . След 4-5 безсънни денонощия и ходейки заспиваш .
      Това при мен е невъзможно да се случи.Аз заради това съм си цял живот недоспал.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Това при мен е невъзможно да се случи.Аз заради това съм си цял живот недоспал.
        Става става Ама тогава бяхме млади та повече държахме . Обикновено по тревога ни изкарваха към 2-3 през ноща . На другия ден до обед трябва да сме евентуално на мястото за дислокация да ама аз съм шофьор на ВАРЕМ и монтьор и трябва да събирам закъсалите а те не са малко та другите докато правят лагер аз въртя като изоглавен . Някъде чак на следващата сутрин сме успели да съберем всички закъсали и правим полеви авторемонтен участък . Време за спане няма повечето машини трябва да се ремонтират в спешен порядък и така докато изкараме . По някое време вече не ти дреме от никой и лягаш да спиш .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • Re: Спомени на танкистите.

          Предпочитам да въртя като изоглавен отколкото да правя лагер и да окопавам танка :-)

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Пффф целият "марш" (от Кресна до Марикостино) кротко го проспах, та се наложи на позициите да ме сръчкат да може мерача да глътне малко въздух. След което - както е отбелязал колегата се преместих на трансмисията и продължих да нанкам докато не ме събуди квиченето на ротния (оказа се че някак сме забравили картите). Спи се и още как..... Спал съм в произволни превозни средства до С 130 и UH 60 включително. Дай ми седалка и къде да подпра главата и гледай сеир.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Re: Спомени на танкистите.

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Предпочитам да въртя като изоглавен отколкото да правя лагер и да окопавам танка :-)
              Ние нищо не окопавахме все пак бяхме летище
              Последно редактирано от sek.1; 13-02-14, 07:05.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                По някое време вече не ти дреме от никой и лягаш да спиш .
                От никой може, ама не и от нищо.По принцип в превозно средство не мога да спя...а пък в танк...доколкото танка може да се разглежда просто като превозно средство, със сигурност не би ми се случило, не и ако ми се налага да пребивавам в него за по-малко от три дни.Лично на мене ми стана интересно за спането от единия пост по горе, в който се описваше за единия от танковете как нещо те удряло в челото при изстрел, ако си позаспал.
                Последно редактирано от Самодържец; 13-02-14, 10:16.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ...По принцип в превозно средство не мога да спя...а пък в танк...доколкото танка може да се разглежда просто като превозно средство, със сигурност не би ми се случило, не и ако ми се налага да пребивавам в него за по-малко от три дни...
                  Абе вече и аз не мога , ама както казва сек1 преди 20год в казармата заспивах като тъпан във всяко положение и във всяко време на денонощието стига да ме изпуснеш за половин час(самото заспиване ми отнемаше между 30 и 60 сек.).Спал съм в МАЗ-а при +40 градуса на сянка,спал съм по постовете при -10 градуса , спал съм Юни месец в трева висока 1м в основата на която имаше 5см вода-изобщо друго си е да си 19 години...
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Сашо, помниш този караул къде е?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:студена.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5563655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:стдена 2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5563660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31_big.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5563662
                    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                    Пламен Златарев 0888 66 03 18

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Танко стрелковия полигон ?
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Това са погребите на Бригадата край село Студена/Пернишко/.Един караул имам там като школник.Уцелихме невероятен студ.Близо до погребите ,но от другата страна на пътя беше село Боснек,там беше мястото за изнасяне на Бригадата по тревога.Трасето сме го минавали с камион и като школник ,и после като боен кемаф през 1982.Още беше пресен споменът от зимата на 1981 ,когато Бригадата е била вдиганата по тревога с излизане до Боснек.Доста време след това бойците от Бригадата извършваха възстановителни дейности по огради, гаражи и къщи по маршрута на изнасянето
                        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                        Пламен Златарев 0888 66 03 18

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Пламене на Студена имам само един караул и нямам спомени , освен филма с Лепа Брена който гледахме по сръбската.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от optisprint teteven/Пламен/ Преглед на мнение
                            Това са погребите на Бригадата край село Студена/Пернишко/.Един караул имам там като школник.Уцелихме невероятен студ.Близо до погребите ,но от другата страна на пътя беше село Боснек,там беше мястото за изнасяне на Бригадата по тревога.Трасето сме го минавали с камион и като школник ,и после като боен кемаф през 1982.Още беше пресен споменът от зимата на 1981 ,когато Бригадата е била вдиганата по тревога с излизане до Боснек.Доста време след това бойците от Бригадата извършваха възстановителни дейности по огради, гаражи и къщи по маршрута на изнасянето
                            Интересно! Някой има ли представа защо точно Боснек-в района са такива чукари и сукаци , че не виждам какво може да търси там танкова бригада?Можеш ли да опишеш маршрута от Горна Баня до Боснек-не се притеснявай за имена на населени места-познавам терена почти наизуст.
                            Последно редактирано от ЕМО; 14-02-14, 11:57.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Минали са доста години от тогава,верижната техника/танкове и МТЛБ-та се изнасяха през полигона на поделението ,"Кърлежа" му викаха,след това трябваше да се спуснат по тесните улички на Княжево и се излизаше на паважа и по паважа докъдето беше се караше по шосето , след това трябваше да се отбием в ляво по черен път,с танк не съм го минавал.Авто техниката трябваше да напусне през входа откъм Горна баня. и после пак през КНЯЖЕВО.Едва ли след "изпълнението" на зимната тревога през 1981 са вдигали Бригадата по тревога с изнасяне в същия район по същия маршрут.Представи си стотина танка,стотина леки бронирани машини и още толкова камиони в колона по паважа за Перник в студена зимна нощ.Старите войници избягваха тази тема на разговор.....

                              Месеци след излизането не бяха прибрали цялата техника от района на изнасяне.Може би тази паметна плоча е от този период.....http://www.studena.net/content/358/%...BE%D1%87%D0%B0
                              Последно редактирано от Пламен Златарев; 14-02-14, 12:49.
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Веднъж и ние ходихме до Боснек , но ни прекараха през Люлин планина .
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X