Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изберете своето оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Изберете своето оръжие!

    Бенцбос-а е разочарован от правото на носене в България. За притежаване за сега нямаме ограничение, и дано си остане така.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #62
      От: Изберете своето оръжие!

      А някой да помни Татарчев и , че му бе отказано КНО.

      Коментар


      • #63
        От: Изберете своето оръжие!

        Днес Мерджанов е поискал от главният прокурор доклада за броя на притежателите на оръжия в БГ. Намеква и за затягане на контрола. Интересно от какво се страхува....
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #64
          От: Изберете своето оръжие!

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Главният чете тук и поздравява бенцбоса.

          Я го е:

          Цацаров да да се замисли какво точно иска и да наблегне на НЕЗАКОННОТО и отнемането му или озаконяването му.Да се замисли какви и колко престъпления за извършени със законно притежавано или колекционерско и после да мрънка,че имало много оръжие в гражданите.Ония в Лясковец са го знаели,знаели са че има незаконно оръжие в него и се осраха,а сега мислят да намалят законното.Тоя между нещо законно и друго незаконно прави ли разлика?Какво му пречи законно притежавано нещо от свестен човек?

          И аз подхождам винаги с идеята,че срещу мен стои нормален човек,а вече дали му е удобно да носи 2 пищова / че гледах едни потници тук с вградено кобур че под мишницата за малък патлак/ или си знае неговото и носи само един всеки си преценява сам за себе си.Да ограничат нормалните хора защото 2 им били много както казах тъпо ми се вижда,а вече дали се притесняваш от засечка на 1911 Сиг Сауер в ръцете на жена ти заради мека китка и си носиш резервен Глок,че тя по потник няма къде да си го закачи или си се запасьл с 5 патрончета револверче няма значение ЗА МЕН.Това със Зига колкото и смешно да е ми се случи пред очите та всеки си избира какво да си купи според нуждите,1911 Сиг прави засечки на мека китка и не става за носене ако си с жена ти /пак лично мнение /пък тя с меки китки,не може да го ползва и тя.


          Аз принципно съм против много от ограниченията налагани на нормалния човек независимо дали става въпрос за оръжие или не,дал си му едно вече,а второто му го спираш защото щял или да е смешен или не му трябвало или нямал да има време да го ползва или.........ма остави го той да си преценява,застрашава ли ти душичката с нещо като притежава второ или трето и си ги носи?За кримиконтингента ясно,те препрочитат закона по 2 пъти както нас и гледат точка по точка да го спазват.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Изберете своето оръжие!

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Цацаров да да се замисли какво точно иска и да наблегне на НЕЗАКОННОТО и отнемането му или озаконяването му.Да се замисли какви и колко престъпления за извършени със законно притежавано или колекционерско и после да мрънка,че имало много оръжие в гражданите.....
            За добро или лошо и като следствие на европейското ни залитане - приказката с узаконяването на незаконните ни простъпки все по-рядко (да не кажа почти никак) се разказва.

            А какви,колко и защо се извършват - знам ли...

            Коментар


            • #66
              От: Изберете своето оръжие!

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Главният чете тук и поздравява бенцбоса.

              Я го е:
              Главният и другите главни - не са интересни, понеже са ясни. На тях това им е парадигмата по дефиниция, ако е малко оръжието, трябва да се ограничи, защото явно не е нужно. Като е много - кой пък реши, че такова количество е много - трябва да се ограничи точно затова...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Изберете своето оръжие!

                На мен ми е интересно как изброиха 50 милиона /48/ патрона у населението.
                Или карат по схемата 180 000 ловни по 200 патрона = 36 милиона и останалите по 50.
                Може би имат някакъв уред "с термостат" и са ги засекли прелитайки над територията
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #68
                  От: Изберете своето оръжие!

                  Само 50 ли?Флоберковите броят ли ги?Аз и брата с малкото на сестрата наближаваме 50 000 ако броят 22 калибър.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Изберете своето оръжие!

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Само 50 ли?Флоберковите броят ли ги?Аз и брата с малкото на сестрата наближаваме 50 000 ако броят 22 калибър.
                    По нашия закон са толкова на КНО /на бройка пищов/.
                    Стрелбищата и спортните клубове са друга бира.
                    А на теб отдавна спрях да ти завиждам щото се травмирам
                    В ОСО-то имах десетки хиляди, ма това беше в онези мрачни тоталитарни години
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #70
                      От: Изберете своето оръжие!

                      Баси престъпника дето съм станал значи,а пък сестрата не я мисля нея,тя го завира между сутиените си,че нямало там кой да рови.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Изберете своето оръжие!

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        ,а пък сестрата не я мисля нея,тя го завира между сутиените си,че нямало там кой да рови.
                        Не ми е работа вече, и не знам как да сложа червена точка, ма от младини помня, че доста се бъркаше в дамски сутиени
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #72
                          От: Изберете своето оръжие!

                          Едно КНО е достатъчно.Ако някой се притеснява от засечка- револвер.Много по бързо е да натиснеш отново спусъка и да превърти барабана, отколкото да се пресягаш и зареждаш/сваляш предпазител на второ КНО.

                          Шест заряден револвер е достатъчен.

                          Не съм стрелял с револвер, но с пистолети съм стрелял.С АК-74 и 47 също, както и с ДШК, ПКТ и танк.

                          Носил съм пистолет, но си е бреме оръжието.

                          Принципно, ако си достатъчно умен оръжие не ти трябва- сами ще избягваш ситуации в които ще ти трябва огнестрелно оръжие и ще си спестиш доста време и нерви, които няма кой да ти върне.Говоря разбира се за България.

                          Имал съм колебания дали да кандидатствам за КНО, но като знам каква галимация(най-вече да го мисля) е и че досега не ми се е налагало се отказвам.Отделно в България по едно време, а може би и сега в дискотеките е забранено да се влиза с огнестрелно оръжие, освен охраната на самата дискотека и служби на МВР които са на работа.Ако не са по служба не може да влизат в дискотека с оръжие-би трябвало да го оставят на входа на охраната или охраната не следва да го допуска вътре.Отделно има държавни институции в които също е забранено.
                          Последно редактирано от Justif; 21-05-14, 22:03.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Изберете своето оръжие!

                            Абе, по-лесно ще се преместим в УСА, отколкото да очакваме облекчаване режима за разрешение.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #74
                              От: Изберете своето оръжие!

                              Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                              Едно КНО е достатъчно.Ако някой се притеснява от засечка- револвер.Много по бързо е да натиснеш отново спусъка и да превърти барабана, отколкото да се пресягаш и зареждаш/сваляш предпазител на второ КНО.

                              Шест заряден револвер е достатъчен.

                              Не съм стрелял с револвер, но с пистолети съм стрелял.С АК-74 и 47 също, както и с ДШК, ПКТ и танк.

                              Носил съм пистолет, но си е бреме оръжието.
                              Като ще е револвер защо 6 заряден ми не 8,освен леко по-големия барабан на оръжието и някакви грамове там кое му е по-доброто на 6 зарядния?Питам като притежател на 8 заряден 357.

                              Как преценяваш,че едно е достатъчно,има ли шанс големия да ти изпадне леко ако ти се наложи да бягаш да речем или да е по-мощен в даден случай и да дупчи през стени през които не искаш да дупчиш?
                              Зареждаш,сваляш предпазителя и каквото и да е там за второто оръжие според мен не важи,там е 6 зарядния револвер който го играе последна стъпка преди да те носят шестима.

                              Средно статистически тук те нападали трима,средно статистически за да падне единия трябвали 2.3 куршума или по логика и прости цифри с 6 зарядния ти свършват изненадките преди последния да те заколи.

                              И естествения въпрос - какво пречи на мен,теб или кой да е дали Пешо Плякалото носи един или 2,с какво е по-опасен ако има 2 в него и с какво по-безопасен ако има само един?Ти какво предпочиташ - Дезьрт Игъл или 2 револвера по 8 зарядни 357?В каква ситуация?



                              Няма универсално решение за да се твърди,че един е достатъчен,че револвер е по-добре или че ако си умен и пищов не ти трябва.Каква диплома ти трябва за да спреш накозено животно и приятелите му да пернат една пишка на жена ти?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: Изберете своето оръжие!

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение




                                Няма универсално решение за да се твърди,че един е достатъчен,че револвер е по-добре или че ако си умен и пищов не ти трябва.Каква диплома ти трябва за да спреш накозено животно и приятелите му да пернат една пишка на жена ти?
                                Ако се стигне до там по-добре да е 9 милиметрова и нагоре.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X