Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Засечка

    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
    С качествен боеприпас(съхраняван правилно),технически изправен и добре почистен патлак и стрелба без изгъзици и експерименти не съм имал засечки .Предполагам и че с всяко КНО е така.
    Според мен и самите засечки се появяват по горе описаните причини.Не зависимо дали е комин,не възпламенен капсул и т.н.Най-неприятното и трудно за отстраняване според мен, е заседнал куршум в цевта
    Мога да споделя за засечки, по моя вина, пи иначе технически изправен, почти нов, отлично смазвам / даже прекомерно / пистолет...
    Зиг Р226R в 9х19 три пъти на стрелбище не искаше да възпламени капсула на патроните, поради проникнала между него / капсула / и гилзата смазка....
    Комини не ми е правил...
    Изключително надежден...
    Става НЕнадежден, ако се сложи възвратна пружина система DPM.....
    Стрелял съм с всякакви стрелбищин патрони, включително руските ,,Барнаул", които произвеждат много нагар и са със стомаменан ,,риза" на куршума, а не с томпак...
    Засечки съм имал с пистолет Байкал - оборотен от стребище...Поради отсрлабнала бойна пружина / пружина на ударника /...
    засечки тип ,,столв пайп"- ,,комин" са ми се случвали често, когато на стрелбище стрелям с CZ 99 / това е ,,Цръвена застава" / в калибър .40 S&W на мой приятел.....Много зле......Средно по 8-9 засечки на 50 изстрела....

    Последно моят пистолет ,,засича" през зимата на 2013г. При едно посещение на стрелбище, бях неприятно изненадан, че ми е омекнала възвратната пружина, при това до такава степен, че не искаше да връща напълно и да заключва затвора при патрон в патронника...

    Отстраняванета на засечка / най-
    естите видове /- ,,комин", ,недотикнат патрон, става съответни: с рязко издърпване на затвора, за да екстрахира невъзпламениеният патронн или с приблъскване на затвора, за да вкара партона в патронника и да заключи...

    Вече при засечки с кабумнати патрони / да НЕ дава Гопод/ или раздута гилза, няма оправия, ако стрелаш при самозащита....При задута и/или разкъсано гилза, отстраняването става с частично разглобяване на пистолета и използване на шомпол или тънка дълка отвертка...

    ПП като говори за засечките, мога да споделя нещо от малкия ми практически опит- АКО НОСИТЕ ОРИЖИЕТО ЗА САМООХРАНА - НЕ ОСТАВЯЙТЕ ПАТРОНИТЕ В НЕГО ДА ПАТИНИРАТ И ДА ПРЕСТОЯВАТ ДЪЛГО ВРЕМЕ....Сменяйте ги...
    Случва се да проникне смазка / както при мен / или влава и да не възпламени патрона...
    Таковма невъзпламеняване ми се е случвало два пъти, поради прекомерно мазане и веднъж, поради омекнала възвратна пружина...
    Та..с две думи носене на качествне, проверен боеприпас.....Преди време бях намерил някакви мнаго препоръчвани АЕ на Федерал 147 грейна...и го носех с нтях и с ,,Лапуа".....Като на стрелбище си ги вадех и после пак лентовах в пистолета.....След засечките от смазката, се убедих, че по-добре по-обикновени, НО пресни патрони от преверена марка / макар и не топ /, отколкото отлична и скъпа марка патрони, които Бог знае, откога не са сменяни и са стояли постоянно в орижието изложени малко ли много на атмосферни условия и смазка...

    За засечка със заклинен куршум в цевта съм чувал, но за щастие / засега / не ми се е случвало...При мисълта за подобна засечка, направо настръхвам....
    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

    Коментар


    • #47
      От: Засечка

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      С Балистол и няколко сухи не се ли самопочиства по мьрзеливия начин там?
      Такова животно като самопочиствани / обърни внимание на кавичките / - НЯМА!...Да със сигурност е по-добре от нищо и постоянно трупащи се наслагвания от нагар, неизгорели барутни частици, микро-сътрготини от капсул, но за пълно изчистване-си иска пълно разглобяване...
      Преди да отида на море, сменях ролл-пи-а на моя Зиг....Беше се счупил след малко над 10 000 патрона...Въпреки това си стреляше безотказна.. Чиста уи смазвам щателно, бавно и навсякъде, къдено достигам...Но без пълно разглобяване...
      Оръжейникът във ВИП-а, при смяната на пина разглоби затворният блок на моя и съвсем на бързо и бегло зачисти с парцалче напоено с Балистол / класически аерозолен /
      За да е наистина перфакто изчистено и обслужено оръжието / ама наистина идеално /, се налага пълно разглобяване, включително и на иглата...
      Но...ТОВА НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО ДА СЕ ПРАВИ ЧЕСТО....ОЩЕ ПО-МАЛКО ДА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО...При Зиг Зауерите е на 6000 / ШЕСТ ХИЛЯДИ / изстрела...Но, ако нямате нужните технически знания, умения или опитност в такива неща - НЕ разглобявайте напълно поистолета...Това е най-добре да го направи оръжеен майстор...
      В никакъв случай пълното разглобяване не е супир сложно, но и НЕ Е проста работа....Най-малкото има риск, ако човек не е запознат детайлно с всеки елемент от консструкцията на оръжието, да загуби детайл и оръжието да стане НЕфункциониращо или още по-малко опасно...
      Да не говморим че при някои марки пистолети / напрамер Зиг /, след пълно разглобяване за почистване, производителят препоръчва, фиксиращите пинове да се заменят с нови...Това не е случайно....

      Във всеки случай за цивилен калъф, който стреля 1000-2000-3000 патрона годишно, напълно достатъчно е след всяка стрелба щателно да чисти цев, затворен блок / докъдето стига / рама, УСМ, да смаже леко и това е...ЛЕЗ пълно разглобяване...Това не е лъжица за всяка уста...
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #48
        От: Засечка

        Парапонер, БЛАГОДАРЯ ЗА ПОУЧИТЕЛНИТЕ СНИМКИ!

        Първо от тия снимки, като българин ме хваща срам...Държава с развита / макар и разбита, ала все пак произвеждаща леко стралщково оръжие, бопрепаси за него и артилерийски боеприпаси /, като България да купува пистолетни патрони от Сърбия......както се казва WKAT THE FUCK IS IT????????????????

        Понеже от ,,Арсенал" Казанлък пускат патрони 9х19 със стоманена гилза / онази зелената /...

        Срамота е, при условие, че все още го има Арсенал Казанлък, да купуваме дори патроните от вън...Не съм и подозирал, че ще паднем толкова ниско като държава....

        ПП патроните ППУ са с изключително променливо качество.....
        Това, което си дал на снимката Парапонер, доказва, че конкретните боеприпаси от конкретна партида / с която ти си стрелял със служебното оръжие /, са или с навлажнен барут, поради лошо или неподходящо съхранение или още в производствената фаза на тия боеприпаси нещо е оплескане сместа.....типично е да се произведе изстрел, при което се екстрахира гилзата, но пне детонира целия заряд по ред причини или е недостатъчен 8 заряда / поради , което няма достатъчно налагане, за да изстреля / тоест обтуриралия проектил да напусне дулния срез....
        А и сърбите за пореден път са ни се подиграли....Типично за тях....

        Имам и други подозрения за такива боеприпаси и те са, че са купувани възможно най-евтините партиди, които реално са 3-то и 4-то качество.....тоест нещо като шкарто...
        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

        Коментар


        • #49
          От: Засечка

          Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
          И на мен с ППУ ми се е случвало да остават такива люспи от барута(вероятно не догорял).
          Да така е! Това се случва обаче при ППУ, при ,,Магтек", ,,Селие и Белот" не ги коментирам и за съжаление от скоро съм забелязал при някои партиди на иначе добрите ,,Геко" 124 грейна....
          говоря за най-разпространените по стрелбищата в България и в частност в София боеприпаси в 9х19 FMJ и .40СиУ FMJ

          При последната стрелба, забелазах нещо иначе нетипично за Геко- частици неизгорял барут, при това видимо повече и доста по-голямо замърсяване на канала на цевта, в сравнение с други стрелби......

          В 99% от случаите стрелям с ,,Геко", затова имам и наблюдения....
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • #50
            От: Засечка

            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
            Парапонер, БЛАГОДАРЯ ЗА ПОУЧИТЕЛНИТЕ СНИМКИ!

            Първо от тия снимки, като българин ме хваща срам...Държава с развита / макар и разбита, ала все пак произвеждаща леко стралщково оръжие, бопрепаси за него и артилерийски боеприпаси /, като България да купува пистолетни патрони от Сърбия......както се казва WKAT THE FUCK IS IT????????????????

            Понеже от ,,Арсенал" Казанлък пускат патрони 9х19 със стоманена гилза / онази зелената /...

            Срамота е, при условие, че все още го има Арсенал Казанлък, да купуваме дори патроните от вън...Не съм и подозирал, че ще паднем толкова ниско като държава....

            ПП патроните ППУ са с изключително променливо качество.....
            Това, което си дал на снимката Парапонер, доказва, че конкретните боеприпаси от конкретна партида / с която ти си стрелял със служебното оръжие /, са или с навлажнен барут, поради лошо или неподходящо съхранение или още в производствената фаза на тия боеприпаси нещо е оплескане сместа.....типично е да се произведе изстрел, при което се екстрахира гилзата, но пне детонира целия заряд по ред причини или е недостатъчен 8 заряда / поради , което няма достатъчно налагане, за да изстреля / тоест обтуриралия проектил да напусне дулния срез....
            А и сърбите за пореден път са ни се подиграли....Типично за тях....

            Имам и други подозрения за такива боеприпаси и те са, че са купувани възможно най-евтините партиди, които реално са 3-то и 4-то качество.....тоест нещо като шкарто...
            Не е зле да спреш с крясъците. Писането с големи букви се приема така.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #51
              От: Засечка

              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
              ....
              Забелязах, че моя пистолет не екстрахира гилзи а само ги изхвърля. Притеснявам се, че не е надежден и може да ми направи проблем.
              42

              Коментар


              • #52
                От: Засечка

                МИР да го еВа,молим ви се,хубавата ми темичка.............

                Аз сьм цивилен кальф и като такьв я стрелям по 100 патрона на врьтка я не и мисьлта ми сьс самопочистването с Балистол беше да го накисна малко и да му отвьртя едни 20 на празен барабан та ега се почисти.С разглобяването никакьв проблем няма да имам,гаранция имам инструментите,а и просто парче желязо едва ли има кой знае какви механизми който да не мога да разглобя и сьбера пак.

                Специално за такива като мен има програмки в които срещу дольрче на модел пуцало кратко и ясно сьс снимки и описание ти обясняват кое как се разглабя до кокьл,стьпка по стьпка сьс снимки и анимация.Е чак толко вьрзан не сьм,ще го разкостя след пьрвата стрелба,само да ми падне.

                Има всичко байдьуей,от снайпери до гаубици ма сега за един долар гаубица да им почиствам няма да стане.Почвам с револвер/и и ако ми падне пу;ка пьк за полуавтомат ще мисля,имам 4 месеца до правото да го купя.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Засечка

                  Последните Геко 9х19 , с които стрелям са отврат,от Магтеч съм по-доволен.От мои приятели състезатели по IPSC съм чувал добри отзиви за 9х19 ППУ 147грейна(явно партидата е такава) При 7.65 - ППУ са ми оставали люспи от барут и опушени гилзи,но интересно като групираност на стрелбата са добре.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Засечка

                    За последните 2 години нямам засечка.След смяна на бойната пружина на ПП-то всичко е наред.Глока откак съм го купил имам към 1000 патрона изстреляни с всякви боеприпаси и нито една засечка.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Засечка

                      Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                      Последните Геко 9х19 , с които стрелям са отврат,от Магтеч съм по-доволен.От мои приятели състезатели по IPSC съм чувал добри отзиви за 9х19 ППУ 147грейна(явно партидата е такава) При 7.65 - ППУ са ми оставали люспи от барут и опушени гилзи,но интересно като групираност на стрелбата са добре.
                      Да...споделям това мнение за ,,Геко"....При това ниското качество съм забелязал от 3-4 месеца насам....
                      На стрелбище ходя всеки месец..
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • #56
                        От: Засечка

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        МИР да го еВа,молим ви се,хубавата ми темичка.............

                        Аз сьм цивилен кальф и като такьв я стрелям по 100 патрона на врьтка я не и мисьлта ми сьс самопочистването с Балистол беше да го накисна малко и да му отвьртя едни 20 на празен барабан та ега се почисти.С разглобяването никакьв проблем няма да имам,гаранция имам инструментите,а и просто парче желязо едва ли има кой знае какви механизми който да не мога да разглобя и сьбера пак.

                        Специално за такива като мен има програмки в които срещу дольрче на модел пуцало кратко и ясно сьс снимки и описание ти обясняват кое как се разглабя до кокьл,стьпка по стьпка сьс снимки и анимация.Е чак толко вьрзан не сьм,ще го разкостя след пьрвата стрелба,само да ми падне.

                        Има всичко байдьуей,от снайпери до гаубици ма сега за един долар гаубица да им почиствам няма да стане.Почвам с револвер/и и ако ми падне пу;ка пьк за полуавтомат ще мисля,имам 4 месеца до правото да го купя.
                        Искам да ти кажа, че не е задължително да разкостваш.....Особено, ако не знаеш какво правиш и нямаш техническата обезпеченост затова...
                        Но пълното почистване е смазване е полезно-спор няма....

                        Както казах, моят пищов се радва на грижи, внимание и адекватна поддръжка...когато ми сменяха пин-а във ВИП комплекса, оръжейникът разглоби напълно затворният блок / моят е с щанцован блок и освободи иглата и ,,блокчето", в което се намира леглото на иглата /.....Е там що мръсотия имаше / смес от неизгорели частици, влакънца от дрехи, стара смазка, остатъци от нагар /....Но въпреки това пистолетът не е имал проблеми с иглата или бойната пружина....

                        ПП Бенцбосс, с Балистол / аерозолен / можеш да пръскаш оръжието навсякъде...Прониква и в най-малките кухини и отвори...Може да разтвори част от мръсотия и да я изкара / вижда се във вид на струйка с черен цвят /, но не може да замести пълното разглобяване....
                        ППП за да не се налага често чистене на иглата- както и да смазваш, винаги гледай смазка да не влиза в канала на иницииращата игла...
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • #57
                          От: Засечка

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          ....за да не се налага често чистене на иглата- както и да смазваш, винаги гледай смазка да не влиза в канала на иницииращата игла...
                          Пък аз пръскам смело от едната страна на иглата (натиквам маркучето в дупката), докато протече чисто от другата. При последващо пълно разглобяване (поне година по-късно) вътре почти нямаше гняс, за разлика от други оръжия, дето иглата се пазеше суха. За екстремисти в почистването може да се ползва и "canned air" (или както му викат на сгъстения въздух в спрей за почистване на клавиатури) за продухване след промивката. Това ако няма подходящ компресор под ръка.
                          П.П. Бос, не се втелясвай толкова. Това не е Ролекс, та толкова прецизни грижи да иска. Позабърсвай го чат пат ако не си стрелял дълго и винаги го почиствай след стрелба и толкова.
                          Последно редактирано от kuzdov; 15-09-13, 10:26.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #58
                            От: Засечка

                            Общо взето трябва да се подържа цевта, изхвъргача и иглата що годе чисти, т.е. разбирайте да няма кал в цевта или други частици. Служебнто оръжие след стрелба (зверска) го чистя с бензин или какъвто разтворител / обезмаслител имам под ръка. Личното с веро у топла вода, после исушавам чрез издухване с компресора. Обаче независимо дали е лично или служебно, късо или дълго, има си места трудно достъпни, пълнещи се с мръсотия и си иска чистиене по трудния начин. На късото канала на иглата го чистя с ония тънки фитилчета с пластмасови твърди власинки, не знам как се казват. За Жеко-то и аз споделям същото мнение, като по-горното, много не изгорели частици барут остават и полепват по оръжието. Гледам да стрелям само с хубави патрони, ако нещо се прецака личния пистолет лесно ще го бракувам и сменя, но ако раздуя цев на служебния......така че колегата е прав за "слушането" на изстрела.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Засечка

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                              Общо взето трябва да се подържа цевта, изхвъргача и иглата що годе чисти, т.е. разбирайте да няма кал в цевта или други частици. Служебнто оръжие след стрелба (зверска) го чистя с бензин или какъвто разтворител / обезмаслител имам под ръка. Личното с веро у топла вода, после исушавам чрез издухване с компресора. Обаче независимо дали е лично или служебно, късо или дълго, има си места трудно достъпни, пълнещи се с мръсотия и си иска чистиене по трудния начин. На късото канала на иглата го чистя с ония тънки фитилчета с пластмасови твърди власинки, не знам как се казват. За Жеко-то и аз споделям същото мнение, като по-горното, много не изгорели частици барут остават и полепват по оръжието. Гледам да стрелям само с хубави патрони, ако нещо се прецака личния пистолет лесно ще го бракувам и сменя, но ако раздуя цев на служебния......така че колегата е прав за "слушането" на изстрела.
                              Ако раздуеш цев на служебния е силно вероятно да бъде подменена.....
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Засечка

                                То това е ясно, спор няма, оръжието ще бъде оправено, ама на мен какво ще ми се случи е друг въпрос....
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X