Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качествата на танк Т-34

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Качествата на танк Т-34

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Спарки това какво общо има с качествата на танковете, които между другото са си с антифриз. Кои техники палят без грижа зиме и лете в 42 година примерно ?
    Например Pz-IV той и Т-IV -

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-палене-1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5748602

    П.П. Може да се обърне внимание и на последните два реда - По-просторен от 34-ката. Това е писано от фронтовак-танкист, воювал и с двата танка (Понеже не са се ползвали немски танкове при руснаците)
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Re: Качествата на танк Т-34

      Коко не съм мога да твърдя противното. С б2 двигател никога не съм имал проблем. Да си призная не съм и виждал проблемен.

      Коментар


      • От: Качествата на танк Т-34

        Дани, на Т-55 седалката на механик-водача имаше ли облегалка? Сериозно питам.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • Re: Качествата на танк Т-34

          Разбира се Коко. И на 34 има. Сваля се назад. Седалката има и позиции нагоре. Дървено изглежда но не е неудобна има си и тапицерия. Вътре не е много широко но е уютно. Патериците се движат плавно. Е не е мерцедес но е приятен за каране, особенно ако е поддържан. На 34 скоростите влизат по трудно, но с двойно амбриране няма проблем. Ако не си си нагласил добре оборотите 1 ва включва с крак. Просто трябва да се постараеш.

          Това дето пише за по просторно просто ми е смешно. 34 е супер просторен. На пода може да спи целия екипаж. В сравнение с 55 и 72 е огромееееен.

          П.с. най голямата глупост е да спиш в танка зимата, ще измръзнеш като куче.

          Това е на 34


          Ето и 55 седалката е със спусната облегалка.

          Отделение управления: 1 — воздушные баллоны; 2 — стеллаж для крепления магазин-коробки; 3 — спидометр; 4 — прибор КРП-1; 5 — бустер гидропневматического привода управления главным фрикционом; 6 — курсоуказатель; 7 — блок питания курсоуказателя; 8 — прибор наблюдения механика-водителя; 9 — прибор КУВ-3; 10 — ящик для сухого пайка со стеллажом для запасной призмы механика-водителя; 11 — автомат системы АС-2; 12 — щиток контрольно-измерительных приборов; 13 — счетчик моточасов; 14 — розетка внешнего запуска; 15 — кронштейн для крепления измерительного пульта ДП-ЗБ; 16 — выключатель батарей; 17.19 — магазин-коробки; 18 — ящик для ТВН-2; 20 — ручной огнетушитель; 21 —рычаг переключения передач; 22 — рычаг топливоподкачиеающего насоса; 23 — рычаг привода управления ПМП, правый; 24 — педаль подачи топлива; 25 — бачок для питьевой воды; 26 — педаль тормоза; 27 — педаль главного фрикциона; 28 — сиденье механика-водителя
          Последно редактирано от Daniel; 09-04-17, 19:39.

          Коментар


          • От: Качествата на танк Т-34

            Дани, колко души екипаж имат 34ките които си пипал?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • Re: Качествата на танк Т-34

              5 човеци. Има радист картечар в повече от 55. Петьо аз само съм ги качвал на тралове тези консерви, служил съм на 55 и 72.

              Коментар


              • От: Re: Качествата на танк Т-34

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                5 човеци. Има радист картечар в повече от 55. Петьо аз само съм ги качвал на тралове тези консерви, служил съм на 55 и 72.
                Се тая какво си ги правил консервите
                Тия 40-42 са с 4. Командира е и пълнач.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Качествата на танк Т-34

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  А запитвал ли си се защо техниката е с вода а не с антифриз, и защо и е водогрейка? .
                  Защото съветските камиони нямат подгревни свещи(тва дизелите).Предполагам случвало ти се е зимата(еле па тая) да палиш или да гледаш как се пали автомобил с изгорели подгревни свещи.Но откъдето и да го погледнеш(дали бензин , дали дизел),като му ливнеш топла вода нещата стават много по-лесно...особено в Далечния изток.
                  ПП.Антифриза е скъп , а и в армията не се краде.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • Re: От: Re: Качествата на танк Т-34

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Се тая какво си ги правил консервите
                    Тия 40-42 са с 4. Командира е и пълнач.
                    Явно това оказва огромно влияние на двигател броня и трансмисия.

                    Коментар


                    • От: Качествата на танк Т-34

                      Или пък че не става за две работи един човек.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Качествата на танк Т-34

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Или пък че не става за две работи един човек.
                        А на жаргон как се казва на тоз индивид?Явно в тая версия са му намерили някаква дейност да върши!!

                        Коментар


                        • От: Качествата на танк Т-34

                          Ето ви развитието на купола на Т 34







                          Последно редактирано от gabocvet; 09-04-17, 21:30.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Качествата на танк Т-34

                            Ако командира е пълнач, кой се оглежда за противник?В книгата за воювалите с този танк командира е показвал с ръка за вида снаряд нужен в момента.Юмрук(бронебоен) и разперена ръка(осколъчен).На кой ги е показвал тогава.Също се говори, че поради калпава вентилация много често се е случвало зареждащия да е припадал от натоварването.Командира на машината да сдава багажа посред боя?

                            Коментар


                            • От: Качествата на танк Т-34

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Ето ви развитието на купола на Т 34



                              Няма ясна картина от Америка,про танк ру и до там,крият явно нещо тия
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Качествата на танк Т-34

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Ако командира е пълнач, кой се оглежда за противник?.....
                                http://armor.kiev.ua/Tanks/WWII/T34/inbattle/?page=3

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X