Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изберете своето оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Изберете своето оръжие!

    Интересното е по-скоро, че няма нови сценарии...всичко е изпробвано...с меч, със стол и с кво ли не...както и че няма универсален отговор дали да ходиш с два с три пистолета или пък широко да заобикаляш 'лошите'

    П.С. челсъм за едно ритуално убийство на примерно 20 хил. за 3 дена само от няколко жреци...ацтеки...та там са достигнали прилична производителност и то само с наострен камък.

    Коментар


    • #92
      От: Изберете своето оръжие!

      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
      Мисля, че няма как да се убедим един - друг, но поне се получи интересен спор.
      NIKSD - не съм чувал някой да е изтрепал 70- 80 души с кухненски нож, поне не в рамките на час - два
      .
      Напротив. Имаше някакъв подобен случай в Япония с доста жертви.

      Коментар


      • #93
        От: Изберете своето оръжие!

        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
        Мисля, че няма как да се убедим един - друг, но поне се получи интересен спор.
        NIKSD - не съм чувал някой да е изтрепал 70- 80 души с кухненски нож, поне не в рамките на час - два
        Иначе обществото може да създаде закон и после да се опитва да го налага. Успеваемостта при ПТП-та също е плашеща, но това по никакъв начин не означава, че трябва да се премахват ограниченията, а само да се търсят нови и нови начини хората да не мрът от чужда глупост.
        Кухненския нож го дадох като най-разпространен начин ненормалника да утрепе някой. Щом не ти харесва кухненски нож, помисли за пълно кино, балкон на киното, 2 плондера пълни с бензин, и една клечка кибрит. Можеш лесно даже да надвишиш 80 човека. За секунди.
        На идиота не са му нужни пушкала, той си е идиот и е изобретателен. На тебе са ти нужни, за да се пазиш...

        За обществото и налагането- прав си. И Хитлер и Сталин от налагане на общественото мнение са се пръкнали...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #94
          От: Изберете своето оръжие!

          Някой перко направи нещо незаконно и те измислят нов закон който да се спазва от перкото,баси логиката.Ти ако си тръгнал да трепеш някой с един или с 2 пищова ще отидеш?Кой иска клипове на засичащ пищов почти в главата на жертвата?Ма не било по закон.......
          Същевременно жертвата и го набиват с нещо което да не стреля кухарки,че не било хуманно
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Изберете своето оръжие!

            Законите имат за цел превенция, а не е "закон който да се спазва от перкото". Живееш в относително свободен свят, винаги можеш да имигрираш в Афганистан например и да притежаваш колкото и каквото ти душа сака. Тъкмо ще имаш реално възможност да го изпробваш. Или обратното (което е по-вероятно), няма да имаш възможност, въпреки хилядата пистолета, пушки, снайпери...понеже реалността е различна от засечка на пистолет в клип по you tube.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #96
              От: Изберете своето оръжие!

              Да де, превенция. За това говорим. Ама ограничаваш само тия които искат да спазват закона. На перкото му дреме за на някой превенцията.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                От: Изберете своето оръжие!

                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                Законите имат за цел превенция, а не е "закон който да се спазва от перкото". Живееш в относително свободен свят, винаги можеш да имигрираш в Афганистан например и да притежаваш колкото и каквото ти душа сака. Тъкмо ще имаш реално възможност да го изпробваш. Или обратното (което е по-вероятно), няма да имаш възможност, въпреки хилядата пистолета, пушки, снайпери...понеже реалността е различна от засечка на пистолет в клип по you tube.
                Като се замисля живея точно так където искам и правя точно това което искам.
                Е малко с превенцията не ми се връзва,че като гледам с тяхната превенция режеш свободния избор на нормалния човек пък перкото си прави каквото си иска.На мен поне не ми се връзва идеята,че някой знае по-добре от мен какво на МЕН ми трябва в даден момент и дадена ситуация или,че той е преценил как това или онова не може да ми се случи защото реалния свят в по-розов от клип в Тубата.

                Ти ако имаш избор да ползваш кухи патрони или военни такива кои ще избереш?Превенция да те заколи някой.Да де ама по-умен от мен примерно преценява за теб,че това не ти трябва,ходи да тренираш засечки и бързи с тиквата,че и кухарките не били панацея.


                Говорим си за едно и също,много добре ме разбираш за какво иде реч.Виж долната статия и виж снимката,аз ли съм кьорав,те ли идея нямат.......знаят кой и какво има явно ма ти го набиват на теб и съседа с ограничение на нормално за мен право да си избереш по какъв начин да си пазиш кожата.

                http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1268544
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #98
                  От: Изберете своето оръжие!

                  Снимката е ппримерна и няма нищо общо със статията, за което вина има медията. Просто нямат актуална снимка от дадената акция. Иначе евала за операцията. Свършили са си работата и така трябва да е. Все пак човека е от контингента и има дрога и оръжие. Чрез тази превенция се опазват останалите граждани. Не се знае какво е замислял и какво може да се случи. Ако подготвя поръчково убийство или просто попадне в престрелка може да има косвени жертви. С дрогата си съсипва животи. Отделно примерно може да се надруса и на блъсне с колата 10 човека на някоя автобусна спиртка. За това казвам, че е превенция и по този начин се помага на обществото като цяло. Т.е. децата ни да могат утре да отидат на училище с един риск по-малко. Естествено рисковете не свършват с една акция, но е по-добре от нищо.

                  П.П. По въпроса за ограниченията във вашия щат и аз не намирам смисъл. Особено за чирените, нямам идея защо е така. Може дървото да пренася червейчета някакви, знам ли. Защо не направиш официално запитване до властите и не публикуваш отговора тук? Сигурен съм, че ще ти отговорят.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Изберете своето оръжие!

                    Евала за акцията,и аз това казвам

                    Обаче виж какво се получава - ти ги мислиш като как сьс закони да ограничиш престьпниците,те пьк закони много не четат.Вкарват закон,набиват ти го,че с ловно не можеш да се пазиш от един такьв като от тая акция или,че 5 патрона в ловното са ти достатьчни защото някой така бил преценил.Що не го направят - за Лов макс.5,за самоотбрана 30 или повече???Явно приетия закон за скопяване на ловното те касае тебе защото ТИ не си престьпник,а превенцията не работи за престьпника па ако ще 100 закона да му вкараш.


                    Аз пак ти казвам - аз гледам на човека пред мен като на човек и нямам проблеми да му разреша и 500 коня кола да кара,200 коня мотор или карабина с 30 патрона да има.Като му скопя колата до 50 коня дали тоя който е трьгнал да обира банка ще ползва Москвич осмак защото такьв е закона или Ти таковам на закончето и мрьсна газ...........

                    Чирените майната им,предната година беше на пушките,тая година е на пищовите,но ако ми обясниш защо забраниха тук 5.45 патроните............????Закон,врата у пОле
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Изберете своето оръжие!

                      Знаеш ли, не знам кой ти е сказал, че с ловно оръжие не можеш да се защитиш, просто не е вярно. А, иначе от страха няма по-голям самограничител. САЩ от създаването си са в този порочен кръг и никога няма да излязат от него. Още от създаването си, като държава.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X