Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    +1 още повече че при карате киокошин стават най зрелищните нокаути.А поне Пламене гледам че разбираш от карате ,знаеш ли при кое карате има и борба на земята?
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      При кое?

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        При кое?
        Араши...и женски бой...

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Ако в Киокошин карате се включат ударите в главата (на улицата само с тях се работи основно), Май Тай може да изглежда като Тае Бо в определени ситуации...

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
            При кое?
            Кудо,това е карате в най стария си вид.http://vbox7.com/play:50e1057d&al=2&vid=203322
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Кудо,това е карате в най стария си вид.http://vbox7.com/play:50e1057d&al=2&vid=203322
              Няма тън-мън! Всеки удар е завършващ. Красота!!! Тези ако са без каски - половината са за еднократна употреба...

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                Кудо,това е карате в най стария си вид.http://vbox7.com/play:50e1057d&al=2&vid=203322
                Е кажи са, че мма-я не прилича на това
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                  Кудо,това е карате в най стария си вид.http://vbox7.com/play:50e1057d&al=2&vid=203322
                  Хабер си нямам от карате. Но кудо е създадено през 81-ва. Синтетичен киокушин.
                  Какво ще кажеш за Дайдо-Джуку.
                  Всичкото карате преди ерата на състезанията са такова нещо.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Понеже бях сигурен, че ще се спомене Кудо, а това не е карате, затова попитах "при кое". Ето малко за Кудо, което сме писали по-напред в темата, за да не го пиша отново -

                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Ако някъде техниките са възможно най-близки до реалния бой от всички източни БИ, то е точно в Киокушин - http://www.youtube.com/watch?v=3FB8hPmsg28 .
                    Ето го като стил такъв какъвто го е създал Ояма - http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen . Сега това се нарича KUDO, но за мен е истинския Киокушин днес.
                    Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                    Създателя на Кудо е Азума Такаши! Който всъщност е ученик на Ояма и разработва Кудо по поръчка на самия Ояма! Идеята е била да се вкарат и удари към главата с ръце. Самия Ояма казва, че Кудо е завършения вид на Киокушин но тъй, като вече има наложен правилник и стила е доста популяризиран... няма да приеме да се изменят правилниците и новата система удари към главата да се прилагат по официални състезания. Така се основава и Кудо в последствие от Азума Такаши.
                    Старите бойци и легендарни имена в стила са били ебати и рендетата м/у другото... в онея години буквално са се изтрепвали. Ето някои наистина големи имена от първите ученици на Ояма, наложили имената си в този стил и създали по-късно много други стилове, ползвайки за основа Киокушин -> http://vbox7.com/play:b4e67707 ... и споменатия от теб Азума Такаши го има в клипа.
                    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                    Всичко, което си казал е точно така. С едно малко, но важно уточнение (може би просто не си се изразил правилно) - Ояма възлага на Такаши Азума (първото му име е Такаши, а в българския език е възприето първо да се казва "малкото" име и след това презиме и фамилия) да създаде не КУДО, а състезателен правилник за провеждане на официални състезания по Киокушин, защото наистина в началото буквално са се "изтрепвали" по състезанията в Япония и на Ояма му е било ясно, че в този си вид стила не е много подходящ за популяризация на запад (Европа и САЩ).
                    Но преди Азума да представи в готов вид своя вариант за правилник, вече е проведено Първото Световно Първенство по Киокушин и Ояма отказва да прави промени в начина на провеждане на състезания, в току що "прохождащия" извън Япония стил.
                    Не знам доколко далновидно е било това решение от негова страна, защото наистина Киокушин във вида си днес е загубил доста от онова, което е бил, създавайки го. И единствената причина за това, е начина на провеждане на състезанията (самия правилник, който изключва ударите с ръце в главата, граплинг, хвърляния, ключове и т.н. - неща, които са част от Киокушин).
                    Между другото Такаши Азума е единствения ученик на Ояма (Учи Деши), който получава личната му "благословия" да създаде собствен стил - Дайдо Джуко Карате До. Но заради липсата на Ката в стила, федерацията по Карате в Япония отказва да го регистрира като стил карате и затова по късно Азума го преименува в КУДО.
                    Наистина, за мен, в наши дни ТОВА е истинското Киокушин Карате на Матсутатсу Ояма - такова каквото го е създал. Сравнително от скоро това БИ започна да се "изнася" извън Япония, като допреди това е смятан за "елитарен стил", дори в родината си и не всеки е имал достъп до него. В България през 2007 година се проведе Европейско първество.
                    Ето още малко от Кудо -

                    Пак ще кажа - за мен това е истинския Киокушин днес.

                    И още - тея манечките от този клип ми пълнят душата -
                    Последно редактирано от radikyokushin; 08-03-15, 07:14.

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                      То и във кикбокса има такава пародия като в този клип и се казва пойнт-файт играе се до който удари първи и срещите се провеждат на татами.При това вислните удари се наказват,гледа се най вече да е техничен ударът,прилича на правилника на таекондото нали и там се игра до първи удар ама е защото всеки удар бил фатален и затова.Това го бях чел някаде в нета.
                      В кикбокса има различни правила, по които се провеждат състезания и да, едното е такова - спира се при точка.
                      Справка: http://www.kickboxing.bg/%D0%BA%D0%B...D%D0%B8%D1%8F/

                      В таекуон-до хич не е така. По принцип има два съвсем различни вида таекуон-до - WTF и ITF. WTF не практикувам, но нашия клуб (ABC FIGHT CLUB) участва в републиканските първенства доста успешно. Да, на WTF правилата са малко неестествени и на моменти ми изглеждат нелогични и смешни. При ITF нещата са доста по-различни, но поради известни административни проблеми този стил не се развива добре в България, въпреки многото ни успехи на международно ниво и учителите, които също са на много високо световно ниво.

                      А стана дума за техниките за чупене, прескачане и всякакви демонстративни умения... Те имат за цел да покажат перфектното овладяване на основната техника, концентрация и владеене на тялото и духа. Аз лично съм си чупил ръката удряйки неправилно две керемиди. След това многократно съм чупил по 5 без никакви последствия. Просто разликата е в правилната техника.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Аркан е 160 с вдигнати ръце.
                        Бай Пламене,от къде дойде тва на акъла?

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                          Бай Пламене,от къде дойде тва на акъла?
                          Сбърках ли? С колко.
                          Ех да са е... у акъла.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2289.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:5646835
                          Поздрави от коравата чичка.
                          Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 08-03-15, 16:00.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Сбърках ли? С колко.
                            Ех да са е... у акъла.

                            [ATTACH=CONFIG]784087[/ATTACH]
                            Поздрави от коравата чичка.
                            Де да знам с вдигнати ръце колко съм.Иначе преди две години бях 176см.На твоите години живот и здраве мога да порасна още,надявам се не не на шкембе..

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Сбърках ли? С колко.
                              Ех да са е... у акъла.

                              [ATTACH=CONFIG]784087[/ATTACH]
                              Поздрави от коравата чичка.
                              Вече си те представям как се качваш в октагона, на вид го докарваш, готов си за мма-еец. И як фен-клуб ще ти спретнем
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140626_201329.jpg
Прегледи:1
Размер:59.9 КБ
ID:5646862Ся съм по-сух от теб ,но дано и аз да заякна...
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от АРКАН; 08-03-15, 17:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X