Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изберете своето оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изберете своето оръжие 2

    Първоначално публикуван от slaf4u
    4. Красотата не е важна.
    Аз бих казал, че не би следвало да е решаваща, но все пак има своето значение...

    Коментар


    • #17
      От: Изберете своето оръжие 2

      Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
      Четири дула ... множко са сякаш?
      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Ба ли го... Така пише дрътия. И на мен ми се чини много...
      Имайте предвид разликата в случаите на ползване на оръжие дори и като правна регламентация "там" и тук от хората овластени да го носят. След като знае, че в определени случаи често срещащи се в тяхната практика може да го използва, той се е подсигурил.
      Преди десетина години мой приятел, съученик и действащ офицер от МВР беше убит с нож от една откачалка въпреки, че е бил въоръжен. Просто сигурно за момент се е поколебал да използва оръжието.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #18
        От: Изберете своето оръжие 2

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Имайте предвид разликата в случаите на ползване на оръжие дори и като правна регламентация "там" и тук от хората овластени да го носят. След като знае, че в определени случаи често срещащи се в тяхната практика може да го използва, той се е подсигурил.
        Преди десетина години мой приятел, съученик и действащ офицер от МВР беше убит с нож от една откачалка въпреки, че е бил въоръжен. Просто сигурно за момент се е поколебал да използва оръжието.
        С извинение, че се включвам в темата ви за истините и последиците на забавното (за мен) старче, но в последното си изречение неглижираш още поне няколко хипотези.

        Когато си с нож срещу огнестрелно - даваш всичко от себе си, понеже няма друг шанс.
        С огнестрелно срещу откачалка с нож, за който може би не подозираш - оръжието на кръста дава нездравословно самочуствие за контрол над ситуацията. От там и необмислените действия.
        Изненадата и късметът - не се поддават на академично обяснение, но... живеят наоколо.

        Съболезнования за приятеля ти.

        Коментар


        • #19
          От: Изберете своето оръжие!

          Самата тема е глупава и безсмислена и касае само хората, дето не са се наиграли с оръжие досега...

          Коментар


          • #20
            От: Изберете своето оръжие!

            "Нож срещу пистолет" си е доста сложен въпрос май

            Коментар


            • #21
              От: Изберете своето оръжие!

              В случая който споменах свидетели няма. Има само предположения. Всичко е възможно.
              Мисълта ми беше, че когато човек често попада или е свидетел на рискови ситуации, то той се подсигурява и действа по друг начин. Подготвен е и очаква, съответно се и въоръжава.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #22
                От: Изберете своето оръжие!

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Самата тема е глупава и безсмислена и касае само хората, дето не са се наиграли с оръжие досега...

                Като мен,нито ми е глупава нито безмислена.

                на наигралите се каква тема им трябва?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Изберете своето оръжие!

                  Чакай малко ..........
                  Автора говори за престрелки, презареждане на пълнители, кила желязо по себе си ........
                  Дай да се разберем - става дума за самозащита, или за военни действия в Северен Кавказ?
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изберете своето оръжие!

                    Говори също така и за собственото си мнение и на какво е базирано,вкарва и малко статистика и реални случки от които всеки може да си вади извод.

                    Каква е разликата в самозащитата и Северния Кавказ?И там и тук 5 метра са си 5 метра,калибъра си е калибър,100 кила накозен с идея са си 100 кила.......пък вече кой иска да носи и по 5 дула ако може,аз не мога,не и в тая жега тук.
                    В касата за бързо реагиране обаче имам 8 заряден 357 магним с 3 спиид лоудьри,един 45ти 10 заряден с 2 резервни пълнителя с Барнс патрони,2 пълнителя с Уинчестер ПДХ .308 за карабината и 22лр с 2 резервни за него.Сега взимам и един 9мм,че къде без 9,даже съм му приготвил 700 патрона вече,да има жената да си стреля.Питай ме защо касата ми е една и в зора кой ще напипам.........жената ми се хили как съм ги подредил.
                    Не е Кавказ ма всичко живо е с патрон в цевта.

                    По тукашна анкета 9мм води с около 85% като калибър за пистолет за носене,за в къщи обаче 45ти води с около 90%,а на въпрос Някой носи ли пълен размер 1911 .........трима от форум с около 160 000 регистрирани.

                    Какъв е шанса престрелка да продължи достатъчно време та да ми се наложи да презаредя 3 пъти и то в къщи?Ми не знам,никаква или много близо до това ма пък като намериш пълнители по 35 кинта що да ги държи празен човек.

                    Всеки за него си,на мен лично темата ми е много интересна.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изберете своето оръжие!

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Самата тема е глупава и безсмислена и касае само хората, дето не са се наиграли с оръжие досега...
                      Не е така.
                      Със същата логика темите за колите са безмислени и са за хора дето не са се наиграли на коли...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изберете своето оръжие!

                        Колеги, някъде може и да ходят с по пет дула, но у нас законът разрешава само едно. В едно проучване във Франция, бяха стреляли по овце за да проверят какъв е смъртоносният ефект на различни калибри патрони. Няма да цитирам цялата статия, ако някой се интересува ще му я ксерографирам. Резюмето беше следното: Какво ви грее, че носите оръжие, попаденията от които причиняват смърт в 96% от случаите, ако айдука срещу вас е от останалите 4% късметлии? И препоръчваха многозаряден пистолет в калибър 9х19. Моето лично мнение е че ако не сте професионален охранител, 9-милиметров револвер с не по-дълга от 4 инча за напълно достатъчен за самоохрана. Съдя по това което съм чул, чел и видял за 30-те години, които се занимавам с оръжие.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изберете своето оръжие!

                          Ееееееех, как съм си мечтаел някога и в България да има NRA ............
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изберете своето оръжие!

                            Първоначално публикуван от bootsman Преглед на мнение
                            В едно проучване във Франция, бяха стреляли по овце за да проверят какъв е смъртоносният ефект на различни калибри патрони. Няма да цитирам цялата статия, ако някой се интересува ще му я ксерографирам...
                            За това ли става въпрос?
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...F1%E1%F3%F0%E3
                            42

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изберете своето оръжие!

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Ееееееех, как съм си мечтаел някога и в България да има NRA ............
                              Няма лошо,тук поват да борят тьпотията с 10 зарядните пьлнители.Тогава вече пак ще се четат мнения и статистики като това горе,че в разрешителното има място за 3 броя пьк вече кой кога се носи е според ситуацията.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изберете своето оръжие!

                                Първоначално публикуван от bootsman Преглед на мнение
                                Колеги............, но у нас законът разрешава само едно.
                                Това от кога е?
                                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X