Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изберете своето оръжие!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изберете своето оръжие!

    Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
    Това от кога е?
    Само носенето на повече от едно за самоотбрана.

    Коментар


    • #32
      От: Изберете своето оръжие!

      Аха.
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #33
        От: Изберете своето оръжие!

        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
        Обикновено 7,65х17, 9х18 и 9х17... Последният е особено куц калибър.

        ПОТВЪРЖДАВАМ мнението на Андреев, относно калибър: 9х17, 9мм,,Къс" или американофилите .380 ,,АУТО"....Това е откровено маломощен боеприпас, с ниска начална скорост, отчавяща пробивност / не питайте откъде знам /...За сметка на това в България е прекомерно скъп и напрактика е дефицитен.....По малките оръжейни магазини в страната го няма.....
        А боеприпасът е над 1.10 лева бройката....
        Даже и на стрелбищата е скъп....
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • #34
          От: Изберете своето оръжие!

          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
          Това от кога е?

          Законът разрешава НОСЕНЕ само на едно КНО за самоотбрана.Има изрична забрана Не можеш да носиш за самоотбрана две КНО едновременно.... говорим за Закона за оръжията боеприпасите и пиротехническите изделия..
          Същият закон не ограничава бройката КНО, които можеш да придобиеш и съхраняваш...
          така поне е по буквата на закона...
          Вече политиката на МВР по въпроса с издаване на разрешения за придобиване и съхранение на КНО за саммобрана е друго нещо и напрактика е много трудно, почти невъзможно и едно КНО да имаш....
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • #35
            От: Изберете своето оръжие!

            Тъп закон,след като си проверен и свестен какво им пречи да имаш 3 да речем?

            Днес си оправих Сиг 226 СС Елит,търся 229 СС Елит в 40 или ако няма може и в 9мм,никой не му дреме колко железа имаш в касата,на кой му пука с какво си решил днес да си пазиш задника..........

            ТЪП закон,гласи се БГ организация на Любителите на оръжието,май ще се борят с такива тъпотии ма да видим до къде ще я докарат.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Изберете своето оръжие!

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Тъп закон,след като си проверен и свестен какво им пречи да имаш 3 да речем
              Доколкото знам, носенето на повече от едно за самоотбрана е заради крими контингента - като нямат разрешително наемат охранител с две и повече и носят нелегално едното.
              Ако попаднат на проверка го подхвърлят на охранителя, а той твърди че носи две и така се измъкват.

              Коментар


              • #37
                От: Изберете своето оръжие!

                Тъп закон,след като си проверен и свестен какво им пречи да имаш 3 да речем
                В България можеш да си "имаш" и сто. "Имай" си, щом ти е кеф. Но не може да носиш повече от едно. Има до някъде логика, понеже не можеш да използваш две и повече едновременно. Виж може да пренасяш колкото си искаш.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #38
                  От: Изберете своето оръжие!

                  Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                  В България можеш да си "имаш" и сто. "Имай" си, щом ти е кеф. Но не може да носиш повече от едно. Има до някъде логика, понеже не можеш да използваш две и повече едновременно. Виж може да пренасяш колкото си искаш.
                  Самозащита,имаш едно и засича,нямаш право на револверче в джоба защото...........???Защото тоя закон предпазвал крими контингента...........те да ме дебнат да ме резнат пьк аз точно по закон ще я карам и точка по точка ще го спазвам.

                  Режеш кримиконтингента,но таковаш мамата на хиляди нормални хора които го спазват тоя закон,като се опете положението точно кримиконтингента ще я кара точка по точка.

                  Тьп закон............


                  По закон Можеш да носиш.........може ли да смятам,че не можеш да имаш едно на крьста като караш кола и едно до скоростния лост за по-удобно?
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изберете своето оръжие!

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Тъп закон,след като си проверен и свестен какво им пречи да имаш 3 да речем?

                    Днес си оправих Сиг 226 СС Елит,търся 229 СС Елит в 40 или ако няма може и в 9мм,никой не му дреме колко железа имаш в касата,на кой му пука с какво си решил днес да си пазиш задника..........

                    ТЪП закон,гласи се БГ организация на Любителите на оръжието,май ще се борят с такива тъпотии ма да видим до къде ще я докарат.
                    Ами мисля , че доникъде няма да я докарат. А дали закона е тъп си е твое мнение и то основава на страха, че съседа или непознатия на улицата има 1-2 или повече железа в джоба си. Непрекъснато пишеш как някой ще те резне, ще ти влезе в къщата.След, като имате толкова много резачи и влизащи, вардете се. Особености на националното самосъзнание ........ Предпочитам наколо нормални хора с нормални отношения.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изберете своето оръжие!

                      Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                      Предпочитам наколо нормални хора с нормални отношения.
                      АБСОЛЮТНО сьм сьгласен с теб,но изхождам от идеята,че като носиш орьжие трябва да си готов за среща с ненормалник или трима,а не с нормалния ми сьсед на по бира.

                      И естествено мнението което споделям си е напьлно мое,а вече дали е основан на страх или друго всеки си знае за себе си.Някои разчитат на едно орьжие и един калибьр,други предпочитат 45ти на крьста,но ако стане проблем в ресторант и не дай си боже 45ти засече гледат да имат и един 38ми на глезена примерно.Точно тия ги режеш с тоя закон и набиваш законче който трябва да се спазва от крими контингента.Те пьк от своя страна като са хукнали да спазват кой да е закон..........

                      Разбра ме,всеки за него си.Не пиша как някой ще ми влезе в кьщата,а и да влезе няма как да знам как ще реагирам,НО предпочитам да имам някакьв шанс пред никаквия,сьщата работа и с втория пищов на глезена.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изберете своето оръжие!

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Самозащита,имаш едно и засича,нямаш право на револверче в джоба защото...........???Защото тоя закон предпазвал крими контингента...........те да ме дебнат да ме резнат пьк аз точно по закон ще я карам и точка по точка ще го спазвам.

                        Режеш кримиконтингента,но таковаш мамата на хиляди нормални хора които го спазват тоя закон,като се опете положението точно кримиконтингента ще я кара точка по точка.

                        Тьп закон............


                        По закон Можеш да носиш.........може ли да смятам,че не можеш да имаш едно на крьста като караш кола и едно до скоростния лост за по-удобно?
                        Така е ма нали знаеш, че в Бъългария закона е "врАта у пОле".
                        Ако си реално застрашен не два, ами....

                        Когато бях още на служба съм носил по 4 /четири/. Сега и един не нося, само чат-пат.
                        Последно редактирано от Chicho1; 18-05-14, 20:18.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изберете своето оръжие!

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Така е ма нали знаеш, че в Бъългария закона е "врАта у пОле".
                          Ако си реално застрашен не два, ами....
                          ТОЧНО

                          Крими контингента като знае,че има опасност някой да го гьрми не един ми една кофа може да носи,а с тоя закон режат нормалните хора.Това да правят закон който е насочен кьм престьпния контингент е малко да не кажа МНОГО СТРАННО за мен,нещо като тукашния с 10 патрона макс,гледам всички престрелки с незаконно точно по 10 ползват и никакви автоматициСкопил си нормалните пичове,престпника му дреме за закончето им.

                          Пример пьк кой иска да го смята за глупав.Жена,тича всяка сутрин и носи Кахр брьмбьзьк под потника с 5 патрончета примерно,НО в чантата си има един 45ти с 10 бомбона поне не и тежи много,лесно се крие и дупчи яко повече от един нападател.По пьтя за парка в който тича я спира полиция и..........арестуват защото носела 2 пищова.А де,не говорим за транспортиране,а за носене защото мога и пример с ТИРаджия да дам в кофти квартал кьдето номера с глезена и големия на крьста пак играе.


                          Колко от Полицаите носят по 2?Техния живот по-ценен ли ми е от моя.Е знам за рисковете на професията,но тук АЗ поне говоря в осрана ситуация,той може да има,а аз НЕ.И не се сравнявам с полицай,но пистолет и в неговите и в моите рьце засичат по един и сьщ начин.



                          И да си допьлня - тьп пример и законен до момента с осирането,после ще му мислим не дай си Боже да окькаме ситуацията.СТРАХ или който както иска да го приема.Утре в 1 сутринта трагваме за Големия Каньон,Хувьр Дам и Вей Гьз аз,баджо и жените.Нямам право да го нося свободно в Калифорния та до границата стоят / един ли,маке........ / в куфара като от там до ваденето е на един клик,след пресичане в Невада и Аризона е свободно носена,ти таковам и на куфара и на всичкото.Там сьм 5 сутринта,спираш да пушиш и..........ако ще ме питаш колко е часа то по-добре не ми трьгвай с думите Мамка ти мрьсна............че ако не те лежа АЗ то баджо ще те лежи,по закон мога да му заема кой да е пищов за месец поне.
                          Само се чудя карабината да нося ли,че ще им пречи на задната седалка.


                          Избор според ситуацията,няма закон който да ме врьзва с едно след като пресека една нормална граница на СВОБОДЕН ЩАТ.Дали е правилен закона или не друг да преценява,за мен е ПРАВИЛЕН
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 18-05-14, 20:59.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изберете своето оръжие!

                            Довода с едно оръжие и засечка не хваща "дикиш". Ако не можеш да отсраниш една засечка, второ оръжие няма да ти помогне. А и надали ще имаш време. Аз мисля, че повече от едно не е необходимо да носи човек, особено цивилен. Я виж и кажи в световен мащаб полицаи, военни и служби разни по колко броя КНО носят на дежурство в тях? Не съм забелязал някой да носи раница с пистолети. Масово е по един - два. Та силовите структори, щом са преценили, че това е достатъчно, при положение че при тях риска е в пъти по-голям, защо му е на цивилен повече от тяхното въоръжение? Ако наистина дадения цивилен има реална нужда, то тогава и танк няма да му помогне. А и честно казано ми се струва, че доста преиграваш. Слез на земята.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изберете своето оръжие!

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение

                              Когато бях още на служба съм носил по 4 /четири/. Сега и един не нося, само чат-пат.

                              АААААА за ТЕБ може,а за МЕН НЕ,ти се бориш с престьпници,а на мен ми остава НАДЕЖДАТА да не ме среща такьв като спра да пуша в пустинята в 4 сутринта.

                              Я виж нещо което малко хора знаят за Щат като Невада и Аризона,пресичаш и си ти,носиш да се вижда па ако ще и Калашник да е,а в Аризона и скрито можеш / не Калашника де,други разни ситни /.



                              И НЕ,едва ли ще се разпищовя на главната у Вегас / че отивам да пия,а не да го разхождам като простинал / ма дали ще си го спестя в пустинята или някое крайпьтно кафе...........мммммда
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изберете своето оръжие!

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Довода с едно оръжие и засечка не хваща "дикиш". Ако не можеш да отсраниш една засечка, второ оръжие няма да ти помогне. А и надали ще имаш време. Аз мисля, че повече от едно не е необходимо да носи човек, особено цивилен. Я виж и кажи в световен мащаб полицаи, военни и служби разни по колко броя КНО носят на дежурство в тях? Не съм забелязал някой да носи раница с пистолети. Масово е по един - два. Та силовите структори, щом са преценили, че това е достатъчно, при положение че при тях риска е в пъти по-голям, защо му е на цивилен повече от тяхното въоръжение? Ако наистина дадения цивилен има реална нужда, то тогава и танк няма да му помогне. А и честно казано ми се струва, че доста преиграваш. Слез на земята.
                                На земята сьм аз,дали ще имам време е Божа работа,шанса да ползвам второ ако го нямам е никакьв нали,а аз си искам шанса.
                                Масово един ИЛИ 2,а при цивилните 2 няма как.Силовите структури преценили,че ЗА МЕН било по-добре да не нали?Някой друг ти преценява за теб какво ти трябва???Да го почерпя ли или да му благодаря,че най-добре знае на МЕН какво ми трябва?

                                Риска може да е по-голям,аз не им се бьркам какво,колко и как да го ползват,за чий ми се бьркат ТЕ на мен???
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X