Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т55, Т72, Леопард 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Т55, Т72, Леопард 2

    Темата е правокирана от две други теми.
    Идеята е следната да обсъдим какъв танк би паснал най добре на условията в България или някаква колесна система от типа на Страйкър.
    http://alternathistory.org.ua/osnovn...-2a6-germaniya
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...0%B0_%D0%A2-72
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2-55

    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    Re: Т55, Т72, Леопард 2

    А някой може ли да ми каже означението на двигателят на Т-55, аз знам само, че е около 600к.с.

    Коментар


    • #3
      От: Т55, Т72, Леопард 2

      Опасявам се ,че темата ще се превърне в поредният безмислен спор между настоящи видни теоретици от една страна и отдавна практикували от друга.Това за верижната техника.
      За колесната може да има хора които са карали и руски ,и западни образци- тяхното мнение би било интересно
      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
      Пламен Златарев 0888 66 03 18

      Коментар


      • #4
        От: Т55, Т72, Леопард 2

        Все още няма колесна система с възможностите на ОБТ.
        Тук трябва да специфицираме няколко неща :
        1. За какво ще се ползват средствата- симетрични бойни действия или асиметрични конфликти?
        2. Говорим за защита на територията или за експедиционни сили?
        3. Ако говорим за експедиционни сили - в каква среда - пустиня, град, джунгла, планински терен?
        Сега ако говорим за косени /верижни БМП - ок може да се приеме че поне в момента по "модерни" са колесните.
        По същия начин както самоходните оръдия на колесна база ( грубо казано оръдие качено на камион) се считат за по -добри от самоходните оръдия на верижна база.

        И изобщо -ако говорим за подразделения може да ги класифицираме основно на три подвида:
        1. Леко пехотни.
        2. Механизирани - леки (в момента това е родната концепция за ББГ - Бойна батальонна група).
        3. Механизирани - тежки или ако предпочиташ танкови бригади.

        Когато се поставят приоритетите и за какво ще се ползва техниката тогава може да има и някаква разумна концепция.
        За момента ако в поста се съдържа въпрос БА счита че не и трябват танкове. Факт. Сега обаче на дневе ред е и въпроса дали и трябват бронирани машини 8х8..... И ако да - какви - трябва ли да плуват, не трябва ли, трябва ли да са модулни или не и прочие....

        Правил съм едно доста пространно изследване на машините 6х6 и 8х8 ..... та не е само Страйкъра.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #5
          От: Re: Т55, Т72, Леопард 2

          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
          А някой може ли да ми каже означението на двигателят на Т-55, аз знам само, че е около 600к.с.
          Двигател В-55- 12 цилиндъра- 427 кВт (581 К.с. ), при 2000 об/мин - тва на чистия Т55- при Т55М - двигател В-55У-620 к.с.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: Т55, Т72, Леопард 2

            Калине говорим за самоотбрана с оглед геаграфия, климат и други, не визирам експедиционни сили.
            Ще ми е интересно да го прочета това твое проучване.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #7
              От: Т55, Т72, Леопард 2

              Ми кароче: Т-55 въпреки качествата си, е вече морално остарял и не отговаря на изискванията за съвременен танк. Т-72 и той на там отива, поне базовия вариант. Виж деривата му Т-90 позволява човек да си напрегне мозъка за размисъл. Леопарда, смея да твърдя е един от най-добрите "НАТО"вски танкове. Има си 2 кусура: тежък е и скъпичък, като за прокъсания ни джоб. Като цяло имайки се предвид релефа на БГ и някои други географски и инфраструктурни особености на страната ни, танк над 50 тона си е мъка за нас. А отнсосно колесни бронирани машини- ми те са си отделен клас и няма как да ги сравняваме с танковете. Остава дилемата дали танк ИЛИ БТР. Аз лично предпочитам танк И БТР.

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              А някой може ли да ми каже означението на двигателят на Т-55, аз знам само, че е около 600к.с.
              Двигателя на Т-55 бива няколко чешита: В-55/В 580к.с. или В-55У 620 к.с.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #8
                От: Т55, Т72, Леопард 2

                Т.е предлагаш да поговорим малко за научна фантастика? Евентуален противник - или искаш за всеки от комшиите по отделно?
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Т55, Т72, Леопард 2

                  Я отгаднете защо в съседска западна държава по време на едни събития отпреди 20-тина години на почит били са Т-55, а не са тяхната модификация на 72-ка? Говоря за планински райони...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Т55, Т72, Леопард 2

                    Да задам още един въпрос имали Т90 алтернатива като маса и габарити от съвременните танкове, защото като гледам той е най-лекият и малогабаритен ако мога така да се изразя.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Т55, Т72, Леопард 2

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Т.е предлагаш да поговорим малко за научна фантастика? Евентуален противник - или искаш за всеки от комшиите по отделно?
                      Не говоря за география и климат например танкова колона трябва да премине през Троян Кърнаре през зимата и др подобни или преминаване през р. Искър.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Т55, Т72, Леопард 2

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Я отгаднете защо в съседска западна държава по време на едни събития отпреди 20-тина години на почит били са Т-55, а не са тяхната модификация на 72-ка? Говоря за планински райони...
                        Щото такива са имали "Новите" Т-72 (Т-84) се пазят, с много др. системи е било така (защо ЗРК не са запуснати и задействани, а тук таме спорадично се използват). Ама така или иначе координацията и командването в тая война са толкова хаотични и нелогични, че не бих си позволил да дам мнение защое нещо е използвано или не (например при артилерията е пълна чорба от логика, стратегия, тактика и не може да се даде логичен отговор защо нещо е използвано или не е, кога, къде и как).
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Т55, Т72, Леопард 2

                          Като гледам пишещите тука дето не знаят една от най-старите фирми за гуми в света че е немска как се изказват компетентно напрао ме е страх да ходя на лекар
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Т55, Т72, Леопард 2

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Я отгаднете защо в съседска западна държава по време на едни събития отпреди 20-тина години на почит били са Т-55, а не са тяхната модификация на 72-ка? Говоря за планински райони...
                            По лек е и по- надежден- всичко е аналогово и много здраво. Отделно по мои лични наблюдения по- високо разположената купола на "върха " на която се намира командира дава възможност иззад баира да понаблюдаваш преди да се се покажеш.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Т55, Т72, Леопард 2

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Като гледам пишещите тука дето не знаят една от най-старите фирми за гуми в света че е немска как се изказват компетентно напрао ме е страх да ходя на лекар
                              Що бре, някой да не се е изцепил за Continenтal?
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X