Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т55, Т72, Леопард 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Т55, Т72, Леопард 2

    В моя случай беше изключително добро отношението им към нас. Много професионално, много гостоприемно. Това е при всичките ми посещения в Турция и работа с турската армия и жандармерия, както и с турците в Афганистан (от войник,сержант, офицер до общ работник зидаро мазач). Отнасят се с уважение, висок професионализъм, но не прекрачват тънката граница към симпатия или приятелство да го нарека. Никога няма да откажат да помогнат, винаги са приветливи и отворени, но да кажем че никога няма да нарушат някоя тяхна процедура или да си атворят очите за нещо.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #47
      От: Т55, Т72, Леопард 2

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Защото е хубава , евтина и добра инвестиция. Турците израсли в Анадола като дойдат тук и получават лек културен шок.
      Културен,икономически,евроамериканси и какъвто се се сетиш шок, получаваме ние,еле пък от холдинг с интереси в Б-я от преди 20г.,дето се правим,че не виждаме.Така ще си отминат и жълтурчетата,точно като сегашната пролет.Дай за танковете,че измествам темата.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Т55, Т72, Леопард 2

        Спомням си една тема с един танк дето завърши с ключ. Та за танковете, хубаво нещо са ама да имаме армия и пари. Като нямаме нито едното нито другото палим свещи в църквата и стискаме .....зъби.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #49
          От: Т55, Т72, Леопард 2

          Викаш за танковете...
          Танковете са само една брънка от цяла една система.
          Сами по себе си те са нищо- без останалите родове войска който ще ги осигуряват. Например- ако въздуха не е твой - да се чете силни ВВС , мощни ПВО на страната и ПВО на войските- танковете ти са просто братски могили. Ако нямаш пехотата която да ги защитава флангово са просто приятна стръв на носимите ПТУР на противника. Съответно без достатъчно мощна артилерия тоже не се справят добре. И изобщо ако разглеждаме само танковете - ми хубаво нещо са да ги имаш- модерни , ама хубаво нещо е и да не са потенциални братски могили. Примерно леката пехота е друго нещо... еле пък ако е истинска лека пехота, а не щото така си я кръстил. В планинско гориста местност може да оперира гъвкаво и от засада. Специалните сили са ти хептен трето нещо- могат да правят мноого зулуми - осички- жилят и бягат. И забележи със средствата за един съвременен танк може да окомплектоваш един взвод от леката пехота или няколко групи от специалните сили на световно ниво.
          Последно редактирано от Mad Dog; 13-05-13, 22:01.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #50
            От: Re: Т55, Т72, Леопард 2

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            ...Т64 може би е по добрия вариант но такъв съм карал само без купол - демек нищо....
            Най-вероятно да е било Т-62, преоборудвани на танкови влекачи. Т-64 никога не се е изнасял извън СССР / Русия.
            Аз бих се радвал на Т-80У, ама поне сме НАТОвци Леопард-2А5 или А6.... ех мечти.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #51
              Re: Т55, Т72, Леопард 2

              Не най-вероятно а точно 62 ки бяха, аз съм в грешка, позабравил съм.
              Не знам само защо всички 62 ки бяха направени на влекачи. Със свален купол тези машинки вървяха много добре. Много ще ми е интересно някой ако покара Леопарда да разкаже, но все си мисля, че по лекичките 90ки ще са по подвижни.

              Коментар


              • #52
                От: Т55, Т72, Леопард 2

                Въпроса е че съседната държава, имаща в пъти по-голям капацитет във всяко едно отношение и не дотам добрата историческа памет, все още не забравяща за имперските си традиции изведнъж тръгнала да прави най-голямото в своя история превъоръжаването, и то в частта, отнасяща се към настъпателното оръжие. Срещу кой и кога ще бъде използвани тези нови танки, БМП и другото въоръжение, никой ли не се пита?
                А що се отнася до турската армия, аз ги видях в реални бойни действия, и бил съм впечатлен от тях мнооооогоооо повече, отколкото от да кажем американците или европейци. Единствено от европейците лично на мен са направили впечатление португалци, но как и защо, това е темата за друга тема.

                Коментар


                • #53
                  От: Т55, Т72, Леопард 2

                  Сибирски много ми е интересно как става пускането на бойна техника с парашут. Хората вътре ли са? Верно ли, че палят двигателя във въздуха? Нямам идея как става, понеже в БГ не се прави.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Т55, Т72, Леопард 2

                    Имаше една моя тема за първа десантантирана БМД с екипажа вътре, намери я и сам ще си намериш отговор. Двигател се пали само на земята.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Т55, Т72, Леопард 2

                      Винаги съм знаел, че Русия - родина на слоновете. Сега учат едни и същи неща за Турция.
                      1977 година. Тиснуть тук

                      В 1977 году на вооружение сухопутных войск США принята универсальная инженерная машина М9, предназначенная для выполнения земляных работ при обеспечении боевых действий бронетанковых частей и подразделений. В отличие от саперных танков и других машин, имеющих обычный бульдозерный отвал или ковш, машина М9 оснащена универсальным складывающимся бульдозерным отвалом, который позволяет применять ее в качестве бульдозера, скрепера, грейдера, самосвала и тягача. Повышение ее тягово-сцепных характеристик при выполнении земляных работ достигается за счет самозагрузки грунтом, при этом вес повышается до 20 т. В ковше машины емкостью 6,8 м3, используемом для транспортировки грунта или грузов, может перевозиться саперное отделение. Частичное бронирование корпуса защищает личный состав от огня стрелкового оружия и осколков снарядов. Машина М9 плавающая, движение на воде обеспечивается посредством перематывания гусениц. На ней установлена тяговая лебедка, в качестве вооружения используется 12,7-мм пулемет.
                      Бира без ракия - парите на вятъра

                      Коментар


                      • #56
                        От: Т55, Т72, Леопард 2

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        Сибирски много ми е интересно как става пускането на бойна техника с парашут. Хората вътре ли са? Верно ли, че палят двигателя във въздуха? Нямам идея как става, понеже в БГ не се прави.
                        Екипажите кой къде намери ли се качва?Не намерих темата на Сиб.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Т55, Т72, Леопард 2

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Въпроса е че съседната държава, имаща в пъти по-голям капацитет във всяко едно отношение и не дотам добрата историческа памет, все още не забравяща за имперските си традиции изведнъж тръгнала да прави най-голямото в своя история превъоръжаването, и то в частта, отнасяща се към настъпателното оръжие. Срещу кой и кога ще бъде използвани тези нови танки, БМП и другото въоръжение, никой ли не се пита?
                          ....
                          Не мога да се освободя от чувството, че говориш за Русия, въпреки, че говориш привидно за съседна държава
                          На Турция не и трябва армия за да ни стъпи на теротирята за 24ч, защото ние самите нямаме армия, подготовка, и на практика никакъв ресурс и желание за такава война. Обаче повече ме плаши това, че хората, за които деня започва с "Говорит Москва" и го завършват с "Первый канал", постоянно говорят за фесове и заплаха за България от Югоизток, като всъщност заплахата винаги за нас е била от североизток.
                          Не, не сме с къса памет и няма да забравим и доброто и лошото, дошло от Русия. Но Русия не си мръдна пръста за осъществяване на нашия национален идеал, а точно обратното, непрекъснато пречи с всичко възможно. С Турция сме били заедно 500г и сме оцеляли. Оцеляхме и при 45г див съветски комунизъм, ще оцелеем и при всякакви други условия. Империите идват и си отиват, малките държави остават. Това го запомни!!! Не подценявай възможностите ни да оцеляваме, нещо което москва винаги пренебрегва. Ние сме малък, но за сметка на това изключително твърд народ. Ние сме Българи.Спрете да ни подценявате! От нас сте взели религията и азбуката, и мисля, че е редно поне заради това да ни уважавате, а не московските първенци да се отнасят към нас като пасмина послушни крепостни селяни. Всъщност те така се отнасат и с вас, самите руснаци, но това си е ваша вътрешна работа.
                          Префектното оръжие все още не е измислено, и до тогава, ако един народ иска да живее и се бори, то той ще намери начин за това.
                          И така както "Климат в России предназначен, прежде всего, для уничтожения неприятеля.", то терена в България е предназначен да създава невероятни пречки пред всеки един неприятел. Освен това за толкова години чужди вмешателства ние сме си изработили собствено патентовано оръжие, което не струва почти нищо - саботиране. Къде с мързел къде с апатия къде с лъжа, къде с други средства се пречи по всички възможни начини на всякоя чужда намеса, която се опитва да направи от нас нещо по-различно от това което сме. Това , което ни пречи на нас ежедневно, ни прави по-силни от другите. Ние сме невероятно изобретателни в критични ситуации.
                          И това в Турция го знаят перфектно, но явно у вас е неизвестно.
                          На въпроса за това какъв танк ни трябва, отговора ми е - никакъв. Въпреки, че от Лео нищо по-добро не съм видял, във почти всеки аспект. Пък и пъпа ми е хвърлен в Бавария. Ако все пак проимаме нужда не се съмнявам, че ще се намерят и танкове и самолети и всичко каквото друго трябва. Но да инвестираме последните си пари в едни железа, които да дрънкаме и да плашим гаргите и след 5-10г да ги за.бем, щото са морално остарели, айде няма нужда. Това го оставяме на вас "големите" дето се изтощавате взаимно с непрекъснато измисляне на все нови и нови методи и средства за убиване и разрушаване.
                          Ние предпочитаме да ви гледаме сеира, докато преливате от пусто в празно и парадирате с железата си... кефите....някак си
                          Надявам се да си ме разбрал правилно и да не приемеш нещата лично.
                          Ха наздраве!
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #58
                            От: Т55, Т72, Леопард 2

                            Хайде ще го напиша тук - пък модератора ще го премести ако прецени.
                            Защо Турция е малко вероятно да ни нападне тези дни. Като казвам тези дни имам предвид в обозрим исторически период от 20 години.
                            I. Защото няма нещо което не би могла да получи от нас без война.

                            Да припомним- войната е скъпо удоволствие- толкова скъпо, че само най- богатите държави имат ресурса да упражняват този спорт. Извън чисто финансовият аспект е скъпо удоволствие по чисто политически причини. Къде къде по евтино е просто да получиш същите неща като си ги купиш.

                            1. Природни ресурси. С изключение на водата не мога да се сетя за природен ресурс който имаме и Турция много желае. Имаме определени находища на полезни изкопаеми, но и те са относително безинтересни от гледна точка на аналогичните турски такива. Питейната вода (според някой това ще е основният ресурс за който ще се водят следващите войни) - самата Турция го има (преди да се скарат с Израел дори щяха да строят огромен водопровод до там), а и за да получат по - сериозен достъп до водните ни запаси ще е достатъчен политически натиск. В най лошият случай ще си плащат - при това на "политическа" цена.
                            2. Население и територия: Тук разглеждаме два варианта - с и без Батко и Братко (съответно САЩ и ЕС).
                            Със съгласието на Батко и Братко (САЩ и ЕС) - ами тогава война няма да има . Просто ще се дигне шум за малцинствените права в регионите с преобладаващо турско население. Ще се проведе референдум. Тези региони ще получат частична и пълна автономия. След което ще влезнат в топли отношения с Турция. По този начин територията ще бъде придобита без война. Формално присъединяване ще е въпрос на няколко десетилетия. Не става ли - хахах справка Косово.
                            Със съгласието на Батко- без съгласието на Братко. Виж горният сценарии с малката подробност, че формалното административно присъединяване към територията на Турция да кажем че няма да стане. По вероятно е България да завърши като федерална държава ала Босна и Херцеговина.
                            Без съгласието на Батко и Братко: Напълно невъзможен вариант. Дори да се постигнат определени военни успехи те няма как да бъдат превърнати в политически такива- да припомним не е номера само да заемеш една територия военно - номера е да можеш да я задържиш и след това. Последното което им трябва на Турция е изпадането в положение на международен парий и агресор. Най малкото защото тогава Батко ще им тури вече скроената капа и ще си реши повечето проблеми в Близкия Изток с едно движение пръквайки една 35-40 милионна вярна им до смърт и послушна на техните желания държава.
                            Отделно баланса на Балканите е простичък- ако Турция нападне България - гърците със сигурност ще се опитат да им врътнат една византийска бургия. И обратното - ако приемем хипотетично че Гърция ни нападне ще им влезнат по анадолски. А за Батко ние сме много по- изгодни във послушният вид в който сме в момента (лесно контролируема малка държава което като и се каже "Скочи!" пита само "Колко високо?") отколкото една голяма и трудно предвидима ислямска Турция.
                            И хайде да не даваме примера с Кипър защото първо е изтъркан и второ не е релевантен по темата. Там не е имало формално завземане на територия на държава от НАТО и ЕС. И колкото и ЕС да ви /ни се струва "слаба ракия" - при такова открито нарушаване на границите на съюза няма да се размине само с недоволно мърморене.
                            Напомняме и че Батко отива на трайно настаняване на бази в наша територия- при това не със символичен брой гости - което като правило отмества сценария за такова нещо на тц.

                            3. Турция се ислямизира и тръгва на "Джихад" = на Трета Световна или Трета Балканска война - по избор. Тогава мармалада ще е такъв, че .... ние ще см най малкия проблем.
                            II. Гео-политически тежнения на самата Турция.
                            1. Раздухваният проблем с картите на Велика Турция. Това ми звучи като проблема с картите на Сан -Стефанска България- всяка година имам поне по един календар с такава карта и разни гръмки надписи. Това повод ли е примерно всичките ни съседи да ревнат с глас как България има териториални претенции ? Всички прагматично разсъждаващи хора им е ясно че мечтите не са забранени , но политическата реалност в момента е такава , че ако се търси промяна на статуквото , то тази промяна няма да е с военни средства.
                            2. Самата Турция търси своето место като основен играч на НАТО в Близкия Изток- зона в която експанзията и ще мине значително по безболезнено и с подкрепата на алианса. И има не лоши доводи за тези си претенциите- на първо место макар и светска е страна в която основна религия е исляма, културно, политически и дори исторически е по- близка със съответните държави (в крайна сметка до 1920 те са били част от Османската империя и айде да бъдем конкретни не са се освободили сами, а са били отделени по "наказателни" причини). А в тази посока има значително по- интересни мръвки.
                            3. Политическите самоубийства не са популярни в последно време. Агресията срещу страна от ЕС и НАТО не е точно като да биеш кюрдите. Това по същество представлява нарушаване на статуквото на стария континент - а това по ред причини не е желано от нито един от големите играчи.

                            III. Има ли повод да се притесняваме?
                            Може да се притесняваме. Колкото си искаме. Проблема е че реално можем да направим точно толкова колкото НАСА може да направи по въпроса за идваща към земята комета с размера на Халеевата - може да наблюдаваме и да отразяваме събитието. Така че предлагам да не се притесняваме.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Т55, Т72, Леопард 2

                              Първоначално публикуван от Ingeneer Преглед на мнение
                              Винаги съм знаел, че Русия - родина на слоновете. Сега учат едни и същи неща за Турция.
                              1977 година. Тиснуть тук
                              Съм го виждал в братски Израел - едно от основните средства за антитерористични операции.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Т55, Т72, Леопард 2

                                Абе някои хора или са на заплата или са с определени проблеми, които ще се въздържа да класифицирам
                                Сега има и варианта да са ем с проблеми, ем на заплата
                                За сметка на това е забавно колко много други им се връзват.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X