Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

    Да бе, затова съм писал "евентуално" и аз не съм сигурен доколко укарочения може да функционира с друг. Не пречи да има и друга насадка, която функционира като разширителна камера и не е с тази конфигурация.
    Последно редактирано от davc; 12-02-16, 19:10.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

      През 1986г няма как да са били с АК 74.

      Коментар


      • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

        Защо?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          1000 метра по групова цел - нещо като рота строена в каре.
          Или 2-3 бордови камиона разтоварващи кашимерия
          Както и Бенцбоса е забелязъл 600 м. според наставленията и практиката са пределна дистанция за стрелба с открит мерник.
          Зрението едно на ръка, но деривацията /отклонението на куршума вследствие на въртенето му, обикновенно надясно/ надхвърля 60 сантиметра на тази дистанция. Ако си с оптика ще врътнеш 1-2 деления, но с открит мерник когато ширината на целта е равна или по-малка от ширината на мушката...
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Я да уточним какво са за теб пределни дистанции,че на едното му дават едни 20% по-къса дистанция да мята?
            Пределна дистанция за АКМ-а от практиката е около 300-350 м. На 74-ката в диапазона 400-500 м. Говоря го като човек изстрелял поне по няколко сандъка патрони и за двата модела (1370 бр. за 7,62 и 1760 бр. за 5,45 в сандък ако не ме лъже паметта).
            Това е зоната, в която подготвен стрелец уцелва с 95% вероятност единична изправена цел с единичен изстрел. И на тези дистанции е абсолютно все едно кой калибър те е пернал - кинетичната енергия и в двата случая е огромна. А раневия канал на 5,45-цата е по-добър:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RussianWP.jpg
Прегледи:2
Размер:133.1 КБ
ID:5702623
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Пределна дистанция за АКМ-а от практиката е около 300-350 м. На 74-ката в диапазона 400-500 м....
              ....
              Абе, имаше тогава едно понятие "прав изстрел" и "гръдна мишена", да не говориш за някое от тия неща?

              П.П. Да не говорим за различни неща... поразяващите свойства на зачисленият ми калашник (да приемем, че е бил АКМ) се запазваха минимум до 60%, поне до 800 м. Имам предвид, минава през двете стени на стандартен варел, щедро даден ни от ГСМ-а. Иначе, говореше се, че фърля на 4000 м, ама под 41 градуса траектория... това не съм го засичал, а и там за поразителна сила не може да става дума. 200 м. си беше стандартна мишена за стрелба. Добър стрелец, при подходящи условия и корекция на мерника може да събори човешки силует на 400-450 м.... Само че, прицелните мишени далеч не са функцията на тоя автомат. Горе споменаха за груповите цели, още по- нагоре стана дума за наситеност на огъня (поразяващи куршуми на кв.м.)
              Да не говорим за различни неща.
              Последно редактирано от Тропчо; 12-02-16, 22:31.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                Ха, ха! Колкото по- назад преглеждам темата, толкова по- интересно ми става.
                Не беше това "Е", Любенов.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                  А бре, ти на викторина сякаш го обърна (Волк навремето ги имаше тия табиети), придобивам чувството, че много добре знаеш за какво говориш и ни гледаш сеира
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                    sek.1, би ли си освободил малко пощенската кутия? Пиша ти нещо за "Белите брези", ама не фаща декиш.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      А бре, ти на викторина сякаш го обърна (Волк навремето ги имаше тия табиети), придобивам чувството, че много добре знаеш за какво говориш и ни гледаш сеира
                      Не става дума за сеир и не казвам, че съм стрелял по един варел на 800 м. Бяха 16 варела (4х4), в средните две колони имах 6 попадения, в крайните две колони 7, останалите явно са били на майната си, но всичките варели имаха дупки и отзад. На единична стрелба, естествено. Това е от пълнител 23 патрона. Така и не разбрах, защо на учебни стрелби лентоваме 23 патрона, а в реална обстановка пълнехме до дупка- 30.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        sek.1, би ли си освободил малко пощенската кутия? Пиша ти нещо за "Белите брези", ама не фаща декиш.
                        Готово почистих .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                          За по-точен и по-прав истрел съм съгласен ма нещо не се съгласявам,че пределната дистанция на АК47 е 350 метра.
                          За раните пак така - зависи с какви патрони биеш.

                          http://demigodllc.com/articles/7.62x...-standard/?p=1

                          ясно ми е,че е бавен и няма как да се плеска и върти като малкия,но пък като удари и пробива.Тук говорим само за военни такива,ако намесим PDX1 примерно и малкия съвсем ще изпадне като убиец.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 13-02-16, 05:55.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                            Аз не говоря за пределна дистанция на полета на куршума. Казах какво точно разбирам под пределна дистанция при практическа стрелба - един изстрел с 95% вероятност за попадение. Това с АКМ на 400 метра е трудно постижимо дори и в 60% от случаите.
                            Тропчо, за наситеност на огъня си има картечници - автоматът няма такава роля.
                            Босе, идеята на проектила, не е да мине и да замине. Идеята е да отдаде цялата (или възможно най-много енергия) вътре в тялото, нещо, което 7,62-ката не прави достатъчно ефективно в армейския си вариант.
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                              Не знам за вас, но аз макар и танкист, редовно свалях "пичовете" на 650 метра с АКС-74. Цялото поделение бяхме със 74. Единствено кашишките картечари бяха със 7.62.

                              Свалях и мишените на 450 метра.Мисля бяха РПГ.

                              При повече вятър по -трудно, но като откъсна и хвърля във въздуха няколко тревички и гледам като падат в каква посока ги носи вятъра давам лека корекция и мишената на 650 метра си падаше.По едно време ротния ме караше да стрелям и по мишените на другите, защото аз с 3-4 изстрела(от 7 в пълнителя) моите мишени си ги свалях и ми оставаха патрони.

                              Помислете кое е по-лошо за поразения- 1.куршума да мине и замине през него или 2.куршума да влезне и остане в него.

                              Във вторият случай хирургическата намеса е неизбежна, ако иска да оцелее.

                              В първият случай ако няма засегнати органи може да мине само една обработка на раната и евентуално антибиотици.

                              Коментар


                              • От: Калашников 5.45 срещу 7.62 - предимства и недостатъци

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                Аз не говоря за пределна дистанция на полета на куршума. Казах какво точно разбирам под пределна дистанция при практическа стрелба - един изстрел с 95% вероятност за попадение. Това с АКМ на 400 метра е трудно постижимо дори и в 60% от случаите.
                                Тропчо, за наситеност на огъня си има картечници - автоматът няма такава роля.
                                Босе, идеята на проектила, не е да мине и да замине. Идеята е да отдаде цялата (или възможно най-много енергия) вътре в тялото, нещо, което 7,62-ката не прави достатъчно ефективно в армейския си вариант.
                                Ако хвърлиш едно око на хилядите клипове от Украйна, Афганистан и Сирия на практика е точно обратното, брадатите с АК-то стрелят сватбарската от някакво укритие без да се прицелват и без да се показват даже, подава автомата и пуска няколко откоса по посока на противника именно с цел насищане. Някъде близо зад автоматчиците е картечар с оптика който действа почти като снайперист, един или два прицелни изстрела.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X