Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т55, Т72, Леопард 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Т55, Т72, Леопард 2

    Ние как сме си модернизирали т-72-ките, знам май, че двигателите са им сменени? Сигурно електрониката нещо?
    Наистина за момента е най-добре да си поддържаме и ако може модернизираме т-72-ките, защото дали ще имаме 20 леопарда или 50 т72ки за мен няма разлика.
    Лопата - друг солдата!!!

    Коментар


    • #32
      От: Re: От: Re: От: Т55, Т72, Леопард 2

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      По принцип си прав- на нас поддръжката на каквито и да е било машини в момента не ни е по джоба. Ако говорим специално за Леопард 2- ммммм... точно толкова колкото на всеки друг танк. За щасти за най скъпата поддръжка- тази на електронно- оптичните прибори има кой да я прави в България. Ходовата част- двигател и скоростна кутия. е МТУ така че произволен тир сервиз обслужващ Мерцедес ще се справи не лошо. Но пак казвам в момента не можем като хората и Т-72 да обслужваме.
      Произволния официален сервиз е едната фирма находяща се в "Хаджи Димитър". Определено не са им по силите и ремонтите на доста по простички модели .
      Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
      Не забравяйте, че в българия няма действащ танкист с реален боен опит с танк. Имат с всичко друго, но не и с танк. Както и в БГ няма действащ танкист, който да има някакъв опит с няколко танка, не само с Т55 и Т72. Това го знам със сигурност, понеже познавам всички "танкисти" в Бг. Имам предвид действащи към момента. Така че опит реален никой не може да сподели, освен някой руснак, американец, израелец, но не и българин.
      Имаше ама измряха . Имах роднина танкист (лека му пръст) участвал в разгрома на "Принц Ойген" и доста други сражения в тая война .
      Последно редактирано от sek.1; 13-05-13, 21:00.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Т55, Т72, Леопард 2

        че двигателите са им сменени
        Разбира сем, че се сменят двигателите. И то редовно. Ресурса на двигателя е около 600 часа, при сегашната експлоатация. Ако иската 700 часа банкет трябва да се вдигне. не се обслужват, само веднъж годишно се чисти ВТИ-то.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #34
          От: Т55, Т72, Леопард 2

          Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
          Ние как сме си модернизирали т-72-ките, знам май, че двигателите са им сменени? Сигурно електрониката нещо?
          Наистина за момента е най-добре да си поддържаме и ако може модернизираме т-72-ките, защото дали ще имаме 20 леопарда или 50 т72ки за мен няма разлика.
          Никак не сме ги модернизирали. Нада. Зеро. Хич. Имаше проект но си остана на книга. Преди няколко години съм водил две делегации в МО - една чешка и една израелска по темата модернизация на Т-72 - отговора беше "Момчета не се занимавайте с глупости".
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #35
            От: Re: От: Т55, Т72, Леопард 2

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            ...четири бригади "Командос" на турската армия са с численост от 30 000 души...
            По мое време като войник 96-97 , учихме за ДРБр"Комомандос" са около 4500 души, малко по спомени ми е цифрата ама около тази цифра се въртяха. Кога ги увеличиха на 7-8000 хиляди. Това си е сериозна цифра.
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • #36
              Re: Т55, Т72, Леопард 2

              Всъщност в БА в момента има ли нещо по ново от 72 ките които си имахме преди 15 години.

              Т55 въобще не е лош танк, лесен е за поддръжка и може да се ремонтира и на бойното поле, не знам кои не би се справил и с центровките, почти всички луфтове се мерят с клечка за зъби, като недостаък - малко слабичкия двигател, слабата броняи остарелите мерни прибори и муниции.
              Т64 може би е по добрия вариант но такъв съм карал само без купол - демек нищо.

              Коментар


              • #37
                От: Re: От: Re: От: Т55, Т72, Леопард 2

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Произволния официален сервиз е едната фирма находяща се в "Хаджи Димитър". Определено не са им по силите и ремонтите на доста по простички модели .
                Не цитирам тях....Тези могат само да дерът по пет кожи от собственици на С класи. Покрай разни проблеми с котките имах близко запознанство с други хора.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Т55, Т72, Леопард 2

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Могат и на куп.... с бюджетния излишък за пет години.
                  А относно отношението към нас...
                  Как ви звучи идеята за турски старши офицер (полковник) който на чист български език изказваше притесненията си от циганизацията на България? Не се ебавам.
                  Е що тогава ни купуват по малко,почвайки от земята и стигайки до столицата.Кога идва единия от братята в Б-я(много преди да се и чуе даже хипотетично за някакво наше ,,европейско" членство.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Т55, Т72, Леопард 2

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Разбира сем, че се сменят двигателите. И то редовно. Ресурса на двигателя е около 600 часа, при сегашната експлоатация. Ако иската 700 часа банкет трябва да се вдигне. не се обслужват, само веднъж годишно се чисти ВТИ-то.
                    Това ми е ясно, но помня от някъде, че са сменени не с руски ами някакви други уж по-мощни.
                    Лопата - друг солдата!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Т55, Т72, Леопард 2

                      Имаме само Т-72 - руски и чешки. За съжаление в окаяно състояние. Само "президентския" (който е за парада) е в добро състояние, ама той не се ползва, държи се за нов.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Re: От: Т55, Т72, Леопард 2

                        Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                        По мое време като войник 96-97 , учихме за ДРБр"Комомандос" са около 4500 души, малко по спомени ми е цифрата ама около тази цифра се въртяха. Кога ги увеличиха на 7-8000 хиляди. Това си е сериозна цифра.
                        Толкова ги дават. Може и с морската амфибийна бригада със същото име .... това е по презентация 2010 та на командващият 2 ра бригада.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Т55, Т72, Леопард 2

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Е що тогава ни купуват по малко,почвайки от земята и стигайки до столицата.Кога идва единия от братята в Б-я(много преди да се и чуе даже хипотетично за някакво наше ,,европейско" членство.
                          Защото е хубава , евтина и добра инвестиция. Турците израсли в Анадола като дойдат тук и получават лек културен шок.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Т55, Т72, Леопард 2

                            Аз съм много доволен от аркадашите като колеги. Много дисциплинирани и войници и сержанти и офицери. И много добри професионалисти. Лошо за тях не мога да кажа. Като отидох в Инджирлик и се хванах за главата. А ние тук си мислим че имаме армия...
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Т55, Т72, Леопард 2

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Аз съм много доволен от аркадашите като колеги. Много дисциплинирани и войници и сержанти и офицери. И много добри професионалисти. Лошо за тях не мога да кажа. Като отидох в Инджирлик и се хванах за главата. А ние тук си мислим че имаме армия...
                              И как беше отношението като към българин. Питан не щото не знам ама ми е интересно в твоя случай конкретно как е било.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Т55, Т72, Леопард 2

                                А за преди 1989г. някой знае ли каква е била армията им и респективно отношението на техния войник към нашия и обратно.Ма не от това,дето се учи в казармата и след това.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X