Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Засечка

    Виж хода на жилото.
    Направи го да излиза половин-един милиметър повече.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #92
      От: Засечка

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Славчо , за пружината е идеята . Нали и аз ти го предложих това. Но варианта с двете пружини е -човек се учи цял живот.
      Така е, но както ти бях казал, притеснява ме, че ако пружината е по-мека няма да й стига силицата да дотика патрон в патронника. За двете пружини съм съгласен със Станю (моля да бъда извинен ако бъркам името ). Лошото е че в Сливен няма голямо предлагане на пружини.
      42

      Коментар


      • #93
        От: Засечка

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Виж хода на жилото.
        Направи го да излиза половин-един милиметър повече.
        Предполагам имаш предвид иглата? Каква е идеята? Добре си блъска по патроните - до сега няма пропуск. Какво общо има с изхвърлянето на гилзата?
        42

        Коментар


        • #94
          От: Засечка

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          И сега един друг въпрос - с какво да мажа алумина - сух няма да го оставя посмъртно но дали тефлоновата смазка е подходяща?
          Става.
          Също става и молибденова.

          Коментар


          • #95
            От: Засечка

            Около 8-9 години имах "ARKUS 98 DAC",като 5 от тях ползвах и адаптор.С адаптора засечки ми е правил единствено при ползване на стари боеприпаси-няколко пъти ми попадаха такива на "Арсенал" от около 1985г,общо към 200 патрона.На няколко нормални изстрела имаше един по-слаб,като не можеше да презареди-не изхвърляше гилзата(все едно заряда и бил слаб и не върнал затвора до крайна позиция).На 15-20 изстрела патрона изобщо не произвеждаше изстрел. Правих си и експерименти-след засечка сменях пълнителя с другия,в който имаше "нормални" патрони и съответно ги изстрелвах без проблем.Патроните които не произвеждаха изстрел,поставях отново,като ги "завъртах така,че иглата да удари на друго място-по този начин изстрелях половината от тях,а останалите-с пушчица с болтов затвор.При пушката също имаше "откази"-на 5-10 изстрела един. Докато продадох Аркуса,повече засечки не съм имал,но ползвах само "нормални" патрони(различни марки и модели,каквито имаше на стрелбището),а по пружините на оръжието не бях правил никакви интервенции.
            В момента имам "RUGER MK III" и с него не съм имал никакви засечки. Изстрелях без никакви проблеми една кутийка "VOSTOK" made in USSR с печат от 1984г.-не знам каква е била разликата от арсеналските,дали качеството или правилното съхранение.
            За мен извода е,че проблема ми със засечките е идвал от калпави патрони.
            Последно редактирано от hhris08; 01-02-14, 20:47.

            Коментар


            • #96
              От: Засечка

              Не пили, шанса да пракараш и сговнясаш нещата е голям. Или имай търпение частите и механизмите да се самонапаснат или ги напасни по-по естествен начин - като си поиграеш да дърпаш затвора ръчно без смазка. Така съм оправял калпав Макаров и стана един от най-чудесните макарени които съм ползвал, но рецептата беше много инат, много свободно време докато вися по границата и малко олющена кожа по пръстите на ръцете!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #97
                От: Засечка

                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                Предполагам имаш предвид иглата? Каква е идеята? Добре си блъска по патроните - до сега няма пропуск. Какво общо има с изхвърлянето на гилзата?
                Патроните които не произвеждаха изстрел,поставях отново,като ги "завъртах така,че иглата да удари на друго място-по този начин изстрелях половината от тях,а останалите-с пушчица с болтов затвор.
                Да. Иглата.
                Останах с впечатление, че и някои "некорави" не палят.
                Знаеш как е "капсула" при 22ЛР. Една петарда която е захваната по венеца на гилзата. Ако удара от иглата не е достатъчно силен/рязък тя се натрошва и не пали или пали със забавяне /макар и микроскопично/.
                Не ти пречи да погледнеш колко и как излиза иглата от чашката на затвора.
                Може да играеш с пружинката на жилото и възвратната на затвора. Трябва нагаждане за да не отслабиш много възвратната и да не ги вкарва в патронника докрай.
                Пружината на петлето/чукчето не пипай.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #98
                  От: Засечка

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Така е, но както ти бях казал, притеснява ме, че ако пружината е по-мека няма да й стига силицата да дотика патрон в патронника. За двете пружини съм съгласен със Станю (моля да бъда извинен ако бъркам името ). Лошото е че в Сливен няма голямо предлагане на пружини.
                  Ще го научиш само че съм ьо Заигравката при демферната пружина е точно с масата на движещите се части . Идеята е при по слаб начален импулс да има по малко съпротивление и вече когато масата на затворния блок ни помага съпротивлението да се увеличи което пък от своя страна ни върши работа като блока се връща . Всичко това може и да се изчисли ако имаме някакви изходни данни които вероятно ги имат в завода производител .
                  Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                  Изстрелях без никакви проблеми една кутийка "VOSTOK" made in USSR с печат от 1984г.-не знам каква е била разликата от арсеналските,дали качеството или правилното съхранение.
                  За мен извода е,че проблема ми със засечките е идвал от калпави патрони.
                  В интерес на истината руските малокалибрени патрони са технологично с пъти по добри от нашите . Особено черните стоманени гилзи . На времето стреляхме такива от седемдесетте години за последно стрелях преди няколко години такива произведени през 1986 година няколко кутийки без нито една засечка .
                  Последно редактирано от sek.1; 01-02-14, 21:08.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Засечка

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    ...Лошото е че в Сливен няма голямо предлагане на пружини.
                    Донасяш се до Стара Загора, не е през света, и търсиш фирма Варианти. Намира се в промишлена зона, в района на бившата Търговия на едро. Мисля, че имат и сайт в нета. Произвеждат всякакви дребни и не чак толкова дребни пружини, включително и по поръчка. Все нещо ще ти свърши работа. Продават и единични бройки.
                    Последно редактирано от tef4o; 01-02-14, 21:18. Причина: грешен цитат
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Засечка

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Особено черните стоманени гилзи . На времето стреляхме такива от седемдесетте години за последно стрелях преди няколко години такива произведени през 1986 година няколко кутийки без нито една засечка .
                      "Спортивно-охотничие"
                      Железни в прекия и преносния смисъл. Корави.Стреляха и на оръжия на които беше подбит патронника в горния край от щракане напразно без гилза и при изстрел с другите с по-меки гилзи венеца се "пресоваше" във вдлъбнатината, и изстрел нямаше.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Засечка

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Донасяш се до Стара Загора, не е през света, и търсиш фирма Варианти. Намира се в промишлена зона, в района на бившата Търговия на едро. Мисля, че имат и сайт в нета. Произвеждат всякакви дребни и не чак толкова дребни пружини, включително и по поръчка. Все нещо ще ти свърши работа. Продават и единични бройки.
                        Супер! Верно не е през света, все пак от там взех и адаптера
                        Евала на тая фирма, че са си постнали координатите в сайта. На следващото ми ходене в Стара Загора ще ги посетя ако няма промяна след направените интервенции.
                        42

                        Коментар


                        • От: Засечка

                          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                          Супер! Верно не е през света, все пак от там взех и адаптера
                          Евала на тая фирма, че са си постнали координатите в сайта. На следващото ми ходене в Стара Загора ще ги посетя ако няма промяна след направените интервенции.
                          Подобно нещо щях да ти препоръчам и аз, ма нощес го пропуснах
                          Някога само с оригинални пружини от производителя работихме
                          Взимаш поне две максимално близки до оригиналната и почваш да режеш витка по витка и пробваш.
                          Като стигнеш до приемлив резултат-спираш. Ако "прехвърлиш" , на другата режеш две-три витки по-малко и действаш.
                          Успех!
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X