Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изберете своето оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Изберете своето оръжие!

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    ...Каква диплома ти трябва за да спреш накозено животно и приятелите му да пернат една пишка на жена ти?
    Според мен, в тая ситуация, ако си нямал акъл, за да не попадаш в нея - ти трябва гладкоцевно, супер добър адвокат и мноооого късмет. Дори да успееш да опаткаш 3 -6 души като някой кино герой, а един оцелее да каже в съда, че са дошли при вас да ви питат къде е най- близката аптека, адвоката ще има дълго време запек...
    Зима иде

    Коментар


    • #77
      От: Изберете своето оръжие!

      Остави това,кажи според теб кое му е лошото да имаш 17 заряден 9ти и един 6 заряден 357 защото сега се връщам от стария Лас Вегас и там кой е ходил по тъмните улички се сеща какво е.По някаква причина само там видях полицаи с пищови на кръста,но това само на главната,по тъмното към паркинта бяхме само аз и баджо.

      Акъл или не то не пита като дойде,гладкоцевното тежи и стърчи
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: Изберете своето оръжие!

        Начи требе и контролен в главата...и сърцето.

        Коментар


        • #79
          От: Изберете своето оръжие!

          Или 2 спрея пиперец в на жената чантата пък ако устискаш може и Сига,бягане там няма,половината са черни и пъргави пък и жената с токчетата..........Само пример,че не винаги имаш шанс да избегнеш нещото което трябва да се избягва
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #80
            От: Изберете своето оръжие!

            И лопата...за да се спести адвоката и разправиите после.

            Коментар


            • #81
              От: Изберете своето оръжие!

              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
              И лопата...за да се спести адвоката и разправиите после.
              Ако не говориш за закопване лопатата има най-голямо спиращо действие ако го уцелиш с плоската страна в муцуната
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #82
                От: Изберете своето оръжие!

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Или 2 спрея пиперец в на жената чантата пък ако устискаш може и Сига,бягане там няма,половината са черни и пъргави пък и жената с токчетата..........Само пример,че не винаги имаш шанс да избегнеш нещото което трябва да се избягва
                Като ходихме с жената в LA, взехме под наем едно Шелби кабриолет и тръгваме да разглеждаме. Първоначалния шок от сателитното радио бе преодолян и намерихме някаква метъл станция, която да ни пасва.
                Та караме си двама бели с кабриолет и яко набичен метъл, и така небрежно се набиваме в някво гето. Светофар, ни напред, ни назад, около нас само черни, търкалящи се картони и запалени кошчета.
                Всички гледат гневно нас, някои подвикват. Единствената ми мисъл беше, че документите ми са в раницата в багажника и, ако ни измъкнат от колата как ще се оправяме после. Ни картечница, ни спрейове за мечки, ни огнехвъргачка можеше да ми помогне, ако някой беше кипнал.

                Иначе... 50000 патрона са добър начин... да си затвориш парите IMHO

                Не ме разбирай погрешно, притежавам и обичам оръжията, но не бива да се прекалява със самонавиването
                Зима иде

                Коментар


                • #83
                  От: Изберете своето оръжие!

                  Какво самонавиване,говорим за закон тук,закон който с нищо не помага,а само може да попречи на нормален човек който би трябвало сам да си преценява дали му е удобно да носи само един пищов или 2,а вече дали щял да има време,ма дали било смешно ма дали засичал........си е за него.

                  Аз работя по странни места-Колумбия,Гуатемала,Мексико,Хондурас,Панама,Ямайка........и на ни едно от тях не носим оръжие,но ако някой ще ми дава разрешително след преминаване на дадена процедура все ми се вижда правилно да мога АЗ да си избера дали ми опира втория пищов у бъбреците или само ме гъделичка,а не някакъв чичка да преценява,че и с един може.
                  Е пуснал съм и тема долу с тъпи според мен закони и никак тъпо не ми се вижда някой ако иска да си пази задника с Калашник 30 патрона,а друг само с пиперец,ни единия ми пречи ни другия.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #84
                    От: Изберете своето оръжие!

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    ...
                    Не съм искал да те засегна или нещо подобно, а само да дам гледна точка доколко е възможно да се самозащитава човек, без да превишава правата си като в холивудски екшън (там щото невинните жертви не се броят).
                    Та, ако съм на мястото на "чичката" може би ще разсъждавам по неговия начи, защото това, че някой е минал процедура, не гарантира, че няма да превърти/ се напие/ се надруса и т.н. и да стане тежко въоръжена заплаха за обществото. Примери за това - безброй.
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #85
                      От: Изберете своето оръжие!

                      Е като превърти, какво? Питам, защото с кухненски ножове се колят повече отколкото се застрелват превъртели. А няма лимит по един нож на домакинство.
                      Превъртелия си е превъртял, там не можеш да го спреш. Като иска да отрепе автобус народ ... Бургас /лека им пръст!/.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #86
                        От: Изберете своето оръжие!

                        Пак гледах Скайфол - на Бонд с Walther PPK със 7-8 патрона му е много.
                        В тренировките май е истината.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Изберете своето оръжие!

                          Аз лесно не се засягам,давай,карай как си знаеш.

                          За превъртане то - избора на законно оръжие трябва да е прост и оръжието да е нормално такова,нормално за мен е и Калашник с 30 патрона по простата причина,че никой превъртял скоро не е ползвал 5 заряден пълнител или пищовче 22лр,а ти все пак си избираш нещо да си пазиш кожата и избора ти трябва да е лесен и правилен.
                          Правилно е като има пълнител с 15 патрона да си нося такъв,а не 10 и другото куха ламарина.Ако превъртя ще си купя и 30 заряден и никакъв закон няма да ме спре.С една дума колко повече стягаш закона то толкова повече стягаш нормалните които го спазват и какво постигаш?НИЩО,нито спираш по някакъв начин тия да не превъртат и нито като превъртят нормален лесно може да ги спре пък тях - той с къса карабина приклад вана автомат и 80 патрона,а ти като нормален си избрал 5 зарядна гега на която даже трудно и се маха пълнителя или си нарамил единствения одобрен пищов и нямаш вариант за втори защото някой така преценил.

                          Е нали превъртя ония в Лясковец - и си го знаеха къде е,кой е,какво е имал..........а вече дали закона разрешава притежНието на 5 патрона,10 патрона,100 патрона няма никакво значение,превъртял закон не спазва,с рязане на нормалния избор орязват и нормалното право на нормалния човек да си запази кожата цяла.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #88
                            От: Изберете своето оръжие!

                            Мисля, че няма как да се убедим един - друг, но поне се получи интересен спор.
                            NIKSD - не съм чувал някой да е изтрепал 70- 80 души с кухненски нож, поне не в рамките на час - два
                            Иначе обществото може да създаде закон и после да се опитва да го налага. Успеваемостта при ПТП-та също е плашеща, но това по никакъв начин не означава, че трябва да се премахват ограниченията, а само да се търсят нови и нови начини хората да не мрът от чужда глупост.
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #89
                              От: Изберете своето оръжие!

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                              М
                              NIKSD - не съм чувал някой да е изтрепал 70- 80 души с кухненски нож, поне не в рамките на час - два
                              Мисля ,че назад във времето (вековете) е имало и по-добри постижения.
                              Последно редактирано от derhunter; 23-05-14, 11:14.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Изберете своето оръжие!

                                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                                Мисля ,че назад във времето (вековете) е имало и по-добри постижения.
                                С кухненски нож ли? Щото, ако се разхождаш с меч е проблем в днешно време. Назад във вековете също е било проблем, ако не те придружава армия или не си от отворените местни.
                                Самураите са носели по два, освен всичко друго и като символ на престиж в обществото, защото простолюдието не е имало право да носи оръжие и т.н.
                                Интересното е, че точно това е станало интересно от поста.
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X