Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежки БМП вместо танкове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тежки БМП вместо танкове?

    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
    Сега пак гледм клипа


    Ясно се вижда в първите секунди, че стърчат някакви оси от корпуса, по 4 от страна. Явно са сложили четири моста от нещо.
    Нещо не мога да го схвана това, кое му е от т-64? Панелите с които изграждат корпуса? Може и да ми се привижда ама май не всичките мостове са задвижващи? Ако създават нещо в/у-около някаква колесна платформа/примерно камионска/ с бронелисти каквито се използват при т-64, то това не значи, че нещото е на база т-64 и че ще го превъзхожда като възможности. Иначе на външен вид е симпатично.

    Всъщност това взе да ми прилича на опит за някакъв бтр, ако и да са кръстили клипа "бмп на базе еди какво си..."
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Тежки БМП вместо танкове?

      Това нещо с осем гуми , се съмнявам ,че ще успее да завие като бобкат , съмнявам се , че ще остане на гуми , по-скоро ще е с вериги , а гумите са сложени временно. И не виждам да има някаква непробиваема броня. Освен това ще има проблем с охлаждането на двигателя , а тези зад двигателя не мога да ги мисля , ще са като във фурна.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Тежки БМП вместо танкове?

        http://www.uvz.ru/product/70/67
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Тежки БМП вместо танкове?

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Това има ли го наистина, щото виждам само макети и компютърна графика?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Тежки БМП вместо танкове?

            Мисля, че всичките показани в дясно на страницата са доведени до ниво серийно производство и използват реално съществуващи агрегати и детайли от серийното им производство. Те всичките са на една и съща добре позната база(т-72) и предполагам, че тази им модулност и споделяне на обща платформа биха им позволили производство във всеки един момент при наличие на клиент и поръчка. На терминатора мисля гледахме видео на действащ или поне движещ се демонстратор. Мога да попитам или да се изнамери нещо по-подробно в нета.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Тежки БМП вместо танкове?

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              И не виждам да има някаква непробиваема броня. Освен това ще има проблем с охлаждането на двигателя , а тези зад двигателя не мога да ги мисля , ще са като във фурна.
              Ами това е само корпуса, после като на верижната ще насложат още броня, динамична защита... предполагам.
              Колкото за охлаждането - не вярвам да не са се сетили.

              Иначе има и нещо друго. Ще направя аналог с руснаците - след само четири месеца, чакаме на парада да видим поне вървящ макет на Армата. А досега даже снимка няма - нормално е - секретност.
              Но каква е логиката украинците да приемат на въоръжение нова машина и то когато са в състояние на война и да пуснат всички подробности ? Никаква логика няма.
              Затова заключения по няколко клипа, че ще е такава или онакава машината не може да се правят. Никой няма да пусне свободно инфо на сепаратистите с какво ще се сблъскат.
              Факт е, че правят тежко БМП, а като излезе от завода ще го обсъждаме.

              Коментар


              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Ами това е само корпуса, после като на верижната ще насложат още броня, динамична защита... предполагам.
                Колкото за охлаждането - не вярвам да не са се сетили.

                Иначе има и нещо друго. Ще направя аналог с руснаците - след само четири месеца, чакаме на парада да видим поне вървящ макет на Армата. А досега даже снимка няма - нормално е - секретност.
                Но каква е логиката украинците да приемат на въоръжение нова машина и то когато са в състояние на война и да пуснат всички подробности ? Никаква логика няма.
                Затова заключения по няколко клипа, че ще е такава или онакава машината не може да се правят. Никой няма да пусне свободно инфо на сепаратистите с какво ще се сблъскат.
                Факт е, че правят тежко БМП, а като излезе от завода ще го обсъждаме.
                Не е нормално, че до сега няма и една снимка, по-скоро не секретност, а някакви проблеми. От друга страна танка на руснаците е натоварен с много супер-дупер очаквания за някакво чудо-юдо и съвсем вероятно руснаците истински са се впрегнали да създават обт от съвсем ново поколение. Докато до сега не съм чул украинците да залагат много на някакво тежко бмп, и колесно, и показаното на клипа да е натоварено със същите очаквания като танка на съседите им.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Тежки БМП вместо танкове?

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Я гледай... чак сега се зачетох:

                  "Боевая машина огневой поддержки (БМПТ), выполненная на базе шасси танка Т-72, обладает высоким уровнем защищенности, огневой мощи и управляемости. Она способна эффективно бороться с танками, БМП и другими бронированными целями противника, уничтожать огневые сооружения противника, а также поражать пехоту, применяющую гранатометы и противотанковые комплексы."

                  Изчезна това дето е вързана за танковете и е създадена само за тяхна подръжка... Съвсем самостоятелна, със широк кръг задачи - колко пъти го писах назад в темата.

                  Коментар


                  • От: Тежки БМП вместо танкове?

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Мисля, че всичките показани в дясно на страницата са доведени до ниво серийно производство и използват реално съществуващи агрегати и детайли от серийното им производство. Те всичките са на една и съща добре позната база(т-72) и предполагам, че тази им модулност и споделяне на обща платформа биха им позволили производство във всеки един момент при наличие на клиент и поръчка.
                    Руснаците имат хиляди излишни Т 72 които с всеки изминал ден стават повече с поетапното приемане на Т 90 на въоръжение . На скрап около 40 тона са грубо 20 000 евро като реално над 30 % от тази сума са разходи по нарязването . Един модернизиран Т 72 не знам колко струва но не е по долу от милион долара така че си много по на сметка да ги продаваш като машини независимо дали е танк или БМПТ .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Тежки БМП вместо танкове?

                      Последно колко Т-90 приеха на въоражение?Май нямаше 1000 бройки.

                      Коментар


                      • От: Тежки БМП вместо танкове?

                        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                        Последно колко Т-90 приеха на въоражение?Май нямаше 1000 бройки.
                        А защо да са им безброй бройки, в коя равнина и срещу кого ще ги изкарат? С най-модерните т-72-ки, там и разни т-80 ли кви бяха и разни други, все едно няма да се справят добре срещу повечето си комшии...
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Тежки БМП вместо танкове?

                          Питах, защото в предния пост се говореше за поетапно заместване на Т-72 с Т-90, а аз не съм останал с впечатление, че това заместване върви с големи темпове.Даже ми се струва, че не бързат с такива действия.

                          Коментар


                          • От: Тежки БМП вместо танкове?

                            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                            Питах, защото в предния пост се говореше за поетапно заместване на Т-72 с Т-90, а аз не съм останал с впечатление, че това заместване върви с големи темпове.Даже ми се струва, че не бързат с такива действия.
                            Няма и как да върви, след като са решили да влагат в нов ОБТ и то на унифицирана платформа.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Тежки БМП вместо танкове?

                              Надали, за да заменят всички танкове с Армата, ще трябва астрономическа цифра - даже не може да се прогнозират милиардите. А те няма от къде да дойдат. Така че добрият стар Т-72 и клонингите му, още дълги десетилетия ще е основен ОБТ на Русия.

                              Коментар


                              • От: Тежки БМП вместо танкове?

                                http://ria.ru/defense_safety/20130927/966296510.html Много са . Колкото и да са изнесени през годините пак са много . И това само Т 72 от завода в Нижни Тагил без да смятаме Т 64 и Т 80 .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X