Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Засечка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Засечка

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    П.П. Бос, не се втелясвай толкова. Това не е Ролекс, та толкова прецизни грижи да иска. Позабърсвай го чат пат ако не си стрелял дълго и винаги го почиствай след стрелба и толкова.
    Аз да знам,е така от обща култура,че аз и пароструйка имам,а и на брата компресора ще свьрши работа при чистене.В момента сьм на вьлна револвери,там по-лесно,но и не знам какво и кьде ще се случи.Хубаво почистен и смазан ако го изтьрва в пяська като ходим в пустинята ще стане на лайна с мармалад,после не Балистол ми кой не му отвьрти една пароструйка и пьлно разглобяване е ма на де сьм.

    Нещото е нерьждавейка,чирените май ще са му синтетика или такава е идеята та и в кофа с нафта да го кисна нищо няма да му стане.Просто ми ббеше интересно в нормални обстоятелства какво иска и до кьде мога да стигна при ненормални.

    Има го и другия номер - в дюкянчето предлагат и тая екстра,оставяш им го и след час си го взимам кьпан и ако човек няма време,мерак или знания и това е вариант.

    GunDisasm2 - за ненапредналите,това е апа на Айпада с помоща на който стьпка по стьпка може да се проследи и научи кое как се разглобява.Сега ми остава да науча падчето да сменя страници сьс свиркане или да видя дали мога с палеца на крака.То и ебати философията,те са 3 пружинки и 3 болтчета в това,все ще запомня кое как е.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Засечка

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      То това е ясно, спор няма, оръжието ще бъде оправено, ама на мен какво ще ми се случи е друг въпрос....
      Кво пък толкова да ти се случи...? Ако не е очевАдно, че си го натъпкал с хексан и си го взривил нарочно, ще иде в графа "брак" и ще ти дадат нов.
      Бос, почистването на такива пищови е последна грижа. Използвай качествени патрони и може да го чистиш веднъж годишно ако щеш. Не ми се разправят подробности, ама в Ирак съм чистил оръжие не по-често от веднъж на 3 месеца (предполагам имаш представа какъв пепеляк е там), никаква смазка и засечка не съм имал. Единствено държах пълнителите с по-малко патрони и ги разтръсквах чат-пат ако не съм стрелял няколко дена ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #63
        От: Засечка

        Не ги знам колко ще са качествени,тия дето ги купувам уж са ОК ма сьм цанил един от моите да ми пьлни и там вече какво ще сложи знам ли го.

        Щес старая обаче
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: Засечка

          Е, със самоделките обикновено стават проблемите. Особено ако някой си прави експерименти. Ако няма да пуцаш по няколко стотин на седмица, ползвай си заводски, а за самоохрана - задължително. Поне аз така бих правил.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #65
            От: Засечка

            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
            Последните Геко 9х19 , с които стрелям са отврат,от Магтеч съм по-доволен.От мои приятели състезатели по IPSC съм чувал добри отзиви за 9х19 ППУ 147грейна(явно партидата е такава) При 7.65 - ППУ са ми оставали люспи от барут и опушени гилзи,но интересно като групираност на стрелбата са добре.
            Къде стреляте в Стара Загора?

            Коментар


            • #66
              От: Засечка

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Е, със самоделките обикновено стават проблемите. Особено ако някой си прави експерименти. Ако няма да пуцаш по няколко стотин на седмица, ползвай си заводски, а за самоохрана - задължително. Поне аз така бих правил.
              Аз за самоохрана сьм си взел едни 5-600 броя от модела и марката на която полицаите вярват базирано на техни данни и изследвания.За тренировки ще пробвам пьлнените,че ми идват на 20% от цената.Това е и една от причините да купувам уж як револвер който да пица всичко,а не разни с алимуниево тяло и карбонови барабани дето като изтрескаш 30 броя с мальк заряд и нацепва барабана.

              Няколко стотин мисля да пуцам на пуцане,а не на седмица,аз в момента бия по 100 на ходене и ходя пред 3-4 дни при положение,че си чакам чифтето,като дойде не ми се мисли какво ще е,на излизане в пустинята ако не треснем 300 броя поне ще се изненадам.

              Мерак,кво да го правиш.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #67
                От: Засечка

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ...Няколко стотин мисля да пуцам на пуцане,а не на седмица,аз в момента бия по 100 на ходене и ходя пред 3-4 дни при положение,че си чакам чифтето,като дойде не ми се мисли какво ще е,на излизане в пустинята ако не треснем 300 броя поне ще се изненадам...
                ГАААААД! Как не те е срам да пишеш за такива благини пред гладните за патрони български другарчета!

                Сега сериозно - тези 500-600 дето си ги заделил за самоотбрана гледай да ги сменяш през максимум 6 месеца, за да ти е мирна главата.
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #68
                  От: Засечка

                  [QUOTE=BENZBOSS;2286324...Мерак,кво да го правиш.[/QUOTE]
                  То за първоначалния мерак е ясно. Ще пуцаш по няколкостотин 1-2 месеца и ще ти писне. Аз говоря за после. На релоуднати не можеш да разчиташ, освен ако не си ги правиш сам, ама пак е условно. И имай едно наум, че най-големите бели стават с такива.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #69
                    От: Засечка

                    А 6,не знам дали на 6 ще ги сменя,тук гледам по 3-5 години ги носят и нищо им няма.Така ако вьрви след 2 години мога да ги издумкам и да взема други,6 месеца на тоя сух климат да седят под леглото малко ми се вижда.Кутия с гумено опльтнение сьм им взел и кутии за по 100 патрона,това под леглото с пакет силика.Ебати,аз за друго така не сьм се грижил от доста време,жената почна да ревнува вече.


                    Мен мерак по дадено нещо ме дьржи поне 5 години,2-3 месеца сьм в разгара си,опасност да ми писне няма,не се давам лесно та и от там гледам да не дрьнча по 200 долара на седмица за патрони,беден и ще се наложи да ми пьлнят.Ония друга работа си няма,пожарникар,освен патрони да пьлни и карти да цакат друго няма.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Засечка

                      Чакай, че не схванах? За какво са ти патрони под леглото? За самоотбрана - те трябва да се в пълнителя/барабана. А честото лентоване/разлентоване (поне от пълнител на пистолет докарва някои деформации по тялото на патрона. Та от тази гледна точка ти казвам да ги сменяш. При твоя режим на съхранение няма да имаш проблеми.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #71
                        От: Засечка

                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                        Чакай, че не схванах? За какво са ти патрони под леглото? За самоотбрана - те трябва да се в пълнителя/барабана. А честото лентоване/разлентоване (поне от пълнител на пистолет докарва някои деформации по тялото на патрона. Та от тази гледна точка ти казвам да ги сменяш. При твоя режим на съхранение няма да имаш проблеми.

                        До момента пищов го няма,НО го чакат 2 спийд лоудьра с 357 Холоу,един с 38+П холоу,2 клипа с 38+П,един клип 357 и 2 клипа с 38 пьлна FMJ.Това са 56 патрона готови да влизат в него и стоят в касата,тьрся 357 с як заряд и FMJ ако се наложи да дупча нещо.Това в 8 заряден револвер

                        Останалото е под леглото в кутиите,след година да речем ще ги тресна тия на стрелбището и ще ги заредя с други и така до третата година да имам свежарки на различна вьзраст като новите в готовнист.

                        И то голямо барикадиране ще да е за да ми трябват над 70 патрона,аз до тогава и пушка ще имам време да извадя и половината полицаи от околията ще са пред нас ма на,е така да има.

                        Не ме питай за какво са ми,и аз не знам и не можах да отговоря на бащата.Знам само,че половината каса е пьлна с готови за употреба патрони,фенера е там,сега нож тьрся...........ако ми свьршат патроните
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #72
                          От: Засечка

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          То за първоначалния мерак е ясно. Ще пуцаш по няколкостотин 1-2 месеца и ще ти писне. Аз говоря за после. На релоуднати не можеш да разчиташ, освен ако не си ги правиш сам, ама пак е условно. И имай едно наум, че най-големите бели стават с такива.
                          Бе да ти кажа изстлелял съм около 2000-3000 релоудвани до сега и съм нямал проблеми. Хем съм с пистолет все пак. Много зависи на каква машина ги релоудваш- ако е прогресивен Дилън - настройваш, правиш проби и след това само въртиш ръчката. Има си датчик за надзаряд има си автоматичен подавач на гилзите, има си подавач ка куршумите- всичко е автоматично.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Засечка

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            До момента пищов го няма,НО го чакат 2 спийд лоудьра с 357 Холоу,един с 38+П холоу,2 клипа с 38+П,един клип 357 и 2 клипа с 38 пьлна FMJ.Това са 56 патрона готови да влизат в него и стоят в касата,тьрся 357 с як заряд и FMJ ако се наложи да дупча нещо.Това в 8 заряден револвер

                            Останалото е под леглото в кутиите,след година да речем ще ги тресна тия на стрелбището и ще ги заредя с други и така до третата година да имам свежарки на различна вьзраст като новите в готовнист.

                            И то голямо барикадиране ще да е за да ми трябват над 70 патрона,аз до тогава и пушка ще имам време да извадя и половината полицаи от околията ще са пред нас ма на,е така да има.

                            Не ме питай за какво са ми,и аз не знам и не можах да отговоря на бащата.Знам само,че половината каса е пьлна с готови за употреба патрони,фенера е там,сега нож тьрся...........ако ми свьршат патроните
                            Ами... както казвам аз- душата иска .... То и аз не мога да обясня за какво ми е шести пистолет и още една карабина (тоя път ще е АР-15 ) ама.... душата иска.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Засечка



                              Нещо е такова си го представи,само дето сьм си белязал спийдлоудьрите с червено за 357.Клиповече са лесни,че и тия с металните тикви лесно се виждат и напипват.По закон и каса не ми трябва,но имам деца и поне патроните вьтре ще стоят,пищака зареден ще го мисля кьде.

                              Това от мойта страна на леглото,от страната на жената още го мисляпатрони има обаче и едва ли ще засекьт на годинка или 3 при положение,че сьм ги складирал като за световно.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: Засечка

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Бе да ти кажа изстлелял съм около 2000-3000 релоудвани до сега и съм нямал проблеми. Хем съм с пистолет все пак. Много зависи на каква машина ги релоудваш- ако е прогресивен Дилън - настройваш, правиш проби и след това само въртиш ръчката. Има си датчик за надзаряд има си автоматичен подавач на гилзите, има си подавач ка куршумите- всичко е автоматично.
                                Прогресивен Дильн викаш а?Бащата и без това няма какво да прави по цял ден и той,гаража му голям та е сега му намерих занимание.

                                Тоз Дильн дано са малко като модели,другото ще го наглася,а и гледам Мид Уса ми вкарват през ден оферти за презареждане та трябва и това да напипам как се прави.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X