Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    С травмите шега не бива . Няма "форсиран начин" за възстановяване , единствено и само почивка , иначе става по-лошо . Ребрата са деликатна работа, за разлика от другите кости те не могат да бъдат обездвижени ...освен ако не спрете да дишате за месец-два , затова оставете времето да си свърши работата . Нали знаете : "Почивката ражда шампиони" .

    п.п. Т'ва последното ако беше вярно ,аз щях да съм "достакратен" световен шампион
    "Суетата, е любимият грях на дявола"!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Предполагам тренираш нещо японско ...
      При китайците нещата са на обратно . Колкото повече тренираш, толкова повече кръв ходи на раненото място и толкова "по-стимулирано" е то, да се възстанови. Освен това, винаги може да се помогне и да се ускори процеса на възстановяване ... поне нас така ни учат . На снимките реброто спукано ли е или си "на две строшено"?
      П.П. Традиционната медицина вика "слънце, кисело мляко и марули"
      П.П. Ако е минал месец от травмата, сега е момента да ускориш заздравяването чрез намиране на границите си на търпимост на болка ... Е, имаш и варианта да послушаш колегите и да се мъчиш бавно но сигурно още няколко месеца
      Последно редактирано от upi; 13-05-15, 11:01.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        П.П. Ако е минал месец от травмата, сега е момента да ускориш заздравяването чрез намиране на границите си на търпимост на болка ... Е, имаш и варианта да послушаш колегите и да се мъчиш бавно но сигурно още няколко месеца
        Мъдростта на "бабините рецепти" са от вековен опит.
        Аз съм ги изпитал на гърба си и с ребро и с таз след падане с мотор.
        Разбира се леки до умерени упражнения без натоварване ще подпомогнат процеса на оздравяване,
        но всеки организъм се справя различно.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Предполагам тренираш нещо японско ...
          Ами, японско: обикновен бокс. Покрай айкидо-то, намразих изкуствата и потърсих спорт. Глупост, поради генерализиране, ама на- стъпих вече на пътя... Като аматьор трябваше да си кютам с наборите, а не да се пробвам с един юноша, дето е "профи". Уж реброто е пукнато, ама като се усуквам или вися, много интересно припуква- все едно ми къркори стомаха. С две думи съм на прав път- да си боли, пък аз да си псувам. ;-)
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
            Покрай айкидо-то, намразих изкуствата и потърсих спорт.
            И какво за айкидото, разкажи повечко.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              И какво за айкидото, разкажи повечко.
              Ами, най- малкото не е моето... Ако трябва да съм честен, обаче и не вярвам особено в тая хореография. 3 години се занимавах, треньора, дори живееше у дома, философията ми допада, но съм скептичен по отношение на приложимостта му, особено пък у нас. Ще ми бъде много интересно да видя как някой сенсей успява да хване удара на обикновен боксьор, изобщо не ми се мисли за добре нанесен удар с крак. За съответния ключ, пък съвсем не питам. Идеите за дистанцията, вкарването в собствения кръг, ползването силата и инерцията на противника са чудесни, но ползвани от някой не супер- дупер- Сегал- сенсей са меко казано нереални.

              Ако за теб, това е реално нападение, то значи аз съм поне Мохамед Али:
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Мдаа... спуканите ребра са кофти работа. Възстановяването отнема месеци, а пълното - години. Така, че прав е Марто - да.

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от Валентин Стоилов Преглед на мнение
                  Ако трябва да съм честен, обаче и не вярвам особено в тая хореография.
                  Ако за теб, това е реално нападение, то значи аз съм поне Мохамед Али:
                  Абсолютно театро! Въобще идеята във стойка за хванеш ЕДНАТА ръка на противника с ДВЕТЕ свои ръце е безумна!
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Абсолютно театро! Въобще идеята във стойка за хванеш ЕДНАТА ръка на противника с ДВЕТЕ свои ръце е безумна!
                    Мхм- да не говорим, че пича удря като жена- няма рамо, ротация, гард, дистанция, серия, дясната ръка му е да си чеше м@дурите и пр. Плюс това, ако сенсея ще показва техника, то нека този оттатък да е с голи ръце или с протектори, а не с ръкавици, дето улесняват хващащия... Ама, тогава и сенсея можеше да пита кво се прави при счупване на ребра...
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Офф намерих го ( клипчето)


                      Айкидо е доста неестествено позиционирано чрез театрални демонстрации и стъкмистики. Действително е доста трудно осъществимо прилагането срещу ултимативните техники на файтър. Но не и невъзможно.
                      За целта преди всичко е нужно да си практикувал поне до майсторска степен нещо с юмруци и шутове.
                      На първия семинар на чичко Уешиба, прага за достъп е бил 5 дан джудо!!
                      Ама сега какво им става на айкидо-сенсеите-бизнесмени...
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        За реброто ,ако си намериш ластичен нагръдник ,по принцип има и си тренирай леко за тонус ,с почивка ,без почивка все ще отшуми .Пази от простуда мускулите на градния кош,мажи нещо обезболяващо.Не помня травма да ме е спирала от по-сериозна активност за повече от седмица ,две ,най-гадната беше с почти измъкнато рамо, не съм взимал и ден болничен ,яко компреси с мобилат ,леко пазене на лява ръка и след 10 дена на плуване 2 часа ,първия час леко ,втория не съвсем и взе та отшумя ,мускули ли се натегнаха не знам,но мина без последствия.Не се пазя прекалено никога след травми,с почти отрязан пръст на третия ден почнах да си поработвам в къщи, сега е възтановен напълно.Най- важното, не падай духом,все някога ще мине,годините не са определящи, ако си натрениран.На 49 съм и все още рециклирам бързо.Вие да не сте се боксирали с голи ръце,че това е кофти,то и с 4 ри унциеви е гадничко.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Мерси! Ще опитам с ластичен нагръдник. Кофти е като кашлям, като блокирам някой по- тежък ъперкът с лакът и нощем като се въртя. Иначе, даже не се сещам през деня.
                          08седемшест5едно513четири

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Приятна ви раздумка, аз отлитам. Нещо не схващам концепцията на темата, явно
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                              Но не и невъзможно.
                              За целта преди всичко е нужно да си практикувал поне до майсторска степен нещо с юмруци и шутове.
                              Точно казано!
                              За средно статистическия бачкатор, посещаващ залата за кондиция, обаче е твърде висока топка.
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Интересен поглед за нещата у нас преди години. Писано е през 1903-та
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X